Şimdi Ara

Kadınlar Neden Topuklu Ayakkabı Giyerler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
76
Cevap
2
Favori
1.888
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kadınlar Neden Topuklu Ayakkabı Giyerler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  6652 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Ciddi Lama

  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: Ciddi Lama

  Abi ne kadar cahil insanlarsınız şöyle bir göz gezdirdim de yorumlara. Ayakkabı lan ayakkabı, bir aksesuar gibi düşün fazla beynini yorma. Yukarda seksi gösterdiği için giyiyolar deyip peşinden çakma freudculuk oynayanlar bile var. Arkadaşım kendini nasıl özgüvenli hissediyorsa nasıl istiyorsa onu giyer sığ sığ yorumlar yapmayın lütfen büyüyün biraz.

  sonra vay efendim neden türkiyede bilim gelişmiyor... farklı fikirlere açık ol. sana basit gelen bir şeyin çok karmaşık bir arkaplanı olabilir. fikirlere saygı duymalısın.

  Bir aksesuara tamamen seksist yaklaşılıp bunu giyen kadınlara "seksi görünmek için giyiyorlar" gibi bir yorum getiriliyorsa bunu desteklememem ve saygı duymamam gayet normal

  Seksi görünmek için bir şey giyme yargısını seksist görüyorsan burada başka bir sorun var. Kültürlü, eğitimli hangi kızla konuştuysam kendileri söyledi kalçayı daha seksi gösterdiğini ve genel olarak o dik durma duygusunun hoşuna gittiğini. Seksi gözükmeye çalışmak ve karşı cinse kendini beğendirmeye çalışmak günümüz dünyasındaki en en doğal şeylerden biridir, sokakta gördüğün çoğu şeyden. Spor salonlarının ağırlık bölüne gidersen sıra bekleyen erkeklerle dolup taşıyor, hepsinin de kabul etseler de etmeseler de en büyük amaçlarından biri kızlara kendini beğendirmek.

  Eğer bunu herhangi bir cins için hakaret olarak algılıyorsan bu senin cinselliği ayıp olarak görmenden kaynaklı bir sorundur bana göre.
  _____________________________
  When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called a Religion.
  -Robert M. Pirsig
 • Yarbay
  5787 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: TEHET

  Göğüsü öne kalçayı arkaya çıkarıyor. Bu da kadınlarda seksi bir görüntü oluşturuyor.

  artı olarak seksi görünümün sebebi ise genlerimizdeki çiftleşme ve iyi eş duygusunun yoğunluğundan kaynaklanıyor.

  daha büyük göğüs; daha fazla süt demek. süt ise yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırdığı için erkeğin sperminin gelecek nesile olan güvenini arttırır.

  daha büyük kalça; yavrunun dişinin sırtında daha rahat seyahat edebilmesi için yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırır.

  ne kadar ilkel gözükse de ne yazık ki genlerimize ve onun belirlediği kurallara bağlıyız.

  Evrim ile açıklayabilir miyiz bunu bilmiyorum. Ben bir kadına baktığımda daha fazla süt emerim ya da kalçası büyük çocuğu daha iyi taşır diye düşünmedim. Çoğu insan da düşünmez. Aşkı işte böyle açıklamaya çalışıyorlar. İyi de nasıl?

  Sen beyninde olanların çok küçük bir kısmından haberdarsın zaten, çoğu şey bilinçaltı seviyesinde oluyor, fark etmemen doğal. Sütü sen içmiyorsun zaten, çocuğun içiyor, geniş göğüs ve kalça demek çocuğunu rahat doğurabilir ve ona iyi süt verebilir demek. Onlardan hoşlanmanın sebebi de bu. Genetiğimizde öyle kodlanmış. Kadın da kaslı erkeği seviyor çünkü doğada onu ve yavrularını koruyabilecek özelliklere o zaman sahip oluyor. Şuan zengin erkeklerin hoş bulunması da anormal bir şey değil, kişiliksizlik de değil, para = güç şuanki dünyada.

  Ayrıca erkekler de çok farklı değil bu konularda, birazcık kas yapmış olsun hemen vücuda yapışan kıyafetler giymeye başlıyor insanlar, tuvaletin yerini gösterirken bile kaslarını kasa kasa işaret ediyorlar, normal şeyler bunlar.

  Çok basit bu soruların cevapları, tahminlik şeyler değiller.

  Kesin gibi konuşmuşsun ama tartışmalı sanırım bu konular. Evrim yani doğal seçilime bağlıyorsun. Doğal seçilimin bireyleri koruma mekanizması ve türün geleceği için genlere öyle kodlanmış diyorsun. Kim kodluyor fail kim? Akıllı tasarım mı? Tesadüflere mi bağlıyorsun yoksa? Bu arada eş seçmeyi içgüdülere bağlamışsın. Yani otomatik olarak seçiliyor aslında diyorsun. İşte kalçası şöyle, göğsü böyle gibi. İyi de insanın beyni gelişmiş olduğu için içgüdüler değil de kendi seçimleri girmiyor mu sahneye? Ayrıca bilim bölümünde açtığım evrim konusuna da beklerim.

