Şimdi Ara

KAMP KONUSUNDA TECRÜBELİ ABİLERİ ABLALARI ALALIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
4
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

3-4 arkadaş kamp yapmaya karar verdik. Kamptan kastımız İstanbul içerisinde (arabamız olmadığı için maalesef) kilyos, polonezköy civarında çadırımızı alıp kuralım okey takımları, tavlamız, mangalımız vs. o tarz piknik, mangal, çadır tarzında birşey yapmak istiyoruz. Daha önce hiç yapmadık. O yüzden tecrübeli abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz varsa yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle ulaşımı kolay ve maalesef arabamız olmadığı için servis toplu taşıma o tarz şekilde gidebileceğimiz yer önerisi istiyoruz.

Onun dışında bu tarz bir etkinlikte neler almamız gerekir?
    Alırken nelere dikkat etmemiz gerekir?
    Çadır alırken nelere dikkat edelim? Çadırların modelleri, tipleri varmıdır? Nasıl birşey alalım?

Yardımcı olursanız seviniriz. Şimdiden teşekkür ederim.

• Mangal olayı felan biraz zorlayabilir ama Burgaz adada Martha Pilajı harika kamp bölgesi deniz kenarı ormanlık. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz harika bir yer.
    Çadır gidin Dechatlon dan 80 er liraya iki kişilik iki tane çadır alın. ama uyku tulumunu sakın unutmayı hele bu dönemlerde fena üşürsünüz. Kampta yanınızda kesin götürmeniz gereken şeyleri Google da rahat bulursunuz.;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sutlusoda

Mangal olayı felan biraz zorlayabilir ama Burgaz adada Martha Pilajı harika kamp bölgesi deniz kenarı ormanlık. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz harika bir yer.
    Çadır gidin Dechatlon dan 80 er liraya iki kişilik iki tane çadır alın. ama uyku tulumunu sakın unutmayı hele bu dönemlerde fena üşürsünüz. Kampta yanınızda kesin götürmeniz gereken şeyleri Google da rahat bulursunuz.;)

Mangal konusu neden zorlayabilir? Burgazada da kamp bölgesi olduğunu bilmiyordum bu bilgi inan bizim işimize çok yaradı. Muhtemelen 1. sırayı aldı diyebilirim :D Ufak tefek bir araştırma yaptım 4 kişi için tam anlamıyla bir kamp 600-700 tl civarlarına denk geliyor . Doğrumudur? Yoksa ben uçtummu :D Tabi bu resimdeki fiyatlara çantalarda eklenecek 700' ü bulacaktır diye düşünüyorum. Çanta konusunda bir önerin varmıdır?

• Ağa kamp işi çok iyi ya. Geçen sene 2 arkadaş yaptık ta gerçekten efso. Özellikle kamping alanlarında tanıştığımız Kişiler sohbet muhabbet çok ayrı bir tadı vardı. İstanbul civarı bir bilgim Yok fakat önerim şişme yatak almanız. Bir de bu aylar geceleri soğuk olur. Haziran ortası gibi yapmanızı öneririm. Burdan yazamıyorum şimdi özelden on atarsanız her türlü yardımcı olurum malzeme fikri konusunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: italyanaygiri

Ağa kamp işi çok iyi ya. Geçen sene 2 arkadaş yaptık ta gerçekten efso. Özellikle kamping alanlarında tanıştığımız Kişiler sohbet muhabbet çok ayrı bir tadı vardı. İstanbul civarı bir bilgim Yok fakat önerim şişme yatak almanız. Bir de bu aylar geceleri soğuk olur. Haziran ortası gibi yapmanızı öneririm. Burdan yazamıyorum şimdi özelden on atarsanız her türlü yardımcı olurum malzeme fikri konusunda.

Bu aylar için değil dediğin gibi haziran temmuz civarı yapmayı düşünüyoruz. Şimdide araştırma yapayım çünkü 0 bilgim var bu konuda. Mesaj atıyorum hemen hocam
  • Matlar, uyku tulumları çadırlar dışında her şeyi evdeki malzemelerden getirin. Lambadır, tabak çanaktır hiç para vermeyin verecekseniz de Burgaz ada iskelesinin önünde marketten bütün eksiklerinizi(Tlastik Tabak, Çatal, Tavuk, İçki vs.) tamamlayabilirsiniz. Kampın bir olayıda bu sonuçta uygun fiyata güzel bir tatil.
  • Kamp dediniz de zeytinli feste gelen var mi

• Senelerdir izcilik yapıyorum, istediğin herşeyi bana sorabilirsin.

