Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2025. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20232024202520262027
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Orijinalden alıntı: mert6385

herkese merhaba. 2015'in son ayında kablonet uyku yok paketine üye olmuştum. Ama üyelik 1 ay idi. ne olduysa o zamandan beri açık ancak faturaya yansımıyor (ilk ay yansıdı). başına böyle bir iş gelen var mı? ileride komple ücreti tahsil etme hakları var mı?

Online işlemlerde açık mı gözüküyor? Hey ay uyku yok hizmetiniz aktif olmuştur diye mesaj geliyor mu?

Online işlemlerde açık gözükmüyorsa, ama uyku yok almışsınız gibi kota sayılmıyorsa sorun olmaz herhalde.

online işlemlerde açık görünüyor ve geceleri kota yazmıyor. ancak her ay mesaj falan gelmiyor. zaten o zaman bu hizmeti alırken otomatik yenileme yoktu. biraz önce baktığımda gördüm ki; otomatik yenilemeli olanı da gelmiş. Ama dediğim gibi o zamanlar böyle bir şey yoktu ve ben onu seçmiş olamam. korkum ileride kapatacağım zaman topluca istemeleri.

• quote:

quote:

quote:

herkese merhaba. 2015'in son ayında kablonet uyku yok paketine üye olmuştum. Ama üyelik 1 ay idi. ne olduysa o zamandan beri açık ancak faturaya yansımıyor (ilk ay yansıdı). başına böyle bir iş gelen var mı? ileride komple ücreti tahsil etme hakları var mı?

Online işlemlerde açık mı gözüküyor? Hey ay uyku yok hizmetiniz aktif olmuştur diye mesaj geliyor mu?

Online işlemlerde açık gözükmüyorsa, ama uyku yok almışsınız gibi kota sayılmıyorsa sorun olmaz herhalde.

online işlemlerde açık görünüyor ve geceleri kota yazmıyor. ancak her ay mesaj falan gelmiyor. zaten o zaman bu hizmeti alırken otomatik yenileme yoktu. biraz önce baktığımda gördüm ki; otomatik yenilemeli olanı da gelmiş. Ama dediğim gibi o zamanlar böyle bir şey yoktu ve ben onu seçmiş olamam. korkum ileride kapatacağım zaman topluca istemeleri.

Anladım. Bende otomatik yenileniyor. Her ay mesaj geliyor hizmetiniz aktif olmuştur diye. Online işlemlerde kablonet paketleri kısmında her ay için ayrı ayrı hizmet paket başvuru, tesis, sona erme gözüküyor. Sizde muhtemelen sistem sona erdirmemiş. O zamandan bugüne açık kalmış. Bu durumu kablonet yetkilileri ile konuştunuz mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cadavaros kullanıcısına yanıt
    İkimizede geçmiş olsun
    Türksat teşerona veripte , sorumluluktan kaçmasın , denetim yapsın , taşeron firmalarını denetlesin , gelen şikayetleri savuşturmak yerine , olayı incelesin , taşerona yaptırımda bulunsun ,

Türksat sorumluluktan kacmaya çalışıyor , taşeronda meydanı boş buldugu için , hoş olmayan işler yapıyor ...

Taşerona birşey diyememesinin başka bir sebebide olabilir . Sistem ; dayı , torpil şeklinde ilerliyor.

Modem alırsamda , yurt dışı veya direk netmasterdan alırdım. 1 lira mı , taşerena vermem.
    Yeni modem alsaydımda sorun devam edebilirdi ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: capsiz07

İkimizede geçmiş olsun
    Türksat teşerona veripte , sorumluluktan kaçmasın , denetim yapsın , taşeron firmalarını denetlesin , gelen şikayetleri savuşturmak yerine , olayı incelesin , taşerona yaptırımda bulunsun ,

Türksat sorumluluktan kacmaya çalışıyor , taşeronda meydanı boş buldugu için , hoş olmayan işler yapıyor ...

Taşerona birşey diyememesinin başka bir sebebide olabilir . Sistem ; dayı , torpil şeklinde ilerliyor.

Modem alırsamda , yurt dışı veya direk netmasterdan alırdım. 1 lira mı , taşerena vermem.
    Yeni modem alsaydımda sorun devam edebilirdi ...

Öyle bir olay 2 tane maille Taşören de dize geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım. Bende otomatik yenileniyor. Her ay mesaj geliyor hizmetiniz aktif olmuştur diye. Online işlemlerde kablonet paketleri kısmında her ay için ayrı ayrı hizmet paket başvuru, tesis, sona erme gözüküyor. Sizde muhtemelen sistem sona erdirmemiş. O zamandan bugüne açık kalmış. Bu durumu kablonet yetkilileri ile konuştunuz mu?

hayır, konuşmadım daha. ilk başta buraya sormak istedim başına gelen var mı diye

• quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

quote:

Orijinalden alıntı: vipemre

Arkadaşlar ben de dün itibariyle Kablonet'e geçmiş bulunmaktayım. Yalnız şöyle bir sıkıntı yaşıyorum, belki de çözümü çok basittir. Türk Telekom kullanırken DNS girerek (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) girdiğim film, lig tv sitelerine şu an DNS olsa bile giremiyorum. Türk Telekom'da VPN olmasa bile giriyordum. Kablonet ile nasıl girerim?

Bu sorunun cevabını bilen varsa cevaplayabilir mi?

