Şimdi Ara

# Karabük Üniversitesi 2013 Tercih Soruları #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
5.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  # Karabük Üniversitesi 2013 Tercih Soruları #

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ

2013 LYS'de tercih edecek arkadaşlar için KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAK. ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI hakkındaki tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışırım.

• Merhabalar dostum ben K.Ü. Mekatronik Müh. veya Tıp Müh. düşünüyordum fakat birçok yerde araştırdım kimse tavsiye etmiyo Karabük Üniversitesini sen ne dersin?
    Halk öğrencileri resmen sömürüyomuş,üniversitenin içi ve eğitimi de pek iyi değilmiş doğru mu?
    Tercihlerim arasına yazmalı mıyım?
  • Duyduğuma göre Karabük demir kokuyomuş doğrumu?
  • karabük makina bölümü nasıldır,veya genel olarak makina bölümü nasıl bölümdür,kardeşimi yollamalımıyım?
  • bilgisayar mühendisliği ile ilgili bir bilginiz varmı? nasıldır eğitimi
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antizero -- 28 Mayıs 2015; 16:09:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antizero

Arkadaş uzun süre konuşmayacak gibi. Ben size şöyle bahsedeyim. Karabükte Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyorum. Bana sorarsanız üniversiteden memnunum. Bizim bölüme ait hocalar gayet iyi. Prof'tan tutun araştırma görevlisine kadar. Anlatımları olsun , ilgi ve alakaları olsun. Yurtdışı veya ülkemizin büyük üniversitelerinden mezunlar veya master yapmışlar. Yabancı prof ve araştırma görevlilerimizde var.
    Kampüste iyi büyümeyede devam ediyor. Bankasıda , bankamatiğide , postaneside var. Bu sene Avrupa İş Konseyi'de üniversitemize yılın Üniversitesi ödülünü layık gördü.
    Ancak şehire gelirsek sıkıntılı biraz. Sosyal yaşam arayanlar için sorun teşkil eder. Ufak bir şehir. Gezip görecek yerleride var tabi , Safranbolu olsun , Yenice olsun , Eflani olsun vs vs. Okulumu okurum derseler buyursunlar pişman olcaklarını düşünmem. Ama şehirden pek bi beklentileri olmasın.
    Bu arada unutmadan , üniversitenin tüm bölümlerinde İngilizce Hazırlık okumak zorunludur. Muafiyet sınavı vardır. Muafiyet sınavını veren direk bölümüne 1. sınıftan başlar.

Başka sorularınız olursada elimden geldiğince cevaplayabilirim.

muafiyet sınavı ne zaman olur bu sene yeni devlet yurdu açıldı mı yoksa hala 3 tane mi var bir de rektör trenden bahsetmişti arkadaşım ulaşım zor demişti cevaplarsan sevinirim birde bu sene mühendisliklerde neredeyse tamamı 10 kişi kontenjan arttırmış 15-20k arası düşüş olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Burakfrcsgzl

Duyduğuma göre Karabük demir kokuyomuş doğrumu?

alakası yok dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvoni

quote:

Arkadaş uzun süre konuşmayacak gibi. Ben size şöyle bahsedeyim. Karabükte Elektrik-Elektronik Mühendisliği okuyorum. Bana sorarsanız üniversiteden memnunum. Bizim bölüme ait hocalar gayet iyi. Prof'tan tutun araştırma görevlisine kadar. Anlatımları olsun , ilgi ve alakaları olsun. Yurtdışı veya ülkemizin büyük üniversitelerinden mezunlar veya master yapmışlar. Yabancı prof ve araştırma görevlilerimizde var.
    Kampüste iyi büyümeyede devam ediyor. Bankasıda , bankamatiğide , postaneside var. Bu sene Avrupa İş Konseyi'de üniversitemize yılın Üniversitesi ödülünü layık gördü.
    Ancak şehire gelirsek sıkıntılı biraz. Sosyal yaşam arayanlar için sorun teşkil eder. Ufak bir şehir. Gezip görecek yerleride var tabi , Safranbolu olsun , Yenice olsun , Eflani olsun vs vs. Okulumu okurum derseler buyursunlar pişman olcaklarını düşünmem. Ama şehirden pek bi beklentileri olmasın.
    Bu arada unutmadan , üniversitenin tüm bölümlerinde İngilizce Hazırlık okumak zorunludur. Muafiyet sınavı vardır. Muafiyet sınavını veren direk bölümüne 1. sınıftan başlar.

muafiyet sınavı ne zaman olur bu sene yeni devlet yurdu açıldı mı yoksa hala 3 tane mi var bir de rektör trenden bahsetmişti arkadaşım ulaşım zor demişti cevaplarsan sevinirim birde bu sene mühendisliklerde neredeyse tamamı 10 kişi kontenjan arttırmış 15-20k arası düşüş olur mu?

