Şimdi Ara

Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.211
Cevap
291
Favori
475.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ctnuyr

Hayir hocam şart degil, ama olsa daha iyi olur.5 filtrasyonlu nsf li bilezenler iceren bir cihazda gayet kaliteli bir su uretir ama mineral bakimindan zayif kalir siz bunu takviye ederim derseniz tabiki mineral filtresizde olur.

Urun 1 sene sonra ve tekrar eden her sene 4 filrtre degistircektir, uzerindeki orjinal 4 filtrefi nakit odemede 170 tl dir.

Membran filtresinide 3 yilda bir degisitrirseniz oda orjinal membrani 135 tl dir

teşekkür ederim hocam, bi irtibat numarası alabilirsem bugün halledelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zincirkıran Z kullanıcısına yanıt
    0850 307 29 03

Veya 0530 308 68 66 sirket hattimdir benide arayabilirsiniz hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Su arıtma cihazı araştırırken firma yetkilisi Çetin bey ile görüşme fırsatı buldum. Bana her konuda sıkılmadan ve en önemlisi satış odaklı değil de, isteklerim doğrultusunda en uygun cihaz için dürüst bir şekilde yardımcı oldu. Kendisine bir kez daha buradan da teşekkür etmek istedim.

Araştırma yapan arkadaşlara tavsiyemdir, bu devirde böyle dürüst esnafların kalmış olduğunu görmek beni mutlu etti 😊

• Çetin beyi 2 yıldır tanıyorum, forumda su arıtmayla ilgili ana konu vardı, ilk oraya gelip tanıtımını yaptı. Orada ilgili davranıp, konudaki sorulara yardımcı oluyordu, bunun üzerine pek çok arkadaş kendisinden alışveriş yaptı, bildiğim kadarıyla da memnun kalmayan olmadı. Ben de o zaman başka bir yerden yeni ürün almıştım, Çetin beyden ürün almadığım halde bunlar hakkında her sorduğumu yanıtladı. Hatta daha sonraları, şöyle bir düzenek yapsak uygulamalı nasıl olur, yapıp öğrenir misin gibi olmadık sorularımı işinin içinde deneyip yardım etti bana. Daha yeni toplu alışveriş yaptım, aldığım ürünlerin hepsi olması gerektiği gibi; orijinal, temiz ürünler. Kısacası son derece ilgili ve dürüst biri kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 68060 -- 7 Ekim 2021; 0:12:12 >
  • Tavsiye üzerine bende Çetin bey ile görüşerek, kendisinin yardımlarıyla su arıtma cihazımı satın aldım. Malum piyasada alternatif çok, yanlış yönlendirme de çok oluyo. Suyun tadı gerçekten güzel, sanırım bunda kullanılan filtrelerin etkisi büyük. Almışken en kalitelisi olsun istedim. Şuan için bir sorunumuz yok tekrardan teşekkürler

• Merabalar herkese hayırlı akşamlar öncelikle forumda ki sayfaları baştan aşağı okumama rağmen bı fikir sahibi olamadım oturdugun dairenin suyunu sadece bulaşık için kullanıyoruz çok kireçli orta halli çay demlemek olsun içince tad alabileceğimiz bir standartta olsun tavsiye edeceğiniz bir cihaz var mu almışken iyi olsun diyorum internetteki 600 700 TL Lik cihazlara boşa para vermek istemiyorum

• ctnuyr kullanıcısına yanıt

Merhaba sayın hocam, geçen yıl sizden ks11 modelini satın almıştım, geçirdiğimiz bir yılın ardından hangi filtreleri değiştirmem gerektiğini ve bu filtrelerin kampanyalı nakit fiyatını paylaşmanız mümkün müdür?

edit: yazım yanlışı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exponent -- 24 Ekim 2021; 23:26:51 >
  • Arkadaşlar kaliteli sertifikalı olan 5 li açık filtre önerisi verebilir misiniz?

• Proportions kullanıcısına yanıt

Bu set gerçekten kalitelidir. Bütçeniz zorlarsa daha uygun bir şeyler de önerebilirim. Nerede daha uygun bulursanız oradan alın, sahte ürünlere dikkat edin.

https://puretronwater.com/product/made-in-usa-5-li-filtre-seti-alkali-filtreli//

• exponent kullanıcısına yanıt

merhaba hocam ilk 4 filtre değişmesi yeterlidir.

su arıtma cihazı modelleri, fiyatları, markaları, filtreleri
    TankPAC 4'lü Ön Filtre Takımı - Su Arıtma Cihazı Modelleri, Fiyatları, Markaları, Filtreleri
    https://puretronwater.com/product/tankpac-4lu-on-filtre-takimi/
  • Arkadaşlar su arıtma sistemi deposuna yani genleşme tankına dikkat. 2013 yılında kullanmaya başladığım BMB RO-10 cihazın deposundaki kauçuk delinmiş. Suda garip bir koku oluyordu. Sübab deliğinden su gelince netleştirdim. Eski tank PAE yani tankpac olunca Çetin beyden tekrar aynısı aldım. Delinen tankın sübabını sökünce simsiyah paslı su aktı. Normalde o bölmede sadece hava oluyor. Basınç ve koku ile ilgili şüpheniz olursa tankın sübabını su geliyor mu diye kontrol edin lütfen.

