Şimdi Ara

Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.145
Cevap
103
Favori
631.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mesentr78

Bende benim kargomun akibetini merakla bekliyorum.UKİM'den AVPİM'e AVPİM'den UKİM'e geziyor mubarek.18 dolarlık access point almıştım.Bakalım ne olacak.

Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)

Benimde 11 inde ukim e girdi öyle bekliyor.çok büyük ihtimal attılar bir yere alıp kayıt etmek zor geliyor.yazacakları yasaklı madde şuuut.
  • DHinferno D kullanıcısına yanıt
    içerisinde yasaklı ürün mü vardı?
  • arkadaşlar merhaba mayısın 11nde sipariş verdiğim ürün Türkiyeye giriş yaptı fakat 10 gündür gelmedi takip numarasından sorguladım alttaki detaylar yazıyor.Bilgi verebilecek arkadaşlar varmı acaba ? Tepe flaşı sipariş etmiştim.

1İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 04/06/2014 Torbaya Eklendi
    2İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 04/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    3İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 09/06/2014 Torbadan Alìndì
    4İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 11/06/2014 Zimmet Edildi (492144)
    5İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 11/06/2014 Zimmet Alındı (492124)
    6İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM 12/06/2014 Torbadan Alìndì
    7İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/06/2014 Torbaya Eklendi
    8İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM 13/06/2014 Torbaya Eklendi
  • accest point yasaklı ürüne girmez ki
  • ego37 kullanıcısına yanıt
    Peki birkaç soru daha sorsam ;

1 )Kargo bana , gönderici tarafından ücretsiz gönderiliyor ; fakat benim elime ulaşmadan geri gittiği için , ptt / satıcı veya aliexpress benden ekstra bir kargo ücreti talep edebilecekler mi ?

2) Satıcı kırık bir telefonun fotoğrafını çekip , bana ürün hasarlı geri geldi dese sıçar mıyım :)

3) Bir de en önemlisi geri dönen paket aynı takip numarası ile mi dönüyor ?

Bir de " kayıt edildi " ibaresine rağmen takılmadan gelme ihtimali var mı sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SphinxCorp

arkadaşlar merhaba mayısın 11nde sipariş verdiğim ürün Türkiyeye giriş yaptı fakat 10 gündür gelmedi takip numarasından sorguladım alttaki detaylar yazıyor.Bilgi verebilecek arkadaşlar varmı acaba ? Tepe flaşı sipariş etmiştim.

2İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 04/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı

Seninkiyle benim kargolarım aynı akibette.Aradım sordum ,sorun yok gelir dediler.Ama kaç günde gelir bilemiyorum.
  • arkadaşlar foruma dikkat ediyorum birkaç telefon geçiyor ve hangi post ile satın alındığını arkadaş paylaşıyor akabinde o post ile gelen paketler seri şekilde gümrüğe takılıyor,örnek NL post,swiss post,sweden post forum da muhbirler var bu işten para kazanmayaı profosyonel olarak yapan (kaçak telefon işi) bunlar derhal ihbar ediyor 1 değil,2 değil,3 değil forumu uzun süredir takip eden biri olarak söylüyorum yöntem,post v.s. buradan paylaşmayın,buraya yazan 10 kişi var ise en az 20 katı kişi bu yöntemlerle telefon getiriyor ve forumu sadece bilgi için kullanıyor..ptt o kadar kıllanmışki bu işten içinde telefon olsun olmasın gelen her küçük paket doğru gümrüğe gidiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan2700

içerisinde yasaklı ürün mü vardı?

evet e sigara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ego37

accest point yasaklı ürüne girmez ki

senin ki gelir büyük ihtimal.ben kendimin ki için yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 14 Haziran 2014; 11:07:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pekbeyaz

1 )Kargo bana , gönderici tarafından ücretsiz gönderiliyor ; fakat benim elime ulaşmadan geri gittiği için , ptt / satıcı veya aliexpress benden ekstra bir kargo ücreti talep edebilecekler mi ?

2) Satıcı kırık bir telefonun fotoğrafını çekip , bana ürün hasarlı geri geldi dese sıçar mıyım :)

Bir de " kayıt edildi " ibaresine rağmen takılmadan gelme ihtimali var mı sizce ?

1.evet kargo parasını sen ödeyeceksin.

2.paket açılmadan geri gittiği için kırık vs onun sorunu.
    paypal la ödeme yaptıysan 45 gün içerisinde itirazda bulunmalısın.

3. aynı numara ile geri dönecek.

ptt işyerine zimmetlendi / yasaklı ürün ihbar gönderildi / yada ürün yurtdışına sevk edildi yazıyorsa unut.3 ünden biri yazacak takılması için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 14 Haziran 2014; 11:05:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: galata80

arkadaşlar foruma dikkat ediyorum birkaç telefon geçiyor ve hangi post ile satın alındığını arkadaş paylaşıyor akabinde o post ile gelen paketler seri şekilde gümrüğe takılıyor,örnek NL post,swiss post,sweden post forum da muhbirler var bu işten para kazanmayaı profosyonel olarak yapan (kaçak telefon işi) bunlar derhal ihbar ediyor 1 değil,2 değil,3 değil forumu uzun süredir takip eden biri olarak söylüyorum yöntem,post v.s. buradan paylaşmayın,buraya yazan 10 kişi var ise en az 20 katı kişi bu yöntemlerle telefon getiriyor ve forumu sadece bilgi için kullanıyor..ptt o kadar kıllanmışki bu işten içinde telefon olsun olmasın gelen her küçük paket doğru gümrüğe gidiyor...

