Şimdi Ara

Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
20
Favori
102.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uretim yeri istanbul. Italyan mali degil. Dikkat edin tefal,moneta yada silit gibi ithal markalarin altinda mutlaka zorunlu bilgi stickeri olmak zorunda . Bu tur ithal urunlerde urunun uretildigi ulke ve uretici firma unvani.tarim il mudurlugunun gidayla temas eden urunler yonetmeligine uygunlugu acikca bulunmakta. Oysa bu granitler yerli uretim oldugu icin bu tur bir bilgiendirme yok.
    Metsller vidalar falan hep isin pazarlama kismi,garanti belgesine bakarsaniz urun sadece imalat ve iscilik kusurlarina karsi garantili. Kullanima bagli deformasyonlarda garanti yok. Kullanici hatasi der gecerler. Bir urunu satarken,icinde nevtur kimyasallar kullanildigi,govdedinde boyasinda kulpunda vidasinda ne oldugu saklaniyorsa urun suphelidir. Ptfe varsa o urun zaten sagliksizdir. Umarim anlasilmistir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir marka soylemek yerine bilgi vereyim karari siz verin. Yapismaz kaplama temelde iki secenek var. 1) geleneksel teflon ve arkadaslari granit,granitium,bio keravis ,renkli teflon turleri olan ve fildisi yadabeyaz renklerle seramik havasi verilerek satilanlar bu gruptadir. Ptfe olmadan uretilemezler,petrol turevi inert kimyasallardir ve dogal bir hammadde degildirler. Ulkemizdeki merdivenalti dshil 110 kusur uretici mevcut tezgahlarinda grek spreyleme gerekse merdane sistemi ile ancak bu urunleri kullanabiliyorlar. 2) seramik kaplamalar yapi itibariyle ptfe icermeyen dogal kil bazli urunler ancak kullanimi ozen ister, kolay yipranir,cizilebilir ve leke tutar yapismazligi kaybedebilirler ancak yinede saglik adina daha iyi bir secenek yok. Sakin celik bakir dokum demeyin onlar ile ilgili ciddi sikintilar vardir.
    Ureticilerin seramiklerde temel problemleri teknoloji ile gidrerek yeni nesil olarak gelistirmeye calistiklarini biiyorum umarim kisa surede hallederler ve bizi bu tarz urunlerden kurtarirlar.
    Urun alirken 3 soru sorun,
    1) saflik belgesi var mi? Bu belge urunun kimyasal yapisini iceriyor mu
    2)dis boyalarda cadmium varmi organik mi degil mi kac derece isiya dayanabilir. Ocaklarda isi kaynagina bagli olark isi 350 dereceye cikabilir.
    3) govdede kullanilan malzeme nedir? Aloy yani alasim diskler mi yoksa saf cefherden diskler mi? Aloy oksitlenir ve gozle goremezsiniz ama sizi yavas yavas zehirler ne mide eksimeniz biter nede ulseriniz...

Saygilar.

• andora1 A kullanıcısına yanıt
    Yani seramik ürünler diğerlerine göre en iyisi tabi buda her seramik ürün değil teşekkürler.
    Yani seramik ürünler diğerlerine göre en iyisi tabi buda her seramik ürün değil teşekkürler.
  • ptfe olduğunu nerden biliyosun
  • birde bu tencerlerin zemini pfte kaplama ise yağsız bir şekilde nasıl pişiriyor yemekleri
  • ah_1903 A kullanıcısına yanıt
    araştırma yaparsanız cevabı hemen bulursunuz. Sırayla ilerleyelim. Bu ürünün orijinal sahibi Ballarini ve ürünün adı italya da ''granitium'' kendi sitelerinde ve yurt dışındaki tüm sitelerde zaten ürünün bir non-stick ürün olduğunu açıkça söylüyorlar. Bir ürünün non-stick olması demek zaten yapışmaz olması demektir. İşte ptfe de tam bu noktada lazım çünkü non-stick kaplamaların temel yapışmazlığını veren maddesi bu. (Non-stick surfaces are metal pans ( such as aluminum pans) coated with a synthetic polymer called polytetrafluoroetheylene (PTFE), also known as Teflon, a DuPont brand trademark. Learn more about Teflon and its perfluorinated chemical “family” (PFC’s) in our chemical dictionary. )

Özetle ürün bildiğiniz teflonun bir türüdür. Kullananlar bilir bütün teflon türevleri zaten yağsız pişirme yapabilirler. Adı üstünde yanmaz-yapışmaz olarak pazarlanırlar...

Bir de yıllarını sektöre vermiş bir kişinin internette bulduğum bir beyanını sizinle paylaşıyorum...

