Şimdi Ara

kaç tl maaş yeter size kafanızdaki hayat için (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
10
Favori
19.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bydeath123

quote:

Orijinalden alıntı: adem-123

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adem-123

quote:

hayal değilmi arkadaş bizim millet hep küçük düşünüyor
    niye maaşa tabi olayım kardeşim
    dünyanın en büyük teknoloji üreten firmalarından birinde yönetim kurulu başkanı %75 lik bi hisse kalan %25 de ıvır zıvır oraya buraya ugraşacak adam lazm :)
    şirket bütçesi resmi + gayriresmi olarak en az 500 milyar dolar olmalı
    gayrimenkuller ve çeşitli yatırımlar en az 100-150 milyar dolar olmalı
    nakit isviçre hesabımdada 3-4 trilyon dolar zula para olması borsa manipülasyonu yapabilmek adına :)
    tabiki diğer birçok şirkette en az 3-5 trilyon dolarlık toplam hisse hacmine sahip olmak lazım.
    en az 10-15 sivil toplum kuruluşunda yönetici olmak lazım.
    çeşitli yardım kurum ve dayanışma dernekleri olmalıki vergiyi az ödiyelim :)
    amazon.com gibi büyük e-ticaret sitelerinde en az %20 hisse
    savaş sistemleri üretebilecek teknolojilerin arge ve üretimini üstlenmiş olup çoğu ülkenin savunma ve silahlanma ihtiyaclarını karşılıyabilme gücü olmalı tabiki
    dünyanın en büyük savaş ekipmanlarını gelmiş geçmiş tarihi barındıran ekipmanlara sahiplik yapmalı
    petrol şirketleride şart tabi (herşeye rağmen 30 yıl daha dünyaya enerji saglıyacak enerji kaynağı)
    tabiki diğer enerji alanlarınada atılım yapılmalı.
    elmas madenleri ve dünyanın 4 bir yanında maden araması yapmak.
    ve tabiki şart olan büyük paralarla siyasete atılan insanları yönetmek :) onların sağlıyacagı izinleri lehine kullanabilmek gerekli tabi .=)
    aynı zamanda illaki avukat olmakta gerekli
    özel güvenlik şirketleri kurmalı ve burada yetiştirdigin özel insanları çeşitli büyük şirketlere yerleştirmelisin.
    yetimhaneler kurulmalı lehine yaşıyacak şekilde insanlar yetiştirilmeli.
    gıda işinide atlamamak lazım mutlaka büyük gıda firmaları kurulmalı.
    su kaynakları satın alınmalı.

aslında daha güzel fikirler ve hayaller varda işte yazsak bile suç olur :)

bu yazdıklarını oyunlarda bile yapamassın yahu:):)

yahu kardeş bizde yaparız demedik hayal değilmi herkez 3-5-10-20 sallıyor çoğu üniversite görmemiş yada bitirmiş iş bulamayacak arkadaşlar 1.5 kagıta çalışacak veya asgari ücrete çalısacak veya 2 bin tl alıp ulan arkadaş sigorta primlerim niye asgari ücret üzerinden yatıyor derken kara toprağı boylayacak arkadaşlar:=)
    onun için bari sallıyoz büyük sallıyalım

oda var:)

ben hayel vs kurarken duruma göre kuruyorum bakalım aslında hayel vsde değil plan diyelim:)

