Şimdi Ara

Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM) (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.144
Cevap
103
Favori
631.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meddah58

Tekrar acamazsin sakin iptal etme.

anladım hocam şubat 17 de aldim tatil felan araya girdi gec kargoya verdi ingilizcem pek iyi değil ne yazsam şimdi buna
  • zorbey27 kullanıcısına yanıt
    Benimde ingilizcem yok hocam.translateden yaz iptal etmiyorum sen hemen sureyi uzat yaz.15 gün daha uzatsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aguwen kullanıcısına yanıt
    Telefon yasak maalesef. Vergisini verseniz bile teslim etmezler. Ufak bir ihtimal gümrük kontrolunda gözden kaçarsa gelir ama yakalanırsa göndericiye iade olur.
  • Bu arada pakedimi PİM sahiden kaybetmiş. Şikayetim üzerine araştırma başlattılar. Benimki de nasıl şanssa..
  • 1 26/03/2015 23:22:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - Japan (Yurt Disi)
    2 27/03/2015 04:11:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - Japan (Yurt Disi)
    3 27/03/2015 10:34:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - Japan (Yurt Disi)
    4 30/03/2015 15:52:39 Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Inb) - - Turkey
    5 30/03/2015 16:32:13 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM ZEYTİNBURNU İSTANBUL(AVR)
    6 30/03/2015 19:32:13 Gonderi gumruge sevk edildi (Gelen) Send item to customs (Inb) - - Turkey

Bu şekilde bir ibare var bendede. Gümrüğe sevk edildi diyor. En son 2014 yazı alışveriş yapmıştım. Sanırım gümrükte bazı güncellemeler olmuş.

Gümrük Verigisi : 0.0 TL
    Damga Vergisi : 0.6 TL
    Gümrüğe Sunma Ücreti : 3.0 TL
    Yurtdışı İade Ücreti : 0.0 TL
    TOPLAM : 3.6 TL

3.6 tl ücret ile gümrüğe mi takıldı. Ürün bana geldiğinde mi bu ücreti vereceğim yoksa gümrükten mi almam lazım ?

• Che-mistry kullanıcısına yanıt
    postacı ürünü getirdiğinde 3.6tl ödeyeceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Almanyadan bike24 sitesinden bisikletime 56 euro + 19,95 euro kargo toplam: 75,95 euro dış lastik almıştım.

Ürünün kargo takip detayları bunlar ürünüm takılmış mı? yardımlarınızı arz ederim.
     Kargo takibi Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLARARASI PİM)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carismatic8734 -- 31 Mart 2015; 16:19:04 >

• carismatic8734 C kullanıcısına yanıt
    vergi verip alacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepAnkara

vergi verip alacaksınız

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Bu çıkan vergi gelen ürünün sorunsuz şekilde gümrükten geçtiğini mi gösteriyor? yoksa sadece gümrüğe sunulduğunu mu gösteriyor? UKİM e mi gitmeliyim? Yoksa gelir mi bana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carismatic8734

quote:

vergi verip alacaksınız

Bu çıkan vergi gelen ürünün sorunsuz şekilde gümrükten geçtiğini mi gösteriyor? yoksa sadece gümrüğe sunulduğunu mu gösteriyor? UKİM e mi gitmeliyim? Yoksa gelir mi bana?

bende aynı durumdayım ürünümde aynı sizdeki bilgiler yazıyor ? gidip almalımıyım acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seffaf1

quote:

Orijinalden alıntı: carismatic8734

quote:

vergi verip alacaksınız

bende aynı durumdayım ürünümde aynı sizdeki bilgiler yazıyor ? gidip almalımıyım acaba ?

Benim ayın 30 undan beri hareket görmedi sizin?

• benimde 30unda gümrüğe geldi 31inde zimmet edildi bi hareket yok sanırım bugün yarın giderim..
    bazıları için ukim e gitmek gerekir lakin sitede yazan sonuca göre gidin. genellikle eve kağıt gelir nereden alacağınıza dair ,bazı vergili ödemelerde kapıda da olabiliyor. bunu bilmek için yine bir kurye beklemek gerek

• quote:

bazıları için ukim e gitmek gerekir lakin sitede yazan sonuca göre gidin. genellikle eve kağıt gelir nereden alacağınıza dair ,bazı vergili ödemelerde kapıda da olabiliyor. bunu bilmek için yine bir kurye beklemek gerek

şu aşamada bekleyelim mi?
  • hocam ben gidiyorum şimdi sonucu bildiriririm acele ürünü almam lazım yoksa bekleyince doğru kağıtta gelir
    kağıt gelmesini bekleyin derim

• quote:

kağıt gelmesini bekleyin derim

Kargom hareket gördü "Gönderi Yurt Içi Merkezine Sevk Edildi" yazıyor. Kargomun hareketlerinin ekran görüntüsü ekte. Saat daha 13:11 olmasına rağmen 14:33 diyor bugün ki harekette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carismatic8734 -- 1 Nisan 2015; 13:11:37 >

tamam şehrinize gelmiş

• Teşekkür ederim. Artık bekleyeceğim.
  • Merhaba arkadaşlar.Benim 25 martta TR ye giriş yapmis kargom o zamandan beri hiç işlem görmemiş.1.5 yıldır yurtdışından alışveriş yaparım hiç böyle bir şey görmedim.Gumruk kontrolüne giren ürünlerde bile 2-3 günde bir işlem görüyordu.Bunda en son gumruge sevkedildi yazıyor.malumunuz artık tüm gönderilerde olduğu gibi ama sonrasında hiç hareket yok.Akibetinden şüphe ediyorum.Ne yapmam nereyi aramam gerekiyor.Bu arada ürün 10$ lık basit bir kol saati yasaklı ürün değil.Kargo hareketleri şu şekilde:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _S_R_ -- 1 Nisan 2015; 18:54:20 >

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.