Şimdi Ara

KANGAL (DİŞİ) Regl dönemi hakında bilgi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
4.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben ilk defa dişi bir köpek büyütüceğim allah izin verirse tabii ki . arkadaşlar regl döneminde neler yaşanır sahibe saldırma söz konusu olurmu ?
    Köpeğim Kangal su anda 4 aylık var yok. Köpek suanda beni çok seviyor felan filan neyse konuyu taşırmıyayım. Öncelikle kısır yapma ihtimalim var yanlız kısırkende bu regl dönemine girermi bilen arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim . Herkeze Teşşekür ederim.

İyi Forumlar dilerim .

• öncelikle şunu söyliyim 4 aylık regl e biraz erken girmiş 4 aylık olduğu kesinmi ama sorun olmaz hayırlı olsun yapman gereken en önemli iş bu dönemde köpeği sağlam biyere kapatman kaçarsa veye erkek köpekler girerse istemediğin bir gebelik olabilir düşük yaptırman baya maliyetlidir. ikincisi kısırlaştırmanı yavru istemiyorsan kesinlikle tavsiye ederim ama en azından 3.regl döneminden sonra kısırlaştırmalısın.
    kısırlaştırma kesinlikle ameliyatla yumurtalıklar ve rahmin alınması şeklinde yapılır ve birdaha regl görmezsin ayrıca kızgınlık döneminden kurtulmak için iğne yapılması olayından kesinlikle uzak durrrrrrrr. bunu bastıra bastıra söylüyorum kısırlaştırma kesinlikle ameliyatla yapılır ihne den uzak durunuz.
    nedenini de söyliyeyim akıllarda soru kalmasın yapılan uygulama progesteron hormonudur rahmi ve yumurtalıkları progesteron hormonun etkisinde tutmak rahim iltahabı olarak dabilinen pyometraya yol açabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: IQnlySalvationDeathI

Merhaba arkadaşlar,Öncelikle merhaba.
    Ben ilk defa dişi bir köpek büyütüceğim allah izin verirse tabii ki . arkadaşlar regl döneminde neler yaşanır sahibe saldırma söz konusu olurmu ?
    Köpeğim Kangal su anda 4 aylık var yok. Köpek suanda beni çok seviyor felan filan neyse konuyu taşırmıyayım. Öncelikle kısır yapma ihtimalim var yanlız kısırkende bu regl dönemine girermi bilen arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim . Herkeze Teşşekür ederim.

İyi Forumlar dilerim .

bi yere kapat v.s gibi sözlere katılmıyorm. bnmde şuan besledigim köpek dişi kangal. 15 gün sürer regl dönemi, vajinadan kan damlıyor. ben yine günlük gezdirme-eğitimime devam ediyorm. hiçbir sıkıntı olmuyor. kendine güvenmiosan zincir ile gezdir. 4 aylık köpek regl dönemi imkanı yok. daha 10 yaşında bir insanla eş deger sayılır. abartı birşey ypmana gerek yok. kısırlaştırcaksanda adam gibi bakıcak birine ver, hayvan kmsenin oyuncagı degil kısırlaştırma yapma. bakamam diosan ver barınaga . biri senin kardeşini-hanımını v.s zorla kısırlaştırsa zevk alırmısın ? bakamıosan almıcaksın köpek kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kangal3454 -- 1 Ocak 2014; 10:38:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: savage81

öncelikle şunu söyliyim 4 aylık regl e biraz erken girmiş 4 aylık olduğu kesinmi ama sorun olmaz hayırlı olsun yapman gereken en önemli iş bu dönemde köpeği sağlam biyere kapatman kaçarsa veye erkek köpekler girerse istemediğin bir gebelik olabilir düşük yaptırman baya maliyetlidir. ikincisi kısırlaştırmanı yavru istemiyorsan kesinlikle tavsiye ederim ama en azından 3.regl döneminden sonra kısırlaştırmalısın.
    kısırlaştırma kesinlikle ameliyatla yumurtalıklar ve rahmin alınması şeklinde yapılır ve birdaha regl görmezsin ayrıca kızgınlık döneminden kurtulmak için iğne yapılması olayından kesinlikle uzak durrrrrrrr. bunu bastıra bastıra söylüyorum kısırlaştırma kesinlikle ameliyatla yapılır ihne den uzak durunuz.
    nedenini de söyliyeyim akıllarda soru kalmasın yapılan uygulama progesteron hormonudur rahmi ve yumurtalıkları progesteron hormonun etkisinde tutmak rahim iltahabı olarak dabilinen pyometraya yol açabilir.

