Şimdi Ara

Kapattık. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Olursa bu işi gerçekten sevenler yapmaya başlar, iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasaplari da doktor yapsinlar.
  • WP Maokai kullanıcısına yanıt
    mesajı verebilmek için önce mesajı alman gerekir.

Ben bu haberde, hemşirelerin doktor olmasını savunduğumu falan mı sanıyorsun?

Uygulama iyi, doktor sayısı artacak daha fazla hasta bakılacak hastanedeki yoğunluklar azalacağını düşünüp uygulamayı desteklediğim sonucunu mu çıkarıyorsun?

Diğer taraftan zeki insanlar doktor olmayı bırakmaya başlayacak -> doktorluğa baş koymuş benim gibi insanlar yurtdışında çalışmanın yollarını araştıracak -> türkiyedeki doktorların kalitesi gittikçe düşecek

Sen Türkiye'de yaşadığına eminmisin? Zira ben bu ülkede böyle bir doktor profili göremiyorum ve o yüzden ne demişim,

Doktorların lan biz 6 yıl boşuna mı okuduk klişesini ortadan kaldıracak durumdur.

Kuzenim tıp okuyor (EGE) haa siyasi görüşümüzü de belirtelim de kalkıp neyi ne şekilde taraf olduğumuz noktası olmasın, rahmetli amcam önce DSP sonra CHP'den meclis üyesiydi, vefat ettiği yıl kuzenim 1 yıl eğitimine ara verdi, hatta ara vermedi bırakıcam demişti ikna ettik 1 yıl sonra geri döndü.

Doktorluğa baş koymuş diyorsun ya, Kız İzmir'de oturuyor (Balçova) Ege Üniversitesi Bornova'da 1 vesait ve metro ile ulaşımı var ev hastane arası ama o evden ayrılıp, okula ve hastaneye daha yakın olayım diye özel yurda çıktı. öyle baş koydu yani bu yola. Otursun kendi hastanesinde doktorların uygulamalarını, öğrencilerin hocaları düzeltmek zorunda kaldığı durumları kendi anlatsın.

Peki benim eleştirdiğim ne? Her doktor adayı böyle mi?

yada senin dediğin gibi her doktor zeki mi?

Kinayeli kinayeli Anan anan diye söyleniyorsun, en az 3 kere devlet / özel fark etmeksizin, bir sağlık sorunuyla ilgili tıbbı destek alıp, sonrasında tedavi süreci uzadığı için başka bir doktora danışmak suretiyle doktor değiştirdiğimde ilk doktorun senin dediğin gibi yanlış tedavi, yanlış ilaç, tahlil sonucunu yanlış yorumlama ile karşılaştım. Zaman, maddi durum, ağrı sızı benden gitti zaten

Askere gittim (Silivri Selimpaşa Jandarma Karakolu) yıl 2011 - 2012 hastanelerde hasta şiddetinin en tavan yaptığı yıl, Gazetede her 3 haberden 1 i şiddete maruz kalan sağlıkçı haberi, Jandarma'da genelge yayınlandı, sorumluluk sahası olan bölgelerdeki hastanelerde koruma görevi olacak, bu iş bir nevi halkla ilişkiler gerektiğinden Kısa dönem askerler görev alacak. karakolun yanında hastane var, sabah 8 akşam 5 Silivri Devlet Hastanesinde nöbetteyiz. Orada neler gördüm ben.

En başında, koridorda sıra hastane dışına taşmış, o ilaç mümessili ile goy goyda

Sargı bezini hastanın içinde unutan doktor, yanlış dişi çeken dişçi.

Bak abartmıyorum. Tek ayakta durma cezasını hatırla. Yani o duruş pozisyonunu. Kadının ayağını o pozisyonda almışlar alçıya.

Cilt alerjisi geçiren hastaya yanık merhemi vermiş, alerji daha da artmış.

İşte burada eleştirilen konu hemşirelerin doktorluk seviyesine gelmesi değil

Türkiye'de bir çok doktorun hemşirelik seviyesindeyken birde gerine gerine biz 6 sene boşuna okumadık diye caka satmalarıdır.

Anlatabiliyor muyum?

