Şimdi Ara

KAPI FİTİLLERİ NEDEN BUKADAR PAHALI!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
5
Favori
97.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: huseyin16

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online
    kapı fitili nedir

Kapıların yanlarında olan plastik siyah kauçuklar varya işte onlar fitil

okadar pahalı mı ya bunlar
  • mercedesler fitillerinin diğer marka otomobillerdeki fitillerden 4-5 kat dha pahalı olduğu söylenir ama gerçekmidir şehir efsanesimidir bilmiyorum.
  • adı üstünde fitil
  • çok güzel bir konuya girmişsiniz,
    fitil gerçekten önemlidir

dünyadaki en kaliteli araç yalıtım contalarını Rehau yapar
    http://www.rehau.com.tr/otomotiv/conta/ana.unsurlar/ana.unsurlar.shtml
    Alman firmasıdır, Audi mercedes bu firmadan alıyor fitillerini

birde eskiye fitillerinize sıcak su (40-60derece) su dökün kapıları açın, malzeme elastopolimerdir kendini toplar.
    ben eski aracıma uygulamıştım. ama sorumluluk sizin.
    en güzeli orjinali ile değiştirmektir tabii.
    kapılarınızın da ayarlarını yaptırınız bazı bölgelere kapı aşırı basıyorsa aşınma meydana gelir ve boşluklar oluşur

• quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

bu arada uzun süredir özellikle tatilde o fitillerin arasının çok kirlendiğini fark etmiştim. benzinlikte su pompasıyla aracı yıkarken biraz temizlendiğini sanmıştım. sonrasında elim çarptı arka kapının ordan bi çıktı fitil. neyse ayırdım fitili iyice.. valla altında bi ben eksikmişim. nerde incecik toz kuş pisliği yaprak börtü böcek püüüf su pompası olmasa ayvayı yemiştim

araba alttan çürür derken tepeden gitcekmiş nerdeyse. toz toprak olunca daha çok su tutuyor. ama pisliğin yalıtıma da etkisi vardır bence çok iyi kavramış fitil toz toprak ve aracın tavan sacı

köye veya bi tenhaya gitcek olursanız bi göz atın. bu arada astralarda nasıl temizlenir o tavan bilen varsa beri gelsin. bana anlatsın. kuzenin araç için..

valla ısı transferi kitabında muz kabuğu ekmek gibi şeylerin ısı transfer atsayısını yazıyolardı ama kuş pisliğininkini yazmıyolardı bi el atmak lazım

• ölçüm cihazları var , ölçmek lazım
    quote:

Orjinalden alıntı: _opeth
    valla ısı transferi kitabında muz kabuğu ekmek gibi şeylerin ısı transfer atsayısını yazıyolardı ama kuş pisliğininkini yazmıyolardı bi el atmak lazım

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anfora -- 14 Kasım 2008; 13:47:06 >
  • Ben oto cam-kapı fitillerinin türkiye içi dağıtımını yapan bir firma yetkilisiyim.Servis fiyatları tabiki fahiş fiyatlardır.Serviste ucuz olan bişey gören oldu mu :) Servisler bu ürünleri bizden temin ediyorlar.veya fabrikanın moıntajda kullandığı ürünleri yine aynı üreticiden talep ediyorlar.ilk mesajı atan konyalı kardeşim benim konyada 26 müşterim var.Bu kapı fitillerini servislerden veya parçacılardan temin edemezsiniz.Servislerde pahalıdır parçacılarda sadece doğan kapı fitili bulabilirsiniz diğerleri yoktur.Toyota corollalar için de metrelik kapı fitilleri uydurtulamaz.Japon arabalarının fitilleri klipsli tubinklerdir.klipssiz satın almaya kalktığpınızda metresi en fazla 1-1.50 tl civarındadır ama kesinlikle kullanışsızdır.corolla 93-97 modelleri arası kapı fitilleri üreten tek bir üretici firma var ve bu takım olarak satılır.alternatifi de yoktur zaten.ordan perakende almak imkansız.Lafı çok dolaştırdım gibi.kısaca bilgi vereyim.orjinal kapı fitili diye birşey yoktur.orjinal diye tabir edilen markalar standart profil(sosa) ve birleşik lastik ürünleridir.diğer yan sanayi ürünlerde çoğu arabanın kapı fitilleri üretim dışıdır.yardım almak isteyen benle irtibata geçebilir.yardımcı olmaya çalışırım...

• quote:

Orjinalden alıntı: alpercan

çok güzel bir konuya girmişsiniz,
    fitil gerçekten önemlidir

dünyadaki en kaliteli araç yalıtım contalarını Rehau yapar
    http://www.rehau.com.tr/otomotiv/conta/ana.unsurlar/ana.unsurlar.shtml
    Alman firmasıdır, Audi mercedes bu firmadan alıyor fitillerini

birde eskiye fitillerinize sıcak su (40-60derece) su dökün kapıları açın, malzeme elastopolimerdir kendini toplar.
    ben eski aracıma uygulamıştım. ama sorumluluk sizin.
    en güzeli orjinali ile değiştirmektir tabii.
    kapılarınızın da ayarlarını yaptırınız bazı bölgelere kapı aşırı basıyorsa aşınma meydana gelir ve boşluklar oluşur

mercedes firması kamyon ve binek araç guruplarını standart profilden temin ediyor...otobüs gurubunu da birleşik lastik a.ş den..Eskiyen fitillere yapılacak herhangi bir bakım olduğunu düşünmüyorum.Ayrıca bu ürünler elastopolimer değildir.geçme bölümü sac-pvc karışımıdır.üstündeki tubink bölümü(yuvarlak hortumu) kauçuktur.

