Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1219. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mr jingles

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0.5 uç ile yazarken çok fazla kırıyorum. Biraz bastırarak yazıyorum sanırım o yüzden. Kendi kalemlerimle 0.5 uçla kırsamda yazıyorum ama bazen arkadaşların kalemi ile birşey yazacak olduğumda çat çat çat kırılıyor, iki kelime bile yazamıyorum. Ucun kırılmaması için ne almam lazım? HB vs? Sırf bu yüzden elimde bulunan Tikky 1 ile yazamıyorum. kalem uç kırmıyor ancak ilk uç çıkarınca yazabiliyorum, ikinci tık da uç uzun geliyor kırılıyor...

Bir kırtasiyede Rotring 1.nesil buldum ancak orjinal olup olmadıklarını anlayamadım. Misal iç borusu siyah renkti, ve yakaya takmalık kısmın tepesi düz değil eğik geliyordu.
    İkinci mevzu ise Rotring 2.nesil kalemlerin sahte olup olmadığını nasıl anlarız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldenApple

0.5 uç ile yazarken çok fazla kırıyorum. Biraz bastırarak yazıyorum sanırım o yüzden. Kendi kalemlerimle 0.5 uçla kırsamda yazıyorum ama bazen arkadaşların kalemi ile birşey yazacak olduğumda çat çat çat kırılıyor, iki kelime bile yazamıyorum. Ucun kırılmaması için ne almam lazım? HB vs? Sırf bu yüzden elimde bulunan Tikky 1 ile yazamıyorum. kalem uç kırmıyor ancak ilk uç çıkarınca yazabiliyorum, ikinci tık da uç uzun geliyor kırılıyor...

Bir kırtasiyede Rotring 1.nesil buldum ancak orjinal olup olmadıklarını anlayamadım. Misal iç borusu siyah renkti, ve yakaya takmalık kısmın tepesi düz değil eğik geliyordu.
    İkinci mevzu ise Rotring 2.nesil kalemlerin sahte olup olmadığını nasıl anlarız?

Uç kırıyorsanız ya Zebra Delguard gibi kırılmayı önleyici sistemlere sahip kalem alın, ya da Platinum Pro-Use 171'i bekleyin onda da çok bastırırsanız uç koruma amaçlı ine kaçıyor. Ya da 2B gibi uçlar alabilirsiniz.

Tikky 1'lerde klips yazısı altında görülmüyor be bastığında ağaç dalı kırar gibi sert ses çıkarır. 2'leri ben de şimdi merak ettim nasıl anlaşılır diye.

• GoldenApple G kullanıcısına yanıt
    aynı durumdan muzdarip biriyim. 0.7'ye geçmek için uğraştım bir dönem ama nafile. 0.5'teki hissiyatı alamadım. o yüzden sen de benim yaptığımı yapmalısın. daha sert uç kullanmak. muhtemelen ucun 2b o yüzden 2b'den daha sertini kullanmalısın. sırasıyla b, hb, h, 2h, 3h... diye gider. hb'yi dene. yumuşak gelirse h ve 2h'yi dene. sert gelirse de zannetmiyorum geleceğini ama b'yi dene. ikinci bir seçenek olarak uç kırmama özelliği kalemler var ama baştan söylüyüm bunların ya uç borusu hareket ediyor ya da yazarken uç borusu kağıda değdiğinden rahatsız ediyor. bu özelliğe sahip kalemler: zebra delguard, pentel orenz, pilot automac, platinum oleenu ve oleenu+, platinum pro-use 171. bir kısmı türkiyede yok haberin olsun. istersen zebra delguard'ı al dene.

2. nesil için klipsin ucunun altındaki yarım daire kısımda bir sayı yazması lazım. bir de klipsin başladığı yerin yanında made in germany yazmalı.

1. nesilin orijinal olup olmadığı için forumdaki qanzen'in instagram'ında karşılaşırılmalı foto var. son kalem bükücü insta'daki ismi. geçmişteki fotoları ara görürsün.

