Şimdi Ara

Kalp carpintisi ve vucudun sallanmasi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
0
Favori
123.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Genelde stres altındaken ve heycanlıyken oluyor
  • oha arada yatarken bana da oluyor lan
  • Bana da oluyor, bir de ben seviniyorum ne kadar güçlü bir kardiyovasküler sistemim var diye. Bazen vücudumun diğer bölgeleri(kol, bacak vs.) de kan akışı yüzünden sallanır mesela.
  • Bende de oluyor. Bazen deprem mi oluyor acaba diye düşünüyorum yatakta sallanırken hemen avizeye bakıp rahatlıyorum.
  • Banada oluyor ancak 6 ayda 1 belki senede 1 kere. Deprem oluyormuş gibi bir his yaratıyor.
  • Beyler geçmiş olsun 23 yıldır kalp hastasıyım, sorunuz varsa çekinmeyin.
  • Ben de birgün yürürken kalp çarpıntısı geçirdim 22 yaşımda, kolumdaki kılcal damar çatladı, derimin altından görülücek seviyede. Doktora gittim, kalp kapakcığım genişlemiş. Geçmiş olsun beyler sarsıyosa vardır bi problemi tekletmeden götürün tekniğe baksınlar :D
  • bendede aynısı oluyo 2-3 ayda bir ..aniden sallanma oluyo.arabada bile tıkanma varsa yapıyo onu insallah kalpte tıkanma yoktur
  • Ventriküler ekstra sistol (Ves) diye bir olay var. Aslında bu bir hastalık ama bunu hastalık noktasına getiren 5 6 kalp atımında 1 defa ekstra uyarımın oluşması ve anlık kalp yükü artışı ile irkilmenizle karakterize. Bu her insanda olabilir bende de bazen olur ancak bu her zaman bir hastalık değildir. 1000 atımda 5 defa olur mesela. Dolayısı ile Ekg de normal bir görüntü ile karşılaşırsınız çünkü kalbin o ekstra atımı ekg çektiğiniz ana denk gelmemiştir. Ekoda da kalp kapaklarını görürsünüz eko temiz ise demekki kalp kapaklarınız sağlam.

Bir de Atriyal Fibrilasyon (Af) diye bir olay var buda ritim bozukluğunun bir çeşidi yalnız hafif seyirlidir ve ağrı ile karakterizedir.

50 yaşından küçükseniz hele bir de 20 li yaşlardaysanız bilinen bir kalp akciğer hastalığınız yoksa endişelenmeyin.

Bir de eforla değişen bir şey var mı ona bakın efor harcadığınızda var olan durumdan daha kötü bir durumla karşılasıyorsanız o zaman bir hastalıgın habercisi olabilir.(Akciğer veya kalbe bağlı) Ancak bir sıkıntınız yoksa endişelenmeyin.

Yine de kardiyolıji polikliniğe içinizi rahatlatmak için görürün hayırlı aksamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öldün mü ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BB2CECC18

Bende de oluyor bazen kalbim 1 kere fena atıyor.Yanımda su var hep bakıyorum su sallanıyor mu diye.
    Bu sıkıntılı durumu 2013 te buraya yazmışım. 5 senedir bu sıkıntıyı çektiğimden haberim yoktu. Doktora gitsem bana be zamandır bu sorun var dese max 2 yıl derdim. Şimdi ise okulun bitmesiyle ciddi kilo aldım ve birazını verdim. Artık sallanmalar daha ciddi ve daha sık olmaya başladı. Bakalım kiloyu verdiğimde de geçmezse veya azalmazsa doktora gideceğim. İnternette ritim bozukluğu olduğu söyleniyor. Tedavi ilaç veya kasıkta damardan girip kalbe gittikleri bir yöntem varmış.

