Şimdi Ara

Karşınızda BlackBerry'nin yeni devi : BlackBerry Z30 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
8.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 inc 720p ekran çözünürlüğü,295ppi pixel yoğunlugu,1.7ghz calisma hızı ile tam bir ilahi komedya olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xheatus

Ağzı olan konuşuyor ha..Yok bütün bbleri kullanmışta, yok iğrenmişte bilmem ne de..Şu kullandığınız veyahut popüler olan her şeyi hastalık derecesinde savunup, kişisel olarak tercihiniz olmayan ürünleri karalamaktan başka işiniz gücünüz yok.Bazen insanların yorumlarına şaşıp kalıyorum.Açın okuyun yabancı forumları ve bakın bakalım bizim Türk insanı kadar marka/model saplantılı olup da beğenmediği şeyleri de sürekli karalayan bir millet daha var mı ? Ben de iki telefon kullanıyorum. Blackberry bold 9900 ve Samsung galaxy s3. İkisi arasında memnun olduğum cihaz kesinlikle hatta açık ara BBdir. Neden ? Azıcık objektif olun be... Demek ki benim kullanım amaçlarıma BB daha iyi cevap veriyor. Şimdi tutup sayfa sayfa her girdiğim forum da Samsungu mu kötülüyeyim ? Beğenmediğim taraflarını bir kaç yerde yazdım geçtim ki BBde beğenmediğim tarafları da sürekli eleştirdim bu gibi platformlar da. Azıcık kafası çalışan adamsan blackberry os 7.1 ve öncesi sürümler bile shrink işlemi ile stabil ve kullanıcı dostu olabiliyor.Telefonum da ne kasma ne donma ne de benzeri hiçbir problemim yok..ki gün içinde canını çıkarttığım halde.Kullanmasını beceremedik diyin ya da bana hitap etmedi diyip geçin arkadaş nedir bu kendinizi rezil etmeler...Yok kasıyor yok donuyor dedikçe siz komik duruma düşüyorsunuz. Çünkü androidin, özellikle 4.1 öncesi ne kadar hantal bir işletim sistemi olduğu, üzerine bir de samsungun falan kendi arayüzleri ile iyice öldürdüğünü herkes biliyor. Hani dinime söven müslüman olsa derler o hesap. BB os a laf söyleyenler bari androidi övmesin herkesi saf yerine koyar gibi.. Tüm bunlar dışında bb os10 çok yeni ve gerçekten olmuş bir işletim sistemidir. İOS kadar stabil ve android kadar rahat bir platformdur. Klavye, multitasking ve web tarayıcı performansı rakipsizdir...İlle oyun falan diyen arkadaşlar için marketi epey hareketlenmeye başladı son zamanlar da. En popüler oyunlar bir bir çıkıyor ve s4 platformuna rağmen gayet akıcı bir deneyim sunuyor ki bu bile işletim sisteminin ne denli başarılı olduğunun işareti...Olur da ihtiyacınız olan bir kaç uygulamayı bulamazsanız dakikalar için de android uzantılı bir dosyayı bb ye port edebiliyorsunuz ki 10.2 güncellemesi ile bu da daha kolay olacak. İşin güvenlik kısmına hiç girmiyorum zaten o konuda BB os rakipsiz. Ha bis falan diyecekseniz o devir de kapandı...Şimdi gidin eğer imkanınız varsa bb os10 kullanan bir cihaza erişin eşiniz den dostunuz dan ne bileyim bir elektronik mağazasından falan ve cihazı iyice bir inceleyin bakalım. Gerek genel performansı gerekse oyun performansı olsun. Bunu yaparken de yanınız da 4-8-38 çekirdekli bir android cihaz götürün ki kıyaslarken yüzünüzün alacağı şekili görenler olsun...Millet kafayı çekirdeklerle, GHZlerle yedi arkadaş. Android bir türlü istenen performansa gelemediği için firmalar donanıma yüklendikçe yüklendi ve bunu da reklam malzemesi olarak çok güzel yedirdi millete. Samsunga falan helal olsun valla adamlar bilinçaltına nasıl girileceğini çözmüş...Ağaçtan oyma telefon yapsa satarlar. Super amoled falan diye diye bir ara beni de etkilemişlerdi ama ve lakin s3 elime geçince gördüm o kıytırık PENTİLE ekranın 1 sene olmadan nasıl da pixellerinin sararıp solduğunu. Dış soyulmalarını falan hiç anlatmıcam hoş. Ön yargı kötüdür arkadaşlar...Bir de kullanmadığınız ve tecrübe etmediğiniz bir şey hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak. Yapmayın bunları.