Durumu buraya getiren durumda bu kararı çıkaranları eleştirmek ayrı, o konuda gel senle eleştirelim, böyle mantık mı olur lan diyelim, derim de.

Ama her zaman, her zaman iğne kendine çuvaldız başkasına.

Burada doktor iğneyi kendine batıracak.

yaptığım şey, sistemi, kararı eleştirmekten önce doktor ve tıp eğitimini eleştirmektir.

ama kimsenin tarafı olmadan.

• Hemşirelere laf atmış herkes ama kimse bilmiyor ki neler çekiyorlar 100 lerce hasta ile uğraşıyolar günde. Gayet güzel olur böyle olursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

mesajı verebilmek için önce mesajı alman gerekir.

Ben bu haberde, hemşirelerin doktor olmasını savunduğumu falan mı sanıyorsun?

Uygulama iyi, doktor sayısı artacak daha fazla hasta bakılacak hastanedeki yoğunluklar azalacağını düşünüp uygulamayı desteklediğim sonucunu mu çıkarıyorsun?

Diğer taraftan zeki insanlar doktor olmayı bırakmaya başlayacak -> doktorluğa baş koymuş benim gibi insanlar yurtdışında çalışmanın yollarını araştıracak -> türkiyedeki doktorların kalitesi gittikçe düşecek

Sen Türkiye'de yaşadığına eminmisin? Zira ben bu ülkede böyle bir doktor profili göremiyorum ve o yüzden ne demişim,

Doktorların lan biz 6 yıl boşuna mı okuduk klişesini ortadan kaldıracak durumdur.

Kuzenim tıp okuyor (EGE) haa siyasi görüşümüzü de belirtelim de kalkıp neyi ne şekilde taraf olduğumuz noktası olmasın, rahmetli amcam önce DSP sonra CHP'den meclis üyesiydi, vefat ettiği yıl kuzenim 1 yıl eğitimine ara verdi, hatta ara vermedi bırakıcam demişti ikna ettik 1 yıl sonra geri döndü.

Doktorluğa baş koymuş diyorsun ya, Kız İzmir'de oturuyor (Balçova) Ege Üniversitesi Bornova'da 1 vesait ve metro ile ulaşımı var ev hastane arası ama o evden ayrılıp, okula ve hastaneye daha yakın olayım diye özel yurda çıktı. öyle baş koydu yani bu yola. Otursun kendi hastanesinde doktorların uygulamalarını, öğrencilerin hocaları düzeltmek zorunda kaldığı durumları kendi anlatsın.

Peki benim eleştirdiğim ne? Her doktor adayı böyle mi?

yada senin dediğin gibi her doktor zeki mi?

Kinayeli kinayeli Anan anan diye söyleniyorsun, en az 3 kere devlet / özel fark etmeksizin, bir sağlık sorunuyla ilgili tıbbı destek alıp, sonrasında tedavi süreci uzadığı için başka bir doktora danışmak suretiyle doktor değiştirdiğimde ilk doktorun senin dediğin gibi yanlış tedavi, yanlış ilaç, tahlil sonucunu yanlış yorumlama ile karşılaştım. Zaman, maddi durum, ağrı sızı benden gitti zaten

Askere gittim (Silivri Selimpaşa Jandarma Karakolu) yıl 2011 - 2012 hastanelerde hasta şiddetinin en tavan yaptığı yıl, Gazetede her 3 haberden 1 i şiddete maruz kalan sağlıkçı haberi, Jandarma'da genelge yayınlandı, sorumluluk sahası olan bölgelerdeki hastanelerde koruma görevi olacak, bu iş bir nevi halkla ilişkiler gerektiğinden Kısa dönem askerler görev alacak. karakolun yanında hastane var, sabah 8 akşam 5 Silivri Devlet Hastanesinde nöbetteyiz. Orada neler gördüm ben.

En başında, koridorda sıra hastane dışına taşmış, o ilaç mümessili ile goy goyda

Sargı bezini hastanın içinde unutan doktor, yanlış dişi çeken dişçi.

Bak abartmıyorum. Tek ayakta durma cezasını hatırla. Yani o duruş pozisyonunu. Kadının ayağını o pozisyonda almışlar alçıya.