  Söylediklerin söylediklerim ile çok bağlantısız. İster doğal seçilimle olsun ister tanrı öyle yapmış olsun, benim dediğimi hiçbir şekilde etkilemiyor. İnsanlar sadece fiziksel özelliklere bakmıyor, anlaşabilmeye de bakıyor, yani hem içgüdüsel hem de kendi bilinciyle düşünüyor zaten, burada da bir sorun yok. Çevreye bakarsan tamamen kişiliğe bakanlar da mevcut, kendini tamamen cinsel isteklerine bırakıp vücudu hoş gelene bırakan da. Sen gel iri göğüslü bir kadın fotosu koy buraya, suratını mozaikle, hiç kadın ile ilgili bilgi verme, yine çoğu erkek delirecektir. Sence kendi mantığınla mı 2 parça ete bakıp delirecek bu insanlar? Seçim insanda yine, içgüdüleri sadece çekim hissetmesini sağlıyor. İki karşıt cinsli insanın zeka seviyelerini feci derecede azalt ve bir odada bırak uzun süre, yine sevişeceklerdir onlar, bu içgüdüler bu işe yarar.

  Din konusuna girmeyeceğim, isteyen istediğini düşünebilir, insanların fikrini değiştirmeye uğraşacak yaşı geçtim, burada soru sormuşsun onun cevabını anlatıyorum sadece. Sonradan sorduğun sorular ana sorudan bağımsızlar. Tüm hayvanlar eş seçiminde aynı tarz şeylere bakarlar, insanda da bir farklılık yok, bunun aksini düşünmek bana kalırsa sadece tanrı ve üstünlük kompleksidir.

  Senin iddian karıştı. Önceki mesajda demiyor muydun işte çocuğu iyi emzirir diye iri göğüslü, vücutta taşır diye de geniş kalçalı kadınları seçiyoruz diye. İyi de o özelliklere sahip olan kadınlardan hoşlanma sebebi olarak işte bu içgüdülerden bahsettin. Yani çocuğu emzirir ve iyi doğurur gibi. Genlere kodlanmış dedin. İşte burada bilinçli bir seçim yok içgüdü var bunu görüyoruz. Şimdi ise fiziğe önem vermez, seçebilir gibi şeyler diyorsun. Tam olarak iddian nedir? Bir öyle bir böyle dedin. Mesela eş seçerken çocuğu emzirmesi ve doğurmasına bakmıyorum, çoğu insan da bakmıyor. Çok basit değil mi bu anlatımlar? Vahşi doğada değilki artık şehirlerde yaşıyoruz. Yani eski insanlar için geçerli olabilir. Eş seçme mevzusunda mesela iri göğüs ve geniş kalçalı kadınları beğenmeyebilirim de. Yani göğüsü büyük olmayan kalçası da normal olan kişilere de aşık olabilirim. İlla o bahsedilen özelliklere sahip olan kadınlara aşık olmuyor ki insanlar. Sen bu içgüdülere indirgedin.

  Daha rahat anlayabileceğin basit bir biçimde kısaca şöyle açıklayayim o zaman:

  Senin bir kızda çekici bulduğun tüm fiziksel özellikler milyonlarca yıl önceden kalma hisler. İki kız vardır, insan zeki olduğu için beni uzun vadede daha mutlu eder diyip kişiliği hoşuna gideni seçebilir, fakat cinsel olarak yine seksi diye tabir ettiğimiz kız daha çok hoşuna gidecektir.

  "Kısacası tipine bakarak hoşuna giden her özellik ilkel, içgüdüsel, davranışlarına bakarak, kültürüne, bilgisine vs. bakarak hoşuna gidenlerse daha insani özellikler." Bu ikinci söylediğim anca bazı primatlarda, yunuslarda vs en gelişmiş hayvanlarda olan bir seçim özelliği, onun dışında tüm canlılar eş seçiminde ilkeldirler ve tamamen içgüdüsel davranırlar. Beyninin içinde içgüdülerin duygularını sık sık etkiliyor, fiziği güzel olan bir kızın hoşuna gitmesini engelleyemiyorsun, fakat bunun saçma olduğunu düşünüyorsan kendini ondan soğutmaya zorlayacak kadar da iradeye sahipsin, seçim işi de burada giriyor.

  Tırnak içine aldıklarım işin özeti, her dediğim de bunun üzerineydi, herhangi bir terslik yok. Daha da iyi açıklayamayacağım, çok fazla ingilizce kaynak var, artık türkçe kaynaklar da var orada burada, araştırabilirsin, serbest.


  Milyonlarca yıl önceden kalma olduğunu nerden biliyorsun ki? İşte burada evrime bağlıyorsun konuyu. İşte atalarımızda durum böyleydi, doğal seçilimden öyle bireyler gelişti ve günümüzdeki halini aldı. İşte evrimsel bir açıklama. Önceki mesajda iri göğüs ve geniş kalça derken ve bunu beğenmeyi içgüdülerle açıklarken şimdi tüm fiziksel özellikler diyorsun. Yani geniş kalça ve iri göğüsü şu şu sebepten beğeniriz diyordun. Onlardan hoşlanırız diyordun. Şimdi ise değiştirerek tüm fiziksel özelliklere getirdin. Demekki geniş kalça ve iri göğüsü beğenmiyor muymuşuz? Geniş ve iri göğüsü seçmenin çocuk doğurma ve emzirme ile ilgisi nedir? Kişi kendi beğendiği eşi seçerken çocuk doğurma falanı filanı düşünmez artık diyorum. Senin dediklerin eskiden olabilirdi vahşi doğada. Senin iddian şuydu iri göğüs ve geniş kalçalı kadınları beğeniriz çünkü işte çocuğa iyi bakıyorlar emziriyor ve doğuruyorlar. Sonra tüm fiziksel özellikler seçime falan getirdin. İddianı desteklemek yerine konu değişti orada. İşte çocuk ile alakası nedir diyordum. Eş seçerken çocuk emzirmesine ve doğurmasına bakmıyorum ve çoğu insan da bakmaz artık şehirlerde yaşıyoruz diyorum. Senin iddian buydu bunu açıklaman lazım.
  _____________________________
  Just tell me it's not over...
 • Yarbay
  6652 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: TEHET