Tikky 2 lerde sahtelerde içi çok zor açılır bazıları hatta açılmaz birde orijinal sert sert az az uç çıkarır.
  • Elevator E kullanıcısına yanıt
    2. nesil için yarım dairede sayı yazıyor, klips başladığı yerde made in germany yazıyor ancak klispi altından aşağıdan yukarı doğru itince klips çıkıyor.

1. nesil içinse söylediğiniz inst. sayfasına baktım ama kalemin esas merak ettiğim kısmının fotosu yok. Klips kısmın tepesi yere paralel mi olmalı eğik mi olmalı. Ve bu bütün tikky 1 renkleri için geçerli midir? İç boru rengi de tereddütte bırakıyor beni. Misal, orjinal olarak açıklama yapılmış iç boru siyah, internette yanılmıyorsam mavi iç kısmı olan gördüm. ya da ben çok detaylara takılıyorum, rastgele alıp kullanmak mı lazım bilemedim.
  • http://m.n11.com/tombow-mono-graph-05mm-mekanik-kursun-kalem-gumus-rengi-P133520794#

Bu nasıl?

• Stabilonun cıkardığı sol el/ sağ el kaleminin ayrımı nedir? Gerçekten etkisi oluyor mu yazma hızına vs.

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Hocam çizim yapıyor musunuz ya şöyle A4 defter şeklinde bir şey arıyorum var mı kaliteli uygun bir şey bildiğiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Hocam çizim yapıyor musunuz ya şöyle A4 defter şeklinde bir şey arıyorum var mı kaliteli uygun bir şey bildiğiniz :)

Hocam çizim yapmıyorum da defter olarak A5 Moleskine var bende zamanında ucuzdu. Şimdi tercihimizi Rhodia'lardan yana kullanıyoruz.
    Hocam siz internetten almıyorsunuz değil mi dediğiniz markaların çoğunu buralarda göremiyorum. Hani görsem bile çok pahalı yani size şöyle söyleyeyim Pentel Smash 70 tl'ye satılıyor :) . Muhtemelen zam gelmiştir 4 ay önce falan o civardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Hocam siz internetten almıyorsunuz değil mi dediğiniz markaların çoğunu buralarda göremiyorum. Hani görsem bile çok pahalı yani size şöyle söyleyeyim Pentel Smash 70 tl'ye satılıyor :) . Muhtemelen zam gelmiştir 4 ay önce falan o civardı.

Bilindik, bilindik olmasa bile orta çaplı kırtasiyelerde bulunuyordu ya Rhodia defterler. Leuchtturm falan desem anlayacağım da bunlar ucuz zaten. Yok hocam ya Smash buralarda da o kadar hatta bazı yerlerde 60 liraya kadar var
    Ben bir yarın uğrayayım kırtasiyelere İnşallah bulurum teşekkür ederim
    2. nesil muhtemelen orijinal.

1. nesilde de o fotolar uyuyorsa sıkıntı olacağını sanmıyorum.
    İlk neslin klipsi eğik değildir. Bu tüm ilk nesiller için geçerlidir. İç boruda; 0.7 ler de mavi, 0.5 te ise siyahtır. Buyrun bu da klipsin şekli;

EDİT :Resim ekleyemedim, hata veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr jingles -- 4 Mayıs 2017; 1:47:29 >
  • kuru toga advance çıktı mı, bizim alabileceğimiz bi yer var mı?
    bi de şu yeni pro use modelinde umarım saçma arka kapak sorununu çözmüşlerdir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr jingles

İlk neslin klipsi eğik değildir. Bu tüm ilk nesiller için geçerlidir. İç boruda; 0.7 ler de mavi, 0.5 te ise siyahtır. Buyrun bu da klipsin şekli;

EDİT :Resim ekleyemedim, hata veriyor

Tamam teşekkürler. Aradığım cevap buydu.
  • pentel smash q1005 satıyorum, almak isteyen mesaj atsın.
  • Mike Toreno M kullanıcısına yanıt
    Merhaba fiyat kullanılma derecesi ve kargo detayları lütfen

• Orijinal Tikky 2 isteyen arkadaşlar benimle iletişime geçebilir.
  • 
Sayfa: önceki 12171218121912201221
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.