Şimdi Ara

Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
20
Favori
101.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lan neyde pişirecen olum bu yemeği şimdi de granit kansorejen dedi ya la bu taş dostum bildiğin taş ne alakası var
  • ha bide şu granit kansorejen diyen arkadaş o kırmızı granit şu süsleme için kullanılan granit yani eksik konuşmayın dostum ya ayrıca andora kardeş şu üründe inatla pfte var diyosun ama araştırdık yok eee ne olacak şimdi
  • ben pişirdim dostum hem söylediklerin doğru olsa bile normal teflon kaplamadan sağlıksız olduğunu düşünmüyorum
  • bir de bu bildiğimiz teflon ise neden metal çizemiyor ve bulaşık makinesinde nasıl yıkanabiliyor ayrıca bu konu pfte nin zararları değil sanırım
  • ah_1903 A kullanıcısına yanıt
    Nereyi araştırdınız kardeşim siz? .
    Ptfe olmadan o ürün üretilemez . Yapışmazlık başka türlü elde edilemez. Niye anlamıyorsunuz.

Bak buda kimyasal yapısı :

Gövde : %70.1 ila %95,7 aralığında alüminyum. (A-Lü-Min-yum yani ALZHEİMER hastalığının tetikçilerinden.) Bu gövde ile başbaşasın
    İç kaplama : Ptfe grnait non-stick : %3,2 ila %7,1 oranında. (ürünün tipine göre değişir yani tencerede daha yoğun tavada daha az kullanılır.)
    dış kaplama :ptfe granit non stick : 2,6 ila %4,6 oranında
    kulplar : %22 thermosetting plastik bazlı bakalit. neymiş BA-KA-LİT.
    vidalama : 0,7% çelik alaşım. Yani paslanır...

Al güle güle kullan araştırmacı arkadaşım o zaman ne bilime saygınız var ne de bilene. Unutmayın reklam cesetlerinize sırıtan bir leştir!. İçine siniyorsa çoluğuna çocuğuna yemek pişir bu kaplarda sonrada mide barsak dertleriyle sağlığın ile uğraş dur!.
    Anlamıyorum ki nesini anlamıyorsunuz
    Al bir tane ürün o zaman götür çayırova Tubitak labaratuarına sor sorgula analiz ettir. Ürün sağlıksız maddelerle dolu. Hani nerede sağlık raporu bu ürünün? Karaca üretici değil ki, başka birine ürettiyor bu ürünü peki o üretici kim? Dünyada bio-granit diye bir kaplama türü yoktur!. İç kaplaması nedir hangi kimyasallarla üretilmiştir? Maden araştırdın yaz o zaman bilelim.
    Firmanın temsilcisi misin nesin anlamadım ki????
  • andora1 A kullanıcısına yanıt
    Bütün teflon ürünler bulaşık makinasında yıkanabilirler. Ayrıca çizilmez zannettiğin ürün thermal şok ve abrasyon testlerinden sonra bak ne hale geliyor :  Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava
     Karaca Grey Stone Bio Granit Tencere Tava
  • quote:

Orijinalden alıntı: andora1

Nereyi araştırdınız kardeşim siz? .
    Ptfe olmadan o ürün üretilemez . Yapışmazlık başka türlü elde edilemez. Niye anlamıyorsunuz.

Bak buda kimyasal yapısı :

Gövde : %70.1 ila %95,7 aralığında alüminyum. (A-Lü-Min-yum yani ALZHEİMER hastalığının tetikçilerinden.) Bu gövde ile başbaşasın
    İç kaplama : Ptfe grnait non-stick : %3,2 ila %7,1 oranında. (ürünün tipine göre değişir yani tencerede daha yoğun tavada daha az kullanılır.)
    dış kaplama :ptfe granit non stick : 2,6 ila %4,6 oranında
    kulplar : %22 thermosetting plastik bazlı bakalit. neymiş BA-KA-LİT.
    vidalama : 0,7% çelik alaşım. Yani paslanır...