Cilt alerjisi geçiren hastaya yanık merhemi vermiş, alerji daha da artmış.

İşte burada eleştirilen konu hemşirelerin doktorluk seviyesine gelmesi değil

Türkiye'de bir çok doktorun hemşirelik seviyesindeyken birde gerine gerine biz 6 sene boşuna okumadık diye caka satmalarıdır.

Anlatabiliyor muyum?

Durumu buraya getiren durumda bu kararı çıkaranları eleştirmek ayrı, o konuda gel senle eleştirelim, böyle mantık mı olur lan diyelim, derim de.

Ama her zaman, her zaman iğne kendine çuvaldız başkasına.

Burada doktor iğneyi kendine batıracak.

yaptığım şey, sistemi, kararı eleştirmekten önce doktor ve tıp eğitimini eleştirmektir.

ama kimsenin tarafı olmadan.

'6 sene boşuna mı okuduk klişesi' deyişinizden doktorlara karşı önyargınız ortada. Ben fakültemdeki hiçbir tıp öğrencisinden şuana kadar 6 sene boşuna mı okuduk diye bir şey duymadım.

Dediğiniz gibi Ege gibi iyi sayılabilecek bir fakültede bile hocaların da öğrencilerin de durumu ortada. Ben tıp öğrencilerinin çoğunun da iyi kapasitede olmadığını biliyorum. Kapasitesi olanların birçoğu da ülkenin durumunu bahane ederek ya da kendi tembelliklerinden sadece sınıfı geçmek için çalışıyorlar. %20'lik bir öğrenci kesimi gerçekten tıp öğrenmeye çalışıyor.

Hükümet doktorları teşvik etmek yerine doktorların işini zorlaştırmak için elinden geleni yapıyor. En son mezun olanlara TUS sınavını kazansalar bile pratisyenlik mecburi hizmeti getirmeye kalktılar. Şuanda 6 sene lisans-yüksek lisans eğitimi sonucu pratisyen hekim olarak mezun oluyorsunuz. Önünüzde iki seçenek var pratisyen kalmayı seçerseniz 2 sene mecburi hizmet kurasına katılırsınız. Uzman olmayı seçerseniz TUS sınavını kazanıp 4-5 sene asistanlık yaparsınız sonra 2 sene mecburi hizmet kurasına katılırsınız. Eğer mecburi hizmeti tamamlamazsanız diplomanız verilmez, özel hastanelerde veya kendi muayenehanenizde de çalışamazsınız. Erkek olanlar üstüne askerliği uzun dönem yapmak zorundadır.

Şimdi bunlara bakarsanız benim neden 6 sene boşuna mı okuduk goygoyuna kızdığımı anlamış olursunuz.

Hemşirelere böyle yetkiler vermek, doktor olmanın yolunu açmak (!) gibi bir yol izleyerek doktor açığını kapatmak yapılabilecek en kötü seçeneklerden biri. Kararı desteklediğinizi sanarak sinirli bir şekilde yazdım üstteki yorumu kusura bakmayın ama halktaki doktor nefreti tavan yapmış durumda ben de artık kendime hakim olamıyorum. Üstteki yorumu da sileceğim ancak insanlara tıbbi hizmet vermek için eğitim alıyoruz yemediğimiz dayak mı kaldı küfür mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WP Maokai -- 15 Aralık 2017; 15:9:37 >

• Bence tüm geçişleri kapatsalar güzel olur. Herkes ne okuyorsa onu yapsın. Artık herkesin 2-3 mesleği oldu zaten. Yanlış
    bence

Şu anda olmuş bi uygulama değil ama benzerleri var bi kaç seneye oldu da denebilir. Ayrıca resmen işsiz gençler düşünülerek yapılıyor gibi bu tarz uygulamalar. Belki gençler bu sayede oyalansın işsizlik artmasın işte Hemşire olan işsizim demeyecek de 2-3 yıl daha tıpla uğraşacak. Bu tarz şeyler var gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferrero78 -- 15 Aralık 2017; 15:19:57 >
    işte 2011 de o dayağı, o küfrü engellemek için 4 ay hastanede görev yaptım ben, ve askeri üniforma altında.

ama söyleyeyim, ülkede ki hasta doktor ilişkilerinde tek suçlu hasta değil.

