Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Bizim zamanımızda bunlar vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 23 Nisan 2010; 2:54:13 >
  • evet arkadaslar uzun bı surenın sonunda yıne beraberız bugun pentel graph600 tanıtacagım

bugunkı kalem tanıtımımda fıyatı:18-19 tl arasında olan 'pentel graph600' marka kalemın tanıtımıyla devam edıyoruz serimize
    MARKASI:Pentel
    MODELI:graph600
    KÖKENİ:Japonya
    URETIM:Gunumuzde uretımı surmekte
    ALIS-VERIS:ICIN BURADAN BAKABILIRSINIZ(sadece onerıdır)
    http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=42&sr=544

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

Kalemımız bır cızım kalemı oncelıkle bunu belırteyım.Standart cizim kalemlerınde bulunan uc derecelendırme ve sabit uca sahıp.
    evet arkadaslar bu kalemın tutma yerı cogu cızım kalemınde oldugu gıbı metal bı aksam rahatlık acısında uzun surelı calısmalarda pek hos olmayan bı kalem rahatlık acısından.Ancak bu rahatlık konusundakı eksıklık kalemın tutma yerıne kavucuk takılarak gıderılebılır ve boylelıkle yazım ıcınde elverıslı bı kalem olabılır.
    kalemın uc kısmının metal olması agırlık merkezının uc kısımda olmasını saglamıs ve agırlık merkezı kalemın uc kısmında toplandıgından dolayı cızım ve yazım sırasında ele bınen agırlıgı bır nebze olasada azaltıyor.
    Kalemın hafıflıgıne sozum yok gayet guzel dengelenmıs bır agırlık saglamıs pentel.kalemın mekanızmasına gelecek olursak gayet hos bır mekanızma yakalanmıs bu kalemde ucu cok cımrı olmasada dengelı kullanması kalemın mekanızmasının kalıtesını kanıtlamıs.
    kalemın kapak kısmında bulunan uc derecesını kullanmak bıraz zahmet ısteyen bır ıs acıkcası.renk seceneklerıne gelırsek gayet genıs bı renk yelpazesının yanı sıra cızım kalemlerının genıs uc seceneklerını yakalamayı basarmıs.
    ARTILAR VE EKSILER
    +MEKANIZMASI GAYET GUZEL OLAN BU KALEM BU YONUYLE BENDEN ARTI PUAN ALIYOR
    +KALEMIN RENK YELPAZESI ACISINDAN BIRCOK KULLANICIYA HITAP ETMESI GAYET GUZEL
    +KALEMIN STANDART BI AGIRLIK YAKALAMASI VE AGIRLIK MERKEZININ UC KISMINDA YER ALARAK KULLANIM KOLAYLIGI SAGLAMASI IYI BIR OZELLIK
    +CIZIM KALEMI OLMASININ YANI SIRA BIR KAVUCUK TAKILARAK YAZIM ICINDE ELVERISLI HALE GELMESI
    +CIZIM KALEMLERININ STANDART UC SECENEKLERINI SUNUYOR
    -UC DERECESI KULLANISSIZ
    -METAL TUTACAK UZUN KULLANIMLAR ICIN RAHAT DEGIL
    -SABIT UC KISMI CIZIM KALEMLERININ GENELINDE OLAN BI SORUN TASINABILIRLIK ACISINDAN FAKAT CIZIM KALEMI OLMASI BU OZELLIGIN EKSI OLARAK DEGERLEMDIRILMESINI PEK MUMKUN KILMIYOR.

--------------------------------------------------------------------------------
    --------------------------------------------------------------------------------
    onemlı degıl cduman
    arkadasım bu arada lamy marka bı kalem bulabılırsen o kırtasıyede bakmanı ısterım executıve tutus yerı varıolle hemen hemen aynıdır bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 14 Nisan 2011; 19:04:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

_Commando_ arkadsım bu kalemler cızım ıcın ıdealdır fakat rotrıng 300u turkıyede bulamazsın onun yerınede rotrıng rapid onerıyorum

fytları:rotrıng tıkky 5 tl. rotrıng rapıd 11-12 tl. pentel graph1000 30 tl. tk fıne varıo 20-23 arası(nt de 18 tlye gormustum)

Pentel daha uygun geliyor. Duyduğuma göre ağır bir kalemmiş tam benlik. Rotring kalemlere gıcık kapıyorum.