  Göğüsü öne kalçayı arkaya çıkarıyor. Bu da kadınlarda seksi bir görüntü oluşturuyor.

  artı olarak seksi görünümün sebebi ise genlerimizdeki çiftleşme ve iyi eş duygusunun yoğunluğundan kaynaklanıyor.

  daha büyük göğüs; daha fazla süt demek. süt ise yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırdığı için erkeğin sperminin gelecek nesile olan güvenini arttırır.

  daha büyük kalça; yavrunun dişinin sırtında daha rahat seyahat edebilmesi için yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırır.

  ne kadar ilkel gözükse de ne yazık ki genlerimize ve onun belirlediği kurallara bağlıyız.

  Evrim ile açıklayabilir miyiz bunu bilmiyorum. Ben bir kadına baktığımda daha fazla süt emerim ya da kalçası büyük çocuğu daha iyi taşır diye düşünmedim. Çoğu insan da düşünmez. Aşkı işte böyle açıklamaya çalışıyorlar. İyi de nasıl?

  Sen beyninde olanların çok küçük bir kısmından haberdarsın zaten, çoğu şey bilinçaltı seviyesinde oluyor, fark etmemen doğal. Sütü sen içmiyorsun zaten, çocuğun içiyor, geniş göğüs ve kalça demek çocuğunu rahat doğurabilir ve ona iyi süt verebilir demek. Onlardan hoşlanmanın sebebi de bu. Genetiğimizde öyle kodlanmış. Kadın da kaslı erkeği seviyor çünkü doğada onu ve yavrularını koruyabilecek özelliklere o zaman sahip oluyor. Şuan zengin erkeklerin hoş bulunması da anormal bir şey değil, kişiliksizlik de değil, para = güç şuanki dünyada.

  Ayrıca erkekler de çok farklı değil bu konularda, birazcık kas yapmış olsun hemen vücuda yapışan kıyafetler giymeye başlıyor insanlar, tuvaletin yerini gösterirken bile kaslarını kasa kasa işaret ediyorlar, normal şeyler bunlar.

  Çok basit bu soruların cevapları, tahminlik şeyler değiller.

  Kesin gibi konuşmuşsun ama tartışmalı sanırım bu konular. Evrim yani doğal seçilime bağlıyorsun. Doğal seçilimin bireyleri koruma mekanizması ve türün geleceği için genlere öyle kodlanmış diyorsun. Kim kodluyor fail kim? Akıllı tasarım mı? Tesadüflere mi bağlıyorsun yoksa? Bu arada eş seçmeyi içgüdülere bağlamışsın. Yani otomatik olarak seçiliyor aslında diyorsun. İşte kalçası şöyle, göğsü böyle gibi. İyi de insanın beyni gelişmiş olduğu için içgüdüler değil de kendi seçimleri girmiyor mu sahneye? Ayrıca bilim bölümünde açtığım evrim konusuna da beklerim.

  Söylediklerin söylediklerim ile çok bağlantısız. İster doğal seçilimle olsun ister tanrı öyle yapmış olsun, benim dediğimi hiçbir şekilde etkilemiyor. İnsanlar sadece fiziksel özelliklere bakmıyor, anlaşabilmeye de bakıyor, yani hem içgüdüsel hem de kendi bilinciyle düşünüyor zaten, burada da bir sorun yok. Çevreye bakarsan tamamen kişiliğe bakanlar da mevcut, kendini tamamen cinsel isteklerine bırakıp vücudu hoş gelene bırakan da. Sen gel iri göğüslü bir kadın fotosu koy buraya, suratını mozaikle, hiç kadın ile ilgili bilgi verme, yine çoğu erkek delirecektir. Sence kendi mantığınla mı 2 parça ete bakıp delirecek bu insanlar? Seçim insanda yine, içgüdüleri sadece çekim hissetmesini sağlıyor. İki karşıt cinsli insanın zeka seviyelerini feci derecede azalt ve bir odada bırak uzun süre, yine sevişeceklerdir onlar, bu içgüdüler bu işe yarar.

  Din konusuna girmeyeceğim, isteyen istediğini düşünebilir, insanların fikrini değiştirmeye uğraşacak yaşı geçtim, burada soru sormuşsun onun cevabını anlatıyorum sadece. Sonradan sorduğun sorular ana sorudan bağımsızlar. Tüm hayvanlar eş seçiminde aynı tarz şeylere bakarlar, insanda da bir farklılık yok, bunun aksini düşünmek bana kalırsa sadece tanrı ve üstünlük kompleksidir.