Al güle güle kullan araştırmacı arkadaşım o zaman ne bilime saygınız var ne de bilene. Unutmayın reklam cesetlerinize sırıtan bir leştir!. İçine siniyorsa çoluğuna çocuğuna yemek pişir bu kaplarda sonrada mide barsak dertleriyle sağlığın ile uğraş dur!.
    Anlamıyorum ki nesini anlamıyorsunuz
    Al bir tane ürün o zaman götür çayırova Tubitak labaratuarına sor sorgula analiz ettir. Ürün sağlıksız maddelerle dolu. Hani nerede sağlık raporu bu ürünün? Karaca üretici değil ki, başka birine ürettiyor bu ürünü peki o üretici kim? Dünyada bio-granit diye bir kaplama türü yoktur!. İç kaplaması nedir hangi kimyasallarla üretilmiştir? Maden araştırdın yaz o zaman bilelim.
    Firmanın temsilcisi misin nesin anlamadım ki????

dostum geröekten çok faydalı bi paylaşım oldu sizin bilginiz var bu konularda hangi markayı tavsiye edersiniz yardım edin.
  • FUAT775 F kullanıcısına yanıt
    Sn Fuat bey, benim bir markayı zikretmem etik olarak savunduğum bilgilend,irme hakkına ters düşer. O nedenle lütfen mazur görün bir markanın adını zikretmeyeyim. Ama şunu söylemekte fayda var, ülkemizde bilinen üreticilerin dışında merdivenaltlarında üretim yapan yüzlerce tencere tava üreticisi var. Ne hazindir ki, ülke dışından getirelen ürünlerde muazzam bir denetim yapısı kurulmuşken içeride maalesef böyle bir denetleme yok. Birçok üretici ''aloy'' diskler kullanarak ürünleri üretiyor. Aloy imalatı başlıbaşına sorundur. Atık madde olarak toplanan kola teneke kutularından tutunda gazete baskı ve matbaa işlerinde çıkan atıklar bile dev haddehanelerde eritilerek bu aloy dikler üretiliyor. Bunlar en ufak çizlmede oksitleni ve gözle görülmez ama kanserojen madde yayarlar.
    Yine büyükler dahil bir çok üretici içinde ocakta ısındığı zaman kanserojen gaz çıkaran cadmium elemnti olan renkli boyalarla ürünlerin dışlarını kaplıyorlar.Ateş kaynağına bağlı olarak (doğalgaz yada tüp yada elektiikli) ocaklarda pişirme gereçleri 300 derece üzerine kadar ısınabilir Oysa bu boylar 250 dereceden sonra yanarlar. Dikkat edin bir çok tencere ve tavanıun dış yüzeyinde islenmeler kararmalar vardır bu nedenle.