Sayın Kardeşim

Türkiye de ilk defa Teflon PTFE FDA approuved polymer boya maddesini ( Teflon generik bir isim değil ticari bir isimdir) ithal ettim ve 20 seneden beri bu konu ile uğraştım. İlk defa Türkiye’de tesisin kuruluşunda bulundum ve konuyu gerek kimya açısından gerekse uygulama açısından çok iyi biliyorum.Hatta şahsıma ait yemek sanayinde kullanılan Teflon uygulama işi ile uğraşan fabrikayı kurdum. Ayrıyetten , İtalya’da bulunan bir çok büyük fabrikayı gezdim .Defalarca bu konuyu uzmanlarla konuştum ve her seferinde bu işin ne kadar tehlikeli olduğunu sonunda anladım.

Evet,kanaatimce bu hammaddenin insan sağlığı için zaralı olduğuna inanıyorum ve hatta bundan 5 sene önce bu sebepten dolayı bu işi bıraktım.

Ancak , bu maddenın ana hammaddesini devasa büyük dünya şirketleri imal ettikleri için ve çok büyük karlar olduğundan tüm hukuki yollara baş vurup , bir türlü hakkikatin ortaya cıkmasını ıstemezler. Bu devasa şirketlerin karları ve bütçeleri , her türlü legal korumayı satın alabilir veya en azından alınacak kararları uzatabildiği kadar uzatır. Tıpkı sigara üreticilerinin yaptığı gibi.

Alex Kapudag

haberin tam metnide burada ilginizi çekerse okuyunuz :http://www.gidaraporu.com/teflon-kanser_g.htm

• Bana mantıklı gelmiyo bu varsayımlar ben yag olmadan yemek pisiren bir teflon gormedim

• Çizilmeyen teflon var mı peki

• Magazada baktigimda non stick ibareside yoktu

• Olmaz tabi, hic bir bilgi yok ki zaten. Ama esas ureticinin sitesinde var ballarini.it. bu arada soz konusu urun italyan mali degil bunuda biliniz. Secim sizin ben uzerime duseni yaptim ve bildiklerimi paylastim karar sizindir..

Bilgilendirme için teşekkürler. En sağlıklı olanlar seramik kaplama olanlar mı?

dostum bende korkmaz seramik tava aldım 2-3 senedir kullanıyorum dökülme filan yok hafif çizikler oluştu ama malzeme kalitesi diğer ürünlere göre süper sizden tavsiyem hangi marka seramik ürünleri tavsiye edersiniz bi sürü marka var yoğurdum ekşi deyen yok yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FUAT775

dostum bende korkmaz seramik tava aldım 2-3 senedir kullanıyorum dökülme filan yok hafif çizikler oluştu ama malzeme kalitesi diğer ürünlere göre süper sizden tavsiyem hangi marka seramik ürünleri tavsiye edersiniz bi sürü marka var yoğurdum ekşi deyen yok yardımcı olursanız sevinirim.

+1

ne kadar doğru olarak kabul etme ihtimalimiz olsa da söylediklerini şu linki kaynak göstermek komik olmuş;
    http://www.gidaraporu.com/teflon-kanser_g.htm

bu yazıyı kaynak olarak dikkate almak mümkün olamaz maalesef...
  • Siz dikkate almayin o zaman gidin bu urunu alip bir guzel yemek pisirin dostum. Zaten sigara icenlerde bir neden buluyorlar... buyrun okuyunhttp://www.naturalhealth365.com/science_news/teflon.html
    http://ptfe.nedir.com/
    Urun ptfe iceriyor . Bana bir sey olmaz diyenler icin guzel bir secenek.....
    Seramik tavalarda da soyleyecegim bilgi su; zirkonya kullanilmayan kaplamalar seramik degildir. Her beyaz renkli kaplama seramik degildir uzerinde non-stick ibaresi ile satilanlar bilinen teflonun renkli halidir. Gercek seramik kaplamada ptfe olmaz ve tipta dis dolgusunda kullanilan zirkonyadan uretilir. Bunuda uretebilen bir yada iki firma var. Eski nesil seramiklerden ziyade yeni nesil olanlari tercih etmelisiniz. Kac derece isiya dayanabildigi onemli bir ipucudur teflon bazlilar 250 derecenin uzerine cikamaz orijinal seramik kaplama 400 ila 600 derece araligina dayanabilir.

• Almayin sizde ozaman..

Tekrar teşekkürler bilgilendirmeniz için.

• Yazmadan geçemedim. Eski türkiye atom enerjisi başkanının bile yazdığı kansorojen granitlerden (http://www.milliyet.com.tr/kanseri-ithal-edip-binalara-dosuyoruz-/ekonomi/ekonomidetay/11.06.2012/1552237/default.htm) tencere tava almaya kalkmanız çok yanlış bence. Üstelik bu maddeler ısıyla tepkimeye girerken. İnsanlar evlerinin tezgahlarında bile çimstone kullanırken granit koymazken siz ocağın üstüne koyup yemek yapmaktan bahsediyorsunuz. Aklınızdan bile geçirmeyin derim

• Gerçek seramik kaplama hangi markalarda var ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.