Şimdi Ara

Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.145
Cevap
103
Favori
631.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Keeper41

2014-06-02 15:52, Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    2014-06-02 15:46, Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM
    Beyler bendede böle bir şey oldu
    58 dolarlık kulaklık getirtmiştim sizce gümrük vergisi verirmiyim

Ukim e sevk olursa 2.60 TL kontrol ücreti ödersin. Direk gelirse ücret ödemezsiniz. 75euro ve altı gümrük vergisinden muafsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandir Aliexpress uzerinden kucuk buyuk alisveris yapiyorum. En sonunda 3 dolarlik bir alisverisim oldu. (Gozluk) Bu alttaki durumu ilk kez yasiyorum.. Gelecek mi acaba? (Bursa'da oturuyorum)

quote:

İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 01/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 01/06/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 04/06/2014 Zimmet Edildi (492144)
    4 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 04/06/2014 Zimmet Alındı (492124)
    5 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 04/06/2014 Torbadan Alìndì
    6 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 05/06/2014 Torbaya Eklendi
    7 İSTANBUL AVPİM/İSTANBUL AVPİM 05/06/2014 Torbadan Alìndì

• Arkadaşlar Aliexpressten ŞU Ürünü sipariş ettim. 12$. Gümrüğe takıldı.telefon vb. ürünlerin gümrüğe takılmasını duydum gördüm ama bu ürünün gümrüğe takılması ne alaka? yardımcı olabilecek var mı? ne yapabilirim?
     Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skypol -- 6 Haziran 2014; 21:56:46 >

• hocam avpıme geçmiş büyük ihtimal yakında ulasir.
    sizin kargonuzda avpıme geçerse sizin kargonuzda adresinize kargolanır

• hayret. bende kendim ve arkaşalara 3 adet aldım sorunsuz bana ulaştı
  • Ben 2013 aralık ayında Pandawill'den cep telefonu siparişi vermiştim.Telefon Deutsche Post ile 06/01/2014 tarihinde Almanya'dan gönderildi.Şunuda anlayamadım Çin sitesinden sipariş verdiğim telefon neden Almanya'dan gönderildi bunu bilemiyorum. Her neyse Türkiye'ye 14/02/2014 tarihinde giriş yaptı gelen ürün yasaklı madde olduğu için 24/02/2014 tekrar yurtdışına geri gönderildi.Yaklaşık 100 günden fazla geçmesine rağmen telefon Almanya'ya giriş yapmadı.Pandawill ile defalarca yazışmama rağmen ürün bize gelmedi diyorlar zaten sistemden de gözükmüyor Almanya'ya girişi gözükmüyor.Bunun üzerine PTT ile telefonla ve yazılı olarak ürünün akıbetini öğrenmeye çalıştım.Biz gönderdik diyorlar.Ürünü 25/02/2014 tarihli TK 1587 sefer sayılı Frankfurt uçağı ile 60 nolu posta çantasına kayıtlı olarak gönderildiği bana PTT mail ile bildirdi.Yaklaşık 2 hafta önce Avusturya'daydım sırf bu ürün için Almanya'ya geçtim ve deutsche post şubesinin birine bu barkod nolu ürünü sordum durumu anlattım bize gelmedi sistemde gözükmüyor dediler.Paramı Pandawill'den geri almaya çalışıyorum ama onlarda haklı olarak ürün gelmedi diyorlar.Benim bu telefon bir şekilde kayıp mı oldu yoksa uçak hala havada gidiyor mu ürünün barkod bilgileri aşağıdaki gibidir.Başka ne yapabilirim? Unutayım gitsin mi?

RX945205511DE Barkod Numarasna Ait İslem Listesi

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
    06/01/14 02:13 2014-01-06 02:13:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) GERMANY (Yurt Disi)
    06/01/14 11:45 2014-01-06 11:45:00 Send item abroad (EDI-received) Gonderi yurtdisina sevk edildi GERMANY (Yurt Disi)
    14/02/14 10:40 2014-02-14 10:40:40 Unsuccessful item delivery attempt (Inb) Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi (Gelen) TÜRKIYE
    24/02/14 18:45 2014-02-24 18:45:47 Receive item at office of exchange (Otb) Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE
    24/02/14 19:14 2014-02-24 19:14:25 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) TÜRKIYE
    RX945205511DE Barkod Numarasina Ait İslem Listesi

BARKOD ZAMAN YER DURUMAD ACIKLAMA
    YURT İÇİ GÖNDERİ SORGULAMASI
    (DOMESTIC REGISTERED MAIL TRACKING)

CEVAP
    Barkod No : RX945205511DE Detay :
    Kabul Yeri : Ücret : 0.00 TL.
    Varış Yeri : Değer Ücreti : 0.00 TL.
    Kabul Tarihi : 00/00/0000 Ödeme Şartı : 0.00 TL.
    Ağırlık : 0 Gr. Ödeme Tipi :
    Gönderen : Alıcı :
    Ek Hizmet :
    SN İŞLEM / YER
    BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
    1.
    Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    17/01/2014 07:51:08
    2.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    17/01/2014 16:32:48
    3.
    PTT İşyerine Teslim Edildi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    14/02/2014 09:34:15
    4.
    Teslim Edilemedi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM)
    14/02/2014 10:40:40
    5.
    Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İSTANBUL UKİM)
    14/02/2014 11:18:05

• 16 Mayista aliexpress'den verdigim siparis bugun elime ulaştı sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypol

Arkadaşlar Aliexpressten ŞU Ürünü sipariş ettim. 12$. Gümrüğe takıldı.telefon vb. ürünlerin gümrüğe takılmasını duydum gördüm ama bu ürünün gümrüğe takılması ne alaka? yardımcı olabilecek var mı? ne yapabilirim?

