Şimdi Ara

Kaç Net (Sayısal)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Kaç Net (Sayısal)

(En Son Oy Tarihi: 7.3.2016)
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkes 120-140 herhalde

• -40 işaretledim.30 net gelsin Namaza baslayacagım.

• Istedigin olur umarim

• İkinci üniversite için bugün girdim. 2008 Öss ile üniversiteye adım atmıştım. 2013'de mezun oldum.

Türkçe 25 net, matematik 20 net, sosyal 15 net, fen de 30 net dolaylarında bekliyorum. Toplayınca 90 ediyor.

90-100 arası gelir diye tahmin ediyorum. Genelde tahminleri karamsar yaparım.

Herkes için hayırlısı olsun. Sınavın 160 soru / 160 dakika olması ve benim o tempoya her soruya ayrı ayrı 1 dakika ayıramadan zihnimin su kaynatması performansımı epey aşağı çekti. 3 Soruya 2-3 saat müddet verilen termodinamik vizeleri, finalleri gibi değilmiş :)

Ufak bir değerlendirme yapmam gerekirse;

Türkçe: Paragraf sorularından bir yerden sonra kusma noktasına geldim her Türk genci gibi. Hangisi çıkarılamaz şeklinde olumsuz yüklem taşıyan sorular epey vakit alıcıydı. Şahsen ilk 31 soruyu işaretleyip geriye kalan 9 soruya bakmadım bile. Allah hepsini yapanlara sabır versin. Her paragraf gereksiz yere uzatılmış. Sıralama soruları da vaktimi çaldı.

Matematik: 27 soru işaretledim. Geometri sorularından bir tane yaptım, şekilli sorulara da dokunmadım aynı şekilde. Problemlerin ve temel işlem gerektiren soruların kolay olduğunu düşünüyorum. Geometri'den pek anlamadığım için çözmediğim gibi yorum da yapmıyorum. Temel kısmı daha zor bekliyordum açıkçası. Problemlerin güncel hayattan alınması (3 evetli yarışma) ya da sosyal medya dezenformasyonlarına atıfta bulunması(0'ları sadeleştirme) hoşuma gitti.

Sosyal: Seçmece Tarih Din Felsefe Coğrafya kafama eseni 25 tane işaretledim. Din ve Tarih kolay, Felsefe testi ayrı bir Türkçe 2 gibiydi. Atatürk'ün bol örnek verildiği ve Hz Ömer'e kadar giden bir tarih testi beni mutlu etti, not edeyim. Gavura gavur demiyoruz. Din soruları genel kültürlüktü. Ayeti yorumla yeter. Coğrafya bilgi ve yorum karışıktı. Ham madde iyi bir yorum gerektiriyordu mesela.

Fen: Fizik soruları aşırı derecede kolaydı ama iletkenlikle ilgili bir soruyu hatırlayamadığımdan boş bıraktım. Çoğunlukla sözel ve kalem kullanılmadan yapılacak sorulardan ibaretti.

Kimya: Bilgi ağırlıklı sorulardı. Alanım gereği hiç zorlanmadan takır takır yaptım hepsini. Çalışan mükafatını almıştır. Yoruma yer yoktu.

Biyoloji: Beni fende batıran kısımdı. Sevmedim, sevemedim. Bölünmeler, çift zarlılar ah ah :).

Vaktimi biraz daha planlı kullanabilseydim. Dönüp bakmadığım Türkçe ve Mat sorularından 7-10 net daha çıkarabilirdim belki ama kısmet. Yapacak bir şey yok :)

Hayırlısı LYS'ye, gelecek puana göre tercihte bulunacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuzeybudenizi -- 16 Mart 2015; 1:57:02 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.