• pilotun şakirini kullanıyorum, pilot ve şakir yazısı ilk ayında soyuldu onun dışında sorunu yok. bide ben kalem çevirmeyi severim bu aradada çok düşer elimden, kalem düşe düşe mallaştı. ucu çıkarmıyor bazen içinde bi sürü olduğu halde bile. güzel kalemdir vesselam.
  • Bugün ki kalem tanıtımımda fiyatı:33 tl olan 'Scrikss' marka bir kalemi ele alacağım
    MARKASI: Scrikss
    MODELİ:Titanyum 35 serisi
    KÖKENİ:Türkiye
    URETIM:Günümüzde üretimi sürmektedir
    GARANTİ:ÖMÜR BOYU
    http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=9&uid=1305

Evet arkadaşlar bugün ki tanıtımımızda sizlere klasik modellerde kalem üreten scrikss marka bir kalem tanıtacağım.
    Kalemin gövde yapısından başlayalım paslanmaz çelik üzerine titanyum alaşım gövde ve kapağa sahip kalem standart kalem ağırlığının üstünde bir ağırlık sunuyor bizlere ağır ve klasik tarzda kalem seven kullanıcılar için uygun fiyat aralığına sahip olan kalem çevirmeli mekanizmaya sahip buda kalemin farklı bir tarz kullanım özelliği kazanmasını sağlıyor.Kalemin şık duruşu kendini belli ediyor.Mekanizmasının düşürmeye çarpmaya karşı hassas olması kalemin dikkatli kullanılması için bir neden.Uç kısmının sabit olması taşıma açısından sıkıntı yaratacak tarzda olmasa da içine giren bir uç mekanizması tercih edilebilirdi.Uzun sureli yazımlarda kullanılmak için elverişsiz olmuş kalemimiz ağırlığı nedeniyle.Ömür boyu garanti sunan ‘Scrikss’ kalemlerine olan güvenini vurgulamış.
    Aynı tarz kalem segmentine göre makul bir fiyat aralık sunan ‘Scrikss’ klasik şık ve bir ağırlığı olan kalem isteyen bir kullanıcının ilk tercihi olabilecek bir marka.
    ARTILAR VE EKSİLER
    +Klasik, şık, fark edilen bir tasarım
    +Ömür boyu garanti
    + Aynı tarz kalem segmentine göre makul bir fiyat aralığı
    +Şık bir kalem kutusu
    -Standart bir kaleme göre ağır olması uzun sureli kullanım için uygun değil
    -İçine gitmeyen uç kısmı taşımada çizim kalemlerine göre pek sıkıntı çıkarmasa da içine girmesi daha yararlı olurdu

_Commando_
    arkadasım aslında sana cızım ıcın onerebilecegım cok kalem var ama turkıyede bulamazsın graph1000 bencede cızım ıcın cok ıyı bı tercıh olur senın ıcın dedıgın gıbıde agırdır. faberi bı elıne al derım yınede hos kalemdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 14 Nisan 2011; 19:05:34 >

• quote:

_Commando_
    arkadasım aslında sana cızım ıcın onerebilecegım cok kalem var ama turkıyede bulamazsın graph1000 bencede cızım ıcın cok ıyı bı tercıh olur senın ıcın dedıgın gıbıde agırdır. faberi bı elıne al derım yınede hos kalemdır

Faber Castell'ları çok kullandım, daha yeni markalar üzerinde durmak istiyorum. Ama bu kalemi nerede bulabilirim İstanbul'da o da var.
  • FAYDALI BİLGİLER:

