Şimdi Ara

Kamyon / Tır şoförü olmak istiyorum... (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
10
Favori
200.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende 2 sene önce ehliyetimi e idi d de aldım. Src zaten vardı. 2 yıl önce tır almaya niyetlendim. Bende tgl man var. 15 yıldır kamyon kullanıyorum. Birde formda bu tarz tartışmaları okumayı seviyorum. Bu konudaki sizin şu mesaja kadarki yorumları okudum. Çoğu fasa fiso. Öncelikle şu mazota el atma meselesini yazmak istedim ama kendimden utandım. Maalesef bu meslek insanın helal ekmek kazanazağı şerefli bi meslek ama gerek işveren gerek şofördeki art niyet bu mesleği böyle rezil ediyor.

Farkındayım bu mesajlar 6 yıl önce yazılmış.

Bugün modelli bi tır alayım desen 300 kağıt para bağlamalısın. Neyse aslında ben bu yorumlar tartışmalar nereye kadar uzamış onu merak ediyorum.

Sizin mesajı okuyunca dayanamadım teşekkür etmek istedim. Olayı güzel özetlemişsiniz. Yolunuz açık olsun işiniz rasgitsin.

Güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağır vasıta kullanan ve kullanacak olan arkadaşlara tavsiyem ağır başlı sabırlı centilmen ve en önemlisi çok dikkatli olmalarıdır. İşe başlamak isteyen arkadaşlara tavsiyem eğer uykuyla aranız çok iyiyse veya uyku apnesi ve benzer sorununuz varsa yada ailenizden uzak gözünüz arkada yaşamayı göze alamıyorsanız dikkat dağınıklığı varsa birde uzun süre dümdüz yolda gözün dalmadan gidemeyeceksen bu işe kesinlikle bulaşmayacaksın. İş bulma konusuna gelince özellikle tır şoförlüğüne 20 yıllık şöförde olsan almıyorlar benim 24 yılık şoför tanıdığım var kaç yıldırda şehirler arası otobüs şöförlüğü yapıyor 2 senedir kaç tane şirkete başvurdu içlerinde tanıdıklarda var almadılar yani adamlar tecrüben yoksa tıra kabul etmiyorlar. Buradakiler sallamış yok araba kaskolu şöför kimin umrunda işveren kesesine düşene bakar vs. Öyle değil işte sen git rusyada kaza yap adamım arabası pert olsun yada 1 ay tamirde yatsın vs. Kim böyle şeylerle uğraşmak ister. O yük için tekrar araba ayarlamayı falan daha saymadık. Aracın değeri düşecek hesaplamadık.

Evet belki bazılarının dediği gibi o kadar zor değildir ama diğerlerinin dediği kadarda kolay bi iş değildir. Becerebilmek şöyle dursun bakalım tahammül edip devam edebilecekmisiniz. Yani becerebilmekten çok daha zor ve meşakkatlidir uzun yolda ağır vasıta şöför lüğü.

Evet şu bi gerçek biraz becerikliysen biraz kafan çalışırsa 1 yıla kalmaz işi kıvırırsın hatta 2 yıla kadar pilot olursun.

Ama şu gerçeği ustalar dahil unutmasın koca kamyonu 25 30 ton yükle yağmurlu zeminde yada karlı yolda en ufak bir hatayla kaydırdınmı artık kontrolü eline tekrar nerde alırsın bilmiyorum. Tır öyle bi araçki buzda düz yolda gitmiyor.

• Şoför oldun mu kardeşim ?
  • AshiLboy A kullanıcısına yanıt
    Bende çok merak ediyorum :))

• vvvsv
  • bende tır şoförü olmak istiyorum fakat maaşaları hakkında tam bir bilgim yokhttp://personelmemur.com/tir-soforu-maaslari-ne-kadar/ ne kadar doğrudur sizlerinde düşüncesine sunuyorum
  • Merhaba abiler ben 15 yaşındayım lisede okuyorum büyüdüğümde kamyon-tır şoförü olmak istiyorum ama çevremde hiç bu işi yapan kimse yok ufak taksi falan kullanabiliyorum ilk olarak ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

• Recep Günar R kullanıcısına yanıt
    Önce 22 yaşına gelip ehliyet alıyorsun sonra psikoteknik ve src belgesi alıyorsun sonra paran varsa kendine bi tır alıp öğreniyorsun paran yoksa kamyonu bi şekilde halledersinde tır işi zor adamlar 20 yıllık şehirler arası kamyon otobüs şoförüne tırı güvenmiyor.