19 Mayısta sipariş ettiğim ürün bugun elime ulaştı.Gümrüğe takıldı terletti beni biraz ama geldi çok şükür. 2.60 tl 'de gümrük ücreti aldılar. helali hoş olsun :)

• hayırlı olsun
  • barkod numarasının son 2 hanesine bakarsan almanyaya gitmesi normal.ürün almanyay geri gider oradanda çin,e ve buda uzuan zaman alır.aliexpreste isveç ve isviçre kargo secenekleri var bunlarda ilk önce ülkesine oradan türkiyeye giriş yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ego37

barkod numarasının son 2 hanesine bakarsan almanyaya gitmesi normal.ürün almanyay geri gider oradanda çin,e ve buda uzuan zaman alır.aliexpreste isveç ve isviçre kargo secenekleri var bunlarda ilk önce ülkesine oradan türkiyeye giriş yapar.

Anlıyorum Almanya'ya gitmesi normal ama 100 gün geçmesine rağmen hala geriye gitmemiş olması beni düşündürüyor.Bu kadar uzun zaman normal mi?
  • büyük sorun var ,100 olmuş coktan gitmesi gerekirdi
  • bendede aynı sorun var. telefon siparişi-yasaklı ürün-geri iade. Ürün İsveç'e gönderildi fakat benim pakettede 40 gündür bir değişme olmadı. aynı bende para iadesinde bulundum fakat telefon ellerine ulaşmadığından böyle birşey yapamıyorlar. RE914490666SE benim takip numaram bu. beklemekten başka çara yok galiba...
  • Bu konu içerisinde hiç bahsedilmediği için cevap bulamadım . Yurt dışından telefon bekliyorum ve şuan kargolama durumunda

1.Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/06/2014 14:51:45
    2. Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)
    10/06/2014 17:11:26

Geliş kaydı yapılan postaların da , forumda okuduğum arkadaşların yazdığı kadarıyla gümrüğe takıldığını görmekteyim . Büyük ihtimalle benim pakedim de takılıcak . Sonraki süreçte ben tam ne yapmam gerektiğini anlamadım . Hiçbirşey yapmayıp pakedin geri gitmesini mi bekliycem veya hiçbirşey yapmazsam paket kendiliğinden geri gidicek mi? Yoksa birşeyler mi yapmam gerekiyor ?

Eğer paket açılacaksa kesin takılacağından , bana bir bilgi gelecek mi ? Ben gidip de birilerine hesap verecek miyim veya yukarıda sorduğum gibi hiçbirşey yapmamama gerek kalmadan paket gönderen kişiye geri mi gidicek ?

Aliexpresste telefonu aldığım arkadaş , böyle bir durumda ürünün kendisine geri yollanacağından ve benim de paramı iade alabileceğimden bahsetmişti . Sorularım bu yüzden aslıda .

• umaraım paket elinize ulaşır. bir aksilik olup takılırsa gümrük geri iade eder.size kagıt gelir .bu durum karşısında. satıcıya msj atıp gümrük kanunlarından dolayı tlf size geliyor.geri iade diye msj atarsınız.korumu süresi 2 gün kala dispute acarsın.paketin geri gittigine dair kargo bilgilerini siteye sunarsın resim olarak,paket satıcıya ulaşınca .tekrar kargo bilgilerini siteye sunarsın. aliexpreste .tam iade sana ödeme yapar.bu süreç yaklaşık 1 ayı bulabilir
  • bir daha tlf alırsan. şunları yap:örnek galaxy s4 alacagız. türkiyeden yakın bi arkadaştan s4 imei buluyoruz. bu imei satıcıya veriyoruz. satıcı. tlf içine giriyor enginer mode(mühendislik mod) ile batarya altına yazıyor (orjınal stıkır) dış kutuya işliyor (orjınal stıkır imei)tamir yapılmıştır diye bir ibare kullanıp size gönderir. gümrükte yakalansa dahi. imei kayıtlı olduğundan size gelir.size gelince başka çalışmayan tlf imei tekrar tlf girersin ok
  • 2 ADET GÖZLÜK ALMIŞTIM TOPLAM 27 $
    1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 08/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 08/06/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 10/06/2014 Torbadan Alìndì

GÜMRÜĞEMİ TAKILMIŞ? NE OLUR SONUCU
    TOPLAM 4 TANE ALDIM. 2Lİ PAKETLERDE YOLLARMIŞLAR. 2 Sİ GEÇEN HAFTA GELDİ BUNLAR YENİ GİRİŞİ YAPTILAR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkan0192

2 ADET GÖZLÜK ALMIŞTIM TOPLAM 27 $
    1 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 08/06/2014 Yurtdışı Gönderi Geliş Kaydı Yapıldı
    2 İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM 08/06/2014 Torbaya Eklendi
    3 İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM 10/06/2014 Torbadan Alìndì

GÜMRÜĞEMİ TAKILMIŞ? NE OLUR SONUCU
    TOPLAM 4 TANE ALDIM. 2Lİ PAKETLERDE YOLLARMIŞLAR. 2 Sİ GEÇEN HAFTA GELDİ BUNLAR YENİ GİRİŞİ YAPTILAR.

Benimde 11 inde ukim de takılı paketim var.inceliyorlar bekliyeceksin üstat.şuan seninkide incelemede.

• Bende benim kargomun akibetini merakla bekliyorum.UKİM'den AVPİM'e AVPİM'den UKİM'e geziyor mubarek.18 dolarlık access point almıştım.Bakalım ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesentr78 -- 13 Haziran 2014; 0:03:38 >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.