  Senin iddian karıştı. Önceki mesajda demiyor muydun işte çocuğu iyi emzirir diye iri göğüslü, vücutta taşır diye de geniş kalçalı kadınları seçiyoruz diye. İyi de o özelliklere sahip olan kadınlardan hoşlanma sebebi olarak işte bu içgüdülerden bahsettin. Yani çocuğu emzirir ve iyi doğurur gibi. Genlere kodlanmış dedin. İşte burada bilinçli bir seçim yok içgüdü var bunu görüyoruz. Şimdi ise fiziğe önem vermez, seçebilir gibi şeyler diyorsun. Tam olarak iddian nedir? Bir öyle bir böyle dedin. Mesela eş seçerken çocuğu emzirmesi ve doğurmasına bakmıyorum, çoğu insan da bakmıyor. Çok basit değil mi bu anlatımlar? Vahşi doğada değilki artık şehirlerde yaşıyoruz. Yani eski insanlar için geçerli olabilir. Eş seçme mevzusunda mesela iri göğüs ve geniş kalçalı kadınları beğenmeyebilirim de. Yani göğüsü büyük olmayan kalçası da normal olan kişilere de aşık olabilirim. İlla o bahsedilen özelliklere sahip olan kadınlara aşık olmuyor ki insanlar. Sen bu içgüdülere indirgedin.

  Daha rahat anlayabileceğin basit bir biçimde kısaca şöyle açıklayayim o zaman:

  Senin bir kızda çekici bulduğun tüm fiziksel özellikler milyonlarca yıl önceden kalma hisler. İki kız vardır, insan zeki olduğu için beni uzun vadede daha mutlu eder diyip kişiliği hoşuna gideni seçebilir, fakat cinsel olarak yine seksi diye tabir ettiğimiz kız daha çok hoşuna gidecektir.

  "Kısacası tipine bakarak hoşuna giden her özellik ilkel, içgüdüsel, davranışlarına bakarak, kültürüne, bilgisine vs. bakarak hoşuna gidenlerse daha insani özellikler." Bu ikinci söylediğim anca bazı primatlarda, yunuslarda vs en gelişmiş hayvanlarda olan bir seçim özelliği, onun dışında tüm canlılar eş seçiminde ilkeldirler ve tamamen içgüdüsel davranırlar. Beyninin içinde içgüdülerin duygularını sık sık etkiliyor, fiziği güzel olan bir kızın hoşuna gitmesini engelleyemiyorsun, fakat bunun saçma olduğunu düşünüyorsan kendini ondan soğutmaya zorlayacak kadar da iradeye sahipsin, seçim işi de burada giriyor.

  Tırnak içine aldıklarım işin özeti, her dediğim de bunun üzerineydi, herhangi bir terslik yok. Daha da iyi açıklayamayacağım, çok fazla ingilizce kaynak var, artık türkçe kaynaklar da var orada burada, araştırabilirsin, serbest.


  Milyonlarca yıl önceden kalma olduğunu nerden biliyorsun ki? İşte burada evrime bağlıyorsun konuyu. İşte atalarımızda durum böyleydi, doğal seçilimden öyle bireyler gelişti ve günümüzdeki halini aldı. İşte evrimsel bir açıklama. Önceki mesajda iri göğüs ve geniş kalça derken ve bunu beğenmeyi içgüdülerle açıklarken şimdi tüm fiziksel özellikler diyorsun. Yani geniş kalça ve iri göğüsü şu şu sebepten beğeniriz diyordun. Onlardan hoşlanırız diyordun. Şimdi ise değiştirerek tüm fiziksel özelliklere getirdin. Demekki geniş kalça ve iri göğüsü beğenmiyor muymuşuz? Geniş ve iri göğüsü seçmenin çocuk doğurma ve emzirme ile ilgisi nedir? Kişi kendi beğendiği eşi seçerken çocuk doğurma falanı filanı düşünmez artık diyorum. Senin dediklerin eskiden olabilirdi vahşi doğada. Senin iddian şuydu iri göğüs ve geniş kalçalı kadınları beğeniriz çünkü işte çocuğa iyi bakıyorlar emziriyor ve doğuruyorlar. Sonra tüm fiziksel özellikler seçime falan getirdin. İddianı desteklemek yerine konu değişti orada. İşte çocuk ile alakası nedir diyordum. Eş seçerken çocuk emzirmesine ve doğurmasına bakmıyorum ve çoğu insan da bakmaz artık şehirlerde yaşıyoruz diyorum. Senin iddian buydu bunu açıklaman lazım.

  Ya oğlum sen neden anlamak istemiyorsun? Sen bakmıyorsun diyorum sana zaten, bilinç altı seviyesinde oluyor bu olaylar. Memeli hayvanların hepsi iri göğüse ve özellikle kalçaya önem veriyor ve bu ikilinin en büyük özelliği de doğumlar konusunda başarılı olması, daha nasıl bir kanıt istiyorsun anlamadım ki. Surat güzelliği zaten kültürel bir şey, her yüzyılda güzel denilen surat değişiyor, bir erkeğin bir kızda gerçek olarak baktığı fiziksel özellikler bellidir.

  Bir köpek çiftleşirken sonunda çocuk çıkacağını falan zaten bilmez, ama yaptığı seçim çocuğunun yaşama ihtimalini artıracak türdendir. Dindarsan tanrı ona bu içgüdüyü vermiştir, evrimciysen böylesi hayatta kaldığı için bu şekilde gelişmiştir, panteistsen evrenin uyumu için bu özellikler oluşmuştur, ne fark eder ki düşüncen? Bir tartışmanın amacı bilgi paylaşımı, bir şey kanıtlamak ya da bir sonuca varmak içindir, ama sen tartışmak için tartışıyorsun gibi hissediyorum gerçekten.