hacı boşversene tuturmuşlar bi türkü yok 2023 yok 2053 yok 2000 bilmem ne muhalefet desen yok o hırsız o dürüst hepsi tututrmuş bi türkü söyliyip duruyor hangisi gelse ne yapacak belli kardeş hep böyle olmuş
    atatürk hata yapmış bunu kabul etmek lazım demokraside cumhuriyette yaramadı bu millete insanların haline bak rahatlık batıyor hep adam 5000 dolar almış 2.10 ken diyorki şimdi dolar 3 lira olsa ne güzel olur ulan insan evladı o dolar 3 lira olacakta senin paran 3kuruş kar edecek diye ülke kaç milyar dolar kaybedecek düşünmez benci olduk egomanist olduk biz
    bak ortadoğuda nasıl ülkeler bir bir terörist oluyor veya terörist ilan ediliyor bak kardeşim gör islamı kötü göstermek için herşeyi yapıyorlar.
    takmışız bi avrupaya al akrabalarım avrupada herifler başkasının çöpüne çöp attı diye 300-400 euro ceza yiyor tamam heriflere iyi maaş veriliyor ama en ufak hatanda yarısını geri alıyorlar okuyanlara her ay bizim asgari ücretten çok para veriyorlar lakin üniversiteyi bitiremedinmi faziyle geri alıyor dünyada var bi düzenya öttürüyorlar insanlığı 3-5 tane malum herşeyi yönlendirir ülkeler masada verilir hani yukarda yazdıklarımı yadırgadınya bunlara sahip olup dünyaya yön veren itler var gelelim şuanki yönetimden memnunmuyum şuanda cumhuriyet döneminde en iyi zamanları yaşıyoruz bu birşeyi değiştirirmi hayır bu ülkenin baştan yapılanması lazım zihniyet yok bir kere eğitim yok adam üniversite bitiriyor sözde sohbet edecek kadar bilgiye sahip değil.
    emekli diyor maaşa zam o diyor buna zam kimse demiyor ülkem herkez sordunmu vatan millet sakarya işine gelmedi hadi ya
    insanlar birbirine suizan etmekten vazgeçmedikçe bu ülkedende dünyadanda bi halt olmaz insanlardan bi halt olmaz.

sözlerinin bir kısmına katılıyorum, ama bu ATA nın yaptığı birşey değil , daha çok 60 lar sonrası topluma yavaş yavaş işlenen bir mutsuzluk duygusu - bu nasıl yapıldı - kim yaptı - nasıl yaptı - derin konu,

ama bilinçli yapıldı - memleketi kendi kendine bitirmenin yavaş ama planlı bir yolu ..

kimse halinden memnun değil .

eskiden adanmış insanlar vardı - cumhuriyetin ilk 10 yıllarında .. işine adanmış insanlarımız- memurumuz - bankacılarımız - öğretmenlerimiz - kendisi için var gücüyle , memleket için var gücüyle çalışan , oturduğu koltuğunu benimseyen/kabullenen ve o pozisyonda görevini en iyi şekilde yapmaya çalışan .. hepsi sıkıntı çekerdi ama işlerini en iyi şekilde yapmaya devam ederlerdi..

şimdi ne olduk : herkes her şeyden şikayetçi - memur olabilmek için koşup sınavlara - kurra'lara katılıp - 3-5 gün sonra halinden şikayet edenler, ve bu mutsuzlukla işini bile düzgün yapmayanlar..
    ne olduğunu unutup hep ne olacağım derdine düşenler, kolayca - çalışmadan gereğinden fazla para hayali kuranlar.. hep daha fazla - hep daha fazla..
    TV de sosyeteyi - magazini izleyip hep daha fazlasına bilinçsizce özenenler.. herkesin aklı başkasının malında.. ve kimse işini layığı ile yapmıyor.. bu hale geldik..

• 3000 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: manufaruk

quote:

Orijinalden alıntı: General.

Şuan gelirim aylık 15000tl ama rahatım yok kardaş. Eskiden 2000tl kazanırdım gezerdim tozardım. Şuan saat 21:10 daha 22:30'a kadar çalışmak zorundayım. Böyle paranın içine....

Mesleğiniz nedir ?

Tekstil ticaret.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkan4407

Günlük Giderler: Ulaşım 5 TL kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri - 20 TL diğer günlük giderler 5 TL desek
    Toplam günlük gider: 30 TL Aylık: 900 TL

Hafta Sonu için küçük eğlenceler (Sinema, şehir turu, cafede dostlarla oturup sohbet vs.) 25 TL desek Aylık: 100 TL

Kira 600 TL

Elektrik Su, ısınma ve diğer faturalar 300 TL

Aylık taksitli borçlar (kıyafet, mobilya, beyaz eşya, elektronik alet, mutfak aletleri, seyahat-tatil taksitleri vs.) 100 TL

Aylık Market alışverişi (deterjan, şampuan, traş malzemesi vs.) 150 TL desek

GENEL TOPLAM: 2150 TL.

