Şimdi Ara

Kalp sorusu geçmiş olsun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
6.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bos yapmayin yarim ay kapakcilari nedir diye sor bi google a cevap kesinlikle kapakcikli olan degil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler doktorum yukarda arkadaş söylemiş; kapakların sinirsel uyarımı yok. Basınca göre hareket ederler. Geçmiş olsun herkese.
  • Kalp sorusu geçmiş olsun

Bizim için cevap belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rauge -- 17 Haziran 2017; 20:58:43 >
  • faykilit F kullanıcısına yanıt
    Biyoloji olimpiyat öğrencileri genelde ösym sınavlarında tökezliyor çünkü müfredattaki çöğu şeyin açıklaması ve işlevi aslında daha farklı yada sadece benzer. Bu da büyük ihtimalle onun gibi bir durum. Cinsiyet Kromozomları bile bize dişilerde sadece xx erkeklerde xy deniyor fakat gerçek bundan farklı

• DrHolyday D kullanıcısına yanıt
    Lise müfredatından sınava giriyoruz, tıp fakültesi okumuyoruz zaten

• Herkes tarafından durup dinlenmeden ça­lıştığı sanılır. Oysa kalbin bir dinlenme evresi vardır. Vurular (kalp atışları) sırasında kasılan kalp, vuruşlar arasındaki bu evrede gevşer ya­ni dinlenir. Böylece 24 saatin 9 saati kan pom­palamakla, geri kalan 16 saati gevşeme (dinlen­me) ile geçmektedir. Ağır ve fazla işten ötürü daha çok çalışan kalbin atışları hızlanır. Bu du­rumda kalbin gevşeme (dinlenme) zamanı aza­lır. Kalp yorulur. Çok çalışma uzun sürerse, kalp erken yıpranır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rauge kullanıcısına yanıt
    Arkadaş bence doğruyu göstermiş hepimize. Meb ne derse o doğrudur. Ben hicbir yerde görmedim kapakciklarin mekanik etkiyle acilip kapandigini kitapta bulan olursa atsin gorelim

• Eee? Kalp anatomisi lisede farklı üniversitede farklı mı kardeşim? Lisede sana olmayan birşey söylemez. Hafifleterek söyler.
    Yada hiç söylemez sorduğunda da söylediği kısmı bildiğini varsayar

• O da olabilir tabi. Ama kaynak olarak meb kitabını almanız daha doğru olabilir :)
    bende ondan bahsediyorum?
  • ben meb kitabında böyle yazılacağını tahmin etmemiştim. siz haklısınız kusura bakmayın.
  • Kalp sorusu geçmiş olsun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.