  Yarın iş günü, gece gece daha fazla uğraşamayacağım, anlaşamadıysak anlaşamamışızdır, bu tartışma burada biter.
  _____________________________
  When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called a Religion.
  -Robert M. Pirsig
 • Yüzbaşı
  946 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Ciddi Lama

  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: Ciddi Lama

  Abi ne kadar cahil insanlarsınız şöyle bir göz gezdirdim de yorumlara. Ayakkabı lan ayakkabı, bir aksesuar gibi düşün fazla beynini yorma. Yukarda seksi gösterdiği için giyiyolar deyip peşinden çakma freudculuk oynayanlar bile var. Arkadaşım kendini nasıl özgüvenli hissediyorsa nasıl istiyorsa onu giyer sığ sığ yorumlar yapmayın lütfen büyüyün biraz.

  sonra vay efendim neden türkiyede bilim gelişmiyor... farklı fikirlere açık ol. sana basit gelen bir şeyin çok karmaşık bir arkaplanı olabilir. fikirlere saygı duymalısın.

  Bir aksesuara tamamen seksist yaklaşılıp bunu giyen kadınlara "seksi görünmek için giyiyorlar" gibi bir yorum getiriliyorsa bunu desteklememem ve saygı duymamam gayet normal

  Seksi görünmek için bir şey giyme yargısını seksist görüyorsan burada başka bir sorun var. Kültürlü, eğitimli hangi kızla konuştuysam kendileri söyledi kalçayı daha seksi gösterdiğini ve genel olarak o dik durma duygusunun hoşuna gittiğini. Seksi gözükmeye çalışmak ve karşı cinse kendini beğendirmeye çalışmak günümüz dünyasındaki en en doğal şeylerden biridir, sokakta gördüğün çoğu şeyden. Spor salonlarının ağırlık bölüne gidersen sıra bekleyen erkeklerle dolup taşıyor, hepsinin de kabul etseler de etmeseler de en büyük amaçlarından biri kızlara kendini beğendirmek.

  Eğer bunu herhangi bir cins için hakaret olarak algılıyorsan bu senin cinselliği ayıp olarak görmenden kaynaklı bir sorundur bana göre.


  Evet topuklu ayakkabı giyen bazı kadınların birincil amacı kendini beğendirmektir belki, ki bu aşamada hemfikiriz neden kötü bir şey olsun ki, ancak sürekli olarak kadınların yaptığı şeylerden cinsel anlamlar bulan, bunu yapan kadın kendini seksi göstermeye çalışıyor hehehe kafasında ki erkeklerin seks eşittir kadın kafasında eğitildiğine ve o şekilde yetiştirildiğine inanıyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciddi Lama -- 5 Eylül 2016; 2:39:51 >
  |
  |
  _____________________________

  Gibson Les Paul Studio Satin
 • Yarbay
  5787 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Yirikalische

  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: TEHET

  Göğüsü öne kalçayı arkaya çıkarıyor. Bu da kadınlarda seksi bir görüntü oluşturuyor.

  artı olarak seksi görünümün sebebi ise genlerimizdeki çiftleşme ve iyi eş duygusunun yoğunluğundan kaynaklanıyor.

  daha büyük göğüs; daha fazla süt demek. süt ise yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırdığı için erkeğin sperminin gelecek nesile olan güvenini arttırır.

  daha büyük kalça; yavrunun dişinin sırtında daha rahat seyahat edebilmesi için yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırır.

  ne kadar ilkel gözükse de ne yazık ki genlerimize ve onun belirlediği kurallara bağlıyız.

  Evrim ile açıklayabilir miyiz bunu bilmiyorum. Ben bir kadına baktığımda daha fazla süt emerim ya da kalçası büyük çocuğu daha iyi taşır diye düşünmedim. Çoğu insan da düşünmez. Aşkı işte böyle açıklamaya çalışıyorlar. İyi de nasıl?

  Sen beyninde olanların çok küçük bir kısmından haberdarsın zaten, çoğu şey bilinçaltı seviyesinde oluyor, fark etmemen doğal. Sütü sen içmiyorsun zaten, çocuğun içiyor, geniş göğüs ve kalça demek çocuğunu rahat doğurabilir ve ona iyi süt verebilir demek. Onlardan hoşlanmanın sebebi de bu. Genetiğimizde öyle kodlanmış. Kadın da kaslı erkeği seviyor çünkü doğada onu ve yavrularını koruyabilecek özelliklere o zaman sahip oluyor. Şuan zengin erkeklerin hoş bulunması da anormal bir şey değil, kişiliksizlik de değil, para = güç şuanki dünyada.

  Ayrıca erkekler de çok farklı değil bu konularda, birazcık kas yapmış olsun hemen vücuda yapışan kıyafetler giymeye başlıyor insanlar, tuvaletin yerini gösterirken bile kaslarını kasa kasa işaret ediyorlar, normal şeyler bunlar.

  Çok basit bu soruların cevapları, tahminlik şeyler değiller.

  Kesin gibi konuşmuşsun ama tartışmalı sanırım bu konular. Evrim yani doğal seçilime bağlıyorsun. Doğal seçilimin bireyleri koruma mekanizması ve türün geleceği için genlere öyle kodlanmış diyorsun. Kim kodluyor fail kim? Akıllı tasarım mı? Tesadüflere mi bağlıyorsun yoksa? Bu arada eş seçmeyi içgüdülere bağlamışsın. Yani otomatik olarak seçiliyor aslında diyorsun. İşte kalçası şöyle, göğsü böyle gibi. İyi de insanın beyni gelişmiş olduğu için içgüdüler değil de kendi seçimleri girmiyor mu sahneye? Ayrıca bilim bölümünde açtığım evrim konusuna da beklerim.