CARAN d'ACHE firması 1924 yılında İsviçre'nin tarihsel saat ve mücevherat imalatçısı Arnold Schweitzer tarafından kurulmuştur. Günümüzde üstün kalite ve kanıtlanmış deneyim efsanesidir.
    Şirket İsviçre'nin tek kurşun kalem, sanatsal malzeme ve lüks yazı gereçleri üreticisidir.
    İsviçre bütün dünyada "teknik üstünlük, hassasiyet, güvenirlik ve buluş sembolü" olarak kabul edilmektedir.
    Tüm ürünler el ile, Cenevre fabrikalarında üretilir ve bu üretim üstün geleneksel el sanatçılığını, bilgisayar destekli makinelerle birleştirmektedir.
    Her CARAN d'ACHE kalemi "İsviçre Malı" etiketini taşır.
    Goliath refili mükemmel bir yazı kalitesini, 600 A4 sayfa yazma kapasitesine ulaştırır.
    Önemli bir geleneksel mükemmellik belirtisi ise dolmakalem parçalarını ve mürekkep destek bölümlerinin sistemleri sır olarak saklanmaktadır.
    Yazı gereçleri tek tek test edilir ve sadece çok üstün bir kalitede el yazısını sağlama seviyesinde kabul edilir.
    Ömür Boyu İsviçre garantisi mevcuttur.

ıstanbulda bıldıgım bı adres var _Commando_
    arkadasım
    Istanbul Marriott Hotel Asia Lobby
    Kayışdağı Cad. No:1/1
    Ataşehir / İSTANBUL

Çalışma Saatleri
    Haftanın Her Günü ( 09:00 - 23:30 )
    Mağaza Telefonu
    0 (216) 469 85 79
    kalem kutusunun adresı arkadasım umarım uzak degıldır sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 14 Nisan 2011; 19:08:10 >

• Pentel'den Smash 1005'i ve Graph 1000 for Pro'yu, Parker'dan Jotter'ı tavsiye ederim.

• Iyi akşamlar mavit hocam. Bende sürekli kalem değiştiriyorum. Söyle bir kalem istiyorum. Bi kalem alayım beni uzun süre götürsün sağlam olsun. Yazması ise faber castel in en çok ürettiği şu herkeste olan kalemi gibi olabilir. Ama ele otursun istiyorum. Kalemi tuttuğumuz yer (sanırım kauçuk) çıkmasın yada sağa sola oynamasın. Fiyat aralığını ise siz uygunundan iyisine göre bi kaç tane önerirseniz sevinirim... Teşekkürler şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cross varken bunlar ne ya

Bu 18 ayar altın olanı

Bu da krom olanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 21 Nisan 2010; 20:28:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

Cross varken bunlar ne ya

Bu 18 ayar altın olanı

Bu da krom olanı.

Cross Century Classic'lerin hem altın olanını hem de krom olanını uzun süre kullandım. Altın olanı yaklaşık 20 yıllık ve üretim kalitesinin yenisine göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Parker Jotter'ı da denemeni tavsiye ederim, çok rahat bir kalem.

• quote:

ıstanbulda bıldıgım bı adres var _Commando_
    arkadasım
    Istanbul Marriott Hotel Asia Lobby
    Kayışdağı Cad. No:1/1
    Ataşehir / İSTANBUL

Çalışma Saatleri
    Haftanın Her Günü ( 09:00 - 23:30 )
    Mağaza Telefonu
    0 (216) 469 85 79
    kalem kutusunun adresı arkadasım umarım uzak degıldır sana

Biraz uzak ama sorun olmaz. Giderim. Gitmişken orada da incelerim birkaç kalem. Sağol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSH

quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

Cross varken bunlar ne ya

Bu 18 ayar altın olanı

Bu da krom olanı.

Cross Century Classic'lerin hem altın olanını hem de krom olanını uzun süre kullandım. Altın olanı yaklaşık 20 yıllık ve üretim kalitesinin yenisine göre çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Parker Jotter'ı da denemeni tavsiye ederim, çok rahat bir kalem.

Bu tür kalemler uzun süre yazmak için rahat gelmiyor bana, ne olursa olsun
    Onun yerine Faber'in kalemlerini tercih ederim

Ama iş hayatında, faberle bir yazı yazmak yerine bu tür "prestij" kalemleriyle yazmak çok daha güzel ve uygun oluyor.

