Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1890. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
63.414
Cevap
385
Favori
3.380.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18881889189018911892
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gunde 1 Tl ye ayda 29 TL ve Sadece internet kampanyalarını kaldırmıslar, yerine baska bir sey gelir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

İndirme yapmıyorum, yükleme yapıyorum. Zamanında 5 gb lık indirdiğim bir dosyayı sürekli yüklüyorum mesela. Seed ediyorum yani.

niye hocam ne faydası var ki bunun?

Muhtemelen bir torrent sitesinde ratio yukseltmek icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • infinity 401 ile 100mbps kullanıyorum kablosuz hız testi aşağıda telden ve pc den benzer hızlar görüyorum

http://www.speedtest.net/result/a/2739731230
  • 100 Mpbs'ye kadar internet 500 GB AKK + Teledünya Üstpaket + Ev Telefonu 100 dk. 24 ay taahhüt 183 lira fiyat verdiler kararsızım.

Bölgede fiber altyapısı olmadığından Ttnette bu hızları görmek mümkün değil. Kablo TV üst pakete 24 lira veriyorum; ev telefonu gerekli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli yüksek hız bir tarifeye abone olmaktansa; düşük hızlı bir tarife ile ayda 1-2 kere Nitro hizmeti almak (Download yapanlar için söylüyorum) daha mantıklı olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

Gunde 1 Tl ye ayda 29 TL ve Sadece internet kampanyalarını kaldırmıslar, yerine baska bir sey gelir mi ?

İnşallah daha iyisi gelir. En düşük paketin 30TL'nin üstünde olmaması gerekiyor aslında, geçen yıl 21TL idi diye aklımda kalmış, umarım 20-30TL arasında güzel bir paket koyarlar.
  • TTNet Adsl taahütüm bitti. İnterneti kapatmak istedim ALO taahhüdü devam ederken kapatamazsın dediler.
    ALO taahhüdünün bitmesine 1,5 ay var.

Bugün Kablonet için internetten başvuru yaptım. Gelen ekibe numara taşımak istediğimi söylersem TTNet Adsl ve ALO otomatik olarak kapanıyor değil mi? Başka bir işlem yapmama gerek yoktur herhalde.
  • Evde internet yok, sebebini sormak için çağrı merkezini aradım adam dedi ki bizim de sistemler çalışmıyor o yüzden bakmıyorum 😅

• GUERRA kullanıcısına yanıt
    4 yıl önce uydunette internet gidince 444 lü numara da ulaşılmaz oluyordu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kablonette taahhhüt verilen hızdan daha yüksek pakete geçip daha sonra taahhüt verilen pakete dönmek mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Kablonette taahhhüt verilen hızdan daha yüksek pakete geçip daha sonra taahhüt verilen pakete dönmek mümkün mü?

Kampanya koşullarına bakmak gerekir ama genellikle hemen hemen tüm yeni kampanyalarda bu mümkün. Ve, herkesin bu imkanı kullanmasının ihtiyaç durumuna göre tarifesini sağlamasını ve dolayısıyla gereksiz yüksek faturalar ödenmesini önemli bir fayda olarak görüyorum.

Yukarıdaki özelliklere sahip kampanyalarda mutlaka en alt tarifeden girmek çok önemlidir. Daha sonra taahhüt sonuna kadar tüm kampanya tarifeleri emrinize amade olur ve sezona uygun turlara katılma fırsatına sahip oluruz.
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    3 saattir arıyorum hala sistemleri yok. Kendi sistemleri gelecek de benimki niye gitti ona bakacaklar bir de

• arkadaşlar 50 mb hız 75 gb kota tarifesini kullanıyorum nitro aldım fakat hız testi yaptığımda 52 mb yi görüyor en fazla aradım sistem yokmuş bakamıyolarmış admin panelinden bişeyler dediler yaptım gene olmadı sorun nedir acaba nitroda 52 mb hız veriyor normalde 45 46 alıyorum zaten hızı .
  • 2 3 saattir benim Kablonet yok, arıza kaydı bıraktım halen yok internet.(İstanbul)