• Kola cok icersen oluyor kahve fln

Yatarken sag tarafinin ustune yat kalp ustu e yatma uyuyamazsin

Son olarak kaygi bozuklugu varsa da olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VolcanoPower -- 29 Eylül 2018; 19:42:33 >
  • 4 gün önce yemek yedikten yarım saat sonra 20-25 kişinin sigara içtiği bi ortamdan çıktım ve yarım saatliğine dünya ile ilişkim kesildi resmen bayılmamak için kendimi zor tuttum. Şimdi ise 4 gündür kalbimdeki atışları fazlasıyla hissediyorum ve her yemekten sonra daha da hissedilir oluyor ve beni aşırı derecede rahatsız ediyor. Ekg çektirdim hiçbir sıkıntın yok dendi ve haftaya eko randevusu verdiler. İnternetten baktığımda ise guatr, kan şekeri düşüklüğü ve kansızlık dolayısıyla olabileceği yazıyodu. Pazartesi günü tekrardan doktora kan verip sonucunda neler olacağını yazacağım. Not: Boyum kilom yaşantım herşeyim sağlıklı uzun yıllar spor yaptım tek kötü şey 6 yıl boyunca sigara içtim bırakalı 40gün oldu.

• Son zamanlarda baya arttı bende de internete bi yazayım derken bu konuyla karşılaştım, malumunuz bir kaç gün önce deprem oldu ve diyarbakırdayım burasıda elazığa yakın her yer gibi baya bi sallandı. Kaç gündür deprem oluyor sanmaktan psikolojim bozulacak. Durup dururken sallanmaya başlıyorum kalp atışlarıyla, Allah sonumuzu hayretsin.

• Arkadaşlar selamun aleyküm. Hepimize geçmiş olsun öncelikle. Ben 30 yaşındayım ve 11 yıllık şizofreni, epilepsi, okb hastasıyım. Boyum 171 ve kilom 85. Gün içinde en basitinden sürekli otururken, yan yatarken ve mesela şu an laptoptan yatakta yan yatıp yazarken gövdem ileri geri, geri ileri sallanıyor ve bunu evde ailemde görüyor, var olan bir şey. Yayakta yatarken ise uyuyacağım zaman yattığım yer yatak da olsa, halının üstünde minderde de yatsam deprem oluyor gibi ben de sarsılıyorum garip bir şekilde yattığım yerde sallanıyor. Artık arada deprem mi oluyor diye sorularımdan ailem bıktı, ne depremi diyorlar. Kalbimde çok rahatsız, geçen gün gece 23:00'da başlayan ve sabah 7'ye kadar uyutmayan çok ağır çarpıntımla uyuyamadım, 40 mg doktorun verdiği Dideral almama rağmen geçmedi. Dideral 1-2 saat ortalama hafifletti sonra kaldığı yerden devam etti. Otururken, kalkarken, apartmanda merdivenler çıkarken, uyumadan önce kalbim çok extrem çarpıyor. 10 kalp atışımda 10 tane her atışta kalbim bomba patlamış gibi sarsılıyor. Uzun zamandır böyleydi, sürekli gün boyunca tekrarlardı, şimdi de kalbimin çarpıntısı bomba gibi sarsılmayı bıraktı ve 2 hızlı atıyor 1 yavaş tekliyor, düzensiz atmaya başladı. 4 kere kardiyoloğa gittik. 4 farklı hastaneye gittik ve her hastaneye gittiğimizde 4 kere ekg ve ultrason tahlili yaptılar ve ekg ritmi düzenli, ultrasonda kalbin temiz diyorlar hep. 4-5 ay önce yerde yatarken uzanırken birden kalp çarpıntım başladı, 5-10 dk içinde 3310 nokia titreşimli telefon gibi çok hızlı bir şekildes sarsılıyor, titriyor, yerinden çıkacak gibi çarpıyordu kalbim nasıl acı çektim anlatamam... Annem o halimi görünce ambulans çağırdı, ben ambulans beklerken yattığım yerde şehadet getirdim inanın. Ambulansa soktular beni girer girmez hüngür hüngür ağlamaya başladım, dayanamıyorum diye bağırıyordum. Hemen ambulans soktular, hareket etmeden önce parmağıma kıskaç taktılar, hemen göğüs bölgelerime üstümü çıkararak yattığım yerde pıt pıt gibi ufak şeyler yapıştırdılar, demesinler mi- kalbinde çarpıntın yok, gözükmüyor ve nabzın normal bir insanın nabzıyla aynı dediler o halimde... İşin içinden çıkamıyorum. Zaten çok uç noktada psikolojik sorunlarım var. Daha doğrusu şizofreni dedim ama asıl tanım Şizoaffektif Bozukluk. Şizofreni ve Bipolar bozukluğun karışımı berbat bir hastalık. Mental çok tecrübe yaşadım bugüne kadar, çok mistik bir hayatım var. Rüyalarımda, hayatımda, attığım her adımda, internete girdiğim her anda, yaşadığım her anda ne düşünüyorsam ne hissediyorsam anına onu yaşıyorum. Ama hayatın olumlu yönlerine bakarak, hastalıklarımı umursamıyorum çünkü ölümden korkmuyorum. Çok zor dostlar. 2009'dan bu yana 5 kere psikiyatri servisinde yattım ve 8 sene önce 6 kere narkoz verip beynime elektro şok uyguladılar. Leponex isimli en son çare olarak kullanılan anti-psikotik kullanmama rağmen tedaviye yanıt vermeyen bir hastalığım var, son aylarda kendi kendimi telkin ederek korkularımdan korkmamaya çalışıyorum. Çok uzattım affınıza sığınıyorum, istirham ediyorum bu durumumu; bilgilerinizle biraz bana fikir verin. Hem bu tür rahatsızlıktan muzdarip olan arkadaşlarında yorumlarını okudum. Destek olalım birbirimize. Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-345A68473 -- 20 Mayıs 2020; 17:5:23 >