• Evet arkadaslar bugun sizlere Caran d’ache dunas’ı tanıtacağım
    ADI: Caran d’ache dunas
    FİYATI: 137-138 tl
    ÜRETİCİ/ÜLKE:İsviçre
    GARANTİ:Ömür boyu
    http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=11&sr=155

Evet arkadaşlar tanıtacağım kalemin fiyatı biraz yüksek gelebilir ama verilen paranın hakkını fazlasıyla veren bir kalem. Kalemimiz İsviçre el işçiliğine sahip bir kalem bu yönü kalemin daha çok koleksiyon değeri taşıyan bir kalem diyebiliriz. Dunas’ın ilk dikkat çeken özelliği kullanıcıya geniş bir renk yelpazesi sunması ve farklı tasarımı.Çevirmeli mekanizmaya sahip olan Dunas’ın yapısına ve tasarımına mükemmel uyum sağlamış olan bu mekanizma kullanıcıyı fazlasıyla memnun edecek düzeyde.Kalemin tutusu frosty tarzına yakın yani ele oturan uzun sureli yazımlarda rahat etmenizi saglayacak bir tutuş rahatlığı sağlayan Dunas standart ağırlığı yakalamış gibi standart ağırlık düzeyinde kalem kullanan kullanıcılar için ideal.Çevirmeli mekanizmalı kalemleri kullanmayı seviyorsanız Caran d’ache Dunas’ı kullanmanızı tavsiye ederim.Ömür boyu garanti sunan Caran D’ache Dunas’ta da kalemler konusundaki ustalığını fazlasıyla göstermiş işin açıkcası.Dunas’ın yanında hediye edilen kalemlik gayet etkileyici ve kullanıcının yüzünü güldüren bir ayrıntı.Kalemin frosty’deki gibi orta kısmındaki Caran D’ache yazısı kaleme tasarım açısından artı bir şıklık kazandırmış.
    ARTILAR VE EKSİLER
    +Kalemin el işçiliği üretimi yanı sıra el isçiliği olmayan malzeme farkı bulunan daha alt fiyatlarda sunduğu Dunas’ta kullanıcıya fiyat açısından alternatif sunuyor.
    +Kalemin şık, klasik, ve sportif tasarımı kaleme gayet güzel bir atmosfer kazandırmış.
    +Kalemin tasarımıyla uyumlu mekanizması çoğu kalemin yakalayamadığı bir çizgi yakalamış
    +Geniş renk yelpazesi kalemin renklere ve değişik zevklere hitap etmesini sağlamış
    +Kalemin yanında hediye edilen şık kalemlik kimi markaların vermediği hatta gayet yüksek fiyatlara sattığı kalemliklere kullanıcının fazladan ücret vermesini engellemiş.
    +Taşınılabilirlik açısından bakacak olursak Caran D'ache'ninde Dunas'ın yanında vermiş olduğu hediye kalemlik ile taşınılabilirliğin kolaylaştığını söyleyebiliriz
    (+) ve (–) bir özellik:kalemin çevirmeli mekanizması gayet güzel ama Caran D’ache çevirmeli mekanizma sevmeyen kullanıcılar için aynı tasarımda bir alternatif kalem üretebilirdi.
    -Caran D’ache Dunas’ın sadece 0.7 uç seçeneği sunması kullanıcılara ve bu açıdan kullanıcıların yüzünü güldürmüyor işin açıkcası.

hmbhmbhmb
    bak kardesım sana bı kac kalem onerıyorum bulabılırsen cok guzel kalemler kavucugu yok ama elıne aldıgında cok hos kalemler

ılk kalem mavılı parker jotter 12tl 2. sıyah olan lamy logo 17-15tl 3.kırmızılı olan parker vector 12-16 su renk renk olanlarsa caran d'ache 12tl omur boyu garantısı var
    ıstanbuldaysan verdıgım adreste bulabılırsın caran d'acheyi umarım yardımcı olmusumdur arkadasım bunları bulamazsan faber executıve bı bak derım saglam kalemdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 14 Nisan 2011; 19:10:24 >