• Teşekkürler

• Recep Günar R kullanıcısına yanıt
    bu işler ets 2 oynamaya benzemez tecrübe gerek tır sürmekle şöför olunmaz şöför dediğin arabanın sesinden bile arabanın arızasını anlamalı öyle kolay değil bu işler heves etme otur dersine çalış ben 19 yaşındayım sülalem tırcı kamyoncu bizdede tır var tatillerde sürerim gezerim ama iş olarak yapmam yapılacak iş değil okulunu oku mesleğini al eline
  • Bu işlerin içindeyim öyle arabanın sesinden arıza anlayan şoför yok denecek kadar az iyi mazot hırsızlığı bilen şoförler gayet çok.

• Yıllardır şöför çalıştırıyoruz ufak tefek arızaları kendi gideren şöförümüz çok oldu veya arabada sıkıntı varsa şöföre hemen Aksaray daki ustaya uğra deriz haa mazot konusuna gelince araçların ekranında yazıyor zaten kaç yaktığı yazmasa bile hangi yolda nası yakar biliyoruz

• Benimde küçüklüğümden beri tırlara ve kamyonlara karşı bir ilgim var ne kadar maaş aldıklarını da merak ediyorum aslındahttp://personelmemur.com/tir-soforu-maaslari-ne-kadar/ yazılanlar ne kadar doğru beni aydınlatısanız sevinirim saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Recep Günar

Merhaba abiler ben 15 yaşındayım lisede okuyorum büyüdüğümde kamyon-tır şoförü olmak istiyorum ama çevremde hiç bu işi yapan kimse yok ufak taksi falan kullanabiliyorum ilk olarak ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

20 yıllık şoföre bile tır vermezler demişler ama hikaye ufak tefek yerlerde verirler hafriyat şirketleri bu işin acemi birliğidir

Kardeşim yıl olmuş 2018 hala şoförlük hayali kuruyorsunuz zaman teknoloji çağı kendinizi okulunuza verin adam akıllı meslek öğrenin bu işler ets oynamaya benzemez, ben çok gördüm abi ben gece uyumam abi ben ailemden uzak kalırm sorun olmaz diyenleri benim yaşım 31, 14 yaşında babamın yanında başladım otobüse geçen 17 seneme yazık önce babamın yanında muavinlik sonra abimin yanında yaptım şoför oldum kendi arabamızda abimle beraber senelerce yol gittik geldik , şimdi turist işine girdikte biraz daha rahatız sırtımız yatak yüzümüz çoluk çocuk görüyor gidin sözleşmeli er olun ama şoför olmayın

• KSKcarpediem kullanıcısına yanıt
    Kaptan galiba piyasadan haberiniz yok üni mezunları iş bulamıyor seneden cağdan teknolojiden bahsediyorsun.

• Sizde haklısınız

• arkadaşlar ailemize ait 15 kadar tır var.12 yaşından beri zaman zaman kendi firmamızda kamyon ve tır kullanıyorum.kullanıyorum dediğim şöyle.şoförün işi çıkarsa yahut adam eksik olursa aracı yüklemeye gidiyorum tek başıma yaklaşık 100 km.birkaç kerede bursadan şoför ile beraber adana hatay bölgesine gitmişliğim var.onun haricinde hafriyat kamyonu kullanmışlığım da var.bilen bilir hafriyat işi çok zor ve tehlikeli bir iştir.şimdi sadede gelelim.yaşım 30 ehliyetim var ve src belgesini yakında alacağımı düşünüyorum(bu zamana kadar gerek duymadım).son zamanlarda babm ile anlaşamıyorum ve gdip başka bir şirkete şoförlük yapmayı düşüüyorum.sizce iş bulma şansım nedir.yorumlarınızı bekliyorum
  • mesajım bulunsun.
  • emre19-88 E kullanıcısına yanıt
    Bence çok rahat bulursun bu devirde sağlam şoför çok kıymetli

• İki tane üniversite bitirdim çift mühendisim şu an aile şirketindeyim. Kamyon Ford-BMC Yedek Parça satıyoruz. Durum bu kısaca.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.