Şimdi Ara

Kablosuz İnternet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar, masaüstü bilgisayarımla evimdeki modeme kablosuz bağlanmak istiyorum. Bunu en ucuz şekilde nasıl halledebilirim? (Adatör, Router, Switcher...)

(Modem yan odada ama kablolu kullanmak için uygun değil)

• Win7 mi Win8 mi?
  • Basit bir usb adaptör yetecektir 20-30 tl gibi bir fiyatı var.
  • Windows 8.1 kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basit bir usb adaptör, örneğin online oyunlarda fazla ısınıp lag durumu oluşturur mu ? Bir de Wireless Klavye-Mouse seti kullanıyorum. WiFi engeller mi, engellerse ne kadar etkisi olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: XdC

Basit bir usb adaptör, örneğin online oyunlarda fazla ısınıp lag durumu oluşturur mu ? Bir de Wireless Klavye-Mouse seti kullanıyorum. WiFi engeller mi, engellerse ne kadar etkisi olur?

Yok engellemez.
  • Kablo çekme imkanın varsa kablo çek derim ben.Ama oynanan oyuna göre değişebilir.Mesela LOL'ü kablosuzda 160pingde oynarken kablo ile 85-90 arası oynamıştık.
  • Hocam bunlar çok pahalı. Benim düşüncem Asus PCE-N10. Vatanda haftasonu indirimiyle 35 TL'ye geliyor.

• imzamdaki ASUS PCE-N15 WI-FI KART, PCI-ex bağlantılı. 16MB/s internetim var ve banamısın demiyor. 30MB/s 'e kadar yolu var. en alt kattayım, bir üst kattaki modemi tam çizgi çekiyor :) Anakartında küçük PCI-ex girişi yada boşta PCI-ex girişi varsa tavsiye ederim. Kurulumu da basit, masaüstü gelmeden zaten internet erişimi çoktan sağlanmış olduğundan USB tipi olanlara göre çok daha hızlı. Hiç değilse onlar gibi masaüstü gelecek, herşey yerli yerine oturacak, usb çalıştıracak vs derdim olmuyor
    Edit 43 liraya almıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IItwentysixII -- 7 Şubat 2014; 23:15:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

imzamdaki ASUS PCE-N15 WI-FI KART, PCI-ex bağlantılı. 16MB/s internetim var ve banamısın demiyor. 30MB/s 'e kadar yolu var. en alt kattayım, bir üst kattaki modemi tam çizgi çekiyor :) Anakartında küçük PCI-ex girişi yada boşta PCI-ex girişi varsa tavsiye ederim. Kurulumu da basit, masaüstü gelmeden zaten internet erişimi çoktan sağlanmış olduğundan USB tipi olanlara göre çok daha hızlı. Hiç değilse onlar gibi masaüstü gelecek, herşey yerli yerine oturacak, usb çalıştıracak vs derdim olmuyor
    Edit 43 liraya almıştım

Benim modemle mesafem çok yakın. N10 bana gayet yeterli olur diye düşünuyorum.

• quote:

quote:

imzamdaki ASUS PCE-N15 WI-FI KART, PCI-ex bağlantılı. 16MB/s internetim var ve banamısın demiyor. 30MB/s 'e kadar yolu var. en alt kattayım, bir üst kattaki modemi tam çizgi çekiyor :) Anakartında küçük PCI-ex girişi yada boşta PCI-ex girişi varsa tavsiye ederim. Kurulumu da basit, masaüstü gelmeden zaten internet erişimi çoktan sağlanmış olduğundan USB tipi olanlara göre çok daha hızlı. Hiç değilse onlar gibi masaüstü gelecek, herşey yerli yerine oturacak, usb çalıştıracak vs derdim olmuyor
    Edit 43 liraya almıştım

Eger Usb adabtor alcaksaniz adam akilli bir seyler alin ucuz adabtorler oyunlarda lag durumu olusturabiliyor bunlari kendimden biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vitrenco

quote:

quote:

Edit 43 liraya almıştım

Eger Usb adabtor alcaksaniz adam akilli bir seyler alin ucuz adabtorler oyunlarda lag durumu olusturabiliyor bunlari kendimden biliyorum.

PCI-Express kart düşünuyorum. Bana da USB adaptörler kaliteli gelmiyor.

• N15'te zaten N10'un bir üst modeli. 15MB/s hızına kadar sorun çıkarmaz. 16MB/s üstü internet hızın varsa N15 al. yani 8MB/s yada altı için N15 gereksiz kalır.
  • quote:

Hocam bunlar çok pahalı. Benim düşüncem Asus PCE-N10. Vatanda haftasonu indirimiyle 35 TL'ye geliyor.

Hocam evet. Benim de kafamda böyle cihazlar var. Bakalım toplayınca alırım bir tane. Gönül rahatlığıyla alın. Asus sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.
  • ASUS PCE-N10 aldım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. (Lag problemi veya kopmalar yok) 5 diş full çekiyor. Modemi yakın olanlara öneririm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.