• Samsundayım hocam. Bi bakayım ilk dediğiniz 3 kaleme ve diğerlerine. Bulamazsam fabere bakıcam o zaman. Tüm samsunu dolaşırım olmadı iyi bi kalem ne zamandır istiyordum. Teşekkürler
  • ADI: Parker insignia
    FİYATI: (tanıtım resmine eklendi)Bir paunt(paund) ne kadar?
    ÜRETİCİ/ÜLKE:İngiliz el işçiliği ve üretimi /İngiltere
    ALIS-VERIS:ICIN BURADAN BAKABILIRSINIZ(sadece onerıdır-kalemin farklı versiyonları bulunmaktadır.)
    http://www.kalemkutusu.com/urun.aspx?kt=3&m=5&sr=56
    Evet arkadaşlar bugün sizlere bana bir hafta önce hediye gelen bir kalemi tanıtacağım. İngiliz el işçiliği ve üretimi olan bu kalem gerçekten Parker’ın yaptığı en güzel işlerden biri. Kalem şık ve zarif bir tasarıma sahip aynı zamanda kalemin çokça versiyonu bulunması sadelik konusunda kullanıcıya geniş bir seçenek sunuyor. Kalem ince ve zarif olmasına karşın çok hafif değil kullanılan malzemesine göre değişen ağırlığı kalemi zarif yapısına göre standart bir ağırlığa kavuşturmuş. Parker’ın genel sorunu olan uç seçeneğinin oldukça sınırlı olması beni pek memnun etmiyor fakat bu kalemin 0.5 olmasına karşın asla 0.7 uçtaki sağlam duruşu aratmaması kaleme çok farklı bir özellik katmış kısaca kalemde uç kırma gibi bir soruna rastlamış değilim. Kalemin mekanizmasına gelecek olursak Parker’ın genel yapısından uzaklaşan bir hava var kalemde tamamen farklı bir stil yakalanmış mekanizma konusunda bu kalemde rahat basımı ve el işçiliğinin ayrıntıları gerçekten kalemi fark ettiriyor. Basımı gerçekten rahat kalemin kaleme arkadan uç koymayı düşünüyorsanız bu kalemde bu düşünceniz değişecek çünkü kalemin arka kapağı mekanizmadan ayrılmıyor basımdaki rahatlığı da bu sağlıyor yay sistemi mekanizmayla bir bütünlük yakalamış. Kalemin iç kısmına giren tasarımıyla uyum sağlayan uç kısmı kalemin kolay taşınmasını sağlıyor. Kalemin kutusuna gelecek olursak çok şık bir kutusu var büyük kaliteli bir gözlük kutusuna benzeyen bir tasarımı var. Ben zarif şık sade bir kalem isteyenler için benim önerim parker insignia.
    Bu kalem hakkında daha fazla söylenecek bir şey yok aslında sadece şu üç kelime yeter aslında; şık, zarif, sade
    ARTILAR VE EKSİLER
    +Şık, zarif, sade tasarımlara sahip olması
    +El işçiliği ve üretimi
    +içine giren uç taşıma konusunda rahatlık sağlıyor
    +Standart ağırlıklara sahip olması
    +ince tasarımda kalem kullanmayı sevenler için ideal bir kalem
    +farklı bütçelere uygun fiyat seçeneği
    -bu kaleme ömür boyu garanti verilmeliydi
    -sadece 0.5 uç seçeneği kalemi son derece kısıtlamış

Parker insignia

Parker kalemler

---------------------------------------------------------------------------------
    ---------------------------------------------------------------------------------
    onemlı degıl kardesım hmbhmbhmb samsunda unıversıtede bı arkadasım var samsunda ıyı kalemcılerın oldugunu soylemıstı umarım bulursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 14 Nisan 2011; 19:12:10 >

• FAYDALI BİLGİLER

Türkler tükenmez kalem seviyor
    Kalem kullanımı miktar ve tür olarak gelişmişlik göstergesi kabul ediliyor. Gelişmiş ülkeler ağırlıklı olarak mürekkepli kalemleri tercih ediyor. Gelişmekte olanlarda ise tükenmez ağırlık kazanıyor. Tabi bunun gelir düzeyi ile de ilişkisi var. Sektörden yetkililerin belirttiğine göre Türkiye'de 1.5 milyar dolarlık kırtasiye sektörü içinde kalem önemli bir paya sahip. Resmi veriler Türkiye'de 200 milyon dolarlık bir kalem pazarı olduğunu gösteriyor. Kayıt dışı ile birlikte bu rakam gerçekte daha yüksek
    PINAR ÇELİK

İnsan yazı yazmaya parmaklarıyla ve su üzerine şekiller çizerek başlamıştı. Bugün dijital ortamda, yaptığı anlaşmalara, elektronik imza atma teknolojisine sahip. Ancak buna rağmen kalemlerin yerini hiçbir şey tutmuyor. İş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri en önemli kararlara asla vazgeçemedikleri marka kalemlerle imza atıyorlar.