muafiyet sınavı okulun ilk başladığı hafta olur genellikle. Devlet yurtları aynı sayıda değişmedi diye biliyorum. Ayrıca o tren mevzusu yakın zamanda olmaz diye düşünüyorum zaten üniversite içinde yapılması düşünülüyor. Ulaşım falan zor da değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: salvoni

quote:

Muafiyet sınavı bildiğim kadarıyla eylül ayında yapılıyor. Tam tarihini bilmiyorum ancak. Devlet Yurdu 3 adet var hala. Projede bir tane daha üniversite kampüsünün içine olmak kaydıyla 2 yeni yurt var ama ne zaman yapılır pek bir fikrim yok. Rektörün bahsettiği raylı sistem yapılacak o bir gerçek. Sonuçta Rayların üretimini yapan Kardemir orada ve Türkiyede tek Demir Çelik Enstitüsü Karabük Üniversitesinde var. Yani rayların testlerinin üniversite tarafından sağlanması açısından kampüs içine raylı sistem yapılacak dedi rektörümüz. Önceden raylar test için yurtdışına gönderilip gerekli testler ve onaylar alındıktan sonra geri geliyor ve ülkemizde TCDD başta olmak üzere birçok Avrupa ve Balkan ülkesine satılıyormuş. Artık ülkemizde Karabük Üniversitesi tarafından bu testler yapılacağından bir çok masraftanda kurtulmuş olacak Kardemir. Ve ben bu işin hızlı olacağı kanısındayım. Ama ne zaman başlanır bilemiyorum. Şehir içi ulaşımı h.içi olmasada haftasonu biraz sıkıntılı. H.sonu üniversite kapalı olduğundan ( Artık banamı öyle geliyor bilmiyorum ama) Karabük merkeze gitmek biraz sıkıntı yarattığı zamanlar olmuştu bize. Şansın varsa arabayı yakalarsın :) Onun dışında Safranbolu ve Karabük merkez minibüsleri Kampüs'ün önünden hareket eder.

Kontenjan artışı olacaksa illaki sıralamada kayma olacaktır ama çokta bir fark beklemiyorum ben. Çünkü Karabük'ün başta Ankara olmak üzere İstanbul olsun , Marmara olsun , Batı ve Orta Karadeniz olsun yakınlığı tercih edilme sebebi olmuştur ve yine fazlasıyla olacaktır diye düşünmekteyim. Karabük şehrinde okurum dersen tercih etmende fayda var.

• Fizik tedavi okuyan var mı karabükte?
  • Kardemirin yakınları özellikle geceleri ve sabah erken saatte kükürt kokar.Ama üniversitenin bulunduğu yere koku gelmez rahat olun Arkadaşlar anlatmış bende kendimce bahsediyim.Ben imalat mühendisliği okuyorum, diğer arkadaşlar gibi üniversiteden bende memnunum diğer bölümleri bilmem ama okuduğum bölümün hocaları oldukça bilgili.Okulla ilgili bir problem yok.Ama şehri sorarsanız aynı şeyi söylemek pek mümkün değil tabi benim 3. senem olacak ben alıştım ama yeni gelenler için özellikle ilk yıl alışması zor oluyor.Küçük şehir gezip takılmaya fazla mekan yok hatta yok gibi bişey.Doğa olarak güzel diyebilirim dağ manzarasına doyabilirsiniz.Yenice-Eflani-Eskipazar gibi ilçeleri var ancak buralara gitmek içinde özel araba gerekiyor her istediğinde gidemezsin.Halk olarak her ne kadar genelleme yapmak yanlış olsada öğrenciyi çok seven insanlar olduğunu söyleyemem.Ev kiraları başlı başına bir olay bu sene gidip eve çıkmayı düşünenler varsa şanslılarsa 800 liraya ev bulabilirler.Tavsiyem ilk senede yurtta kalıp ikinci sene araştırıp daha uygun bi fiyata eve çıkmak.Kısacası deniz kıyısındaki şehirlere gidebiliyorsanız gidin derim he olmadı yozgatla karabük arasında kaldın o zaman karabüke gel çoğu iç anadolu ilinden iyidir heralde.Hiç değilse hafta sonları 5 tl ye karabükün maçına gidersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Tesla- -- 5 Temmuz 2013; 12:56:20 >