kardeş çok yanlış anlamışsın :D ben sadece köpeğim 4 aylık , regl döneminde bana saldırırmı girecek elbet regl dönemine buna yönelik bilgi almak istemiştim neyse yazmışsın eline sağlık teşşekür ederim yorumlarınızı bekliyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

quote:

İyi Forumlar dilerim .

bi yere kapat v.s gibi sözlere katılmıyorm. bnmde şuan besledigim köpek dişi kangal. 15 gün sürer regl dönemi, vajinadan kan damlıyor. ben yine günlük gezdirme-eğitimime devam ediyorm. hiçbir sıkıntı olmuyor. kendine güvenmiosan zincir ile gezdir. 4 aylık köpek regl dönemi imkanı yok. daha 10 yaşında bir insanla eş deger sayılır. abartı birşey ypmana gerek yok. kısırlaştırcaksanda adam gibi bakıcak birine ver, hayvan kmsenin oyuncagı degil kısırlaştırma yapma. bakamam diosan ver barınaga . biri senin kardeşini-hanımını v.s zorla kısırlaştırsa zevk alırmısın ? bakamıosan almıcaksın köpek kardeşim.

İyi demişsin ama yanda erkek bir uyuz gibi bir köpek var + üstüne semtimde köpek dolu benim sormak istedigimi aldım ama tek sorum kaldı.Regl Döneminde Sahibine saldırma olasılıgı olurmu kangal bu yani dost most dediler ama çok korkunç bir köpek diğerlerine saldırma olasılıgı vardır diğer insanlara unsurlara bana saldırcagını düşünmüyorum ama ben ginede danışıyayım dedim .

İyi Forumlar

Yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

quote:

quote:

İyi Forumlar dilerim .

İyi demişsin ama yanda erkek bir uyuz gibi bir köpek var + üstüne semtimde köpek dolu benim sormak istedigimi aldım ama tek sorum kaldı.Regl Döneminde Sahibine saldırma olasılıgı olurmu kangal bu yani dost most dediler ama çok korkunç bir köpek diğerlerine saldırma olasılıgı vardır diğer insanlara unsurlara bana saldırcagını düşünmüyorum ama ben ginede danışıyayım dedim .

İyi Forumlar

Yorumlarınızı bekliyorum.

4. köpegim bu 1 kere dahi regl döneminde saldırgnlk görmedim. ne bana ne bşkasına. üstüne üstlk daha yorgun olur hayvan . bunu kafana takma hiçbir sıkıntı çıkmaz.

• Sadece diğer erkek köpeklere agrasyon gösterebilir o kadar. Bir şüpheniz olmasın.
  • quote:

quote:

İyi Forumlar dilerim .

+1. Ayrıca kangal kopeginde asla sahibine karşı hiçbir sertlik olamaz. Bu köpek ne bi pit ne bi doberman. Kangal dan bahsediyoruz ayrıca köpek psikolojisi diye de birşey var eğer köpek yavru yapamadığını düşünüyorsa hayata küsebiliyor. Buna şahit oldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sivas Kangal Lı Olarak Sölüyorum... Kesinlikle Saldırmaz. Siz Reg dersiniz bi kızanı olmuş deriz :D Neyse Kesinlikle bir yere kapatma kardeşim Yazzık günah ayrıca diğer köpekler gibi değildir...Arkadaş Yukarda anlatmış Okadar Çok istemiyorsan. Ameliyatla cözebilirsin. Çevrende Orjinal kangal varsa Ciftleştir. Yavrularını Peynir ekmek gibi sahiplendirirsin.
  • Kangal3454 kullanıcısına yanıt
    [simage][/simage]Birşey sorabilirmiyim... size benim yanımda mışıl mışıl uyuyor şimdi de sormak istedim 2 haftalık dişi kangal köpeği var şimdiden eğitimine başlamalıyım mı? Yoksa biraz daha bekleyim mi? Ve son soru kimisi kulangini kestir diyor sizce nekadar doğru?😞

