Şimdi Ara

kahve hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kahve bitkisi hakkında bir sayfa var ancak mesaj yazılamıyor malesef.

elinde kahve bitkisi yetiştiren arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşabilirse burada güzel konu açılmış olur.

• Amacınız bahçede kahve yetiştirmek mi,
    İklim ve sıcaklık şartları uygun mu bakmak lazım
  • Kahve ilginç bu iklimde olurmu acaba
  • Ülkemizde üretim denemeleri yapılmış fakat cumhuriyetin ilk yıllarında pek başarılı olamamış Ama güneydeki sıcak bölgelerde ben başarılı olabileceğini düşünüyorum.
  • zgrp Z kullanıcısına yanıt
    bu19ra07k kullanıcısına yanıt
    bahçede bakmıyorum ben kahve fidanına evde kaloriferin yanında duruyor dışarda olsa beş dakkalık olur
    bu havada. çam önünde tutuyorum hafta da 1 su veriyorum okadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan -- 12 Aralık 2016; 11:15:29 >
    istanbul üniversitesi botanik bahçesi var istanbul müftülüğü ile yanyana binalarda sultanahmet tarafında
    orada kahve bitkisini gördüm dalından kahve yediğim zaman ben de evde bakabilirim diye düşündüm aradım buldum.
    ve zen garden internet sitesinden aldım.

ağaçlar net sitesinde kahve bitkisini 8-9 yaşına getirmiş ürün almış arkadaşlar mevcut.

türkiye de kahve bitkisi ancak ev ortamı yada sera da olabilir ançak.dışarda bakım için iklim pek uygun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan -- 12 Aralık 2016; 11:22:37 >
  • evandevan E kullanıcısına yanıt
    Istanbul'da olmaz tabii anamur Antep gibi yerler benim kast ettiğim
    ANTEP anamur gibi yerler sıcak.haklısınız. ama hep güneş altında olan bir bitki değil kahve böyle birkaç saat sabah güneşi alsa ona yetiyor.
  • Tropikal bir bitki anladığım kadarıyla demekki cumhuriyetin ilk yıllarındaki şartlarla bu üretim başarılı olmamış ama bugün Antalya'da Kumluca tarafında kilometrelerce seralar var ve ısı kaybını engelleyerek sıcaklık şartlarını kontrol ederek üretim yapılabilir.
    sıcaklık konusunda haklısınız bende geçen hafta kar yağdığında çatıda kalorifer yanmasına rağmen soğuk tu hemen odama indirdim birazdaha sıcak en azından oda sıcaklığı iyidir.
  • ZEN GARDEN .COM DAN BİR FİDAN DAHA ALDIM
    BİRİNCİ FİDE BAYAĞI BÜYÜDÜ. BAKIYORUM DA.

14 LİRAYA ALDIM.
  • ürünü vermesi kaç ay sürüyor?
  • sekiz ay falan sürecek henüz görmedim çiçek verdiğini 3.yıldayız 4.yılda çiçek vericek daha henüz büyüme aşamasında
    4 litrelik saksıya yeni geçtik.
    bolbol su veriyorum aksamları rüzgar alsın diye 7 gibi balkona çıkarıp 12 gibi içeri alıyorum direk sabah güneşi zararlı olabilir.
  • KONUYU VE ÜYELİĞİMİ SİLİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beaches -- 27 Ekim 2017; 22:20:51 >
  • Beaches B kullanıcısına yanıt
    KAHVE BİTKİSİNE GÜBRE OLARAK BİTKİ BESİNİ Mİ VERMELİ YOKSA DİREK YANMIŞ GÜBRE Mİ KOYMALI BİLEN VAR MI?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdines

Sadece sıcak değil dengeli sürekli sıcak ve daha önemlisi nem ister kahve.

KALORİFERİN YANINDA DURUYOR BİRDE 2 GÜNDE BİR SU VERİYORUM BU HAVALARDA.
  • Beaches B kullanıcısına yanıt
    NE OLDU BURDA TECRUBE PAYLAŞIMI YAPIYORUZ KÖTÜ MÜ?
  • sakin arkadaşlar
  • IcyTea Lemon kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.
    unlu bit hakkında bilginiz varmı yada bilgisi olan arkadarlar cevap yazabilirmi ?? kahve bitkilerini yağlı karbonatlı su ile sildim hep
  • Lemmy Baba kullanıcısına yanıt
    henüz ürün vericek dalları büyük ve kalın değil.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.