• Arkadaşlar kusura bakmayın biraz gecikmeli yazıyorum fakat iş yoğunluğundan dolayı giremedim internete. Sorularınıza gelecek olursak halkın öğrenciyi sömürmesi ya da akademisyenlerin kötü olması gibi durumların hiçbiri doğru değildir. Durum şundan ibaret Karabük Üniversitesi 2007 yılında kurulmuş bir üniversite ve bu süreç içerisinde bir devlet üniversitesine göre çok hızlı gelişmektedir. O kadar hızlı büyüyor ve gelişiyor ki halkın belli kesimi buna ayak uydurmakta zorlanıyor. Gelişen şehirlerin ve üniversitelerin en büyük sorunlarından birisidir bu şehir problemi. Sadece kiralar normale göre biraz yüksek. Yani İstanbul Mecidiyeköy, Beşiktaş, Kadıköy o civardaki ev kiraları fiyatlarına yakın kiraları. Ama bu olay 2 seneye kadar düzelir çünkü 1 sene içerisinde inanılmaz derece imara açılan arazi ve bina yapıldı. Akademisyenlere gelirsek en ufak örneğini kendi bölümümden vereyim bölüm başkanımız Prof. Dr. Selahattin ÖNÜR ODTÜ Mimarlık Bölümü hocasıhttps://staffroster.metu.edu.tr/my_staff_roster.php?ssn=Mzc1NDE=&action=Publications buradan da CV inceleyebilirsiniz çok detay arıyorsanız. Bu en ufak örneklerindendi ODTÜ, İTÜ, MARMARA vb. Türkiyenin önde gelen saygın üniversitelerinden mezun olmuş dolu dolu hocalardır. "Yani hiç mi arasında kötü hoca yok arkadaşım yeaa" derseniz burası devlet üniversitesi arkadaşlar özel üniversite değil hocalarını özene özene seçip alasın. İyiliği de kötülüğü de size kalmış. Şehir olarak Safranbolu Turistik bir kenttir ve Türkiye'nin gördüğüm ve gezdiğim çoğu kentinden daha moderndir. Başka sorularınız?

• mühendislikte ingilizce bölümlere yabancı hocalarda giriyor mu yoksa Türk hoca ingilizce mi anlatıyor?
  • salvoni S kullanıcısına yanıt
    üniversitemizde yabancı uyruklu hocalar mevcut fakat bu detay neden sizin için bu kadar önemli onu anlamış değilim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grafikerdem

üniversitemizde yabancı uyruklu hocalar mevcut fakat bu detay neden sizin için bu kadar önemli onu anlamış değilim?

çok önemli değilde sonuçta amaç ders almak yabancı hocadan ders almak farklı bir deneyim olur
  • Okulumuzda 1 Yıl Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi verilmektedir. Mühendis adayı iseniz zaten yabancı uyruklu İngilizce hocalarının dersinize girmesi yüksek olasılıkta. Bölüm derslerinde de bölümlere göre yabancı uyruklu hocalar mevcut ancak sayısı ne kadardır nedir ne değildir onu tam bilmiyorum..
  • Elektrik- Elektronik Müh. düşünüyorum ama korkum fizik acaba lise de gösterdikleri fizikle ya da matematikle çok alakası var mı ?

Birde 1 sene hazırlık zorunlu bu hazırlık muafiyet sınavı ile geçilmiyor mu acaba ?

Ek olarak benim korkum üniversiteden çıkınca iş bulamama korkusu bu insanın kendini geliştirmesinede bağlı tamam ama karabük üniversitesine gitsek ingilizce bölüm olarak iş bulma konusunda sıkıntı yaşanabilir mi sizce ?

Konuyu açan arkadaşa teşekkürlerimi iletiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Play Hard -- 7 Temmuz 2013; 1:18:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HurtLocker

Elektrik- Elektronik Müh. düşünüyorum ama korkum fizik acaba lise de gösterdikleri fizikle ya da matematikle çok alakası var mı ?

Birde 1 sene hazırlık zorunlu bu hazırlık muafiyet sınavı ile geçilmiyor mu acaba ?

Ek olarak benim korkum üniversiteden çıkınca iş bulamama korkusu bu insanın kendini geliştirmesinede bağlı tamam ama karabük üniversitesine gitsek ingilizce bölüm olarak iş bulma konusunda sıkıntı yaşanabilir mi sizce ?

Konuyu açan arkadaşa teşekkürlerimi iletiyorum.

@antizero
  • quote:

Orijinalden alıntı: StopComeBack

kampuse cami açtıkları dogrumudur ?

Evet cami açtıkları doğrudur Üniversite içerisinde büyük bir boyutta etrafında alışveriş mağazaları ve yemek salonlarının olduğu güzel bir alan yapılmakta hatta şu an caminin inşaatı bitmiş olması lazım fakat ezan okunmadığı ya da ben böyle biliyorum yanlış olabilir çünkü bu konu hakkında kesin ve net bir bilgi yok için bu ders açısından bir sorun teşkil etmemektedir. Zaten cami olması da bir sorun teşkil etmiyor çünkü gayet güzel ve modern bir cami yaptırıyorlar. Karadeniz de ya da Türkiye'nin diğer büyük üniversitelerine bakarsanız bazılarında bizimki kadar büyük camiler bulunmakta.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.