Şimdi Ara

Kablonet yanıp sönen turuncu Lan ışığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
15.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 mayıstan önce 100 güldüren kampanya'ya başvurdum. 100mbit 100gb akn'li internetim var. Dün kurulumdan beridir Lan ışığı turuncu yanıp sönüyor. Nedeni nedir? Bu arada kablosese geçtim fakat telefonum halen arama yapmıyor.

• Bilgisayarı kapat söner :) Telefon için ise bağlantıları kontrel et
  • Dalgamı geçiyorsun arkadaşım? Bilgisi olanlar yorum yapsın lütfen.
  • shadow.42 S kullanıcısına yanıt
    Yooo soruna cevao verdim. Modeme kablo ile bağlantı yapıldığında o turuncu ışık yanıp söner. Bilgisayara giden internet kablosunu çıkar anlayacaksın...
  • İyi ama normalde yeşil yanması gerekmez mi? 100mbit olduğu içinmi Lan ışığı turuncu yanıyor.?
    Turuncu 100 mbit
    Yeşil 1Gbit olduğunu gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadow.42

İyi ama normalde yeşil yanması gerekmez mi? 100mbit olduğu içinmi Lan ışığı turuncu yanıyor.?

100Mbit olmasıyla falan alakası yok kablo ile bağlıyken koyu yeşil tarzı bi renkte yanar eğer kablo takılı ama internete bağlı değilse yanar söner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C0F8243CD -- 4 Mayıs 2017; 21:32:30 >
  • turuncu yanıyosa ve sen internete girebiliyorsan 100 mbit ethernet kartın vardır
    yeşil yanıyorsa ethernet kartı 1 gbite kadar destek veriyor demektir.
  • Kablonet yanıp sönen turuncu Lan ışığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gderebasi -- 4 Mayıs 2017; 21:29:39 >
  • Peki 5ghz mi 2.4ghz mi kullanmalıyım? ayar falan yapmam gerekiyormu ?
  • Lan ışığının turuncu yanması normal yani ? sizde de turuncu yanıyor öyle değil mi ?
    Evet PC açıkken turuncu yanıyor. :)
  • bende sarı yeşil gibi bişi yanıyor pc açılırken önce turuncu sonra yeşil oluyor
  • Hocam, bilgisayarınız half duplex çalışıyor olabilir .Eğer Ağ kartınız 1 GB it ise Half duplex çalışması hiçte iyi birşey değil!

Aygıt yöneticisini açın. Ağ kartını bulun. Seçeneklerde full duplex olması gerekiyor. Türkçesi Windows ta maalesef Full İletişim diye de geçirebiliyor.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 6 Mayıs 2017; 23:48:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Lan ışığının turuncu yanması normal yani ? sizde de turuncu yanıyor öyle değil mi ?

Bilgisayarınızın ethernet kartı 1gbps desteklemiyorsa turuncu destekliyorsa yeşil yanar. Lan ışığının turuncu olması bağlantı hızının nispeten düşük olduğunu gösterir. Ayrıca kartınız desteklemesine rağmen ağ kartının yanlış yapılandırılmış olma ihtimali de var tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Hocam, bilgisayarınız half duplex çalışıyor olabilir .Eğer Ağ kartınız 1 GB it ise Half duplex çalışması hiçte iyi birşey değil!

Aygıt yöneticisini açın. Ağ kartını bulun. Seçeneklerde full duplex olması gerekiyor. Türkçesi Windows ta maalesef Full İletişim diye de geçirebiliyor.

Kolay gelsin.

Windows'ta öyle bir çeviri yok. "Tam Çift Yönlü" olarak geçer. Half duplex ise "Yarı/Yarım Çift Yönlü" olarak geçer. Bahsettiğiniz hatalı çeviriler genelde 3. taraf yazılımların özensiz şekilde ucuz firmalar ya da kişiler tarafından yerelleştirilmesinden kaynaklanmaktadır.
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Bağlantı hızım normal diye tahmin ediyorum. speedtest sonucunu göstereyim;

• Ethernet kartım galiba 100mbps ye kadar destekliyor. Fakat Full dublex ve half dublex seçenekleri var hangisini seçmeliyim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow.42 -- 7 Mayıs 2017; 8:49:20 >
  • quote:

Ethernet kartım galiba 100mbps ye kadar destekliyor. Fakat Full dublex ve half dublex seçenekleri var hangisini seçmeliyim;

full dublex seçili olsun
  • quote:

Ethernet kartım galiba 100mbps ye kadar destekliyor. Fakat Full dublex ve half dublex seçenekleri var hangisini seçmeliyim;

Full duplex seçilecek. Ama 100mbps'ye kadar destekliyorsa o ışık hem turuncu olmaya devam edecek hem de ağ içinde 100mbps üzerinde hız alamayacaksınız. Ethernet kartınızı 1 gigabit olanıyla değiştirirseniz yeşil olur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.