  Söylediklerin söylediklerim ile çok bağlantısız. İster doğal seçilimle olsun ister tanrı öyle yapmış olsun, benim dediğimi hiçbir şekilde etkilemiyor. İnsanlar sadece fiziksel özelliklere bakmıyor, anlaşabilmeye de bakıyor, yani hem içgüdüsel hem de kendi bilinciyle düşünüyor zaten, burada da bir sorun yok. Çevreye bakarsan tamamen kişiliğe bakanlar da mevcut, kendini tamamen cinsel isteklerine bırakıp vücudu hoş gelene bırakan da. Sen gel iri göğüslü bir kadın fotosu koy buraya, suratını mozaikle, hiç kadın ile ilgili bilgi verme, yine çoğu erkek delirecektir. Sence kendi mantığınla mı 2 parça ete bakıp delirecek bu insanlar? Seçim insanda yine, içgüdüleri sadece çekim hissetmesini sağlıyor. İki karşıt cinsli insanın zeka seviyelerini feci derecede azalt ve bir odada bırak uzun süre, yine sevişeceklerdir onlar, bu içgüdüler bu işe yarar.

  Din konusuna girmeyeceğim, isteyen istediğini düşünebilir, insanların fikrini değiştirmeye uğraşacak yaşı geçtim, burada soru sormuşsun onun cevabını anlatıyorum sadece. Sonradan sorduğun sorular ana sorudan bağımsızlar. Tüm hayvanlar eş seçiminde aynı tarz şeylere bakarlar, insanda da bir farklılık yok, bunun aksini düşünmek bana kalırsa sadece tanrı ve üstünlük kompleksidir.

  Senin iddian karıştı. Önceki mesajda demiyor muydun işte çocuğu iyi emzirir diye iri göğüslü, vücutta taşır diye de geniş kalçalı kadınları seçiyoruz diye. İyi de o özelliklere sahip olan kadınlardan hoşlanma sebebi olarak işte bu içgüdülerden bahsettin. Yani çocuğu emzirir ve iyi doğurur gibi. Genlere kodlanmış dedin. İşte burada bilinçli bir seçim yok içgüdü var bunu görüyoruz. Şimdi ise fiziğe önem vermez, seçebilir gibi şeyler diyorsun. Tam olarak iddian nedir? Bir öyle bir böyle dedin. Mesela eş seçerken çocuğu emzirmesi ve doğurmasına bakmıyorum, çoğu insan da bakmıyor. Çok basit değil mi bu anlatımlar? Vahşi doğada değilki artık şehirlerde yaşıyoruz. Yani eski insanlar için geçerli olabilir. Eş seçme mevzusunda mesela iri göğüs ve geniş kalçalı kadınları beğenmeyebilirim de. Yani göğüsü büyük olmayan kalçası da normal olan kişilere de aşık olabilirim. İlla o bahsedilen özelliklere sahip olan kadınlara aşık olmuyor ki insanlar. Sen bu içgüdülere indirgedin.

  Daha rahat anlayabileceğin basit bir biçimde kısaca şöyle açıklayayim o zaman:

  Senin bir kızda çekici bulduğun tüm fiziksel özellikler milyonlarca yıl önceden kalma hisler. İki kız vardır, insan zeki olduğu için beni uzun vadede daha mutlu eder diyip kişiliği hoşuna gideni seçebilir, fakat cinsel olarak yine seksi diye tabir ettiğimiz kız daha çok hoşuna gidecektir.

  "Kısacası tipine bakarak hoşuna giden her özellik ilkel, içgüdüsel, davranışlarına bakarak, kültürüne, bilgisine vs. bakarak hoşuna gidenlerse daha insani özellikler." Bu ikinci söylediğim anca bazı primatlarda, yunuslarda vs en gelişmiş hayvanlarda olan bir seçim özelliği, onun dışında tüm canlılar eş seçiminde ilkeldirler ve tamamen içgüdüsel davranırlar. Beyninin içinde içgüdülerin duygularını sık sık etkiliyor, fiziği güzel olan bir kızın hoşuna gitmesini engelleyemiyorsun, fakat bunun saçma olduğunu düşünüyorsan kendini ondan soğutmaya zorlayacak kadar da iradeye sahipsin, seçim işi de burada giriyor.

  Tırnak içine aldıklarım işin özeti, her dediğim de bunun üzerineydi, herhangi bir terslik yok. Daha da iyi açıklayamayacağım, çok fazla ingilizce kaynak var, artık türkçe kaynaklar da var orada burada, araştırabilirsin, serbest.