Web siteleri neler onları yaz önce

Bu soruya ne cevabı vermemi istersiniz. Şu kadarını belirteyim Sizn düşündüğünüz şeyler için neti kullanmıyorum. Alıntıladığım mesajda arkadaşın belirtmiş olduğu siteler ve durumlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Bu soruya ne cevabı vermemi istersiniz. Şu kadarını belirteyim Sizn düşündüğünüz şeyler için neti kullanmıyorum. Alıntıladığım mesajda arkadaşın belirtmiş olduğu siteler ve durumlarda.

Hangi siteye giremiyorsun yaz deniyelim nasıl yardım edicez siteleri bilmeden

Haklısınız , tekrar tekrar çok teşekkürler.

İyi akşamlar
  • yazdıklarınız görün müyor sadece

[Deleted from big topics] yazıyor
  • capsiz07 C kullanıcısına yanıt
    Üye mesajını silmiş, eskiden mesajınızı silince hiç görünmüyordu ancak bu aralar deleted form big topics yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba,

8Mbps'ye kadar Smile ADSL (Dsmart) kullanıyorum. Malesef oturduğum yere ne Türk Telekom, ne de Superonline Fiber altyapı getirdi. Bu hafta içi Kablo Netten "24 Mbps'ye kadar" hızında internet bağlatacağım.

Malumunuz modemi kiralıyorlar veya satıyorlar. Ama bu zorunlu değil. Kendim de gidip bir modem alabiliyorum. Şubedeki teknik ekipten biriyle kısa bir görüşmem oldu. Malesef çok açıklayıcı bir bilgi vermedi. Ama yine de kendi modemlerinin ortalama bir cihaz olduğunu fakat dışarıdan alacağım birçok modemi sistemin kabul etmeyeceğini söyledi. O yüzden modem kiralamamı önerdi. Siz katılıyor musunuz? Sistemin kabul edeceği, sizin önerdiğiniz daha iyi bir modem var mıdır?

Kablonet'in sattığı/kiraladığı modem Access Point ve Router'lara bağlanabiliyor mu? Modemin üstünde WPS tuşu gördüm. Evin 2 odasında internet pek çekmiyor. Buraya Access Point ile taşımayı düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Saygılar..

• puprst P kullanıcısına yanıt
    size verecekleri modemin modeli nedir ? türkiyede kablonet modemlerini netmaster , satıyor. ayrıca , yurt dışından modem getirip sorunsuz kullananlar var. bazı markaların , bazı modemleri , sorunsuz kullanılabiliniyor ,

https://forum.donanimhaber.com/kablonet-docsis-3-0-modem-alternatifleri--103559809

linki inceleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: puprst

Arkadaşlar merhaba,

8Mbps'ye kadar Smile ADSL (Dsmart) kullanıyorum. Malesef oturduğum yere ne Türk Telekom, ne de Superonline Fiber altyapı getirdi. Bu hafta içi Kablo Netten "24 Mbps'ye kadar" hızında internet bağlatacağım.

Malumunuz modemi kiralıyorlar veya satıyorlar. Ama bu zorunlu değil. Kendim de gidip bir modem alabiliyorum. Şubedeki teknik ekipten biriyle kısa bir görüşmem oldu. Malesef çok açıklayıcı bir bilgi vermedi. Ama yine de kendi modemlerinin ortalama bir cihaz olduğunu fakat dışarıdan alacağım birçok modemi sistemin kabul etmeyeceğini söyledi. O yüzden modem kiralamamı önerdi. Siz katılıyor musunuz? Sistemin kabul edeceği, sizin önerdiğiniz daha iyi bir modem var mıdır?

Kablonet'in sattığı/kiraladığı modem Access Point ve Router'lara bağlanabiliyor mu? Modemin üstünde WPS tuşu gördüm. Evin 2 odasında internet pek çekmiyor. Buraya Access Point ile taşımayı düşünüyorum.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
    Saygılar..

Yurtdışından modem alırsanız sistemin kabul etmeme ihtimali var. Yurtiçinden alırsanız sıkıntı olmaz. Yurtiçinde sıfır olarak sadece Netmaster satılıyor. Kablonet de netmaster satıyor. Kablonetten almak yerine kendiniz de dışardan alabilirsiniz. Sıkıntı olmayacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• puprst P kullanıcısına yanıt
    Değerli kullanıcımız,

Uydunet üzerinden cihaz kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Bu kiralama veya satın alma işlemlerinin detaylı bilgisini, Uydunet (0850 804 44 44 )ile iletişime geçerek alabilirsiniz. Netmaster ürünleri diğer cihazlar ile uyumludur. WPS özelliğini kullanarak bahsetmiş olduğunuz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
    Daha ayrıntılı bilgi için Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • vipemre kullanıcısına yanıt
    Değerli kullanıcımız,

Uydunet üzerinde belirli DNS adreslerine izin verilmiştir. Konuyla ilgili olarak Uydunet ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
    Daha ayrıntılı bilgi için Destek Hattımız ile görüşürseniz arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.
    Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.
  • NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt
    izin verdiğiniz dns adresleri dışında ise nasıl internete çıkış yapabiliyorki
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Değerli kullanıcımız,

Engellenen DNS adresleri tanımlandığında internet erişimi sağlanamaz.

Saygılarımızla.
  • gecen cuma dogumgunumde bi mesaj geldi 1 günlük 100 mbit hakkınız hayırlı olsun
    3 kez modemi resetledim musteri temsilcisini 5 kez aradım alabildigim hız 40 mbit
    halbuki modem takıldıgında yapılan ilk hız testinde 100 mbit sonucu vermişti (kendi özel şifresi ile eleman test yapmıştı) ve 100 mbit rahat alınır demişti. Şimdi bu durumda
    1 gunlugune 100 mbit bile vermemek neyin kafası sizce

• 
Sayfa: önceki 20232024202520262027
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.