Günümüz için önerilen en sağlıklı pişirme (yapışmaz olarak) kapları gerçek seramik olanlar. Ama onların da kullanımı özen gerektiriyor. Ev hanımları eskiden teflonun sağladığı avantajları sürdürmek istiyorlar ve bu nedenle seramikler çok çabuk deforme oluyor. Yinede sağlık belgesini deklare edebilen,ürettiği malzemeyi açıklayan,hangi kaplma ile ürünlerini ürettiğin belirten firmalar öne çıkıyorlar. Bu noktada da zaten bir elin parmakları kadar marka var maalesef.Araştırın size uygunu bulacaksınız. (tefal,moneta,silit gibi markaları inceleyin mesela)
    Sağlıklı günler diliyorum..
  • senin bahsettiğin şu fırına giren seramikler mi
  • şimdi sen alüminyum aslzehimer yapar demişsin. pfte zararlı demişsin sonra da arkadaşa parantez içinde tefali monetayı palan önermişsin peki tefalin hangi ürününde pfte yok yada hangi monetta ürününde alüminyum yok bide onların ayrıca yerli bir markayi kötüleyip tabanı saf olan monetayı önermek ne kadar doğru yada her ürününde pfte maddesi olan tefali önermek firma temsilciliğine girer mi
  • tabanı saf alüminyum olan yazacaktı düzeltme yapıyorum :) incele dediğin ürünlerin hepsinde bu siliti bilmiyorum onun dışında diğer iki markada da pfte ve alüminyum var
  • sen şunu söyleyeceksin dostum o zaman bütün bu maddeleri kullanan markaların hepsi zararlıdır diyeceksin ve bu maddeler hepsinde var isteyen yerli isteyen yabancı marka alsın der geçersin bunları kullanmayan firma yok ama sen nedense karacayı kötülemeye çalışıyosun gibime geldi yabancı hayranlığı var gibime geldi biraz sanki sende
  • fuat bey dostum tefalin ve monettanın sitelerine gir ve ürünlerinin hangisinde pfte ve alüminyum içermiyormuş bir bak ben burdan bir yorum yazmıyorum ayrıca seramik ürünlerin fırına girenleri var ama onlarda da muhtemelen boya var çnkü kenralraına dikkatli baktığıızda farklı renkler gözüküyor benim gördüğüm bu yok içinde şu varmış yok bu varmış ondan bu kadarmış şundan bu kadarmış sonuçta ben normal teflon kullanıyordum gittim taş dedikleri zımbırtıdan aldım ondada hafif metaller nikel ve pfoa yok yani sonuçta diğer kullanıdığım ürünlerden daha iyi çok daha iyisini almak istiyorsan en az 1000 tl gibi rakamalrı hatta daha fazlasını gözden çıkaracan
    Cam kaplama diye bir şey duydunuz mu bayım?. Araştırın biraz. aluminyum gövde cevher olup üzerine anoksidasyon uygulandığında hava ile temas edemez ve oksitlenemez.Böylece alzheimer veya troid zararı oluşmaz.Ama bu işler aloy disklerle olmuyor teknolojiye yatırım yapmak gerek. Kaldı ki gövdesi saf cevher çelik olup üzerine cam kaplama yapabilen teknolojiler de var. Berndesi duydun mu hiç? Silargana aşinamısınız? Aldığın ürün kötü çıktı diye başkalarının ürünlerini kötülemesen iyi edersin. Teknoloji kullanılırsa ne kanserojen ürün kalır nede aloy diskler üzerine kaplama yapan cahil üreticiler. Bilgilen diye uğraşıyoruz ama nafile anlaşılan. Deluxe duydun mu mesela fırına giren öyle bin tl falan değil. Kötüye kötü demek suç mu oldu.
    Kullan işte ürününü altı ay sonra görüşürüz granit mi kalıyor çizilmiyor mu ne oluyor yaşa gör. dürüst üreticiler ptfe ve pfoa içermediğini ürünleri ile birlikte belgeleyebiliyor. Bu kadar basit.
    Boş bir tartışma içindesiniz. Karşınızda konuyu gayet iyi bilen ve iyi niyetle size bir şeyler anlatmaya çalışan biri var inat edip dinlemiyorsunuz. Kimya Mühendisiyim fazla söze gerek yok,bio-granit adı ile bilinen herhangi bir kimyasal ürün yoktur kaplama türü yoktur. Ticari bir isim. non-stick yani yapışamaz üreticileri zaten dünyada pazarlama üstadları. ABD yıllarca EPA üzerinden Dupont ile uğraştı. Bütün küçük firmaların alım yaptığı ana üretici Dupont zaten ptfe olmadan yapışmazlık olmayıcağını kabul eder.Ayrıca da doğaya verdikleri zarar yüzünden ABD hükümetine milyonlarca dolar tazminat ödediler.

Bu tür kaplarda pişirlen ymeklerde anında bir zehirlenme yada kusma vb reaksiyon oluşmadığı için yıllardır irili ufaklı bir çok firma bu kaplamaları kullanır.Büyük marketlerde bunları insanlara satar. Kimi taşta pişirir,kimi döküm sağlıklşı der kimi çelikten şaşamam der uzar gider. Ama bilimsel geröekleri göz ardı edemezsiniz. Kimyasallar kullanılarak üretilmiş bütün yapışmaz türlerinde sorunlar vardır.
    Bir firma ürettiği ürünün ne olduğunu neden gizler? Neden broşürlerinde ne kullandığını anlatmaz bunları sormalısınız.
    Bakın şöyle yazmışlar : diğer yanmaz yapışmaz tencere ve tavalara göre 3 kata kadar daha dayanıklıdır... Ne tür bir bilimsel izah yapalım buna? Neye göre? Hangi metodla ölçülmüş? Kim ölçmüş? Neden test açıklanmamış?.
    Bir başka açıklama : Yüksek granit takviyeli katmanlar aşınma direncini ve dayanıklılığı sağlar...Granit demiyor granit takviyeli diyor. Peki neye takviye olmuş granit? Ana malzeme nedir?

