Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21262127212821292130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlkez bir pazar günü süper değerler alıyorum. Bir aydır hiç bir sıkıntı çıkmıyor. Yurt içi 6 ms ping indirme ve yükleme hızlar olması gerektiği gibi yurt dışı da frankfurt 52ms sonunda olması gerekeni yaptılar. Umarım böle devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih016

Merhabalar,

Birşey sormak istiyorum.
    25 Mb 50 GB ekosınırsız tarifemiz vardı. Abonelik babamın üzerine olduğu için dün gün içerisinde aramışlar, taahhütün biteceğini söylemişler ve 24 Mb 50 GB aknli pakete ikna etmişler.
    Fakat! Taahhüt bitişi 25.04.2018 olmasına rağmen yeni pakete geçiş yaptırmışlar ve hızım şuan 8 Mb gözüküyor.
    Burada bir haksızlık yok mu taahhüt bitişinden önce ve ay bitmeden nasıl yapabilirler böyle bir şeyi? Ne yapmalıyım?

Cevaplarsanız sevinirim.

Tarifeni cop etmisler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

quote:

Orijinalden alıntı: semih016

Merhabalar,

Birşey sormak istiyorum.
    25 Mb 50 GB ekosınırsız tarifemiz vardı. Abonelik babamın üzerine olduğu için dün gün içerisinde aramışlar, taahhütün biteceğini söylemişler ve 24 Mb 50 GB aknli pakete ikna etmişler.
    Fakat! Taahhüt bitişi 25.04.2018 olmasına rağmen yeni pakete geçiş yaptırmışlar ve hızım şuan 8 Mb gözüküyor.
    Burada bir haksızlık yok mu taahhüt bitişinden önce ve ay bitmeden nasıl yapabilirler böyle bir şeyi? Ne yapmalıyım?

Cevaplarsanız sevinirim.

Tarifeni cop etmisler

MEKAN NERESİ BİLMİYORUMA AMA ÖNCE TURKSAT ONLİNE İŞLEMLERDEN DURUMU BİR KONTROL ET.SONRA SOLUGU TURKSAT ABNONE MERKEZINDE AL.MUHTEMELEN DÜZELTİRLER. BU KONUDA EN DÜRÜST TURKSAT KABLO.2000 YILINDAN BU YANA TURKSAT ABONESİYIM. HA İLAVATEN BAYIIDEN ABONELİK ÇOKTISI AL BİR GÜZEL İNCELE.

• Arkadaşlar 2018 kampanyalarına şöyle bir baktım. Tv'li İnternet'li kampanyalar. Hepsi Birarada ve 3 ay Bizden veya 100 güldüren gibi kampanyaların alayı yine çorba gibi. Yığınla çelişki var. Mevcut Analog Kablo Tv abonesiyim. Dandik Netmaster kiralama için bile aylık 6 lira, Neta kutu veya Conax modül için 3 lira istiyorlar. Yani ek indirim yok ve ilave 9 lira masraf.

Teledünya Üst paket, Conax modül (Smart TV'ye girecek), 50 mbps ve en az 150-200 GB kotalı internet içeren kampanya önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

Not: Taahütnameleri okudum. Kotalı / Duran Kotalı diyor. Hangisini nasıl seçeceğiz? Tüm kampanyalar 24 MBPS ile başlıyor, ama taahütname içinde muhtelif hızlar için de seçim tablosu var? Kafam karıştı. Aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HERŞEY ZAAA HAHAHAHAHAH
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Arkadaşlar 2018 kampanyalarına şöyle bir baktım. Tv'li İnternet'li kampanyalar. Hepsi Birarada ve 3 ay Bizden veya 100 güldüren gibi kampanyaların alayı yine çorba gibi. Yığınla çelişki var. Mevcut Analog Kablo Tv abonesiyim. Dandik Netmaster kiralama için bile aylık 6 lira, Neta kutu veya Conax modül için 3 lira istiyorlar. Yani ek indirim yok ve ilave 9 lira masraf.

