Şimdi Ara

KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır) (1046. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.098
Cevap
598
Favori
1.920.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10441045104610471048
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 2-3 senedir çok severek kullandığım Scrikss Graph-X kalemimin ucu yazı yazarken birden yerinden çıktı. Firma bunu tamir eder mi? Böyle bir durumla karşılaşan var mı?
    KALEMLER HAKKINDA HERŞEY(güncel kalemciniz)-(HD-videolu tanıtımlar başlamıştır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi notther -- 9 Şubat 2016; 14:35:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: notther

Arkadaşlar, 2-3 senedir çok severek kullandığım Scrikss Graph-X kalemimin ucu yazı yazarken birden yerinden çıktı. Firma bunu tamir eder mi? Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Öncelikle geçmiş olsun. Şahsen kalem önerisi isteyenlere Scrkiss marka kalemleri tavsiye etmiyorum.
    Aynı kalemden bende de var, neredeyse hiç kullanmadım. Benimkinin uç tarafı da aldığımda pek sağlamlık hissi vermemişti.
    Scrkiss'e sade bir yazı ile durumu anlatan ve bir kaç fotoğraf içerikli bir mail gönderin derim.

• notther kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı sorunu Pentel P207'de yaşadım.
    Kullandığım kalemler arasında ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım.
    Hiç bir şey de yapmadım açıkcası, Öylece duruyor kalem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kevs -- 9 Şubat 2016; 16:27:28 >
  • Merhaba arkadaşlar. Kalemlere aşırı merak duyan biri olarak bu konuyu çok faydalı buldum. Siz değerli, tecrübeli arkadaşlarımdan bir tavsiye almak istiyorum.

Ben daha önce hep ahşap kurşun kalem kullandım. Bir süre önce bir arkadaşımda uçlu olanlardan gördüm ve acayip ilgi duymaya başladım bu kalemlere. Dediğim gibi daha evvel hiç kullanmadım, o yüzden bir bilgim yok. Yorumlardan okuduğum kadarıyla Rotring 500/600 bu alanda rağbet gören modellerden. Netde biraz araştırma falan yapıp videolarını izledim, doğrusu şekli, şemali çok hoşuma gitti. Sizce nasıldır bu kalemler?
    Başka bir mesele o ki, rotring alman markası ama son zamanlarda Japonyada üretiliyor galiba Ben ebay`dan almayı düşünüyorum, orda da çoğu satıcı Japonyadan gönderiyor. Bu konularda beni bir aydınlatırsanız çok minnetdar olurum arkadaşlar

• pentel pg1017 ile pg1017c arasindaki fark nedir?
    hangisini alayim

0.5 olani var begenmistim

amazondan almayi dusunuyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dong A XQ Ceramic 2 kalem aldım bugün 10 tl verdim içime sinmedi pek kazık mı yedim o fiyata ve kalem sizce nasıl bana inanılmaz hafif ve ince geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.lsea

Merhaba arkadaşlar. Kalemlere aşırı merak duyan biri olarak bu konuyu çok faydalı buldum. Siz değerli, tecrübeli arkadaşlarımdan bir tavsiye almak istiyorum.

Ben daha önce hep ahşap kurşun kalem kullandım. Bir süre önce bir arkadaşımda uçlu olanlardan gördüm ve acayip ilgi duymaya başladım bu kalemlere. Dediğim gibi daha evvel hiç kullanmadım, o yüzden bir bilgim yok. Yorumlardan okuduğum kadarıyla Rotring 500/600 bu alanda rağbet gören modellerden. Netde biraz araştırma falan yapıp videolarını izledim, doğrusu şekli, şemali çok hoşuma gitti. Sizce nasıldır bu kalemler?
    Başka bir mesele o ki, rotring alman markası ama son zamanlarda Japonyada üretiliyor galiba Ben ebay`dan almayı düşünüyorum, orda da çoğu satıcı Japonyadan gönderiyor. Bu konularda beni bir aydınlatırsanız çok minnetdar olurum arkadaşlar

Almanya'da dizayn edilip , Japonya'da üretiliyor. Kalem güzel ancak ucu içine girmiyor , herhangi düşüşte bir hiç olma ihtimali var.

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    C harfi neyi temsil ediyor tam anlamadım ama aynı kalem

• Mekanizması iyiyse fiyatı pahalı değil. Hiç kullanmadım ama merak ettim bakacam bir ara

• Qanzen kullanıcısına yanıt
    Şuan yazmaya başladım mekanizmasını bilemiyorum ancak hafifliği çok hoşuma gitti ayrıca çok ince,kırılacak diye korkuyorum fakat esneme falan da yapmadı. Rotring tikky faber castell pensan falan kullanıyordum normalde bu sefer değişiklik olsun dedim bunu aldım şimdilik pişman değilim

• Pensan gibi degisik kalemler ariyorum. Ucuna bastinmi icine giren veyahut kapakli olan. 0.7 soru cozmek icin aliyorum amazondan alacagim 20- 30 tl arasi butcem var onerilerinizi bekliyorum tesekkurler

• superoid S kullanıcısına yanıt
    Rotring Rapid düşünmüyor musunuz

• Yani olabilir baska ne onerebilirsiniz? Birde 6 7 saat kalem tuttugum icin gunde tutma yeri yumasak ucu icine giren bir kalem ariyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superoid -- 9 Şubat 2016; 22:58:53 >
  • superoid S kullanıcısına yanıt
    Faberin grip modeline bakabilirsin kalemde problem yasamassin sağlam kalemler

• Dolma kalemlerden bir kesit mobilden attım umarım sayfayı kaplamaz

• quote:

Orijinalden alıntı: notther

Arkadaşlar, 2-3 senedir çok severek kullandığım Scrikss Graph-X kalemimin ucu yazı yazarken birden yerinden çıktı. Firma bunu tamir eder mi? Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Hocam Scrikss kalemler ömürboyu garantilidir. İnternet sitelerinden telefonlarını al, ara. Sana kalemi kendilerine yollamanı isteyecekler. Bir de kalemdeki sorunu ve senin iletişim bilgilerini içeren not yazıp kalemi yollayacaksın. Bir süre sonra sorunlu olan parçayı değiştirecekler veya kalemin yenisini yollayacaklar. Fatura falan sormuyorlar.

• Neden kalemle yazmalıyız? Bilimsel ve güzel bir yazı...

http://nbeyin.com.tr/el-yazisi-neden-hala-daha-iyidir/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qanzen

Dolma kalemlerden bir kesit mobilden attım umarım sayfayı kaplamaz

M150 ve M200'den sonra M400 alarak hata yaptığımı düşünmüşümdür hep, M400'ü en azından elimde tutabilsydim M600 veya M800 alırdım diye düşünüyorum. Bir taraftan da m400 efsane olmuş bir kalem, elimden hiç bir zaman çıkartmam diye düşünüyorum.

Tavsiyem giriş seviyesi kalemlere çok takılma, 5-6 giriş seviyesi kalem yerine sağlam bir kalem daha iyidir.

• kelbebek K kullanıcısına yanıt
    Her kalemin tadı ayrı giriş seviyesi ya da üst farketmez. Üst olarak m400 bana kafi yeterince memnunum

• quote:

Orijinalden alıntı: Qanzen

Dolma kalemlerden bir kesit mobilden attım umarım sayfayı kaplamaz

Beyaz kaplumbağa çok hoş hocam, hep aklımın bir köşesinde ama bir türlü bütçe ayıramadım maalesef. hepsi çok hoş duruyor, sağlıcakla kullanın hocam

• 
Sayfa: önceki 10441045104610471048
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.