Kalem tüketimi ülkelerin gelişmişlik düzeyine göre farklılıklar gösteriyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde mürekkepli kalemler kategorisinde roller kalemlerin başı çektiğini belirten Tüm Kırtasiye İmalatçıları İthalatçıları Derneği (TÜKİD) Başkanı Levent Artan, kurşun kalemler kategorisinde ağaç cidarlıların yoğun olarak kullanıldığını belirtiyor.
    Ülkelerin gelişmişlik seviyesi düştükce katı mürekkepli tükenmez kalem tüketiminin arttığını dile getiren Artan, kurşun kalemler kategorisinde ise ağaç cidarlı kalemlerden, versatile (mekanik kurşun kalemler) doğru bir geçişin yaşandığını söyledi.

1.5 milyar dolarlık pazar
    1.5 milyar dolarlık kırtasiye sektörü içinde kayıtdışı rakamlar da göz önüne alındığında kalem pazarı yüzde 30'luk bir pay alıyor. Resmi verilere göre ise kalem pazarının kırtasiye sektörü içindeki payı 200 milyon dolar.
    Sektörde kalem ihracatı çok az. ABD, Hollanda, İsviçre, Almanya, Balkan ülkeleri, Türki Cumhuriyetler, İran, Mısır, Lübnan ve İsrail'e ihracat var. İthalat ise rakamları belli olmamakla birlikte, toplam pazarda yüzde 70 paya sahip. Yani Türkiye'de kullanılan kalemler ağırlıklı olarak ithal. Türkiye'de mürekkepli kalemler kategorisinde tükenmez kalem en büyük payı alıyor. Kurşun kalemler kategorisinde ise mekanik ve ağaç cidarlı kalemler başı çekiyor. Türkiye'de en çok 0,5 ve 0,7 uç kalınlıkları tercih ediliyor.
    1969'dan bu yana faaliyet gösteren Adel Kalemcilik, Johann Faber ve Faber Castell markalarının da Türkiye distribütörü. 2003 yılı net cirosu 38.5 trilyon, ihracatı ise 2.65 milyon dolar. 40'a yakın ülkeye ihracat yapıyor.

Ucu altın ve evcil hayvan gibi
    Türkiye'de dolmakalemi ilk üreten firma olarak bilinen Scrikss'in cirosu 5 milyon dolar. Satış Müdürü Salih Karabulut, ihracat rakamlarını artırmaya çalıştıklarını belirtiyor. Cross marka kalemlerin Türkiye distribütörlüğünü de yaptıklarını dile getiren Karabulut, "Cross'ların ucu has altındır ve kullananın eline göre şekil alır. Yani başka biri bu marka kalemle yazamaz. Bir nevi evcil hayvan gibidir" diyor.
    1887'de kurulan Japon Mitsubishi Co.'nun Türkiye temsilciliğini yapan Uni Yazı Gereçleri, Türkiye'de yılda yaklaşık 6 milyon adet Uniroller kalem satıyor. Firma 1979 yılında dünyanın ilk su bazlı kalemi 'Uniball' ile iyi bir çıkış yaptı.

Bush Crosssever, Putin Montegrappa'cı
    George W. Bush Beyaz Saray'daki başkanlığı döneminde önemli kararlarına imzayı Cross marka kalem ile atıyormuş. Bill Clinton ise bir 'kalemvaryemezi' olarak nitelendiriliyor. Yani bir sürü kalemi var ama kullanmakta cimri. Clinton Parker ve Montegrappa meraklısıymış. Diğer Montegrappa tutkunu ise ünlü yazar Ernest Hemingway. Birinci Dünya Savaşı sırasında gönüllü ambülans şoförlüğü yaptığı dönemlerde sevdiklerine mektupları bu kalemle yazarmış. Montegrappa marka kalemlerin tutkunları arasında Rus lider Putin ve ünlü popstarımız Tarkan da bulunuyor.