00:56 editi : Geldi sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paradisia -- 4 Nisan 2017; 0:56:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazyboy93 C kullanıcısına yanıt
    Wifi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darch

quote:

Orijinalden alıntı: crazyboy93

arkadaşlar 50 mb hız 75 gb kota tarifesini kullanıyorum nitro aldım fakat hız testi yaptığımda 52 mb yi görüyor en fazla aradım sistem yokmuş bakamıyolarmış admin panelinden bişeyler dediler yaptım gene olmadı sorun nedir acaba nitroda 52 mb hız veriyor normalde 45 46 alıyorum zaten hızı .

Wireless AC kullanmıyorsan 100 mbit'i alabilmen için modeme lan kablosu ile bağlanman gerekiyor.

hocam geldiler sorunu çözmek için leptop 5ghz desteklemiyomuş telefondan speed test yaptı 100 mb gördü iki tane ağ kartı varmış modemde falan dedi saçmaladı bişeyler hadi iyi günler diyip çekti gitti sonra .

• crazyboy93 C kullanıcısına yanıt
    saçmalama yok modemde 2 farklı verici var biri 2.4ghz max 45-50mbps alabilirsiniz, diğeri 5ghz bununla 100mbps yi net alabilirsiniz.

bunu usb 2 ve usb 3 gibi düşünün sizin cihaz usb 2 ise usb 3 hızını alamazsınız. bilgisayarınız desteklemiyorsa 100mbps için ya kablo ile bağlanmalı ya da 5ghz destekli bir ağ adaptörü almalısınız.

bu arada netmaster a özel bir durum değil 2.4 ghz destekli tüm modemler benzer hıza çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fallofahero

saçmalama yok modemde 2 farklı verici var biri 2.4ghz max 45-50mbps alabilirsiniz, diğeri 5ghz bununla 100mbps yi net alabilirsiniz.

bunu usb 2 ve usb 3 gibi düşünün sizin cihaz usb 2 ise usb 3 hızını alamazsınız. bilgisayarınız desteklemiyorsa 100mbps için ya kablo ile bağlanmalı ya da 5ghz destekli bir ağ adaptörü almalısınız.

bu arada netmaster a özel bir durum değil 2.4 ghz destekli tüm modemler benzer hıza çıkabilir.

Hocam teşekkürler benim ethernet kablosu takılı değil hatası veriyor driverlar herşey güncel modem yeni kabloda yeni ama çözemedim sanırım ethernet girişinde problem var usb ethernet kartı alsam sorunum çözülürmü ?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyboy93

quote:

Orijinalden alıntı: fallofahero

Hocam teşekkürler benim ethernet kablosu takılı değil hatası veriyor driverlar herşey güncel modem yeni kabloda yeni ama çözemedim sanırım ethernet girişinde problem var usb ethernet kartı alsam sorunum çözülürmü ?

Infinity modemlerde ethernet sorunu çıkabiliyor. Sorun modemden olabilir. Boşuna ethernet kartıyla uğraşmayın. Başka bir modem veya router takınca ethernet çalışıyor mu bir test edin önce. Bende de Infinity modemde ethernet sorunu çıktı modemi servise gönderdiler. Daha 1 haftalık modemdi.

• SkyTech74 kullanıcısına yanıt
    biraz zaman geçti ama sry..

evet ama kablonet ne zaman başlatacak belli değil galiba .
    bende 25 deyim ama 1 yıl sonra tahahüt dolunca 25 diye bir şeyi kaldırmışlar
    yenileri 24 mb olmuş yani 8 düşücek . bizim kota ancak 2 gün gidiyor sonra hep 3 deyiz zaten .
    türknet feci gol attı.hamleleri ne olacak , biraz bekleyip göreceğiz..
  • 
Sayfa: önceki 18881889189018911892
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.