Teledünya Üst paket, Conax modül (Smart TV'ye girecek), 50 mbps ve en az 150-200 GB kotalı internet içeren kampanya önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

Not: Taahütnameleri okudum. Kotalı / Duran Kotalı diyor. Hangisini nasıl seçeceğiz? Tüm kampanyalar 24 MBPS ile başlıyor, ama taahütname içinde muhtelif hızlar için de seçim tablosu var? Kafam karıştı. Aydınlatırsanız sevinirim.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,555,hayati-yakala-kampanyasi

50 mbps 150 gb duran kotalı(150 gb sonrası internet kesiliyor), üst paket ile 76,98'e geliyor. 50 mbps 250 gb alırsanız 86,98 oluyor.

https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar

Conax modülü ayda 3 liraya kiralabilir ya da 24 ay 5 liradan satın alabilirsiniz.

İstediğiniz tarifeyi seçim işini başvururken seçiyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Arkadaşlar 2018 kampanyalarına şöyle bir baktım. Tv'li İnternet'li kampanyalar. Hepsi Birarada ve 3 ay Bizden veya 100 güldüren gibi kampanyaların alayı yine çorba gibi. Yığınla çelişki var. Mevcut Analog Kablo Tv abonesiyim. Dandik Netmaster kiralama için bile aylık 6 lira, Neta kutu veya Conax modül için 3 lira istiyorlar. Yani ek indirim yok ve ilave 9 lira masraf.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,555,hayati-yakala-kampanyasi

50 mbps 150 gb duran kotalı(150 gb sonrası internet kesiliyor), üst paket ile 76,98'e geliyor. 50 mbps 250 gb alırsanız 86,98 oluyor.

Conax modülü ayda 3 liraya kiralabilir ya da 24 ay 5 liradan satın alabilirsiniz.

Hocam sağolun. Sizin kampanyada Temel Paket var. Ben Üst Paketli Hepsi Birarada'yı gözüme kestirdim.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,553,hepsi-bir-arada-kampanyasi

150 gb 50 mbps var. Tek sorun lanet modemin aşırı pahalı ve dandik olması. Bu arada duran değil normal kotalı diye taahütname de belirtiyoruz değil mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Hocam sağolun. Sizin kampanyada Temel Paket var. Ben Üst Paketli Hepsi Birarada'yı gözüme kestirdim.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,553,hepsi-bir-arada-kampanyasi

150 gb 50 mbps var. Tek sorun lanet modemin aşırı pahalı ve dandik olması. Bu arada duran değil normal kotalı diye taahütname de belirtiyoruz değil mi?

Benim dediğim kampanyada 5,99 fark vererek üst pakete geçebiliyorsunuz. Böylece üst paket ile 50 mbps 150 gb 76,98'e geliyor. Sizin kampanyada fazladan altın sinema paketi var. 80,99'a geliyor. Sinema paketi önemli değilse fazladan 4 lira vermeye gerek yok.

Taahhütname'de belirtiliyor evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 2 Nisan 2018; 0:12:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kotali alanlar uyku yok paketinde alsın 2-8 arası sizi etkilemiyor

• 2 ay önce yeni modem ihalesi yapıldı, ama ala sonuçlanmış değil. İhale süresini uzatıyorlar sürekli.
  • Kafa güzelmiş buna şaşmamak gerek bu kafayı uykusuz kalarak elde ediyorsun sanırım

Sonra uyku haram olsun faturaya da ekstran girsin . kotalı kullananlar üstüne 10 tl daha versen zaten sınırsıza geçersin uykunuz da haram olmaz böylece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rose76 -- 2 Nisan 2018; 21:30:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rose76

Kafa güzelmiş buna şaşmamak gerek bu kafayı uykusuz kalarak elde ediyorsun sanırım

Sonra uyku haram olsun faturaya da ekstran girsin . kotalı kullananlar üstüne 10 tl daha versen zaten sınırsıza geçersin uykunuz da haram olmaz böylece

Ne anlatiyorsun ?

• Dün kablonet e geçtim ve şöyle bir sorunum var yardımcı olabilir misiniz?

Online oyun oynarken herhangi birisi wifi a bağlandığı zaman ping sürekli dalgalanıyor (cs:go da sürekli 50 lerden 170 lere çıkıp tekrardan 50 lere iniyor) bu sorunu nasıl çözebilirim? İnternet hızım 24 mbit, bu hızda kullanan arkadaşlarım var ve hiç biri bu tarz sorun yaşamıyor. Modemim Netmaster İnfinity 401 bu modemden herhangi bir hız kısıtlaması yapabilir miyim ve wifi hızını düşürsem bu sorun düzelir mi? Yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alopo94

Dün kablonet e geçtim ve şöyle bir sorunum var yardımcı olabilir misiniz?