Evet bizim halkımızın genel algısı, eğitim durumu, sosyal iletişimi, eğitimi, dini baskılardan ötürü olan tutumu ortada, zaten bu durum ülkenin her kesimine de yansıyor. Bak 15 seneden beri iktidar kimde anlarsın.

ama bu noktada işte pek çok doktor, bu noktada bu toplum kesimi ile hasta doktor ilişkisine girdiğinde yıprandığından işe olan saygı, meslek sevgisi, hipokrat yemini vs. artık önemsemeden, mesaiyi doldur, maaşı al durumuna çoktan girmiş. kimisi algısını yitirmiş. bazısı tıbbı mümessil ile ortaklık kurmuşçasına yazması gereken ilacı değil, cukkasını doldurmaya çalışan doktor olmuş.

İşte bu noktada eleştiri noktam şudur, sen doktorluğu meslek ilkelerine rağmen ayaklar altına alırsan senin mesleğinde böyle resmi kurumlarca çiğnenir.

Halbuki bu ülkede bir çok kurum yıkıldı, işçi sendikası yıkıldı, Adalet kurumları barolar çöktü, Öğretmenlik bitti

Doktorlar yılmasaydı, bak ülke siyaset için demiyorum, kendi meslekleri ve Tıp bilimi için. diş gösterebilselerdi.

Ne tıp eğitimi sıradanlaşır, nede hemşireden doktor yapmaya kalkarlardı.

Ama doktorum diye geçinenler, sabah programlarına çıkıp, şöyle böyle derse, bir de üstüne iddia yorumculuğu yaparsa

sen ne beklersin ki kardeşim benim.

• #Doktorlarşantiyeşefiolsun
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Anlatamadığım şey tıp fakültesinde okuyanların da insan olduğu ve bu toplumdan çıktığıdır. Toplumumuz adalet, hak yememek, kibarlık, sosyallik açısından çok ilerde bir toplum olsa doktorlarında mükemmel olmasını bekleyebiliriz ama toplumun hali ortada, yönetenlerin hali ortada. Başbakandı heralde tam hatırlamıyorum cloud mloud diyorlar çok kurcalamayın kafayı yakarsınız falan diyor. Siz sadece toplumun yozlaşacağını mı sanıyorsunuz bu etki tabiki hekimlere de yayılıyor.

Ancak şu konuda yanılıyorsunuz her şeye rağmen meslek etiği noktasında en az yozlaşmış olanlar doktorlardır. Somutlaştırırsak özel bir hastenede dahi ilaç firmasıyla anlaşıp kendine televizyon, araba vb. aldıranlara hiçbir doktor iyi gözle bakmaz.

Ayrıca doktorlar topyekün olarak meslek ilkelerini ayaklar altına almamıştır. Yapan vardır ama bu çoğunluğu hiçbir zaman yansıtmaz. Resmi kurumların doktorlara karşı hareketlerini hiçbir şey haklı çıkartamaz.

öncelikle şunu söyleyeyim muhabetini sevdim. belki iyi başlamdı ama en azından seviyelisin, mantıklısın..

Bak bir toplumda yozlaşma nerede başlar biliyormusun,

AMaaaaan bana ne be ülkenin hali ortada, benmi kurtacam sanki deyip, işini salmaya başlarsan yozlaşmaya başlarsın.

Barolar böyle yozlaştı, sendikalar böyle yozlaştı, emniyet zaten hep bu kafadaydı, öğretmen ve okul idarecileri böyle yozlaştı. Bu mantıkla kendi işini 9-5 e endeksleyen her kurum çalışanı, kurumunda yozlaşmaya sebep oldu.

Eğer biraz vicdanı var ise, etik olmayan durumdan maddi destek sağlamayı kendinden men etti, dediğim gibi mesai doldurdu maaşını aldı.

Çakal olan, seviyesine göre küfesini doldurdu.

Bütün doktorlar dersen, küfesini dolduran %2-3 tür, ama işi mesaiye bağlayan ve boş veren %15-20 dir, bundan psikolojik yada nörotik olarak etlilenen kişi %7 dir Toplamda Doktor toplumunun % 30 u yandı. anlatmak istediğim bu işte.