İnsan gibi yaşamak için bir bekara yetecek minimum para bence budur.

Güzel bi hesap. Aylık taksitli borçlar biraz az görünüyor sadece, 100 liradan yıllık 1200'e pek bir şey alamamıyorsun eve ve kendine. Sadece kıyafet diyebiliriz o taksite :)

Bir de şu var:
    Kardeşin bir şey istiyor alıyorsun, anneler günü geliyor alıyorsun, doğum günleri geliyor alıyorsun, bayram geliyor veriyorsun. Az buz değil her kalem 150-200'den aşağı olmuyor.

Araba; 1000 kasko, 150 sigorta, 200 muayene(2 yılda 1), motorlu taşıt vergisi 650(yeni araç daha fazla), lastiği otu çöpü sürekli biri karşına çıkıyor. Yıllık 2000 lira bunlara gidiyor.

Cidden bir şeyleri sıfırdan yapmak çok zor. Aç tavuk kendini darı ambarında sanarmış. İlk zamanlar ben de öyle sanmıştım, sonra anlıyorsun gerçekleri :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• insanın bu konuda doyma noktası yok ki bu ihtiyaçlar hiyerarşisi, hep bir adım fazlasını istiyoruz ve en sonunda tükenmişlik sendromuna kadar gidiyor:)) isterseniz bi bakın Moslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine, işletmeciler iyi bilir ayrıca eve giricek iyi bir maaştan önce iyi bir eş lazım beyler, kafan rahat olsun cebin dar olsun üç günlük dünya zaten
  • Ne umutlar gördüm içlerinde para yok , ne paralar gördüm içlerinde umut yok

2 kağıt yeter gibi
  • Arabam olsun isterim ama araba süremem çünlü çok korkarım. O yüzden güzel bir araba ve arabayı kullanacak kişiye maaş, bir tane güzel bir müstakil ev, esnek çalışma saatleri olacak bir iş olsun yeter..

Şuan 2000 TL alıyorum ama gerçekten para kazanmak insanı kısıtlıyor. Hayatı yaşayamıyorsunuz. İşten çıkıp eve gidene kadar zaten ölüyorsunuz ki o yorgunlukla eve kendinizi zor atıyorsunuz. Ailenizle mi sohbet edersiniz yoksa eş-dost'lamı derken uykunuz çoktan gelmiştir. Hafta sonları dışarı çıkmak istemezsiniz, biraz daha durayım da dinleneyim dersiniz. Güzel bir para vericek mesleğim olsun 10 yıl çalışırım yeterli olur herhalde... Bu çalışmak çok sıkıcı be :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: double or nothing

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

5000tl ile tek başına lüks yaşarsın

Ben öğrenci halimle (ev kirası-elektrik-su-internet) vb harcamalarım yok, yemek falan yok ailemle yaşıyorum, daha bunun alışverişi var, tatili var ekstraları var falan filan, onlar da benden çıkmıyor arabamın taksidini bile babam veriyorken ayda 2-3.000tl harcıyorum, bir de bunlar eklenince 5000tl nasıl lüks yaşanır?

bu arada "yeter" deseydin cevap yazmayacaktım, "lüks yaşarsın" yazdığın için cevap yazdım.

konuya gelecek olursak, şu yeter diyen kimseye o para yetmeyecek söyleyeyim. hiç bir zaman yetmez çünkü. 5 kazanırsan 5, 10 kazanırsan 10, 100 kazanırsan 100 harcayacak kadar yaşar insan.