Lütfen biraz dikkat. Ayrıca size bir bilgi vermeye çalışan insanlara karşı üslubunuz hiç şık değil,nazik olmayı denemelisiniz.

Saygılarımı sunarım..
    Evet bende yabancı hayranlığı var. Konu zaten bu siz haklısınız.
  • dostum biz aksini iddia etmiyoruz o dürüstlük önemli tabiki de o zaman tefal moneta demeden önce bizim bu adını duymadığımız markaları söyleceksin ki zaten onları almaya da bizim gücümüz yetmez sıkıntı yok yani al buda berndes tencere özellikleri

Berndes Coquere Induction Saucepan with Glass Lid, 1.75 quart, 6.75 Inch
    Coquere Induction Saucepan with Glass Lid, 1.75 quart, 6.75 Inch
    View Enlarged Image
    Note: Pop-up blockers may prevent showing of enlarged image.
    Product Information
    Coquere Induction Saucepan with Glass Lid, 1.75 quart, 6.75 Inch
    Heat Induction, forged cast aluminum, non-stick pan
    Item #: 078020
    Size: 6.75"
    Capacity: 1.75 quart
    Price: $87.99
    Add to Shopping Cart
    Coquere Cookware Video
    Berndes Gourmet - Proofed Quality
    Product Description
    Our Coquere pans are made from forged cast aluminum which are finished with a triple layer of Berndes Best non-stick for healthy "fat-free" cooking. The pan uses Induction heating which allows you to cook in record time and comes with a tempered glass lid. Coquere cookware may be used on any cookware surface.
    Product line: Coquere »
    Berndes Coquere:
    INDUCTION
    You cook in record time
    Base diffuser for even heat distribution
    Heats 60% faster than other stove tops
    Easy clean-up
    Boiled over food no longer sticks
    Lifetime of service and enjoyment
    Good for all types of cooking
    FORGED CAST ALUMINUM
    Forged casting forms a solid cavity for a perfect cooking vessel inside and outside
    Thick cooking vessel heats evenly and quickly
    Cookware will never wrap
    Energy efficient
    Non-Stick
    Cooking surface is finished with Triple - layer of BERNDES BEST NON-STICK
    Healthy "fat-free" cooking
    Commercial grade non-stick
    Waterless cooking
    Oven safe to 350°
    Easy clean-up in side and outside.
    Lifetime of service and enjoyment
    TEMPERED GLASS COVERS
    Stainless Steel: Rims, Knob and finger guard
    Thick (4 mm) Tempered glass
    Air vent on lid
    5 YEAR LIMITED WARRANTY
    Berndes Cookware is quaranteed not to Blister, Chip, Crack or Peel
    Highest QUALITY and WORKMANSHIP in the world

yani non stick bir ürün ve dövme alüminyum var içinde boşuna bana marka savunuculuğu yapma bu ürünler yüzde 99 unda var dostum olmayanlarıda bul uygun fiyata getir alalım bizde yani arkadaşlar yerlide dürüst değil yabancı da yabancı hayranı olmayalım evet bulabiliyosanız yapabiliyosanız bütün evinizi toprak kaplardan oluşturun ama olmuyo işte boşunada uğraşmayın derim ben parası olanlar hariç tabi :)
  • abicim yabancı hayranlığın yoksa yabancı markaları övüp durma çoğunda var de geç şu markayı bu markayı övüp durma neyse ben tartışmaya gelmedim buraya bilgi edineyim dedim ama olmadı hayırlısı olsun
  • andora1 A kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.
    evet haklısınız moneta sitesine baktığımda alüminyum taban üzerine yapıldığını söylüyor http://www.monetaturkey.net/index.asp?p=moneta-urunsec&rk=11 arkadaş kafam allak bullak oldu ne alıcağımızı şaşırdık ilginiz için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.