Tavsiyelerimi yazayım.
    1- Kamp yapacağınız yere erkenden gidin, hava aydınlık olsun
    2- Hava kararmadan, bütün geceyi geçirebilecek kadar kuru odun toplayın
    3- Semaver ve mangal almayı unutmayın
    4- Biraz paranıza kıyın ve kaliteli malzemeler alın. (Kaliteli malzemeleri yıllarca kullanacaksınız unutmayın)
    5- Yanınızda kesinlikle bir bıçak veya çakı olsun
    6- Yiyecek ve içeceklerinizi önceden ayarlayın
    7- Yağmura hazırlıklı olun, bu dönemlerde aniden yağmur gelebilir. Hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın
    8- Kıyafetleriniz sizi güneşten ve böceklerden koruyacak şekilde olsun, sandalet, şort vs kıyafetler kullanmayın
    9- Çadırınızın tüllüğünü sürekli kapalı tutun, içeri zararlı böcek vs girebilir.
    10- Kamp alanınızı temiz su kaynağına yakın bir yer olarak ayarlamaya çalışın. Ayarlayamazsanız, yanınızda bol bol temiz su götürün. Ne olacağı belli olmaz.
    11- Çatal, bıçak, kaşık, bardak gibi eşyalarınızı unutmayın
    12- Zannedersem 4-5 kişi olacaksınız. Otobüslerde sürünmeyin. Bir araç kiralayın. Hiç yoktan bir tanıdıktan rica edin.
    13- Çadırınızı kurduğunuz yere dikkat edin. Düz olmalı, olası bir yağışta su birikmemeli
    14- Mangal için alacağınız etleri kamp alanına yakın yerlerden alın. Evinizden götürürseniz, yolda bozulma ihtimali var.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizin sorularınıza göre eklerim...

• Yer konusunda orada yaşamadığım için bir şey diyemeyeceğim ama yanınıza Kamp çakısı, magnezyum çubuğu,kav malzemesi, ilk yardım çantası gibi malzemeleri mutlaka bulundurun derim. Çadır konusuna gelince keyfinize kalmış 2 kişilik ufak çadırlar kullanabileceğiniz gibi 4-5 kişilik büyük çadırlarda kullanabilirsiniz dediğim gibi keyfinize kalmış. Doğa ortamında olacağınız dan dolayı yiyecek artıklarını kamp alanından uzağa atın hatta daha iyisi poşetleyip çadır içinde muhafaza edin çadır dışında bulundurmayın çünkü köpeği tilkisi kamp alanına gelebilir. Termal uyku tulumu edinin biraz daha konforlu olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanakcakil

Senelerdir izcilik yapıyorum, istediğin herşeyi bana sorabilirsin.

Tavsiyelerimi yazayım.
    4- Biraz paranıza kıyın ve kaliteli malzemeler alın. (Kaliteli malzemeleri yıllarca kullanacaksınız unutmayın)
    7- Yağmura hazırlıklı olun, bu dönemlerde aniden yağmur gelebilir. Hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın
    8- Kıyafetleriniz sizi güneşten ve böceklerden koruyacak şekilde olsun, sandalet, şort vs kıyafetler kullanmayın
    9- Çadırınızın tüllüğünü sürekli kapalı tutun, içeri zararlı böcek vs girebilir.
    10- Kamp alanınızı temiz su kaynağına yakın bir yer olarak ayarlamaya çalışın. Ayarlayamazsanız, yanınızda bol bol temiz su götürün. Ne olacağı belli olmaz.
    12- Zannedersem 4-5 kişi olacaksınız. Otobüslerde sürünmeyin. Bir araç kiralayın. Hiç yoktan bir tanıdıktan rica edin.
    13- Çadırınızı kurduğunuz yere dikkat edin. Düz olmalı, olası bir yağışta su birikmemeli
    14- Mangal için alacağınız etleri kamp alanına yakın yerlerden alın. Evinizden götürürseniz, yolda bozulma ihtimali var.

Benim en büyük sorunum hocam yer. İstanbul içi veya çevre illerde mangalda yapabileceğimiz güzel bir yer önerisi istiyorum. Malzeme konusunda yukarıda paylaştığım fotoğraftaki malzemeler yeterlimidir? Değiştirmemiz veya eklememiz gereken birşey varmı (çanta eklemedim çanta araştırıyorum aklımda)? Minimum 2 kişi ama ortalama genelde 4 kişi gidilecek. Toplu taşıma çok sıkıntı yaratır diyorsan araba işine çözüm bulunabilir.

• Hep merak etmisimdir kamplarda banyo falan nasil yapiliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ZhanChi

Hep merak etmisimdir kamplarda banyo falan nasil yapiliyor?

Benim kamp dediğim 2-3 günlük uzun süreçlerde nasıl oluyor bende bilmiyorum :D Heralde suya girpi şampuan falan hallediyorsun :D
  • Takip bu yaz denemek istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Laz

quote:

Tavsiyelerimi yazayım.

Benim en büyük sorunum hocam yer. İstanbul içi veya çevre illerde mangalda yapabileceğimiz güzel bir yer önerisi istiyorum. Malzeme konusunda yukarıda paylaştığım fotoğraftaki malzemeler yeterlimidir? Değiştirmemiz veya eklememiz gereken birşey varmı (çanta eklemedim çanta araştırıyorum aklımda)? Minimum 2 kişi ama ortalama genelde 4 kişi gidilecek. Toplu taşıma çok sıkıntı yaratır diyorsan araba işine çözüm bulunabilir.