Online oyun oynarken herhangi birisi wifi a bağlandığı zaman ping sürekli dalgalanıyor (cs:go da sürekli 50 lerden 170 lere çıkıp tekrardan 50 lere iniyor) bu sorunu nasıl çözebilirim? İnternet hızım 24 mbit, bu hızda kullanan arkadaşlarım var ve hiç biri bu tarz sorun yaşamıyor. Modemim Netmaster İnfinity 401 bu modemden herhangi bir hız kısıtlaması yapabilir miyim ve wifi hızını düşürsem bu sorun düzelir mi? Yardımcı olabilir misiniz?

Modeme kabloyla bağlanırsan böyle bir sorun olmaz.

• quote:

Şimdi her cihaz kablosuz bağlanıyor akıllı prizler, televizyonlar, ses sistemleri, bla bla bla. Bir şey fark ettim İnternet kullanmasa bile ne kadar az cihaz bağlıysa ping o kadar düşük oluyor ben tv mutfak eşyaları ve ses sistemini mac filtre yaptım lazım olduğunda izin verip bağlanıyorlar. İkincisi modeldeki tüm güvenlik ilgili her şeyi kapattım. Burada bir arkadaş yazmıştı bir iki sayfa önce kablosuz kopma yaşayanlar ayarlasın gibi o ayarlar benim ayalarımla tutuyor. 50 ve 100 mbit hızında ise internetin kablosuzda 40 mhz ve 20 mhz var onu 20 mhz yaparsan ping daha az dalgalanacaktır. Wifi hızı düşecektir. Bir iki çözümde şu olabilir ben denemedim asusun modemlerin de oyuna öncelik verme gibi bir şey var veya şu cihazlara şu kadar hız ver gibi ole bir cihaz alıp uydu netin modeminin wifi sini kapatıp asusun wifi sinden o şekilde çözebilirsin ama ek bir maliyet demek. Birde senden ricam bir bulunduğun şehirde speed test yapıp birde frankfurt speed test yapıp atarsan değerlerini de kontrol etmiş olurum istersen.

Uydunet yağmurlu havalarda ve bir yerdeki elektrik kesintisinden bile etkilenebiliyor. O yüzden modem ara yüzündeki bağlantı değerlerini kontrol edebilirsin. Benim yaptığım ayarlarla ttnetin fiberi superonline fiberi arkadaşlarla oynadığımda pek fark olmuyor bazen benimki iyi olabiliyor. Benim şikayetim yağmurlu hava yok elektrik kesintisinde tüm bu sistem bozuluyor. Arayıp uğraşıyorsun. Birde bazen değerleri bozuluyor kapatıp açınca topluyor. Bunları yapmak takip etmek çalışan insanlar için zaman kaybı unutuyorsun değerleri kontrol etmeyi vs veya telefon etmen gerekiyor tek sevmediğim yanı bu... Ama baya uğraştım artık stabil oldu hallettiler sanırım. 2 aya yakın çok nadir kapatıyorum.

• Alopo94 kullanıcısına yanıt
    Değerli Kullanıcımız,

Online oyunlarda yaşamış olduğunuz ping sorunu hat kaynaklı olduğu için 0850 804 44 44 numaralı telefondan Türksat Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.
    Modemlerimizde hız sabitleme yada kısıtlama gibi bir özellik bulunmamaktadır.
    Daha detaylı bilgi için de Destek hattımızı arayabilirsiniz. Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • Alopo94 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle senin kablolu bağlanman gerek, özellikle de modeme bağlananlar sinyalin düşük olduğu yerden bağlanıyorsa 24Mbps için normalde sıkıntı olmayacak 720P bir video bile izlense sürekli ping dalgalanır.Orta düzey bir router ile bu sorun çözülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Modeme kabloyla bağlanırsan böyle bir sorun olmaz.

