Şimdi Ara

Kasa bulamadım, o yüzden sistem kuramadım, tavsiyelerinize açığım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Corsair 380t bir düşünün derim tam size göre. Bakın bu kasaya 1080ti 9700k ve h100iv2 takılı resimde
    Kasa bulamadım, o yüzden sistem kuramadım, tavsiyelerinize açığım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Naptın hocam karar verebildin mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RundeLL -- 11 Eylül 2019; 11:37:3 >
  • Hocam bende aynı kasayı kullanıyorum kasanın fanları dönüyor fakat RGB ışıkları yanmıyor sorun neyden kaynaklı olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İtalyan Aygiri

Corsair 380t bir düşünün derim tam size göre. Bakın bu kasaya 1080ti 9700k ve h100iv2 takılı resimde
    Bu inanılmaz hoş bir kasa ya. Görsel olarak muhteşem, bir ara aopen nagas cube kasalara bakmıştımhttps://thgtr.com/aopen-nagas-g3-htpc-kasa-incelemesi/aopen-nagas-g3
    bu onlardan da güzelmiş. bunu da listeye ekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Faustus

Corsair Carbide 275r Tempered Glass yada 400c'ye de bir göz at derim. Tasarım ve işlevsellik olarak gerçekten iyi kasalar. Şahsen 275r TG almayı düşünüyorum. Bende sizin gibi araştırma içindeyim.

Fikir olması açısından:
    corsair favori markam oldu diyebilirim.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

+1
    Bir kaç ay içinde işlemci ve ekran kartı değişimi çok masraflı olur.
    Bir kaç ay sonra komple düzgün bir sistem toplamanız daha mantıklı bence.
    Yukarıdaki bir arkadaş da aynısını yazmıştı, aynı zamanda ona da cevap olarak buraya yazayım:

Haklısınız, ben de işin içine girince farkettim, muhtemelen Ekim ayında komple sistem toplamış olacağım.
    Tavsiye için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RundeLL

Dostum eğer hala almadıysan yada kararını kesinleştirmediysen ben de fikir vermek istiyorum. Kasa konusunda günlerce araştırma yaptım fakat sonra acil bir durum nedeniyle alamadım erteledim.

Şuan piyasada verdiğin paraya kesin değecek az ürün var özellikle dolar bu kadar yüksekken. Çünkü önde 3 tane fan olsa bile kasalar karınca deliğinden hava aldığı için fanlar hiç hava çekemiyor. Mesela:

Yada

Bir de enteresan bir şekilde camı fanlarla neredeyse bitişik olan kasalar var. Onlar da aynı şekilde, fanlar boşa dönüp duruyor 0 hava sirkülasyonu. Mesela Glare 7A modeli:

O yüzden bu tarz kasalardan uzak dur ve yorumları iyice oku.

Benim önerilerim ise sırasıyla şöyle: Phanteks P350X - 2 tane Noctua 140mm fan takarsan ön panele kasa buz dolabı gibi olur tahminimce. Tabi Noctua şart değil ben en kalitelilerinden o diye öyle dedim.
    Cooler Master MB520

https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb520-80plus-650w-3x120mm-rgb-led-fanli-midt-atx-kasa.html

Thermaltake Core X31Bunu da bugün tesadüfen gördüm güzele benziyor. Hem de senin istediğin gibi sade ve ön taraf mesh/ızgara

https://www.itopya.com/thermaltake-core-x31-siyah-pencereli-usb30-kasa/

Frisby FC-8890G Coax Aslında bu kasa da karınca delikli biraz ama gene de cazip gelmedi değil.

https://www.vatanbilgisayar.com/frisby-fc-8890g-coax-650w-6x120mm-rgb-fanli-usb-3-0-midt-atx-gaming-kasa.html

En iy seçenekler şuan Masterbox 520 ve Phanteks P350X gibi duruyor. İkisininde ön panel hava girişleri geniş ve toz filtreli. Eğer ben hem bir tık daha ucuza getiriyim hem de hepsini bir arada alim, fanla PSU ile uğraşmayim dersen Cooler Master.
    Ama hem sade, hem kaliteli marka hem de istediğim fan ve PSU'yu kendim seçme özgürlüğüm var dersen Phanteks P350X. İkisi de aşağı yukarı aynı fiyata geliyor.
    Tavsiye için teşekkürler, çünkü kasa gerçekten önemli ama yeterince paylaşım yok diyebilirim.

vatan bilgisayardaki takip ettiğim hazır sistemlerden biri MB520 kullanıyor, son bir kez mağazaya gidip MB511 veya MB520 nasıl duruyor ona bakacağım, ona göre karar vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: RundeLL

Naptın hocam karar verebildin mi ?
    Hocam selamlar,

Şöyle söyleyim, karar verdim gibi, vatan bilgisayar'dan almayı planladım, orada hazır iki sistem var biri cooler master mb511 diğeri mb520 kasa kullanıyor, ancak biraz daha fiyatının düşmesini bekliyorum, hazır oem sistemlerde bazen iyi indirim olabiliyor.

Özetle, master cooler olacak gibi duruyor. Bir de bir iki tavsiye daha geldi yine bu başlık altında, master cooler ve corsair ağırlıklı.

AMA :)
    Ekim başına kadar da düşmezse parça parça kendim toplayacağım, o zaman da çok büyük ihtimal corsair alacağım, hem boyut ve görünüş hem hem soğutma açısından.

Son olarak şunu da belirtmek isterim, gerçekten başka hiçbir yerde bu başlık altındakileri bulmam mümkün değil, herkese teşekkür ederim. Biraz kafam karışsa da en azından seçenekleri bilmek işimi çok kolaylaştırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bL00ddrunk

Hocam bende aynı kasayı kullanıyorum kasanın fanları dönüyor fakat RGB ışıkları yanmıyor sorun neyden kaynaklı olabilir ?
    12V RGB girişine taktınız mı?
  • l0stc0ntr0l L kullanıcısına yanıt
    İyi hocam hayırlı olsun ozaman şimdiden. Corsair de hangi modeli almayı planlıyorsun.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.