'Ellerini batırır ama Deniz Bey vazgeçmez'
    Bizim siyasilerimiz arasında Montblanc'ın ayrı bir yeri var. Tayyip Erdoğan ve Deniz Baykal'ın yanından ayırmadıkları Montblanc dolmakalemleri çalışanları tarafından da iyi biliniyor. Özel kaleminin verdiği bilgiye göre Deniz Baykal, devamlı akan, ara sıra yazmayan Montblanc kaleminden asla vazgeçmiyormuş. Her önemli kararın altına Montblanc dolmakalemi ile imza atıyormuş. Kapağını her açışında elini mürekkep boyayan kaleminden çalışanları aman demiş ama Baykal, kaleminden vazgeçmemekte ısrarlıymış.

Başbakan Erdoğan da Montblanc tutkunu
    Montblanc tutkunu Başbakan'ın başdanışmanı Nabi Avcı da kalem tutkusu ile tanınıyor. Avcı, özellikle sarı silgili kurşun kalem seviyor. Babasından kalma Pelikan kalemi hâlâ kullanan Avcı'nın yüzlerce kalemi var. Ayrıca, bir hattat gibi kalemlerin traşlarını da çöpe atmıyormuş. "Eskiden hattatlar kalem yontularını biriktirirler ve vasiyetlerinde o yontulardan yakılan ateşle ısıtılan suyla yıkanmak isterlermiş. Ben de kalemlerin tıraşlarını çöpe atmıyorum, ev ve işyerinde kavanozlarda saklıyorum" diyor.

Sabancı kurşun kalem seviyor
    Bülent Ecevit için nasıl ve ne çeşit bir kalem kulandığı önemli değilmiş. Sakıp Sabancı ise en çok kurşun kalem kullanırmış. Bütün notlarını kurşun kalemle alan Sabancı sadece evrak imzalarken dolmakalem ya da tükenmez kalem kullanırmış.

Kalem değil mücevher
    PARKER: 1888'de telgraf eğitmeni S. Parker, öğrencilerinin kalemlerinin mürekkep akıtmasını şikâyetleri üzerine Parker kalemleri geliştirdi.
    MONTBLANC: 1906'da kırtasiyeci Claus - Johannes Voss, banker Christian Lausen ve mühendis Wilhelm Dziambor tarafından kuruldu.
    MONTEGRAPPA: Birinci Dünya Savaşı sırasında Elmo markası ile üretimi yapılan bu kalemler çok geçmeden İtalya'nın Grappa dağından esinlenerek Montegrappa ismini aldı. Kalemlerin en büyük özelliği ise üretimlerinde mücevher tekniklerinin kullanılması.
    WATERMAN: 1884'te Lewis Edson Waterman tarafından tasarlanan ilk gelişmiş dolmakalem, bugün de Amerika'nın en prestijli kalem markaları arasında.
    ST DUPONT: 1872 yılında deri cüzdan üretimiyle işe başlayan St. Dupont ilk kalem üretimini 1976 yılında yaptı.
    CROSS: Amerika ve İrlanda'da üretiliyor. Ömür boyu garantili özel yapım bu kalemlerinin Türkiye distribütörü Scrikss Maden ve Plastik Sanayii.

En pahalısı Montegrappa
    Mont Blanc: 246 - 850 euro arası
    Waterman: 400 milyon lira
    Cross: 50 - 500 milyon lira
    Parker: 30 milyon - 1 milyar lira
    St. Dupont: 30 - 130 dolar
    Montegrappa: Yaklaşık 4 milyar lira (Türkiye'de distribütörü yok, özel getirtiliyor)

KAYNAK

_Commando_ onemlı degıl kardesım umarım ıstedıgın bı kalem bulursun ınternettende bakabılırsın oraya gıtmeden ona gore bı butce ayarlarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 14 Nisan 2011; 19:14:36 >

• Evet arkadaşlar bi farklılık yapayım dedim ve konumuzda sık sık söz ettiğim videolu tanıtım fikrini hayata geçirdim elimden geldiği kadar bir video çektim görüş ve önerilerinizi bekliyorum gece çektiğim için sesim baya bi kötü çıkmış yinede yararlı olacağına inanıyorum lafı pek uzatmadan videoya geçiyorum.

---------------------------------------------------------------------------------------
    SSH
    evet kardesım parker jotter rahat bı kalemdır klasık bı durusu vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 19 Haziran 2011; 2:32:21 >

• Faber Castell vario'nun metal tutma yeri ellerim terlediğinden paslandı ne yapabilirim?
  • rotring nerde rotring
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.