Şimdi Ara

Kasa Fanları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bende kule tipi bir sogutucu var

Psu nun fanı ve

Egzos fan vardı

Stock sogutucuyu egzos fanı çıkarıp yerine taktım soğuk hava üflesin diye daha etkili olacağını düşündüm kasa içinin soğuması açısından

He derseniz ki egzos fan şart geri tak takacağım ancak

Psunun fanı da bir nevi egzos fan Değilmidir dışarıya üflüyor zaten ? Psu fanı yeterli olmaz mı? Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günceldir arkadaşlar bilen bu işten anlayan varmıdır?

• Bilen bir Forun kullanıcısı yokmudur bu komu hakkında fikri olan

• Güncell

• Guncelll

• Guncel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazdıklarından hiç birşey anlaşılmıyor. Fotoğraf yükleme şansın varmı?

• Kısaca egzos fanı iptal ettim,içerideki havayı dışarı atması için PSU nun fanının yeterli olacagini dusundum

Egzos fanı içeriye soğuk hava verecek şekilde Kasanın ön tarafına taktım

• Kaos_3492 kullanıcısına yanıt
    Kısaca egzos fanı iptal ettim,içerideki havayı dışarı atması için PSU nun fanının yeterli olacagini dusundum

Egzos fanı içeriye soğuk hava verecek şekilde Kasanın ön tarafına taktım

• ATX kasa formunda soğutma tasarımı için, hava akışkanlık kuralları nedeniyle egzos fan öncelikli. Bu konuda biri gerek şart, diğeri yeter şart iki kural var, gerek şart; egzos fanların toplam kapasitesi, intake (içeri üfleyen) fanların toplam kapasitesinden az olmamalı, zira içeri üflenen hava, dışarı çekilen havadan fazlaysa, basınç oluşacak ve içeri üflenen hava, kasa içindeki sirkülasyona pek katılmadan, bulduğu ilk boşluktan kasa dışına çıkacak. Tersi durumda, üfleyen fanın eksilttiği hava, dışarıdan soğuk hava ile tamamlanacak ve sirkülasyon gerçekleşmiş olacak.

Yeter şart ise, ısınan hava yukarı doğru çıktığı için, egzos fanların üstte olması gerekliliği.

ATX kasalar, bu şekilde soğutuluyor.

Kasa Fanları

PSU fanı, sürekli çalışıyorsa, onun egzos niteliğinin yeteceği senaryolar olabilir. Ancak kule tipi soğutucular, genellikle anakart üzerinde soğutulması gereken bölgelere hava üfleyemediği için, bu iş ilave fanlara kalır. Bu durumda o fanı takmanız faydalı olur.

• qzwxec kullanıcısına yanıt
    Muhteşem bir anlatım olmuş teşekkür ederim
    Egzos fanı taktım ufak zaten eski kasaları bilirsiniz onun fanı ama kasanın arkasında boşluklar var ses karti ekran karti takilan yerleri sökmüştüm ordanda muhtemelen icerideki hava cikiyor

Birde Eski islemci fanini kasanin ön kısmına taktım içeriye hava üfleyecek sekilde tabi

Birde diyorum ki

İki tane de fan Alıp Kasa kapağına takayım ? Anakarta bakan kısma yani anakarta ufleyecek sekilde umarım anlatabilmişimdir

İyi olur mu bu sekilde

• quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

ATX kasa formunda soğutma tasarımı için, hava akışkanlık kuralları nedeniyle egzos fan öncelikli. Bu konuda biri gerek şart, diğeri yeter şart iki kural var, gerek şart; egzos fanların toplam kapasitesi, intake (içeri üfleyen) fanların toplam kapasitesinden az olmamalı, zira içeri üflenen hava, dışarı çekilen havadan fazlaysa, basınç oluşacak ve içeri üflenen hava, kasa içindeki sirkülasyona pek katılmadan, bulduğu ilk boşluktan kasa dışına çıkacak. Tersi durumda, üfleyen fanın eksilttiği hava, dışarıdan soğuk hava ile tamamlanacak ve sirkülasyon gerçekleşmiş olacak.

Yeter şart ise, ısınan hava yukarı doğru çıktığı için, egzos fanların üstte olması gerekliliği.

ATX kasalar, bu şekilde soğutuluyor.

PSU fanı, sürekli çalışıyorsa, onun egzos niteliğinin yeteceği senaryolar olabilir. Ancak kule tipi soğutucular, genellikle anakart üzerinde soğutulması gereken bölgelere hava üfleyemediği için, bu iş ilave fanlara kalır. Bu durumda o fanı takmanız faydalı olur.

?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.