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamel16 -- 16 Aralık 2014; 5:34:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamel16

[simage][/simage]Birşey sorabilirmiyim... size benim yanımda mışıl mışıl uyuyor şimdi de sormak istedim 2 haftalık dişi kangal köpeği var şimdiden eğitimine başlamalıyım mı? Yoksa biraz daha bekleyim mi? Ve son soru kimisi kulangini kestir diyor sizce nekadar doğru?😞

Öncelikle mutlu uzun ömürler dilerim ikinizede kardeşim. Bu arada resim koyamamışsın. resim yok yani .

1-) 2 haftalık köpek ve senin yanında ? Anlıyamadm. Annesinin altından alınmaz o yaştaki köpek. Eger aldıysan hayvanın önmü yanında kısa olucaktır her türlü hastalıga-ölüme karşı hazırla kendini. 2 haftalık köpek anne sütünden başka birşey yemez-yedirilmez. 35 Gün olmadan anne altından hiçbir köpek alınmaz.

2-) Eğitim konusu bambaşka bir boyuttur. Ne öğreticegine baglı. İleri itaat çalıştırıcam desen en az 1.5 yaşında olması gerek. Ama sadece otur-kalk-yat-bekle v.s öğreticeksen 6 ay dolmasını bekliceksin. Daha bebek zaten normal insan gibi düşün belli bir yaşa kadar nasıl hiçbirşey öğretemiosun aynı onun gibi.

3-) Kulak kestirme olayı şehirde isen kestirme. Köyde ve sürü için çoban köpegi yapıcaksan kestirebilirsin. Ancak günahtır ve hayvana yazıktır. Ben kestirmiyorum Kulaklarını.

• Kangal3454 kullanıcısına yanıt
    Resim yuklemesini beceremedim zaten bu siteyi de kangal araştırması yaparken rastgele buldum senin yorumunu okuyunca kangallarla ilgili bilgin olduğunu gördüm o yüzden... Cevap için çok teşekkür ederim yorumunu okudum hemen geri götürdüm ama bana dedilerki birşey olmaz al götür dedi o yüzden yoksa alirmiydim ve son soru acaba karamelimi yani kopegimi n zaman almam uygundur peki? Tamam bu bilgiler için çok ama çok teşekkür ederim iyi aksamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamel16 -- 16 Aralık 2014; 21:58:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamel16

Resim yuklemesini beceremedim zaten bu siteyi de kangal araştırması yaparken rastgele buldum senin yorumunu okuyunca kangallarla ilgili bilgin olduğunu gördüm o yüzden... Cevap için çok teşekkür ederim yorumunu okudum hemen geri götürdüm ama bana dedilerki birşey olmaz al götür dedi o yüzden yoksa alirmiydim ve son soru acaba karamelimi yani kopegimi n zaman almam uygundur peki? Tamam bu bilgiler için çok ama çok teşekkür ederim iyi aksamlar

bnm tavsiyem 40. gün alınmasıdır anne altından. ama anneden birşeyler öğrensin gelişsin istiyorsan, 2 aylıkken alıcaksın en az. 2 haftalık köpeği al birşey olmaz diyen adam baban olsa bile ilişkini kesmelesin bence. hayvanın saglıgını paraya değişen karaborsacı hepsi. hayırlı akşamlar

• Tamam teşekkür ederim şu kopegimi alayım kesecem zaten iyi akşamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.