hocam sen olsan ne yaparsın. xperia Z1 mi BBz 30 mu? ekranlar aynı ram aynı.. gerisi farklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Blackberry z10 u 5 aydır kullanıyorum... eğer çöpçü gibi yazılım yüklemeye ihtiyacınız yoksa.. blackberry hub menüsünü tanıyıp kullanabilmeye başladığınız zaman çok keyif alabileceğiniz marka ve telefon... herkes kendi tercih ve koşullarına göre tel alır.. fanboyluk yapmamak lazım.. açıkcası iphone'un ketum kısıtlamaları ve herkesin elinde olması sebebiyle iphone hariç hemen hemen bir çok markaya sıcak bakıyodum ama blackberry z10 beni tavladı diyelim...

+1 kesinlikle hakveriyorum yazdıklarınıza...
  • Z30 büyük ekran sevenler için çıkarılmış bir telefon. Biliyorsunuz bazıları büyük seviyor. Z10'dan en büyük farkı ses kalitesi. Tenkit eden arkadaşlar Youtube'da arayarak ses kalitesini öğrenebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkan_pp.1

Söyledim ama millet anlamamış gene söylüyorum; Z10 veya Q10 veya veya Q5 kullanmamış insanlar lütfen bu konuya girip rahatsızlık vermesin..
    Adam os10 kullanmamış,kullanmayı bırak görmemiş fiziksel olarak cihazlara bile elini sürmemiş gelmiş burda üfürüyo:))
    Arkadaslar BB ye laf atıcınıza alın elmanızı ısırınnn veya cimrilik yapmayıp çocuk çoluğun bile elinde gördüğümüz iOS veya androıdten vazgeçip os10 ile tanışın,benden size nacizane tavsiye:))

Maalesef forumun hali bu daha BB10 nu görmemiş adam diyor ki android olsaydı ama bilmiyordu ki android app ler prot edilebiliyor.
    Burada ki çoğu yorum internetten okuduğu kadarıyla bilgisi olanların yazdıkları tarz.
    Bence bu kadar takılmayın he deyin geçin ios ve android harici çöp onlar için wp duyunca bile korkuyolar.

• Hala bb alan varmı ya

• batarya testleri 720p'i beseleyen büyük bataryanın hakkını vermediğini gösteriyor.2300mah bataryalı 1080p htc one daha uzun dayanıyor.blackberry napsa toparlayamıyor artık.zaten ilk blackberry'mden beri gıcığım bu markaya.

herşeyleri ters arkadaş.kırmızı ışık pil uyarısıdır bunda mesaj,yeşil ışık dolu pil rengidir bunda boş pilde yanıyor
  • burda herkes fikrini belirtmiş bir şekilde ve eminimki hayatında çoğu eline blackberry cihazı bile almamıştır çünkü blackberry kullanan bir kişi bu şekilde yorum yapmaz kağıttan özellik tablosuna bakıp çöp demek insanlar için kolay fakat kusura bakmayında bugün çoğu android cihaz bırakın yeni serileri 9900 stabilliğinde bile değil dünya kadar özellik koyuyorlar ona rağmen stabilite sorunları yaşanıyor onuda geçtim 2000 liraya para veriliyor iyi cep telefonlarına bataryası yarım gün dayandırılamıyor ne anladım ben bu işten ? kendim bir android kullanıcısıyım note 2 kullanıyorum ve ikinci telefonum olarak 9900 var ve bence 9900 daha akıcı çalışan bir cihaz herşey çok pratik ve tek parmakla bütün cihaza hükmedebiliyorum telefon illaki bir çok ihtiyacı karşılamalı ama en başta temel işlevlerini sorunsuz yapmalı bataryası minimum 16 saat gidiyor yoğun kullanımda az kullanılsa 24 saatı buluyor bugün bu rakama note 2 bile 3000mah bataryayla yetişemiyor neredeyse , bence blackberry nin tek eksi yönü app world eğerki düzgün uygulamalar yaptırsalardı bugün çok daha farklı şekilde konuşulan bir markaydı ben dilerimki blackberry ismi herzaman olsun çünkü vizyonları farklı şekilde saat gibi çalışan cihaz yapıyorlar yıllar önce tek bir 9700 bütün yazışmalarımı yapar koca şirketi yönetirdim umarım o günlere dönecek uygulama ve cihazlarla var olurlar piyasada

