Şimdi Ara

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.211
Cevap
291
Favori
475.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
84. Sırada  bugün en iyi #24
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar evi taşıdım ve taşındığım yerde musluğu normal açtığımda su basınçlı gibi görünmesine rağmen arıtıcı maalesef ki suyu arıtamıyor. Günboyu su arıtılmamasına rağmen atık sudan su akmaya devam ediyor ama.

Sadece şöyle ilginç bir şey var. Günboyı tek bardaklık su çıkmazken sabah uyandığımda 3-4 litre kadar su arıtılmış oluyor. Ev 5. Katta. Sanırım gün içerisinde site içerisindeki yoğun kullanım dolayısıyla su yeteri kadar basınçlı akmıyor ama gece kullanım azalınca normale dönüyor.

Bu durumda ne yapabilirim? Çözüm ekstra pompa taktırmak mı? Evetse hangi marka ve sonradan halihazırdaki sisteme monte edilebiliyor mu? Bilgisi olanlardan yardım rica ediyorum çünkü günlerdir markete su için git gellerden bıktım artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    yazın özlelikle büyük şehirdede olasan anlık basınç sorunları oluyor tam benim sorularımın üstüne yazmışsın zaten pompa bağlanabilir tabide biraz el becerisi gerekiyor çetin hoca veya galip hoca yardımcı olur sana bende dikkat ediyorum bugünlerde istdada şebeke basıncı bir garip oynak..150-200 tl masrafı var gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 0:29:9 >
  • Öncelikle belirteyim arkadaşlar üyelik tarihimden ötürü bir firmanın satış temsilcisi veya fanı değilim.

Puretron x master arıtma cihazı aldım. Kargonun elime geçmesi bi sıkıntı oldu 1 gün boyunca orayı ara, burayı ara, evde bekle derken kargo şubesinden akşam 6 gibi alabildim. Gönderen arkadaşlar Ellibeşevler mahallesi muhtarlığı yazmışlar kısa olsun diye :( Kargocununda şarjı bitmiş şubeye gidiyorum şubedekiler dahi ulaşamıyor neyse aldım eve getirdim.

Çetin Bey bir sonraki gün buradaki arıtma satan bir arkadaşı yönlendirdi akşam 5 gibi geldi arkadaş. Neyse muhabbet bizde satıyoruz kaça aldına geldi daha kutuyu açarken. Sürekli birileri arıyor kurulum yapacak arkadaşı ve demesin mi ben bunu ilk defa görüyorum nasıl olacak ki falan diye tabi bu arada filtreleri, membranı kafasına göre bağlıyor cihaz 2 3 defa pat pat diye devriliyor ben buna para verdim (1650 TL) bilmiyorsan yapma diyorum ve ayrıca Çetin Bey den kurulum için ayrı bir video istiyorum, kaçak su aparatı için de ayrı bir video istiyorum. Sağolsu gönderiyor videoları arkadaşa izletmeme rağmen hala yanlış bağlamaya filtrelerin yönlerini daha üzerinde ok olmasına rağmen yanlış bağlıyor o kadar yani. Dayanamadım artık bırakın tamam teşekkür ederim ben başkasına yaptıracam kurulumu diyerek kibarca arkadaşı gönderiyorum.

Çetin Bey de sağolsun Amasya da başka bir firmadan bi arkadaş yönlendiriyor. Arkadaş kurulumu yapıyor onda da her şeyi takmasına rağmen cihaza su girişini bağlamayı unutuyor. Etraf sulanıyor haliyle yine sakin kalmaya çalışıyorum. Neyse silip temizliyoruz. Bu arada gelen arkadaşlara izzeti ikram sonsuz soğuk kola soda ne isterse sigara içerse balkonda sigara. Kurulum yapıldıktan sonra anlatıyor abi işte bekler bir saat tank dolsun boşalıncaya kadar akıt suyu sonra bir saat daha bekle bi defa daha aynı işlemi yap tamam kardeşim saol deyip gönderiyorum arkadaşı.