Hocam oyunu masaüstünde oynuyorum kablo ile bağlanıyorum yani. Başka birisi wifi a girince sorun oluyor :/

• quote:

Orijinalden alıntı: MC.CYBER_

quote:

Şimdi her cihaz kablosuz bağlanıyor akıllı prizler, televizyonlar, ses sistemleri, bla bla bla. Bir şey fark ettim İnternet kullanmasa bile ne kadar az cihaz bağlıysa ping o kadar düşük oluyor ben tv mutfak eşyaları ve ses sistemini mac filtre yaptım lazım olduğunda izin verip bağlanıyorlar. İkincisi modeldeki tüm güvenlik ilgili her şeyi kapattım. Burada bir arkadaş yazmıştı bir iki sayfa önce kablosuz kopma yaşayanlar ayarlasın gibi o ayarlar benim ayalarımla tutuyor. 50 ve 100 mbit hızında ise internetin kablosuzda 40 mhz ve 20 mhz var onu 20 mhz yaparsan ping daha az dalgalanacaktır. Wifi hızı düşecektir. Bir iki çözümde şu olabilir ben denemedim asusun modemlerin de oyuna öncelik verme gibi bir şey var veya şu cihazlara şu kadar hız ver gibi ole bir cihaz alıp uydu netin modeminin wifi sini kapatıp asusun wifi sinden o şekilde çözebilirsin ama ek bir maliyet demek. Birde senden ricam bir bulunduğun şehirde speed test yapıp birde frankfurt speed test yapıp atarsan değerlerini de kontrol etmiş olurum istersen.

Uydunet yağmurlu havalarda ve bir yerdeki elektrik kesintisinden bile etkilenebiliyor. O yüzden modem ara yüzündeki bağlantı değerlerini kontrol edebilirsin. Benim yaptığım ayarlarla ttnetin fiberi superonline fiberi arkadaşlarla oynadığımda pek fark olmuyor bazen benimki iyi olabiliyor. Benim şikayetim yağmurlu hava yok elektrik kesintisinde tüm bu sistem bozuluyor. Arayıp uğraşıyorsun. Birde bazen değerleri bozuluyor kapatıp açınca topluyor. Bunları yapmak takip etmek çalışan insanlar için zaman kaybı unutuyorsun değerleri kontrol etmeyi vs veya telefon etmen gerekiyor tek sevmediğim yanı bu... Ama baya uğraştım artık stabil oldu hallettiler sanırım. 2 aya yakın çok nadir kapatıyorum.

Wifi a bağlanan sadece annemle babamın telefonu var bu 2 telefonun bağlanması bile pingi bu kadar dalgalandırıyor maalesef :/ O dediğiniz arkadaşın yazısını bulup o ayarları yapayım o zaman belki çözüm olur. Asus modem içimde maalesef şu an bütçem yok :/

Speedtest:

Frankfurt speed test in nasıl yapıldığını anlamadım şöyle bir tablo çıktı karşıma doğru mu bilemedim.

İşin garip tarafı kurulumu yapmaya gelen personel bizim internetimiz ve tv kanallarımız kesinlikle yağmurdan, kardan, rüzgardan, hiç bir hava şartından etkilenmez demişti. Dediğiniz gibi akşam eve gelip 2 saat oyun oynamak istiyorum bunlarla uğraşmak istemiyorum ama maalesef sürekli uğraştırıyorlar :/

Son olarak sizde netmaster infinity 401 mi kullanıyorusunuz? Kullanıyorsanız da tam neler yapmam gerekiyor rica etsem yazabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alopo94 -- 5 Nisan 2018; 14:57:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: davidoff26

Öncelikle senin kablolu bağlanman gerek, özellikle de modeme bağlananlar sinyalin düşük olduğu yerden bağlanıyorsa 24Mbps için normalde sıkıntı olmayacak 720P bir video bile izlense sürekli ping dalgalanır.Orta düzey bir router ile bu sorun çözülebilir.

Oyunu oynadığım bilgisayar masaüstü ve kablo ile bağlanıyorum. Bu modem de 2 tane wifi seçeneği çıkıyor sinyalin düşük olduğu yere bağladım telefonları ama anlamadım gitti sorun hala devam ediyor. Dediğiniz gibi ileride router alacağım galiba.
  • 
Sayfa: önceki 21262127212821292130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.