• BB z10 kullanıyorum ancak şarjı dışında bir sıkıntım yok. z30 geldiği gün alacağım ama bir türlü gelemedi. yurtdışından getirip satan yokmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drscoban

BB z10 kullanıyorum ancak şarjı dışında bir sıkıntım yok. z30 geldiği gün alacağım ama bir türlü gelemedi. yurtdışından getirip satan yokmu ?

Sahibinden de bir tane ılan vardı ama fiyat bıraz pahalı geldı bana z10 la da ekran ve hoparlör dışında ben pek bi fark göremedim

• bb BB

(Normalde bunu yazıp bırakacaktım ama çok kısa olduğu için açılımını falan alta yazacağım)

Bye Bye BlackBerry
  • Bune abi ya

• quote:

Orijinalden alıntı: erciyesliahmo

quote:

Orijinalden alıntı: drscoban

BB z10 kullanıyorum ancak şarjı dışında bir sıkıntım yok. z30 geldiği gün alacağım ama bir türlü gelemedi. yurtdışından getirip satan yokmu ?

Sahibinden de bir tane ılan vardı ama fiyat bıraz pahalı geldı bana z10 la da ekran ve hoparlör dışında ben pek bi fark göremedim

ilanı göremedim
  • drscoban D kullanıcısına yanıt
    İlan sanırım yakın zamanda kalkmış ama fiyatı 2300 cıvarıydı bıraz fazla geldı bana yinede araştırmak ıstersen sahıbındende çarşı İletişimin ılaynıydı bence çarşı Iletişimı arayıp sorabilirsin onlarda yurtdışı cihazı sürekli bulunur

• Blackberry 10 işletim sistemi 10 numaradır 10 QNX işletim sistemidir ve müthiş stabildir aynı zamanda şu andaki leaked olan sürümde tüm android oyun ve programları sorunsuz çalışmakta kesinlikle android Tabanlı bir cihazın eksikliğini hissetmiyorsunuz (elimde G Pro ve xperia Z var) yani uzun lafın kısası kalite markadır cihazlarıda son derece kalitedir...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackberry candır kandır.bu cihazı gerçekten prof anlamda kullanan bilir.en dandik tabir edilen curve cihazları bile onlarca programı sorun çıkarmadan stabil şekilde arka planda çalıştırırken android cihazlardan bu tür şeyler beklemek yalan olur bence.kimse kusura bakmasında konuyu baştan aşağıya okudum boş boş konuşmuş çoğu android ve ios funboylar.ben bile wp8 denemek istiyorum ama gönlüm halen bb os 10 da.açıkcası bb ler bambaşka bir dünyadır.
  • Beyler bu telefon ne zaman geliyor t.c ne.?? Birde fiyat hakkında bilgisi olan var mi

• Çöp

• BlackBerry'de artık Nokia gibi kendi işletim sistemini kullanmamalı bence.
  • Türkiye'de BlackBerry Z30 satışı yapan var mı? Operatörler getirmedi ama paralel ithalat vs?

Cihazın avrupa fiyatı 650 dolar civarında:http://www.amazon.co.uk/Blackberry-Z30-Sim-Free-Smartphone/dp/B00EZHM9JE/ref=sr_1_1

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.