  Milyonlarca yıl önceden kalma olduğunu nerden biliyorsun ki? İşte burada evrime bağlıyorsun konuyu. İşte atalarımızda durum böyleydi, doğal seçilimden öyle bireyler gelişti ve günümüzdeki halini aldı. İşte evrimsel bir açıklama. Önceki mesajda iri göğüs ve geniş kalça derken ve bunu beğenmeyi içgüdülerle açıklarken şimdi tüm fiziksel özellikler diyorsun. Yani geniş kalça ve iri göğüsü şu şu sebepten beğeniriz diyordun. Onlardan hoşlanırız diyordun. Şimdi ise değiştirerek tüm fiziksel özelliklere getirdin. Demekki geniş kalça ve iri göğüsü beğenmiyor muymuşuz? Geniş ve iri göğüsü seçmenin çocuk doğurma ve emzirme ile ilgisi nedir? Kişi kendi beğendiği eşi seçerken çocuk doğurma falanı filanı düşünmez artık diyorum. Senin dediklerin eskiden olabilirdi vahşi doğada. Senin iddian şuydu iri göğüs ve geniş kalçalı kadınları beğeniriz çünkü işte çocuğa iyi bakıyorlar emziriyor ve doğuruyorlar. Sonra tüm fiziksel özellikler seçime falan getirdin. İddianı desteklemek yerine konu değişti orada. İşte çocuk ile alakası nedir diyordum. Eş seçerken çocuk emzirmesine ve doğurmasına bakmıyorum ve çoğu insan da bakmaz artık şehirlerde yaşıyoruz diyorum. Senin iddian buydu bunu açıklaman lazım.

  Ya oğlum sen neden anlamak istemiyorsun? Sen bakmıyorsun diyorum sana zaten, bilinç altı seviyesinde oluyor bu olaylar. Memeli hayvanların hepsi iri göğüse ve özellikle kalçaya önem veriyor ve bu ikilinin en büyük özelliği de doğumlar konusunda başarılı olması, daha nasıl bir kanıt istiyorsun anlamadım ki. Surat güzelliği zaten kültürel bir şey, her yüzyılda güzel denilen surat değişiyor, bir erkeğin bir kızda gerçek olarak baktığı fiziksel özellikler bellidir.

  Bir köpek çiftleşirken sonunda çocuk çıkacağını falan zaten bilmez, ama yaptığı seçim çocuğunun yaşama ihtimalini artıracak türdendir. Dindarsan tanrı ona bu içgüdüyü vermiştir, evrimciysen böylesi hayatta kaldığı için bu şekilde gelişmiştir, panteistsen evrenin uyumu için bu özellikler oluşmuştur, ne fark eder ki düşüncen? Bir tartışmanın amacı bilgi paylaşımı, bir şey kanıtlamak ya da bir sonuca varmak içindir, ama sen tartışmak için tartışıyorsun gibi hissediyorum gerçekten.

  Yarın iş günü, gece gece daha fazla uğraşamayacağım, anlaşamadıysak anlaşamamışızdır, bu tartışma burada biter.

  İyi de ispatlandı mı ki? Hayvanlardaki ile insanlardaki durum farklı olabilir. Beyin farkı var. İçgüdü demek akıl ve düşünceden bağımsız olarak yapılan davranış. Sen içgüdüye bağlarsan nasıl olacak ki? İnsanın işte beyni gelişmiş olduğu için içgüdü değil bilinçli seçim oluyor. Bilinçli seçerken de işte doğurma emzirmeye önem veren kişi gerçekten azdır. Yani içgüdü olmuyor o zaman. İçgüdü beyni az gelişmiş canlılarda olur. Otomatik bir hareket gibi. Beyin az gelişmiş olduğu için akıl ve düşünceden bağımsız olarak seçim yapabilirler diye düşünüyorum. Ama insanda gelişmiş bir beyin olduğu için bu yaptığın içgüdü açıklamasına pek sıcak bakamıyorum. Çok basite indirgemek gibi geliyor yahu.

  Ayrıca evrimciysen, tanrıya inanıyorsan şu ya da buna inanıyorsan açıklama şöyle demek olmaz. Biz inanca bağlı bir şey konuşmuyoruz. Bilimsel açıklamasını konuşuyoruz. Yani gerçek iradeden bağımsızdır. Sen buna inanıyorsun o halde böyledir olmaz. O zaman inanç tartışması olur. Bilimsel bir konuşma olmaz. Yani şuna inanıyorsan şöyledir söylemi buraya uygun değildir. İnanca bağlı olmayan gerçekleri konuşuyoruz. O yüzden o söylem geçersiz. Bilgi paylaşımı olduğunu sen de söylemişsin. O zaman gerçeğin ne olduğunu konuşalım. Şuna inanıyorsan şöyleyi değil.
  _____________________________
  Just tell me it's not over...
 • Yüzbaşı
  363 Mesaj
  La uzatmayın tamam yeter  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  12217 Mesaj
  Vücudu güzel olanı daha da güzel gösteriyor. Göğüsleri öne, kalçayı da arkaya çıkartıyor. Boyu uzun olanların ayakları da uzun ve ince olduğu için rahatlıkla giyilebiliyor. Boyu da daha uzun gösteriyor. Özellikle de bacakları güzel olanların bacaklarını ön plana çıkartır.

  |
  |
  _____________________________
  Sormak istediğiniz sorular için PM atabilirsiniz.
 • Binbaşı
  1851 Mesaj
  Kadınlar topuklu giyince kendilerini daha seksi,çekici ve özgüven dolu hissederler.
  Ayrıca topuklu giydiklerinde daha uzun ve narin görünürler.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  4 Not
  nedenini hiç düşünmemiştim, bende severim giymeyi. bilemedim şimdi
  edit: ama uzun görünmek için değil. bazıları için sebep bu olabilir ama benim boyum fena değil, bir de 10 cm topuklu giyince fazla uzun hissediyorum  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikaha -- 5 Ekim 2016; 0:20:34 >
  _____________________________
 • Yarbay
  5787 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Mikaha

  nedenini hiç düşünmemiştim, bende severim giymeyi. bilemedim şimdi
  edit: ama uzun görünmek için değil. bazıları için sebep bu olabilir ama benim boyum fena değil, bir de 10 cm topuklu giyince fazla uzun hissediyorum