Ben bu ilk kurulum da temizleme olayını 4 defa yaptım su garip yoğun soda gibi kabarcıklı baloncuklu klorlu gibi ancak şebeke suyu son derece berrak. Yaşadığım yerde hatlar yeni su ile ilgili hiçbir sorun yok. Çetin Beye yazıyorum saolsun gece 1.30 cevap yazdı ben 23.00 gibi yazmıştım. Benim hatunda ille aura ihlas alalım anneminki şöyle iyi böyle iyi diye baya bi kafamı sevdi almadan önce. Bende ihlas grubundan herhangi bir ürün almama gibi bir prensibim olduğundan kesinlikle hayır dedim. Neyse Çetin Beyin yönlendirmeleri sonucu su düzeldi vanaları kıstık biraz ancak ses o 15 20 dk gelmedi uyudum. 12 Ağustosta düğünüm olacağı için bu ara sürekli sabah çıkıp akşam eve geliyorum. Akşam eve geldim fıslama sesi hala var kullanmamış olsamda. Çeşmeyi açtığımda dırttttttt diye garip sesler geliyor pompadan. Atık su sürekli akıyormuş meğer. Sinir oldum sinir.

Bir arıtma cihazı aldım dert sahibi oldum resmen Kayınvalde emekli eczacı ablam doçent dr. Bir şişeye koyup suyu onlara da tattırdım kayınvaldenin dediği ilk şey bu su da bir gariplik var. Ankara ted, İstanbul eczacılık mezunu. Kimya olarak 81 yaşında olmasına rağmen çoğu Kimya öğretmenine ders verir zamanın krem merhemini ve bi çok ilacını eczanede yapanlardan. Neyse Ablamda tattı tadı garip bunun dedi. Eve geldim gece 00.09 fış sesi hala var kullanmasamda. Kullanırken dırrrt sesi. Tamamen kapattım. Şu 2 günde 100 lt yi geçmiştir akıttığım su. Cihaz için bir şey demiyorum. Satıcı ilgili saolsun.

Belki montaj hatası belki arızalı bir parçası var ne bileyim bilemedim. Haaa bir de kendim o kadar web de araştırdım sorun ne olabilir diye saatlerce onu hiç demiyim :( Hasılı sabah ilk işim arayıp ürünü iade etmek ve su arıtma dahi görmek istemiyorum. Eşim sürekli ben demiştim mi demez mi bir de. Ama yinede almayacağım. Her gün bir tane 5 lt kaynak suyu alırım daha iyi. Stres sahibi oldum yemin ediyorum. 34 yıllık bir matematik öğretmeni olarak yazıyorum bunları yanlış anlaşılmasın. Ödediğim para 300 400 olsa yemin ediyorum kırıp atacam şu saatte çöpe. Benim şansıma mıdır artık anlamadım. Bir daha arıtma mı tövbe. Ve diyorum bu cihazın çalışmasında BİR PROBLEM VAR arkadaş.

Bu gün kayınvaldenin evdekine baktım ihlas aura, sonra hatunun arkadaşının evine gittik baktık. Bizim aldığımız cihaz olması gerektiği gibi çalışmıyor malesef. Çetin Bey ürünü geri alın lütfen veya gelin Ankaradan kendiniz bakın kimseyi yönlendirmeyin bana tamir için montaj için dert sahibi olacam. Maddi durumum da iyi çok şükür her gün 10 lt su alırım yine de arıtma almam gördükçe sinirlerim tepeme çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_7eacher -- 30 Temmuz 2020; 0:45:50 >

• math_7eacher M kullanıcısına yanıt
    biraz küçük illerin dezavantajına uğramışsınız gibi tecrübesi anlamayan elemanların azizliği olmuş ya takan elmanlar membranı yada valfi bozmuş gibi anladığım o, suyun tadı başlagıçta iyi değil zaten o her alkali arıtma için geçerli fazla oksijen basıyor oda tadı bozuyor herkesde öyle biocera kullananlar için 5-10 günde cillop gibi oluyor o,o gördüğünüz beyazlık milyonlarca birikmiş oksijen balonu kümelenmesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 0:38:9 >
  • Valla hocam dert sahibi oldum arıtıcı almadan her gün 5 lt lik su alıyordum. Yaşadığım dairenin 30sn uzağında ŞOK, 2 dk uzaklığında MİGROS var. Canım sıkıldı açıkçası. Eve su sebili alıp damacana kullanmayı bile düşünüyorum şu an :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_7eacher -- 30 Temmuz 2020; 0:41:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: math_7eacher

