Şimdi Ara

Kamera ve Ekipman Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.Derneğimiz için kamera ve ekipmanları almayı planlıyoruz.Bu ekipmanları röportaj ve söyleşilerde kulanıcaz.Bütçe olarak 4000 YTL ayırdık(daha alt limitlerde çıkarsak daha makbul olur) istediğimiz özellikler şunlar.Öncelikle güzel bir video çeken kamera,sesi lokal şekilde alacak harici bir mikrofon,akşam çekimler için sürekli ışık düşünüyoruz.

Ulaşmak istediğimiz olayda şu.İnternet tv kurmayı hedefliyoruz misafirlerimiz ve konuşmacıların görüntülerini profesyonel şekilde olmasa da ona yakın şekilde kaydetmek istiyoruz.Konuşmalar genelde akşam olduğu için sürekli bir ışığa ihtiyacımız var(fotoğrafçı olmamdan ötürü,spot ışıkların değerlerinin video kalitesine yetmediğini düşünüp daimi profesyonel sürekli bir ışık düşünmekteyim)Konuşmalar sırasında seyircilerin hareket seslerini,hışırtıların almamak için lokal bir mikrofon düşünüyorum(yani sadece konuşmacının seslerini alacak)yani yöneltildiği yönün sesini alacak.

Kamerayı kasetlimi,hafızalımı alsam bilemedim.Kasetli kameraların daha iyi görüntü sağladığını duydum ama onları pcye aktarmak zor sanırım.Hafızalı bir kameramı almalıyız?
    Farklı fikirlere de açığız illa bu standarda olacak diye bir şey yok.Muhtemelen ürünler yurtdışında gelecek.Yardımlarınızı bekliyoruz kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.