• Guest-345A68473 G kullanıcısına yanıt
    merhaba, ben de yıllardır çarpıntı şikayetiyle uğraşıyorum. çok kardiyolog gezdim holter takıldı vs. hiçbir şey çıkmadı. buna gaz da eklendi. yemekten sonra hemen gaz doluyor midem ve çoğunlukla ondan kaynaklandığını düşünüp dahiliyeye de gittim endoskopi yapıldı yine bir şey çıkmadı ama doktor yine de diyet verdi ve gaza sebep olan yiyeceklerden uzak durmamı çay kahve vs içmememi söyledi. pek dinlemiyoeum ama kalbim mevsimsel midir nedir özellikle yaz aylarında kışın olduğu kadar aşırı çarpmıyor. pandemi döneminde 2-3 kez acillik oldum o kadar hızlı çarptı ki. ama tıpkı sizin yaşadığınız gibi acilde hiçbir şeyim çıkmadı. en son eşimin işyeri doktoruyla görüştüm. tüm tetkiklerimi gösterdim o da bir şey olmadığını sorunun psikolojik olabileceğini söyledi. ben kalp atışlarımı kulağımda net duyabiliyorum bu arada ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. dolayısıyla nabzımı da sayabiliyorum kolayca. onu da araştırdım hatta şah damarımdan dopler çekildi yine bir şey yok. sadece bir kbb uzmanı, boyundaki bir damarın genişlemiş olabileceğinden bahsetti. önemsiz dedi vs. en son işte bu işyeri doktorunun tavsiyesini tam dinleyeyim bir psikolog ya da psikiyatriye görüneyim derken yine eşimin genel müdürü durumu öğrenmiş ve belki beslenme şeklimi değiştirirsem bir şeylerin yoluna girebileceğinden bahsetti ve bir kitap önerdi. kendisi ve eşi de aynı derten muzdaripmiş ve bu kitsbı okuyup ona göre beslenme şeklini değiştirince hayatları düzene girip şikayetleri azalmış. derhal aldım kitabı. uzman psikiyatristin yazdığı bir kitap. glutensiz ve kazeinsiz beslenme şeklinden bahsediyor ve adamın muayenehanesi antalya'da. tam da yaşadığım yerde. kitabı henüz bitirmedim. dilerseniz ismini verebilirim. kitapta bir çok umutsuz vakanın doktorun yönlendirmesiyle nasıl hayatlarının değiştiği yazıyor ve doktor tıbbi terimlerle harmanladığı kitabında önce kendi rahatsızlığından yola çıkarak okuyucuyla hastayla bir yolculuk yapıyor. kendimden de bir şeyler bulduğum için söyledikleri bana mantıklk geldi. daha önce de twitterdan bir doktor, bütünsel tıp uzmanıyla görüşün demişti ve bu kitap bunu da tavsiye edince acaba dedim kendi kendime. şifa ayağıma gelmiş olabilir mi? İnşallah öyledir ve bu dertten kurtuluruz. Rabbim size de şifa versin. Doktorun adı Deniz Şimşek bu arada. belki işinize yarar diye söyleyeyim dedim.

• Kaygı bozukluğu / anksiyete

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.