Şimdi Ara

Kamera modülünden farklı bir kamera üretmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Garip bir fikir, aliexpressten vb bir siteden çakma yada orijinal olan bu modülleri kullanarak basit bir kamera yapmak ekranı vs de olmasını planlıyorum benim için kod sıkıntı kodu nasıl olucak hakkında düşünüyorum ör netleme vs bunlar hal olacak şeyler mi ? Sıkıntı yaratır mı ? Mesela bir iphone kamerasını bağlayarak hem görüntü kayıt edip netleme yapıp ve kameranın takılcağı ekranına görüntü vermek için yazılcak kod ağır olur mu vereceğiniz her türlü bilgi benim için çok değerli şimdiden herkese teşekkür ederim dostlar !

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Yapmak istediğiniz şeyi 3 ana başlık altında ifade edilebilir.

1- Kamera Seçimi (elektriksel bağlantı özellikleri, driver ve SDK lara erişim imkanı)
    2- Ekran seçimi (elektriksel bağlantı özellikleri, driver ve SDK lara erişim imkanı)
    3- Yukarıdaki iki ürünü barındıracak birleştirecek platform/mcu seçimi

Yazılım ve diğer ihtiyaçla ve tasarım detayları yukarıda seçtiğiniz kriterlere göre şekillenecektir.
    Bunları entegre edecek kadar iyi elektronik bilgisi ve seçilen platfoma kod geliştirecek kadarda iyi yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Iphone veya başka bir kamera veya lcd kullanmak için bunun ile ilgili sdk driver vb kaynaklara erişebilmeniz sonrasındada anlayıp kullanabilmeniz gerekir.

Diğer bir öneri: Hazır lego gibi çözümler düşünüyorsanız ardunio, raspery pi gibi platformlara ve onlara uygun geliştirilen aksesuarlara bakabilirsiniz. Bir birleri ile uyumlu, driver ve kütüphaneleri yazılmış, hazır montajlı, bol örnek kodlu projeler vardır. Alırsınız kabloları takıp sonuca ulaşırsınız. Tabi aklınızdan geçen şey buysa.

Çok geniş bir skalada yapmak istediğiniz şeyi ifade ettiğiniz için iki aşamalı bir cevap vermeye çalıştım, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda umarım yardımcı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rafet32 -- 18 Mart 2020; 19:53:39 >

• rafet32 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.