Hocam yer konusunda çok bilgim yok açıkçası. Ancak aklıma gelen ilk yer belgrad ormanları oluyor.

Yeni yerler keşfetmek isterseniz haritadan bakıp gidebilirsiniz.

Toplu taşıma sizi çok yorar, en güzeli araba bence. Bagajına doldur malzemeni, git kamp alanına. Işık sıkıntın olursa arabandan faydalanırsın. Acil bir durum olabilir, arabanla hızlı bir ulaşım sağlarsın. Araba olursa çanta işi de çok sıkıntı çıkarmaz...

Edit. Yukarıdaki malzemeleri kontrol ettim. Uyku tulumu hiç bir işe yaramaz. 25 derecede anca yeter. Onu alacağına yanında yorgan götür daha iyi...Şu aralar gündüzleri bile 25 derece olmuyor. akşamları 5 dereceye kadar düşüyor. En azından 0 dereceye kadar olan tulumlardan alman lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanakcakil -- 18 Nisan 2017; 15:37:41 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Laz

quote:

Tavsiyelerimi yazayım.

Hocam yer konusunda çok bilgim yok açıkçası. Ancak aklıma gelen ilk yer belgrad ormanları oluyor.

Yeni yerler keşfetmek isterseniz haritadan bakıp gidebilirsiniz.

Toplu taşıma sizi çok yorar, en güzeli araba bence. Bagajına doldur malzemeni, git kamp alanına. Işık sıkıntın olursa arabandan faydalanırsın. Acil bir durum olabilir, arabanla hızlı bir ulaşım sağlarsın. Araba olursa çanta işi de çok sıkıntı çıkarmaz...

Edit. Yukarıdaki malzemeleri kontrol ettim. Uyku tulumu hiç bir işe yaramaz. 25 derecede anca yeter. Onu alacağına yanında yorgan götür daha iyi...Şu aralar gündüzleri bile 25 derece olmuyor. akşamları 5 dereceye kadar düşüyor. En azından 0 dereceye kadar olan tulumlardan alman lazım...

Arabayı ayarlamak kesin gibi birşey o zaman. Belgrada çok gidiyorum mangal vesilesi ile o yüzden bildiğim yere çok sıcak bakmıyorum. Kaybolayım istiyorum. Önerilerin için çok sağol gerçekten yardımcı oldun eyvallah :)

• Geçen yaz sofular köyünde 2 gün kamp yaptık. (Şile sofular) Kamp, mangal ve deniz bir arada. Bir daha yapar mıyım? Asla yapmam.

Çadırda uyunmuyor. Sıcak oluyor ve rahat değil. Böcekler vs. vs (Bunlar çok büyük bir sorun)
    Tuvaletler leş gibi.
    Çokta insan oluyor. Rahat edemiyorsun yani.
    Çadır olayının çok ıvırı zıvırı var.
    Zahmetli ve eziyetli geçiyor.

Yani yoruluyorsun ve rahat edemiyorsun. Çadır olayını bir daha asla yapmam diyebilirim. He bu işten keyif alanlar vardır elbette. Şahsen bana göre değildi.

Tek keyif veren yanı mangal :) diğer şeyler ise eziyet.

Şu mangalın tadını bir şeye değişmem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 18 Nisan 2017; 15:50:19 >

• Hem kamp yapmak istemişimdir, ama böceklerden fena irkiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Geçen yaz sofular köyünde 2 gün kamp yaptık. (Şile sofular) Kamp, mangal ve deniz bir arada. Bir daha yapar mıyım? Asla yapmam.

Çadırda uyunmuyor. Sıcak oluyor ve rahat değil. Böcekler vs. vs (Bunlar çok büyük bir sorun)
    Tuvaletler leş gibi.
    Çokta insan oluyor. Rahat edemiyorsun yani.
    Çadır olayının çok ıvırı zıvırı var.
    Zahmetli ve eziyetli geçiyor.

Yani yoruluyorsun ve rahat edemiyorsun. Çadır olayını bir daha asla yapmam diyebilirim. He bu işten keyif alanlar vardır elbette. Şahsen bana göre değildi.

Tek keyif veren yanı mangal :) diğer şeyler ise eziyet.

Şu mangalın tadını bir şeye değişmem :)

Hocam anladığım kadarıyla sen kamp olayına çadır olayına sıcak bakmıyorsun :D Biz arkadaş ortamında bu tarz uğraşları seviyoruz yani çadırı kurmaya çalışmak vs. birşeylerle uğraşmak bizim için iyi diyebilirim. Şile sofulara baktım çadır için güzel bir yer gibi dursada muhtemelen sıcak havada çok fazla kalabalık olur :D

• guzel fikir canakkale tarafi guzel ama iste araba sart, araba kiralayip gitseniz daha iyi
    o kadar malzeme tasimasi flena sikinti
  • Bende planlıyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.