• Benim arabanın tek kapı fitili 127ytl. 4 tane alsam 127x4.

Bagajdakinde yırtılma var sanırım oda 180ytl idi artık size hsab edin
  • Ben kapı fitillerine bilhassa sıcak mevsimlerde silikon sprey sıkarım.
    Eski 3 kasa golf ünde bagaj fitilini değiştirmek istedim, fiyatını öğrenince vazgeçmiştim.
    Bu fitillerin dışında bir de cam kenarlarında bulunan plastik koruyucuların fiyatları bu fitillerden daha pahalı.
  • lada samaranı kapı fitili 1 kapı için 8 lira
  • Arkadaşımda 94 Model BMW 3.20 i coupe ///M technique vardı.Sol kapının fitili yıpranmış ve içeri su alıyordu.Yenisini sorduk 420 YTL istemişlerdi bunda birkaç ay önce.

Tofaş Şahin - Doğan - Kartal için 4 kapı fitili takım olarak 40 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: dainesee

Arkadaşımda 94 Model BMW 3.20 i coupe ///M technique vardı.Sol kapının fitili yıpranmış ve içeri su alıyordu.Yenisini sorduk 420 YTL istemişlerdi bunda birkaç ay önce.

Tofaş Şahin - Doğan - Kartal için 4 kapı fitili takım olarak 40 YTL

BMW ile yaylana yaylana gitmek yerine, Tofaş ile sallana sallana gitmek arasında 10 misli fark olması lazım.

Yoksa; biri BMW öbürü, hacı Tofaş olmazdı.

• quote:

Orjinalden alıntı: TURKCE

Benim 2001 model Clio'nun da fitilleri 100 km süratten sonra içeri rüzgar sesi alıyor. Servise fiyatını sorduğumda 300 ytl olduğunu söylediler. Bu haberden sonra kapılardan gelen sesi duymaz oldum.

Ürünün fiyatı 80+KDV kardeşim.Mail atarsan sorununu çözerim.
  • kapı fitillerini rüzgar sesi için değiştirmek isteyenlere bir öneri..

sanayide aksesuarcılarda incecik hava hortumları olur şeffaf ve renkli.. ondan alıyorsunuz fitillerin boyu kadar,
    fitillerin içinden geçiriyorsunuz (fitil lastiklerinin içi boştur hortum gibi)
    sonra da takıyorsunuz aracınıza..
    rüzgar sesini de önlemiş olursunuz,
    aracınızın kapısının kapanma sesini de daha güzelleştirirsiniz..

Aynı şeyi fitilleri yırtılmış olanlar da, metre ile satılan fitilleri kullanarak aynı şeyi yapabilir..

saygılar
  • Siz gene iyisiniz ben VW polonun tek sol ön sürücü kapısı fitiline 350 YT fiyat dediler yetkili parça satan bayisi :)

• quote:

Orjinalden alıntı: cowboy

Siz gene iyisiniz ben VW polonun tek sol ön sürücü kapısı fitiline 350 YT fiyat dediler yetkili parça satan bayisi :)

Üstadım fitilin fotosunu çekip mail atarsan sanırım 4 kapı için daha uygun bir fiyat ayarlayabilirim.

ayrıca enginu arkadaşım kapı içine geçirilen 10 mm süngerler fitillerepozitif bir etki yapmaz.Fitiller zamanla ezilir ve yırtılır.Bunun çözümü yenisiyle değiştirmektir.Ayrıca yırtık yerlere yapılan ekler kesinlikle sağlıklı değildir.Su girmese bile kesinlikle hava ve ses girer.Fitil alacağınız zaman BLS marka ürün olmasına dikkat edin.Standart profille birlikte orjinal diye tabir edilen markalar bunlardır.Ancak standart profilin yurtiçine her araç için fitili yoktur.O yüzden BLS öneririm.

• bu konuda başka tecrübesi olan var mı?
    kulağa hoş geliyor da, merak ettim.
    quote:

Orjinalden alıntı: enginu

kapı fitillerini rüzgar sesi için değiştirmek isteyenlere bir öneri..

sanayide aksesuarcılarda incecik hava hortumları olur şeffaf ve renkli.. ondan alıyorsunuz fitillerin boyu kadar,
    fitillerin içinden geçiriyorsunuz (fitil lastiklerinin içi boştur hortum gibi)
    sonra da takıyorsunuz aracınıza..
    rüzgar sesini de önlemiş olursunuz,
    aracınızın kapısının kapanma sesini de daha güzelleştirirsiniz..

Aynı şeyi fitilleri yırtılmış olanlar da, metre ile satılan fitilleri kullanarak aynı şeyi yapabilir..

saygılar
  • valla metre ile satılan fitiller var bostancı sanayinin karşısında bi dükkan onların her çeşidinden satıyor ve uyguluyor

ben bir aracıma 20 liraya uzunca bir kapı fitili aldım ve taktık şu an memnunum

430 lira fitile vermeye değmez.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.