aynı gemi ile gelen birçok tanıdğımın kargosu vardı hepsi yasaklı ürün alayı gümrüğe girmeden geçti geldi,benim ki gümrükte takılı.
    adamlar paketi eline aldımı anlıyorlar binlerce paket geçiyor ellerinden.
    telefonu geçenin tek şansı o an ilk eline alan görevlinin işgüzarlığı bu iş bu kadar basit ötesi yok.
    kaçakçılık yapan adam veriyor iran,ırak,bulgaristan vs vs bir adres sonra kamyonla tırla sokuyor ülkeye,gümrükten geçirmiyor.

• 1 üçretsiz gider, satıcı kargo parasını düşer bu şekilde geri kalan parayı iade eder veya tamamını öder(aliexpress karar verir)
    2 satıcı dürüstse böyle yapmaz
    3 evet aynı takip no ile geri döner
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesentr78

quote:

Orijinalden alıntı: SphinxCorp

arkadaşlar merhaba mayısın 11nde sipariş verdiğim ürün Türkiyeye giriş yaptı fakat 10 gündür gelmedi takip numarasından sorguladım alttaki detaylar yazıyor.Bilgi verebilecek arkadaşlar varmı acaba ? Tepe flaşı sipariş etmiştim.

Seninkiyle benim kargolarım aynı akibette.Aradım sordum ,sorun yok gelir dediler.Ama kaç günde gelir bilemiyorum.

hocam seninki de telefon mu ?
  • pekbeyaz P kullanıcısına yanıt
    Değildi.Aslında neden takıldı anlamadım.AccessPoint almıştım Çinden.Birde aynı pakette araç için telefon tutucu vardı bir tane.
  • İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 09/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 09/06/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 12/06/2014 Torbadan Alìndì
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 14/06/2014 Zimmet Edildi (492144)
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 14/06/2014 Zimmet Alındı (492112)

bu ne olacak acaba?
  • Siparişi verdikten sonra bi blogda okudum x-ray cihazını :(. Benim siparişim kozmetik, paket üzerine not yazdırdım gift felan diye umarım sorun olmaz bu hafta ulaşır bana.
  • Arkadaşlar dealextreme'den alışveriş yaptım. Swisspost ile gönderiliyor. Hong Kong dan çıktı isviçreye geldi sonra ordan birdaha çıktı sanırsam bu sefer Türkiye'ye gelicek fakat uçak 10 gündür havada nasıl oluyor bu iş ne yapmam lazım veya tam olarak bu kargom nerede. Takip numarası RX248164074CH. Pttden yurt içi sorgulama yaptığımda böyle bir ürün kayıtlı değil diyor demekki hala kargo Türkiye'ye gelmemiş. Rica etsem sorunun ne olduğunu biri söyleyebilir mi?

Bu arada aldığım ürün ise 25 dolara kulaklık.

Sat 31.05.2014 18:54 Mailed Swiss Post SINGAPORE
    Sat 31.05.2014 18:54 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
    Sat 31.05.2014 18:54 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
    Sat 31.05.2014 19:08 Departed transit country Swiss Post SINGAPORE
    Sat 31.05.2014 19:08 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
    Wed 04.06.2014 09:21 Mailed Swiss Post SINGAPORE
    Wed 04.06.2014 09:21 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
    Wed 04.06.2014 09:21 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE

Durum bu.
  • ben bişey anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

quote:

Orijinalden alıntı: pekbeyaz

1.evet kargo parasını sen ödeyeceksin.

2.paket açılmadan geri gittiği için kırık vs onun sorunu.
    paypal la ödeme yaptıysan 45 gün içerisinde itirazda bulunmalısın.

3. aynı numara ile geri dönecek.

ptt işyerine zimmetlendi / yasaklı ürün ihbar gönderildi / yada ürün yurtdışına sevk edildi yazıyorsa unut.3 ünden biri yazacak takılması için.

Evet arkadaşlar , tam da düşündüğüm gibi oldu . Ürün gümrüğe takıldı .

Şimdi bu konularda uzman bir arkadaşımdan cevap bekliyorum . Elime postaneden bir de telgraf gelmiş , muhtemelen bu durum ile ilgili . Şuan ne yapmayalım ? Kulağımın üstüne mi yatmalıyım , yoksa postaneye mi gitmeliym ?

Yanlış bilymiyorsam , eğer gitmezsem 10-15 gün sonra ürün kendiliğinden geri gidiyor ?

Konuyu et olarak bilen arkadaşlardan cevap rica ediyorum . . .

1. Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/06/2014 14:51:45

2. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/06/2014 17:11:26

3. PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    16/06/2014 11:22:47

4. Teslim Edilemedi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    16/06/2014 11:41:19

5. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
    16/06/2014 14:54:56

6. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
    16/06/2014 14:58:27

• pekbeyaz P kullanıcısına yanıt
    Bu eklediğinizi pttnin sitesindenmi turkiye.gov.tr denmi aldınız. Eğer türkiye.gov.tr ise sizinkini seffaf kutuda göndermiş olmalılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.