  Erkekler de mi topuklu giymeye başladı yahu?
  _____________________________
  Just tell me it's not over...
 • Yüzbaşı
  715 Mesaj
  E güzel durur abi, gidip de stiletto giyilecek yerde babet giyerse kadın olmaz yani
  |
  |
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  4 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: Save The Day

  quote:

  Orijinalden alıntı: Mikaha

  nedenini hiç düşünmemiştim, bende severim giymeyi. bilemedim şimdi
  edit: ama uzun görünmek için değil. bazıları için sebep bu olabilir ama benim boyum fena değil, bir de 10 cm topuklu giyince fazla uzun hissediyorum

  Erkekler de mi topuklu giymeye başladı yahu?

  yav he
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  389 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: TEHET

  Göğüsü öne kalçayı arkaya çıkarıyor. Bu da kadınlarda seksi bir görüntü oluşturuyor.

  artı olarak seksi görünümün sebebi ise genlerimizdeki çiftleşme ve iyi eş duygusunun yoğunluğundan kaynaklanıyor.

  daha büyük göğüs; daha fazla süt demek. süt ise yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırdığı için erkeğin sperminin gelecek nesile olan güvenini arttırır.

  daha büyük kalça; yavrunun dişinin sırtında daha rahat seyahat edebilmesi için yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırır.

  ne kadar ilkel gözükse de ne yazık ki genlerimize ve onun belirlediği kurallara bağlıyız.

  Kalçanın büyük olması çocuğun annenin sırtına binebilmesi için bir tercih sebebi midir bilmiyorum. Ama doğurganlık göstergesi olduğundan eminim. Geniş kalçalar büyük pelvik girim göstergesidir. Doğum eylemi bu kadinlarda daha rahat olur. Evrimsel açıdan eski erkeklerin kadın kalçalarını bu gözle değerlendirdikleri düşünülüyor.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  10 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: KaramelizeYogurt


  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: TEHET

  Göğüsü öne kalçayı arkaya çıkarıyor. Bu da kadınlarda seksi bir görüntü oluşturuyor.

  artı olarak seksi görünümün sebebi ise genlerimizdeki çiftleşme ve iyi eş duygusunun yoğunluğundan kaynaklanıyor.

  daha büyük göğüs; daha fazla süt demek. süt ise yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırdığı için erkeğin sperminin gelecek nesile olan güvenini arttırır.

  daha büyük kalça; yavrunun dişinin sırtında daha rahat seyahat edebilmesi için yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırır.

  ne kadar ilkel gözükse de ne yazık ki genlerimize ve onun belirlediği kurallara bağlıyız.

  Kalçanın büyük olması çocuğun annenin sırtına binebilmesi için bir tercih sebebi midir bilmiyorum. Ama doğurganlık göstergesi olduğundan eminim. Geniş kalçalar büyük pelvik girim göstergesidir. Doğum eylemi bu kadinlarda daha rahat olur. Evrimsel açıdan eski erkeklerin kadın kalçalarını bu gözle değerlendirdikleri düşünülüyor.

  evet hocam, doğru. yazmayı unutmuşum.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  561 Mesaj

  işlin aslı yönetme duygusu arkadaşlar görselliğe vermiş ama değil yükselmek yerden yüksek durmak insana bi bakıma öz güven verir diğer insanlara yukardan bakmanı sağlar onları yönetme isteğini gösterir.
  |
  |
  Save The Day kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________

  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
  - Bilgisayar Mühendisi -
 • Er
  0 Mesaj
  bence çok güzel gozukuyorlar giysinler
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5787 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: stuff2

  işlin aslı yönetme duygusu arkadaşlar görselliğe vermiş ama değil yükselmek yerden yüksek durmak insana bi bakıma öz güven verir diğer insanlara yukardan bakmanı sağlar onları yönetme isteğini gösterir.

  katılıyorum
  |
  |
  _____________________________
  Just tell me it's not over...
 • Yarbay
  5007 Mesaj
  Kadında topuklu ayakkabı sevmeyen ılıktır.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  442 Mesaj
  Kadinda en cok hosuma giden sey  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  147 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: The Notorious


  quote:

  Orijinalden alıntı: TEHET

  Göğüsü öne kalçayı arkaya çıkarıyor. Bu da kadınlarda seksi bir görüntü oluşturuyor.

  artı olarak seksi görünümün sebebi ise genlerimizdeki çiftleşme ve iyi eş duygusunun yoğunluğundan kaynaklanıyor.

  daha büyük göğüs; daha fazla süt demek. süt ise yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırdığı için erkeğin sperminin gelecek nesile olan güvenini arttırır.

  daha büyük kalça; yavrunun dişinin sırtında daha rahat seyahat edebilmesi için yavrunun hayatta kalma ihtimalini arttırır.

  ne kadar ilkel gözükse de ne yazık ki genlerimize ve onun belirlediği kurallara bağlıyız.

  Hocam mantıklı geldi ama benim anneannemin kafamdan buyuk memintolari ve normal insanın iki kati kadar totosu var o zaman onun daha seksi bulmamız lazım yalan miyim :D  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
SEO
haberler
Bey Azura
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.