Şimdi Ara

Kararsız Kaldım 5+1 mi 2+1 mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kafam çok karıştı 5+1 mi alsam 2+1 mi?Kablo kargaşası yüzünden 5+1 alasım gelmiyor ama alırsamda ses dağılımı daha iyi olucak.Aklımda 2+1 alırsam Edifier M3300SF var.Ama yakın fiyatlarda 5+1 lerde var.Sistemi pc de kullanıcam müzik dinlemeden daha fazla film izleyen biriyim.Sizce hangisini tercih ediyim.Modelide belirterek yardımcı olursanız sevinirim.

• odanıza gore sıstem almayı tercıh edebılırsınız 5+1 ler genıs alan gerektırırken 2+1 kucuk odalar ıcın ıdealdır.
    ayrıca begendınız sıstemın rms değeri yuksek ona gore yuksek verım alırsınız. zira (begendığınız cıhaza yakın) rms değeri eşit olan 5+1 ler daha pahalı.
    tercıh sızın. Kolay gelsın..
    ben olsam odama gore sıstem almayı tercıh ederdım odam buyuk olsa kablo dağılımı, sorun olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyurt

odanıza gore sıstem almayı tercıh edebılırsınız 5+1 ler genıs alan gerektırırken 2+1 kucuk odalar ıcın ıdealdır.
    ayrıca begendınız sıstemın rms değeri yuksek ona gore yuksek verım alırsınız. zira (begendığınız cıhaza yakın) rms değeri eşit olan 5+1 ler daha pahalı.
    tercıh sızın. Kolay gelsın..
    ben olsam odama gore sıstem almayı tercıh ederdım odam buyuk olsa kablo dağılımı, sorun olmazdı.

Odam ne çok büyük ne küçük orta halli ama 5+1 alsam duvara asmadan koyma yerleri var aklımda çok da güzel olur ama karar veremedim halının altından falan yürütürüm kabloyu ama ne bilim işte kafam karıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: |NiqhTBLueS|

Arkadaşlar kafam çok karıştı 5+1 mi alsam 2+1 mi?Kablo kargaşası yüzünden 5+1 alasım gelmiyor ama alırsamda ses dağılımı daha iyi olucak.Aklımda 2+1 alırsam Edifier M3300SF var.Ama yakın fiyatlarda 5+1 lerde var.Sistemi pc de kullanıcam müzik dinlemeden daha fazla film izleyen biriyim.Sizce hangisini tercih ediyim.Modelide belirterek yardımcı olursanız sevinirim.

karasız kalacak birşey yok film içinse 5.1 müzik içinse 2.1
  • Arka uydu kablolarını görmek başta can sıksa da insan alışıyor :) Zaten müzikten çok film ağırlıklı kullanacaksın, eğer mp3 sesli DVD-Rip değil de hakkıyla 5.1 sesli filmler izleyeceksen çevresel hoparlörünün olması çok daha iyi olacaktır. M3500 öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20%28Speaker%29/edifier-m3500-m3500-5+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43909
  • müzik için 5+1 gereksiz bunu belirteyim ilk başta .. film izlerim diyosanda 5+1 destekli filmleri ingilizce altyazıyla izleyince anca tadı cıkıyo türkçe dillerinde 5+1 desteğini iyi veremiyo bidaha düşün derim ondan ,

ben olsam kaliteli bi 2+1 sistemi 5+1 e tercih ederim 5+1 im var ama bu güne kadar arka hoperlörlerin hiçbi işe yaradığını görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

müzik için 5+1 gereksiz bunu belirteyim ilk başta .. film izlerim diyosanda 5+1 destekli filmleri ingilizce altyazıyla izleyince anca tadı cıkıyo türkçe dillerinde 5+1 desteğini iyi veremiyo bidaha düşün derim ondan ,

ben olsam kaliteli bi 2+1 sistemi 5+1 e tercih ederim 5+1 im var ama bu güne kadar arka hoperlörlerin hiçbi işe yaradığını görmedim

demişsin ya izlediğin filme göre değişir kaliteli ve güzel ve en az 6 kanal olanları seçersen ve arkadaki uyduların sesini biraz da açarsan öne göre daha iyi verim alınır .

tabi burda ses sisteminin tepkime süresi de önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

quote:

müzik için 5+1 gereksiz bunu belirteyim ilk başta .. film izlerim diyosanda 5+1 destekli filmleri ingilizce altyazıyla izleyince anca tadı cıkıyo türkçe dillerinde 5+1 desteğini iyi veremiyo bidaha düşün derim ondan ,

demişsin ya izlediğin filme göre değişir kaliteli ve güzel ve en az 6 kanal olanları seçersen ve arkadaki uyduların sesini biraz da açarsan öne göre daha iyi verim alınır .