Valla hocam dert sahibi oldum arıtıcı almadan her gün 5 lt lik su alıyordum. Yaşadığım dairenin 30sn uzağında ŞOK, 2 dk uzaklığında MİGROS var. Canım sıkıldı açıkçası. Eve su sebili alıp damacana kullanmayı bile düşünüyorum şu an :(
    O ilk gelen arkadaş muhtemelen bazı parçalara hasar verip gitmiş. Bahsettiğiniz durumlar hiç normal değil.

İnsanlar n11'den 500 liraya peynir ekmek gibi giriş seviye kalitede su arıtma cihazları alıyor çatır çatır kullanıyor siz o kadar para verip daha kaliteli bir ürün almışsınız yaşadıklarınız ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 30 Temmuz 2020; 0:49:28 >
    açıkçası servislerin hiç birine güvenmiyorum popolarıyla iş yapıyorlar keşke filtre takımlarını siz takıp sadece su bağlantı kısmı için çağırsaydınız, benimde rg ilk takımda gidere tam sokmamış boruyu heryeri su bastı tüm tezgah altı su oldu :)) neyseki gelen adam rg nin has elemanı olduğu için filtre takımında montajda profosyoneldi o günden bu güne çok bilgi edindim zaten ağır arıza dışında el sürdütmem servise, çünkü bakımı filtre değişimi çok basit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 0:49:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

O ilk gelen arkadaş muhtemelen bazı parçalara hasar verip gitmiş. Bahsettiğiniz durumlar hiç normal değil.

İnsanlar n11'den 500 liraya peynir ekmek gibi giriş seviye kalitede su arıtma cihazları alıyor çatır çatır kullanıyor siz o kadar para verip daha kaliteli bir ürün almışsınız yaşadıklarınız ilginç.

Alıntıları Göster
    Benim şansımdan mıdır bilemedim hocam ama kesinlikle bir sıkıntı var. Hadi suyun tadı alkali filtrenin özelliğinden tamam vanaları kıstık, basınç değerleri normal. Atık su sürekli akıyor, ses çıkararak. Ayrıca ilk açtığımda dırrrrt diye ses geliyor pompadan mı artık nerden geliyorsa. Anlamadım. O kadar video izledim, post okudum araştırdım. Kendim söküp ben mi yapacam bir sürü işim var bu ara ailemde kronik rahatsızlığı olan yakınım var, yoğunum o derece bir de arıtma çıktı başıma :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_7eacher -- 30 Temmuz 2020; 1:6:4 >

hocam yada şoyle birşey yap o cihazı geri gonder bir çetin bey baksın bir şeyini bozmuşlarmı diye ,membranı ve üst filtreleri takık şekilde gondersin çetin bey sadece alt filterelerini ve su montajını servis yapsın ama tövbe diyosan yapçak birşey yok..benim tahminim ya membranı yada valfi takıcam derken cortlatmışlar..yada kalifeyeli bir su arıtmadan anlayan eleman yönlendirsinler.
    bu arada arıtma üstündeki basınç neydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 1:18:55 >
  • Kapattım cihazı hocam. Normalde vanalar açıkken 6 ile 7 arası kapatmadan test ettim. Kıstığımda 4 oluyor cihazın üstündeki gösterge. Su artık berrak akıyor ilk haline göre, yine de kabacık baloncuk var biraz. Kaynak suyu alıp marketten baktım. Hadi diyelim bu alkali filtreden. Atık su sürekli çalışıyor, sürekli fıssss sesi ilk açtığımda dırrrrt diye sesler. Kapatalı 1 saati geçti çeşmesinden de kaçırıyor kapatmama rağmen 1 kaç damla olsa. Normal kullanımda da 1 bardak su alsam kapattıktan sonra 1 2 damla atıyor :(
    Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_7eacher -- 30 Temmuz 2020; 1:32:28 >