Kardes ben hesabını yapmıştım tatili bile eklemiştim üstüne ve gayet rahat yetiyor sen müsrif bir insansan 10da yetmez.

bak simdi yeter diyorsun

sen ilk mesajinda luks yasanir demissin. zaten ben ona yazdim. yoksa yetmesi dusunulurse 2 de 3 de yeter.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben öğrenci halimle (ev kirası-elektrik-su-internet) vb harcamalarım yok, yemek falan yok ailemle yaşıyorum, daha bunun alışverişi var, tatili var ekstraları var falan filan, onlar da benden çıkmıyor arabamın taksidini bile babam veriyorken ayda 2-3.000tl harcıyorum, bir de bunlar eklenince 5000tl nasıl lüks yaşanır?

bu arada "yeter" deseydin cevap yazmayacaktım, "lüks yaşarsın" yazdığın için cevap yazdım.

konuya gelecek olursak, şu yeter diyen kimseye o para yetmeyecek söyleyeyim. hiç bir zaman yetmez çünkü. 5 kazanırsan 5, 10 kazanırsan 10, 100 kazanırsan 100 harcayacak kadar yaşar insan.

Kardes ben hesabını yapmıştım tatili bile eklemiştim üstüne ve gayet rahat yetiyor sen müsrif bir insansan 10da yetmez.

bak simdi yeter diyorsun

sen ilk mesajinda luks yasanir demissin. zaten ben ona yazdim. yoksa yetmesi dusunulurse 2 de 3 de yeter.

GAYET RAHAT YETIYOR. Ayrıca yazdigin yazdigin yaziyi şimdi okudum bildigin saçmalamışsın kardes.

Edit: Hiçbir temel ihtiyacını kendin ödemeyip 3 bin tl para harcamak lüks yaşamak olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi double or nothing -- 30 Eylül 2014; 9:41:40 >

• 4000-5000. şuan ki kazancım 2.500 yetmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VerKurtul

Ula ben 17 yasimda halimle ayda 5bintl **** futboldan a takimdayim siz daha okul okuyup bplanliyorsunuz 5bin almayi :)

Parakalmiyor beyler aileme yardimci oluyorum hemde oyle demeyin bence daha buyuk bi mevla 10bintl civari tum hayalinizi bi zaman icersirinde yapabilirsiniz :)

Edit: kiskananlar ekdilemis :))

Bursada ki enes senle yasit senede 250000€(mac basida 10 bin aliyor+primleride var) aliyor sen burda 5in 10 un lafini yapiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaraAy_ -- 30 Eylül 2014; 9:40:54 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 5000
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peekay

Guzel havuzlu bi sitede ev alabilmek icin 250-300 bin tl gerek
    Aylik 5 kazansam 3 oraya versem yilda 36 bin yapar 7-10 yilda bu parayi oderim

2 bin tl gecim icin yeter mi ? Yetmez
    Her zaman en fazlasina ulasmaya calisin
    Acikcasi okuyarak bu paralari kazanacagima inanmiyorum
    Ticarete atilacagim insallah

Okuyarak ancak maaşlı bir işin olur. Rızkın 3/4'ü ticarettedir. Ticareti adam gibi yaparsan kazanırsın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bak simdi yeter diyorsun

GAYET RAHAT YETIYOR. Ayrıca yazdigin yazdigin yaziyi şimdi okudum bildigin saçmalamışsın kardes.

Edit: Hiçbir temel ihtiyacını kendin ödemeyip 3 bin tl para harcamak lüks yaşamak olmuyor.

ben de diyorum ki gayet rahat yetmesi ile luks yasayabilmek farkli seyler. sen luks yasanir dedigin icin ben sana cevap yazdim zaten yoksa niye yaziyim.

neresinde sacmalamisim bu arada?

• Oturarak başarıya ulaşan tek varlık tavuktur. arkadaşlar evet hayeller güzel hepimizin farklı farklı düşünceleri var fakat o paraları kazanabilmek içinde bişeyler yapmak gerek tabi nasip meseleside önemli bi konu.

Bir hikaye vardı aklıma geldi allah nasipimizi bol etsin insallah.

