Şimdi Ara

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
21
Favori
131.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam ubee mi yoksa netmaster infinity mi daha iyidir?

• berk70 kullanıcısına yanıt
    ubee kullanan arkadaşlarım neredeyse hiç sorun yaşamıyordu o yüzden kendi çevremde gördüğüm kadarıyla ubee diyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • VS18 kullanıcısına yanıt

kaç watt cekıyor hocam ubee bendekı netmaster 24watt cekıyor baya yüksek bir modem için :S

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    İlk kez wattına bakmak aklıma geldi ama şahsen benim için bir sorun oluşturmuyor

• arkadaslar ben de uzun zamandir sorun yasiyordum, salondaki Turksat NetMaster modem 50 ye 5 lik olan (download/upload) baglantiyi kablosuz olarak kendi odamdaki laptopuma 20 ye 2 seklinde iletiyordu. Gecen gun kablosuz baglantim koptu ve bir daha geri gelmedi. Eve gelen teknik servis wifi kartinin yanmis oldugunu soyledi ve modemin garantisi bittigi icin yeni siparis vermem gerektigini, kiralama ucretinin ise 800 TL oldugunu soyledi. Artik yeni modem satisi yokmus. Sonuc olarak modem calisiyordu ancak wifi calismiyordu. Yeni docsis modemlerin fiyatlarinin astronomik oldugunu gorunce alternatif cozum olarak bu basliga baktim, sayenizde bir roter ile isimin cozulecegini ogrendim.

ikinci asamada ise hangi router i alacagima karar vermem gerekti. Benim secimim TP-LINK AC1200 Archer C50 oldu.

Su anda kendi odamda yeni hizim 37 download 4.7 upload ve 6 cihaz daha bagli networke.

Sonuc olarak Turksat modemleri sadece eve internet getirmek icin iyi, dagitmak icin kendi routerinizi almanizi tavsiye ederim.

• Bende şimdi keenetic router aldım, 1 ay içinde taşınacağım ve yeni adrese kablonet bağlatacağım.

Ufak bir sorum var, keenetic router için internet ayarları nasıl oluyor? Yani şifre falan giriyor muyuz? Bildiğim kadarıyla kablonette şifre vs yok, bu listeden neyi seçeceğiz öyleyse?

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0)
  • FoxyDogy kullanıcısına yanıt

LAN portlarından birini WAN portu olarak ayarlamanız, modeminizi köprü (Bridge) moduna alıp, LAN çıkışını bu porta girmeniz gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 8 Eylül 2022; 15:38:18 >
  • FoxyDogy kullanıcısına yanıt

hiçbiri seçilecek.

• Arkadaşlar, taşındım ve yeni adresimde Kablonet olmadığı için Ubee EVW 32C-0V modem boşa çıktı. Modem arayan varsa mesaj atsın. ahmetozalp(at)hotmail.com

• zn modelin 100 mbits desteğini kesmişler en fazla 50 mbit veriyor. zaten oldukça eskidi. şimdi modem kiralamayı düşünüyorum. "hd ne 1611c" ve "infinity 401" modem veriliyormuş hangisi daha iyidir acaba? bir de Keenetic'in hangi modelini önerirsiniz?

• emrelst E kullanıcısına yanıt

infinityden devam edin hocam

router almaya gerek yok mu diyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Router duruma göre lazım olabilir alıcam derseniz xiamio kullanıyorum fiyatına göre ucuz

NE1611C bu modemi getirdiler bugün. nette falan da pek bir şey bulamadım hakkında. çifk kanal yayın yapıyor. 5ghz ile 95+ mbits download veriyor şu an kablosuz olarak. bu modemin bir router'a ihtiyaç duymayacağını nasıl test edebilirim?

sonuçlar bu şekilde

KabloNet Modem/Router Önerisi(Docsis 3.0)
    hocam dns atamama kopma yaşamıyorsanız kullanın zaten sorunlu olursa anlarsınız

hiç anlamıyorum bu işlerden. kopma henüz yaşamadım ama dns atamama nedir? fark edebileceğim bir şey mi

internet bağlı gözüküyor ama internete giremiyorsunuz o yüzden çok net anlarsınız

• Bende modemi değiştirdim sıfır netmaster 383 zn modem taktım, kablo ile tp-link access point bagladim bu sekilde kullaniyorum, ilk bir kac gun iyi çalıştı sonra yine dns bulamama sorunlari başladı ne garip demek herkes bu sorunu yaşıyor bir tek bende mi diye düşünüyordum..

• ping sorunu her geçen gün daha da artıyor.65ms den aşağıya düşmüyor.herksde böyle mi acaba?

online oyun oynuyamıyorum.sırf bu yüzden değişmeyi düşünüyorum.6 yıldır kullanıyordum ama son bir yıldır bu ping değerleri beni deli etti artık.

• sarpcore kullanıcısına yanıt

Son zamanlarda ben de Genshin Impact oyununda anlık görebildiğim için Ping değerlerini, çok sorun yaşıyorum. 40 civarı ve normal olan Ping değerleri bazen 120 bazen 200-300 üstünü görüyor kırmızıya oluyor. Modemi resetliyorum düzeliyor fakat ertesi gün yine aynı.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.