hocam şimdi sen tadını hiç kurcalama o bir haftada anca oturuyor o beyazlık klor değil oksijen bol bol iç faydalı :), ya senin olayın yüksek basınçtan oluyor, yada bir parçan bozuk takarken bozdular çetin beye sorsana arıtma şebeke girişine basınç düşürücü takmışlarmı diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 1:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: math_7eacher

Kapattım cihazı hocam. Normalde vanalar açıkken 6 ile 7 arası kapatmadan test ettim. Kıstığımda 4 oluyor cihazın üstündeki gösterge. Su artık berrak akıyor ilk haline göre, yine de kabacık baloncuk var biraz. Kaynak suyu alıp marketten baktım. Hadi diyelim bu alkali filtreden. Atık su sürekli çalışıyor, sürekli fıssss sesi ilk açtığımda dırrrrt diye sesler. Kapatalı 1 saati geçti çeşmesinden de kaçırıyor kapatmama rağmen 1 kaç damla olsa. Normal kullanımda da 1 bardak su alsam kapattıktan sonra 1 2 damla atıyor :(
    Sürekli su atması şatof arızasına işaret. Atık suyu kesen şatof'dur çünkü. Eğer depoda su azalmaya başlarsa arıtma işlemi başlar ve atık su üretimi olur depo dolduktan sonra da bir süre daha devam eder atık işlemi, selenoid şatoflar daha kısa sürede atık suyu keser, klasik şatoflar biraz daha atar ama saatlerce sürmez bu işlem.

Musluk açıldığında çıkan ses şatof'un açılması kaynaklıdır, genelde sisteme yüksek basınç geliyorsa bu açılmalarda ses yapar, şebeke girişine bir basınç düşürücü takılırsa ses düzelecektir.

Özetle sizin cihazın ehil biri tarafından detaylı incelenmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 30 Temmuz 2020; 1:43:14 >

• Vanaları kıstığımda su berraklaştı basıncı 4 e çektik. Pompa çalışmıyor zaten normalde 6 ile 7 arasında. 6 ile 7 arası pompa çalışmadan basınç normal değil mi. Vanaları kıstığımızda da su çeşmesinden su az akıyor, fıslama atık suyun sürekli çalışması devam ediyor. Musluk 1 bardak su alsam bile açıp kapamada 1 2 damla su akıtıyor. Araştırdım bir sürü nedeni olabilir yazmış izlediğim videolarda okuduğum postlarda. Satıcı ilgili, ürün iyi ama ben sorun yaşıyorum. Muadil sistemlerde böyle sorunlar yok iken ben yaşıyorsam sorun bende mi cihazda mı anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_7eacher -- 30 Temmuz 2020; 1:44:14 >
  • İhlas aura ve bir başka açık sistem cihazı inceledim bu gün. Çeşmesinden akan su miktarı benim vanaları kıstığımda artıcının çeşmesinden akan suyu nerdeyse iki katı ne ses var fıslama olarak ne de arıtıcının musluğunu ilk açtığımda dırrrrt diye bir ses. Yalan söylemiyim onların basıncı nedir diye bakmadım ama vanaları kıstık su berraklaştı tamam da arıtıcının çeşmesinden akan su azaldı. Atık suyun sürekli çalışması, fısss diye bir ses ve ilk kullanımda dırrrt diye bir ses hala var.

Hatun da diyor çeşmesi bile akıtıyor bunun o kadar araştırdın şöyle iyi böyle iyi dedin bu muymuş demez mi. Nikanı kıydık düğün olmadan artıcı girdi aramıza.