Sultan Mahmut kıyafet değiştirip, beraberinde sadrazam ve birkaç muhafız ile halkı teftişe çıkmış. Dolaşırken bir kahvehaneye girip oturmuşlar. Bakmışlar müşteriler kahvehaneciye seslenip duruyor: "Tıkandı Baba, çay getir"; "Tıkandı Baba kahve getir". Tıkandı Baba lakabı Sultan Mahmut'a ilginç gelmiş. Merak edip kahvehaneciyi çağırmış. Kahvehaneci gelince:
    - Baba sana neden "Tıkandı Baba" derler? Hele otur da anlat, demiş.
    Tıkandı Baba başlamış anlatmaya:
    - Ben bir gece, bir rüya gördüm. Rüyamda tanıdığım tüm insanların bir çeşmesi vardı ve hepsinin çeşmesinden oluk oluk su akıyordu. Benim de bir çeşmem vardı fakat benim çeşmemdeki su ip gibi akıyordu. Sonra ben; "Keşke benim çeşmem de onlarınki kadar aksa" diye içimden geçirdim. Sonra yerden bir çomak alıp suyun geldiği oluğu dürtmeye başladım. Ben oluğu dürterken çomak kırıldı ve ip gibi akan suyum damlamaya başladı. Bu sefer ben; "Keşke çeşmem diğerlerininki kadar olmasa da, bari eskisi kadar aksa" diye içimden geçirdim ve oluğu kurcalamaya devam ettim. Ben uğraşırken suyun geldiği oluk tamamen kırıldı. Az önce damlayan suyum, tamamen kesildi. Ben yine uğraşmaya devam ediyordum ki, o sırada Cebrail göründü; "Tıkandı, baba! Artık uğraşma!" dedi. O gün bu gündür bu rüyamı kime anlattıysam adım Tıkandı Baba'ya çıktı. Hangi işe elimi attıysam olmadı. Şimdi de burada çaycılık yapıp zar zor geçinmeye çalışıyorum.
    Tıkandı baba'nın anlattıklarından etkilenen Sultan Mahmut, muhafızlarına; "Bundan sonra her gün bu adama bir tepsi baklava getirin; her baklava diliminin altına da bir altın koyun." diye emir vermiş. Hemen ertesi gün askerler ilk tepsi baklavayı getirip, Tıkandı Baba'ya teslim etmişler. "Padişahımızdandır" diyerek...
    Tıkandı Baba baklavaya sevinmiş. "Ne zamandır tatlı yemişliğim de yoktu" diye içinden geçirmiş. Almış tepsiyi tutmuş evinin yolunu. Yolda düşünmüş kendi kendine; "Yahu ben bir canıma nasıl yerim bir tepsi baklavayı? En iyisi ben buna hiç dokunmadan satayım."
    Tıkandı Baba işlek bir yol kenarına kurmuş tezgâhını başlamış; "Taze baklava! Taze baklava!" diye bağırmaya... Bu sırada yoldan geçen bir Yahudi baklavaya talip olmuş. Üç aşağı beş yukarı anlaşmışlar, Yahudi baklavayı alıp gitmiş... Tıkandı Baba baklavadan kazandığı ile ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamış.
    Yahudi baklavayı evine götürmüş. Bir dilim atmış ağzına... Fakat dişine bir şey değmiş... Bu nedir diye bir bakmış ki; altın. Ve baklavanın her diliminin altında bir tane altın... Yahudi bu duruma anlam veremese de ertesi gün tekrar aynı yere gitmiş ki; aynı adamı görür müyüm diye... Bakmış ki adam orada... Demiş ki; "Sen her akşam burada olacaksan, biraz indirim yap da ben her akşam alayım bu baklavaları senden." Tıkandı Baba kabul etmiş ve her akşam baklavayı Yahudi'ye satmaya başlamış.
    Sultan Mahmut, bir ay baklava gönderdikten sonra; "Bakalım Tıkandı Baba şimdi ne durumda?" deyip adamlarıyla beraber tutmuş kahvenin yolunu. Fakat bu kez kıyafet değiştirmeden... Sultan Mahmut bakmış ki; Tıkandı Baba aynı tas aynı hamam. Ne uzamış ne kısalmış. Yine aynı kahvehanede, ekmek kavgasında... Sultan Mahmut, Tıkandı Baba'yı yanına çağırtıp sormuş:
    - Tıkandı Baba sana yolladığım baklavaları almadın mı?
    Tıkandı Baba biraz mahcup:
    - Geldi hünkârım, demiş. Ben de satıp ihtiyaçlarımı giderdim. Duacınızım.
    Sultan Mahmut, bunu duyunca tebessüm etmiş. "Anlaşıldı Tıkandı Baba, sen gel bakalım benimle" demiş. Birlikte sarayın yolunu tutmuşlar. Saraya varınca Sultan Mahmut, Tıkandı Baba'yı doğruca hazine odasına götürmüş. Sultan Mahmut, Tıkandı Baba'nın eline bir kürek tutuşturup:
    - Baba daldır bakalım küreği istediğin yere... Küreğin üzerinde ne kalırsa senindir, demiş.
    Bunu duyan Tıkandı Baba öyle heyecanlanmış ki; küreği ters tuttuğunu fark etmemiş bile... Hızla küreği daldırıp çıkarmış ama ne çare? Kürek ters olunca üzerinde bir tanecik altın kalmış o da düştü düşecek... Derken o da düşmüş. Sultan Mahmut:
    - Baba, demiş. Senin buradan nasibin yok! Sen şu bizim askerleri takip et. Onlar ne derse yap.
    Tıkandı Baba boynunu büküp düşmüş askerlerin önüne... Sultan Mahmut askerlerden birini yanına çağırmış:
    - Bu adamı alın Üsküdar'a götürün, demiş. Deyin ki; baba bir taş seç. Seçtiği taşa karışmayın. Sonra deyin ki; seçtiğin taşı fırlat. Tıkandı Baba taşı ne kadar uzağa atarsa; durduğu yerden taşı attığı yere kadar ona verin.
    Askerler Tıkandı Baba'yı alıp Üsküdar'a götürmüş. Demişler ki baba bir taş seç. Tıkandı Baba sormuş "Ne için ki?" diye ama askerler bir şey söylememiş. Tıkandı Baba; şu büyüktü, şu küçüktü, şu yamuktu derken kocaman bir kayaya sarılmış demiş ki seçtiğim taş budur. Askerler demiş ki; "Baba sen şimdi bu taşı fırlat, ne kadar uzağa atarsan o kadar yer senindir." Bunu duyan Tıkandı Baba heyecanla seçtiği taşa atılmış, güç bela yerden kaldırmış. Fakat taşın ağırlığını direyemeyip elinde taş olduğu halde sırtüstü devrilmiş. Taş da üzerine düştüğünden oracıkta can vermiş. Askerler gidip durumu Sultan Mahmut'a anlattıklarında, Sultan Mahmut o meşhur sözünü söylemiş:
    - Vermeyince Mabut, neylesin Mahmut?

