Şimdi Ara

Kablosuz Hoperlor (FM Vericisi-Alıcısı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bizim okul projem için düşündüğüm
    bu kablosuz hoperlor projesi hakkında sizlerden
    bilgi almak istedim.

Özellikle fm vericisi ve alıcısıyla bunu yapmak istiyorum
    o kadar fazla yere ulaşmasına gerek yok.
    En fazla 10 m lik bir odada kullanmak için.

Aklımdaki projenin bir şemasını çizdim

Kablosuz Hoperlor (FM Vericisi-Alıcısı)

Bunu nasıl yapabilirim?
    Özellikle bu radyo alıcısı ve vericisini?

Şimdiden Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomguard -- 4 Ekim 2005, 21:23:38 >

• piyasada stereo FM modülatörler var düşük güçlü ve PLL li. bir de sony nin CXA.... serisinden bir entegresini içeren FM radyo kartı satılıyor. En kolay çözüm bu. Aksi takdirde epey bir bilgi birikimi ve RF pratiği sağlamak gerek
    Saygılar.
  • teşekkürler
    onları nerden bulabilrim?
  • Karaköy pasajında Hamdi Şekerci elinde olması lazım bu tip devrelerhttp://www.teknokits.com/
  • +1
    turus ve bayrak ticaret olabilir.
    Siz neredesiniz... bu arada..
  • Bu gün karaköye malzeme almak için gideceğim sen işe de bir bakarım bulursam yeri fiyatı ve tel no: yazarım
  • forumda lazerle ses iletimi diye bi topik olacakı bence onu bir incele belki kendin yapmak istersin...
  • istediğin kadar sinyalleri havadan yolla o hoparlörlere power da gerek yani bi yere ille bağlayacan bence beyhude bir çaba
  • Karaköye gittim ama çok acele ayrılmamız gerektiğinden bakamadım bilgine..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lftx

istediğin kadar sinyalleri havadan yolla o hoparlörlere power da gerek yani bi yere ille bağlayacan bence beyhude bir çaba

bencede

bu topic i baskası da acmıstı. aynı düşünce burda da var "koblosuz höparlör diye bise yok" sonucta biyere baglanıyo. içine akü falan koysak nası olur falan filan konusmalar gecmısti ama sonra konuyu göçertiler. ama bilgilenmek bakımından yapılırsa ii olur tabi. rf sistemleri falan baslı basına bi konu. yapıcaksan en basından yap yada git hazır 5.1 ler falan var kablosuz onlardan al daha ucuz. proje olaylarında maliyetin önemi yüksek.

seni üzmek istemeyiz ama böle işte.

bence bu linkteki projeyi yap daha fazla ilgi görürsün.

http://www.yaziyaz.com/petricli/elektro/sema/sema223.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.