Oturup konuşsan devrimci ruhludur, Atatürkçü'dür, tarih bilir,

Ee peki, devrimci ruh direnmeyi, bazı şeyleri değiştirmeyi, yıkılmamayı gerektirir.

Ee ne oldu? düzene ayak uydurmuşsun. Oldu mu?

Cumhuriyet kurulduğunda öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacak dedi Atatürk milli eğitim bakanlığı kuruldu

Adalet mülkün temelidir dedi adalet bakanlığı kuruldu

Ölüme giderken bile beni Türk hekimlerine emanet ediniz dedi Sağlık bakanlığına verilmesi gereken önemi işaret etti

yine bu konuyla ilgili olarak: “türkler dinlerinin ne olduğunu bilmiyorlar. bunun için kur’an türkçe olmalıdır.” ve “türk, kur’an’ın arkasından koşuyor.; fakat onun ne dediğini anlamıyor, içinde ne var bilmiyor ve bilmeden tapınıyor. benim maksadım, arkasından koştuğu kitapta neler olduğunu türk anlasın. dedi Diyanet işlerini kurdu.

Bu kurum amacından saptı eski usule döndü ülkeyi tekrar eski kafaya götürdü.

Sırf bu mantıktan yola çıksan aslında o devrimci, o mücadeleci ruhu biz kaybetmişiz ama Eski kafayı yeniden getirmek isteyenlere yenilmisiz. İşte benimde sinirlerimi bozan durum bu

• aklıma doktor civanım filmi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: NaturalBornKillah

Hemşirelere laf atmış herkes ama kimse bilmiyor ki neler çekiyorlar 100 lerce hasta ile uğraşıyolar günde. Gayet güzel olur böyle olursa.

babasinin hayrina yapiyolar dimi bu isi? anliyorum...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

quote:

Hemşirelere laf atmış herkes ama kimse bilmiyor ki neler çekiyorlar 100 lerce hasta ile uğraşıyolar günde. Gayet güzel olur böyle olursa.

Çalışmayan insan anlayamaz kardeşim. Kız arkadaşım hemşire neler çektiğini ben gayet iyi biliyorum. Kız arkadaşım diye söylemiyorum gerçekten hastanın 1000 türlüsü geliyor. En basitinden git bi fastfoodda bilmem nede kasada çalış hizmet sektöründe ne dediğimi anlicaksın. İnsanla uğraşmak zordur hasta insanla daha zor millet geliyor aptal aptal konuşup tepki alınca hede hödö hemşireler suratsız. Suratsız olcak tabi herkese gülse bu memlekettin halini herkes biliyor. Güldü verecek kafasındaki tayfayı.

• Konu kapali üye banned.
  • quote:

quote:

quote:

Çalışmayan insan anlayamaz kardeşim. Kız arkadaşım hemşire neler çektiğini ben gayet iyi biliyorum. Kız arkadaşım diye söylemiyorum gerçekten hastanın 1000 türlüsü geliyor. En basitinden git bi fastfoodda bilmem nede kasada çalış hizmet sektöründe ne dediğimi anlicaksın. İnsanla uğraşmak zordur hasta insanla daha zor millet geliyor aptal aptal konuşup tepki alınca hede hödö hemşireler suratsız. Suratsız olcak tabi herkese gülse bu memlekettin halini herkes biliyor. Güldü verecek kafasındaki tayfayı.

Acile ilk gittiğimde kıdemli dedi ki nişanlı olmasanız bile yüzük takın. Bunlar normal insan değil ki her türlü hareketi yaparlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

quote:

quote:

Acile ilk gittiğimde kıdemli dedi ki nişanlı olmasanız bile yüzük takın. Bunlar normal insan değil ki her türlü hareketi yaparlar...

Evet benim kız arkadaşım iş başında takamıyor ama çıkışta takıyor. Eldiven taktığından sürekli. Saçma salak insan kaynıyor memleket. Yüz vermeye gelmiyor kimseye arkadaş. En güzelini yapıyor hemşireler.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.