• 2000TL maaş çocuksuz evli bir çifte zor yetiyor. Ama şu da var 5000TL giren bir çocuklu bir aile bile para nereye gidiyor bilmiyorum bitiyor diyor. Paran ne kadar artarsan harcamalarında artıyor. Çocuk okutmak yoksa işin içinde 4-5bin tl bir çifti rahat ettirir.
  • 5K

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bak simdi yeter diyorsun

ben de diyorum ki gayet rahat yetmesi ile luks yasayabilmek farkli seyler. sen luks yasanir dedigin icin ben sana cevap yazdim zaten yoksa niye yaziyim.

O 3 bin tlyi nereye veriyorsun ?

• 25 yasindayim, ne kadar cok kazanirsan o kadar gidiyor arkadaslar. Suan aylik gelirim 5000 Tl ve bekarim. parayi biriktiriyorum(bir kismini alisverisi severim) ama hayatta karsimiza oyle olmadik seyler cikiyorki, ne bereketi nede o parayi kazanmak icin gayret kaliyor insan da.

o yuzden ben su kadar alirim bana yeter demekle olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bak simdi yeter diyorsun

O 3 bin tlyi nereye veriyorsun ?

aylik1000 tlye yakin benzin parasi veriyorum 750-800 civari
    gece cikmak zaten nerden baksan 200-300 tl minimum haftada 1 ciksan ayda 4 eder, minimum 1000 tl de ona de.
    cogu zaman hem oglen, hem aksam disarda yiyorum ortalama 30 tlden hesapla gunde 50-60 yemege gidiyor.
    ayda 700-800 de oyle hesapla.
    geri kalani da vale parasi.

2.500 u vurdu sanirim.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.