Şimdi Ara

Kafalar karıştı! A9 mu yoksa S8 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Galaxy A9 ve S8. İkiside 3200 lira civarına satılıyor. S8 modeli dahili hafıza 64 GB iken A9 modeli 128 GB. S8 modeli 3000 mAH pil varken A9 3800 mAH. A9 ekranı S8'den daha büyük ama S8'in çözünürlüğü bir gıdım daha iyi. Ayıca ekran küçük olduğu için daha ergonomik. Ayrıca A9 6 GB RAM barındırırken, S8'de 4 GB var. İşlemciler Qualcomm ve Exynos farkı da var. A9'da çoklu yapay zeka akıllı kamera olayı da var.

Sizce S8 mi yoksa A9 mu? Tam bugün S8 almak üzereyken satış temsilcisi kafaları karıştırdı :)

Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ne istediğinize bağlı Batarya,4 kamera avantajı gibi şeyler sizin için önemli ise A9.
    Fakat tasarim,oyun için düşünüyorsanız S8.

İkiside günlük işleri akıcı şekilde yapar. Fakat ikisi arasında tercih edecek olsam A9 u alırdım.
    S10 çıktığında S8 in güncelleme desteği bitecek Pie son güncellemesi +1 yıl daha güvenlik güncellemeleri alacak sonrası yok.
    Orta üst sınıfta Samsung güncelleme politikasını bilmiyorum ama Android Q yu A9 alacaktır muhtemelen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackWondo kullanıcısına yanıt
    Hocam yanıtın için teşekkürler. Oyun ve ağır işler olmayacak. Günlük kullanım, sosyal medya ve anlık mesajlaşma ile çok sekmeli internet surf / tarama işleri için düşünüyoruz. S8 bu konuda amiral gemi idi ilk çıktığında ama 2,5 yıl geçmiş piyasaya girdiğinden beri ve 2018 A9 ile aynı fiyat. Ciddi şekilde aklımız çelindi.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Hocam yanıtın için teşekkürler. Oyun ve ağır işler olmayacak. Günlük kullanım, sosyal medya ve anlık mesajlaşma ile çok sekmeli internet surf / tarama işleri için düşünüyoruz. S8 bu konuda amiral gemi idi ilk çıktığında ama 2,5 yıl geçmiş piyasaya girdiğinden beri ve 2018 A9 ile aynı fiyat. Ciddi şekilde aklımız çelindi.

A9'un artıları
    bataryası ve güncel işletim sistemine sahip olması.
    Amiral gemisi modeller kadar güncelleme alacağını düşünmüyorum.

4 kamerası olması satış politikası gibi bir durum bence.
    OIS desteği dahi yok kamerasında.
    Orta sınıf bir model, orta sınıf bir işlemciye sahip.

S8'in artıları amiral gemisi olması, daha iyi işlemci performansı, OIS desteği, suya dayanıklılık ve daha premium hissi veren tasarım.

A9 modelindeki Snapdragon işlemci 1700 TL xiaomi mi 8 Lite modelinde de kullanılıyor.
    Bahsettiğiniz kullanım şekline göre Xiaomi mi 8 lite modeli de sizin için yeterli olacaktır. (ekranı amoled değil)

Benim fikrim orta sınıf telefon, orta sınıf işlemciye 3000 TL para vermek bence mantıksız.
    Bu bütçeye Snapdradon 845 işlemcili çok iyi modeller mevcut, eğer Samsung vazgeçilmez değilse.

Tabi ki en doğru tercih sizlerin olacaktır.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 28 Ocak 2019; 21:17:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musti35

A9'un artıları
    bataryası ve güncel işletim sistemine sahip olması.
    Amiral gemisi modeller kadar güncelleme alacağını düşünmüyorum.

4 kamerası olması satış politikası gibi bir durum bence.
    OIS desteği dahi yok kamerasında.
    Orta sınıf bir model, orta sınıf bir işlemciye sahip.

S8'in artıları amiral gemisi olması, daha iyi işlemci performansı, OIS desteği, suya dayanıklılık ve daha premium hissi veren tasarım.

A9 modelindeki Snapdragon işlemci 1700 TL xiaomi mi 8 Lite modelinde de kullanılıyor.
    Bahsettiğiniz kullanım şekline göre Xiaomi mi 8 lite modeli de sizin için yeterli olacaktır. (ekranı amoled değil)

Benim fikrim orta sınıf telefon, orta sınıf işlemciye 3000 TL para vermek bence mantıksız.
    Bu bütçeye Snapdradon 845 işlemcili çok iyi modeller mevcut, eğer Samsung vazgeçilmez değilse.

Tabi ki en doğru tercih sizlerin olacaktır.

.