Tabi kesin öyledir zaten , tepkime süreside önemlidir benimki 8 milisaniye mesela
    yakında biri işlemcinin çekirdeğide önemli der ..
    Şakamısın ?

• quote:

quote:

quote:

Tabi kesin öyledir zaten , tepkime süreside önemlidir benimki 8 milisaniye mesela
    yakında biri işlemcinin çekirdeğide önemli der ..
    Şakamısın ?

elindeki sistem ne dir ?

• sanırım sesle alakalı değilsiniz demeyi uygun gördüm belkide türkçe tercümesini anlamadın dynamic range olarakta gecer
  • quote:

Orijinalden alıntı: LUZz

Arka uydu kablolarını görmek başta can sıksa da insan alışıyor :) Zaten müzikten çok film ağırlıklı kullanacaksın, eğer mp3 sesli DVD-Rip değil de hakkıyla 5.1 sesli filmler izleyeceksen çevresel hoparlörünün olması çok daha iyi olacaktır. M3500 öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/Hoparl%C3%B6r%20%28Speaker%29/edifier-m3500-m3500-5+1-speaker/productdetails.aspx?I_ID=43909

kablo konusunda hakkı var arkadaşın bende bu yüzden kanal çektim odaya gözden uzak kablo olunca içide rahat olmakta insanın

• Arkadaşlar teşekkür ederim.2+1 Edifier M3300SF alıcam gibi duruyor.380 civarı bi film arşivim var çoğu DVDrip filmler HD film nadir indiriyorum.Müzikde az dinliyorum desem yalan olur.Laptop kendi hoparlörü yüzünden dinleyesim gelmiyor filmi,müziği kulaklıkla dinler oldum.3300SF dışında öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekleGeliyorum -- 12 Mart 2012; 15:15:09 >
  • quote:

sanırım sesle alakalı değilsiniz demeyi uygun gördüm belkide türkçe tercümesini anlamadın dynamic range olarakta gecer

dynamic rage farklı bişey arka hoperlörlerden sesin nadir gelmesi farklı bişey .. benim bahsettiğim ses donanımı yada yazılımıyla alakalı değil film şirketinin yaptığı 5+1 ayarı , arka hoperlörlerden her sahnede ses gelmiyor cunki adamlar o şekilde ses koymamış ha çok güzel filmler var tabi arka hoperlörlerin bol bol çalıştığı ses üzerine baya ugraşılmış filmler ama bu filmlerde çok fazla değiller

xfi titanium ses kartım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 12 Mart 2012; 15:52:34 >
  • Bugün vatanda %25 indirim var M3300SF 110 TL ama bugün alamam haftasonu yine indirim olur mu ?
  • Vatan'da sıkça oluyor, elbet birine denk gelirsin alırken.
  • bütceyi artirip edifer s730 alirsan müzik dinliyesin gelir hatta hep müzik dinlemek istersin :) zor vazgecersin

reklam gibi oldu bu :)
  • evde kullanıcaksan dostum 2+1 al derim 5+1 son ses dınleme fırsatın olmaz malum apartman yaşantısı (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbilgin

bütceyi artirip edifer s730 alirsan müzik dinliyesin gelir hatta hep müzik dinlemek istersin :) zor vazgecersin

reklam gibi oldu bu :)

Bütceyi artirip bunu al deyince dedim herhalde en fazla 50 lira fazladır.Senin dediğin ben şahin alcam diyen adama yok biz gel sana elimizde yeni süper bi bmw var onu verelim gibi bişey oldu
  • :) ozaman onceligin muzikse sen yine edifierden yana kullan pisman olmazsin 2+1 ama film ise kesinlikle 5+1 ve digital cikislari olan bir siatem almalisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaliteli bşy alıcaksan 2+1 daha iyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.