Yine yazayım satıcı ilgili, üründe iyidir belki de. Bana gelen üründe veya montajda sıkıntı olabilir. Bana yaşattıklarından soğudum artıcıdan. Neyse sabah olsun hayrolsun artık ne diyelim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi math_7eacher -- 30 Temmuz 2020; 2:0:2 >
    hocam çetin bey ilgili biri sana şoyle kalifiyeli anlayan birini gondersin sorunun çözülür, valf yada basınç yada takarken adam membranı bozdu 3 ünden biri..iyigeceler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 2:4:17 >
    Hocam günaydın..

gece sizinle telefonla konuşmamızda sorunun basınçta olduğunu belirtmiştim çünkü basıncınız 8 bar civarındaydı.o anlık yapmış olduğumuz vana kısma işlemi anlık birşeydi çözüm değildi biz sadece orda anlık olarak debiyi azalttık.beyazlık sorunun neden kaynaklı olduğunu gördük.

sizede söylemiştim basınç düşürücü takmamız lazım yarın gönderıyorum dıye ki gönderdim bugun elinizde olur.

sudakı o beyazlıkları genelde bıocera filtre yapar,ama size hem basınç yüksekliği hem bıocera kaynaklı olabilirdi,bıocerayı kullanan herkez bilirki tad oturması renk oturması 10-15 günleri bulabiliyor.bu filtrenin yeni olmasından ve ilk agresifliğini vermesinden kaynaklı..

tıss sesi dediğiniz yine basınç ile alakalı,shut off vana 8 bar güce dayanamadığından kesemıyor.telefonla konuştuğumuzda basınç düşürücü gelene kadar kontrollu kullanın veya kullanmayında demiştim.

aslında bunlar olağan durumlar tek olmaması gereken tarafı servis tarafıydı.servis dekı arkadaşlar işguzar iş yapmış basınç düşürücü takmamış haliyle ne deseniz haklısınız..

siz hiç sinir stress sahıbı olmayın hocam gerekırse kendım gelirim veya ankaradan kendi teknık ekibimizden birini gönderir sizin probleminizi çözeriz(ki basınç düşürücüyü takınca boyle bır problem kalmayacak)

cihaza veya arıtmalara karşı olan soğukluğunuzda devam ederse cihazı istediğiniz zaman iade edebilirsiniz.

sonuçta bunlar bir makıne arızasıda çıkabılıyor montaj hatasıda olabılıyor ama bu gibi durumlarda hiç bir müşterimizin isteklerıne cevap vermemezlık yapmadık.sorunları mutlaka çözdük,sizin içinde aynısı olacaktır.

musluktan az su alma olayıda normal hocam çunku vanayı kıstık,basınç düşürücü gelince vanaları eski haline getireceğiz su akış mıktarı yukselecek

tad konusuna gelince ihlastan akan su ph oranı 6 civarı
    sizdeki cihazdan gelen su ph oranı 9 civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

yazın özlelikle büyük şehirdede olasan anlık basınç sorunları oluyor tam benim sorularımın üstüne yazmışsın zaten pompa bağlanabilir tabide biraz el becerisi gerekiyor çetin hoca veya galip hoca yardımcı olur sana bende dikkat ediyorum bugünlerde istdada şebeke basıncı bir garip oynak..150-200 tl masrafı var gibi..
    Hocam pompa kullanımı bu işi çözüyor mu? Günlerdir gündüzlari su boşa gittiği için arıtıcıyı kapatıyorum sadece geceleri açıyorum.
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    fazla atık suyun ve arıtmanın arıtmaması kaynağı basınç düşüklüğüne bağlı deniyor zaten, ama bir nedeni daha var filtre tıkanmasıda olabilir ,nettede atık su kesmeme gibi olayları sık okuyunca selenoid valf lere daha bir sempatim oluştu, 2+ senedir kullanıyorum şak kesiyor şak kapıyor ışık hızı pompa alcaksan selenoid valf alçak ve yüksek basınç swiçlerinide almanı tavsiye ederim...pompasız olan arkadaşımla nerdeyse yarı yarıya arıtma süresi farkı var adam karşımda oturuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 30 Temmuz 2020; 18:40:40 >
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.