Alıntıları Göster
    Hocam yanıtınız çok açıklayıcı valla. Sağolun yalnız A9 (2018) için OIS özelliğinin bulunduğu yazıyor çeşitli kaynaklarda.
    Örnek:
    https://www.sammobile.com/2018/10/03/galaxy-a9-specs-quad-camera-details

https://www.devicespecifications.com/en/model/96674d18

Acaba siz daha eski 2016 model A9 ile karıştırmış olabilir misiniz yoksa benim bulduğum çeşitli kaynaklar mı yanlış yazıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Ocak 2019; 21:29:41 >

• Burada da OIS yok diyor. Allah Allah. Başka bir site.

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Güvenilir bir kaynak olan GSMarena'dan aldım bilgiyi.
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a9_(2018)-9344.php
  • Hocam çok yardımcı oldunuz. Değerlendirip karar verelim madem. Hassas noktaları güzel çizdiniz. S8 (Plus değil) 2.5 yıllık eski bir model ama işlemci çok daha iyi. Antutu skoru zaten gösteriyor. Sertifikaları var. Kamera iyi. Kapasite (depolama ve RAM) ve pil olarak A9'un üstünlüğü dışında fazla espirisi yok gibi anladığım kadarıyla yeni bile olsa. Yeni A Class ve eski S Class gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 28 Ocak 2019; 21:49:45 >
    Rica ederim.
    En iyi tercih gönlünüzden geçendir.

Bütçeniz iyi, diğer markalara da fırsat verebilirsiniz.
    Veya A9 ile aynı performansı verebilecek uygun fiyatlı modellere seçerek bütçenizin cebinizde kalmasını sağlayabilirsiniz.
    4 bine sıfır note 8 alabilirsin.
    3200 e s8 almaktansa lg g7 de alabilirsin. Eski lg lerdeki sorun yok ve s8 den tabiki daha iyi bir cihaz.
    Su geçirmezlikden vazgecersen xiaomi ust amiral modellere de bakabilirsin veya huawei

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle A9 daki kamera sayısı sizi yaniltmasin. Hepsi birer pazarlama taktiği. OİS olmamasi kamera noktasında ki en büyük eksiktir. Bu yüzden 3200-3500 lira civarında ben size Xiaomi Mi 8 veya Asus Zenfone 5Z almanızı öneririm. Gerek donanim gerekse performans açısından üst seviyede cihazlardır.

S8 kullanım açısından güncel çoğu cihazdan iyi durumda olabilir. Ancak eski bir model. Ve fiyat bazinda baktığımızda o fiyatı artik hak etmediğini düşünüyorum. Hali hazırda S8 kullanan birisine cihaz son derecede yeterli gelebilir ama sıfır satın almak bence artık gereksiz. Daha doğrusu bu fiyattan satın almak..

Demek istediğim genel olarak, o fiyata alınabilecek çok daha iyi cihazlar olduğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D7B950238 -- 29 Ocak 2019; 3:1:12 >
  • Merhaba . Bende 5 ay evvel s8 aldım. Daha evvel sony nin orta sınıf bir cihazını kullanıyordum ilk başlarda orta sınıf bir cihaz üst segment gibi gelir. Ama işte aradaki fark bir sene sonra ortaya çıkıyor. Cihazda kullanılan pil ,kasa , lens , ekran , ram ve işlemci kalitesinden o telefonun gerçekten orta mi üst bir cihaz mi olduğunu belli bir süre sonra anlayabilirsiniz. Ben anladım ki yeni bir orta segment cihaz da olsa eski bir amiral gemisi cihaz almak daha mantıklı bir iş . Bu bazı diğer elektronik cihazlarda da geçerli bence. S8 ile beni de A9 arasında bırakmıştı satıcı arkadaşlar. Fakat sonradan öğrendim ki A9 cihaz için satış hedefleri daha yüksek mış arkadaşların S8 zaten kendisini satan bir cihaz olduğu için . S8 i sorarsanız bugüne kadar genelde orta segment cihaz biri kullanan birisi olarak çok şeyin farkettiğini söyleyebilirim. Cihaz bir kere 10 sene de geçse alıcı bir güzelliği olacaktır tasarım açısından. Kompakt boyutta olması , işlemcisinin üst segment ölmesinden dolayı en az 2-3 sene kafamın rahat olması , çok hızlı bir şarz dolumu, arka kamerasının gerek video gerekse fotoğraf çekiminde oldukça iyi olması , işim gereği günlük minumum 1000 tane maili, evrak indirmeyi vb işleri aksatmadan geç yapmadan beni yarı yolda bırakmıyor olması vs bir sürü olumlu tarafı var. Ama pil konusu bir iphone 7 den iyi olsada agresif bir beklentiniz olmamalı. Beni akşama kadar götürüyor ancak çok boş vakti olan sürekli eli telefonda birisi için akşamı göstermez. Ayrıca hoparlöründen çok ciddi bir ses çıkışı beklemeyin. Ekran koruyucu vs zor bulunur . Eğer bu cihaz aklında kaldıysa , görünümü vs hoşuna gittiyse al bence aklında kalmasın . Bir üst modeliyle arasında çok çok ciddi bir fark olmayacağı için ve orta segmente göre daha uzun ömürlü bir performans göstereceği için bu rakamlar verilebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.