• Herkese merhaba. Aydın daki yazlık evde çeşmeden gelen sudan el yüz yıkamak bile mümkün değil. Yaz dönemlerinde denizden mi kuyudan mı nedir öyle kireçli ve pis bir su geliyor. Suyu hiçbir şekilde kullanamıyoruz. Hatta banyo fayansları bile renk değiştiriyor. O kadar kireçli ve değişik bir su geliyor.

Müstakil bir ev için nasıl bir sistem kurulmalı, nelere dikkat edilmeli ve bunun maliyeti taşıma suya kıyasla nasıl bir geri dönüşü olur?

Tecrübeli arkadaşlarımdan bu konudaki yorumlarını bekliyorum. Hayırlı günler dilerim.

• merhaba

Tüm evdeki suyu arıtmak ön filtre grubu dediğimiz 3 lü sistemi (yıkanabilir + sediment + karbon) filtreleri uygularsanız, pas koku tortu renk gibi sorunları çözersiniz buna ilaveten yumuşatma sistemide takarsanız( mini kabinet) kireç sorununu çözersiniz.eğer deniz suyu karışıyorsa su hattınıza burdakı tuzu filtrelemek için membran filtreye ıhtıyacınız var. bu sistemıde tum evde uygulamak ciddi bir maliyet demektir, ama içme suyu olarak kullanılacaksa tersosmos su arıtma cihazı takmanız yeterlidir

Çetin Bey merhaba,

Ankara'dayım ve Ctesi montajı yapılacak şekilde bir arıtıcı almayı düşünüyorum. Bir kaç sorum olacak, yanıtlarsanız sevinirim.

Filtreler en kalitelisinden olmalı, sanırım şu setlerden 1'i kullanılacak : USA 6’lı I-Line Filtre Seti BIOCERA Alkali Filmtec Membran - Su Arıtma Cihazı Modelleri, Fiyatları, Markaları, Filtreleri (puretronwater.com) / USA 5'li Filtre Seti BIOCERA Alkali - Su Arıtma Cihazı Modelleri, Fiyatları, Markaları, Filtreleri (puretronwater.com)

Hem 15. katta oturduğum için hem de atık su miktarını azaltmak için sistemde pompa da olsun istiyorum.

Tank kullanmak istemiyorum, tank yerine kendimiz suyu cam şişelere doldurarak kullanabilir miyiz? Bu şekilde kullandığımızda, şişe doldurma işi çok mu yavaş ve zahmetli olur? (Daha önce Hotpoint Ariston'un tezgah üstü arıtıcısını kullanıyordum, ondan yavaş olmasın yeterli.) Tank kullanılması gerekiyorsa, cam tankınız mevcut mudur ya da talep üzerine sağlıyor musunuz? Fiyat farkı ne kadar olur? Cam tank yoksa; dışarıdan cam tank alsam, uyum sorunu olur mu? (Örneğin : Miato cam tank)

Buna göre hangi sistemiz uygundur?

Ek olarak bir sorum daha olacak; RO yerine filtreler + UV lambalı ek bir filtre ile set yapabilir misiniz? Böyle bir ürününüz var mı? (Yanılmıyorsam membran yerine UV lamba takılacak.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 2 Kasım 2021; 13:28:8 >

• wolfien W kullanıcısına yanıt

merhaba hocam

linkini attığınız filtreler en kaliteli filtre bileşenidir.

tank kullanmassanız olur pompalı bir sistemde 15-20 dk civarında 5 litre su alabilirsiniz.

cam tank dişardan tedarik edebiliriz ama yeni bir sistem olduğu için kullanım ömrü ne olur vs herhangi bir bilgi yok.cam tanka uyumlu modellerimiz x-master ve x-ultra dır.

ro membran eklemden belirttiğiniz şekilde uv lambalı bir sistem kurabiliriz bu mümkündür.

0530 308 68 66 şirket hattımdır daha detaylı bilgi aktarabilirim

• arkadaşlar ben bu arıtma işini hiç araştırmadım şimdi bir başlasam o bundan iyi şu bundan iyi bu böyle derken kafa allah bullah olacak, varmı aramızda biri şunu al geç %90 memnun kalırsın dediğiniz fiyat performans ürünü

• Çetin Bey'den kod alıp pompalı X-Master siparişimi verdim. Şimdi önce kargo ve ardından kurulum için bekliyorum.

• DraqoniquE D kullanıcısına yanıt

Benim de çeşme suyum 470 civarı çıktı. x-master ile aranız nasıl? :) Bu şebeke suyu TDS'inde filtreler sorun çıkarttı mı?

Hocam değerli bilgilerinizi bizimle paylastiginiz için tşk ederim .nevsehirdeyim şebeke suyumuz çok kireçli sertlik derecesi bayağı yüksek.forumu okudum ama kafam çorba oldu..asgari olarak NFS Fda onaylı olarak güzel şu içelim derken sağlığımızı bozmayacak bir cohaz alalım istiyoruz. Butcemiz asgari ne olmalı.burada 500 TL'ye aquadokya markasını takalım deyip duruyor.kapadokya su arıtma diye geçiyor sanırım.nhf var diyor ama bulamadım sitede ..n11 den falan baktım bir sürü marka var vs var tankı filitresi falan vallahi iyice kafam karıştı ..siz filitre iyi olsun cihaz önemli değil demiştiniz bize asgari şunu alın dediğiniz bir ürün varmı ?hani bunun altı yaramaz bulaşmayın dediğiniz filitreler ciha vs. Ne önerirsiniz kardeşime annemlere felan ben kefil olup tabsiye edecem.saygilar

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.