Şimdi Ara

KABLONET ' E GEÇİYORUM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ilk mesajımda belirttiğim üzere ttnet ile 13 yıldır kavga gürültü gidiyordu ve ben ttnette hiç 30 mbps göremedim bile ama diğer internet sağlayıcılarına sizin gibi önyargılı yaklaştım işte altyapısını ttnet veriyor gene aynısı olucak hizmet yok gibi vs. şeyler düşündüğüm için geçememiştim . ama bugun kuruluma gelen genç arkadaş ilgisi ve müşteri hizmetlerinin 1 dakika içinde bağlanması ve mütavazi saygılı davranıslı benim bütün önyargılarımı kırdı ve iyi ki geçmişim umarım böyle devam eder ,

bu arada ttnet ile taahhütüm mayısta bitiyor ,
    beklemeyip geçtiğim için daha mutluyum .
  • Onderrrr kullanıcısına yanıt
    Ayın 24’ünde Kablonet bağlantısını gelip kurdular şu anda 100 güldüren Kampanya tarifesi kapsamında saat 19:00’a kadar 99 mbps civarında hız alıyorum 19:00-00:00 arasında 25-30 mbps aralığında bir hız alıyorum yıllarca Vodafone TTNet vb. ‘bin saçmalıklarına boşuna aldanmışım diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirlı olsun doğru tercih

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    Ben de Kablonet'e geçtiğimde öyle diyordum fakat gün geçtikçe Kablonet'in kötü taraflarını görmeye başladım. Yurtdışı hızı yavaş ve ping'leri yüksek, 19-24 arası benim hat hızı 20Mbit fakat download hızı genelde 15-16Mbit'i geçemiyor. Speedtest'de single connection testlerinde hat hızının yarısı kadar hız gösteriyor ancak multi connection'da hat hızına çıkıyor ki bu sadece TR sunucu testlerinde geçerli yabancı sunucularda 3-5Mbit'lere kadar düşebiliyor. Sonuçta Kablonet gündüz fena değil fakat 19-24 arası daha önceden kullandığım 16Mbit ADSL'den pek farklı değil.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Bende 100mbit akıllı sınırsızı 6 aydır kullanıyorum şahsen çok memnunum ne dedilerse onu veriyorlar hiç dedikleri hızlarını altına düşme olmadı. Ping sorunuda yaşamadım önceden süperonline fiber kullaniyordum ona benzer pingler alıyorum belki 5ms superonline daha düşüktü diyebilirim ama akşam yoğun saatlerde bile ping sorunu yaşamıyorum. 1 mayıs tan sonra upload da 10mbit oldu download da artık 19-24 arası düşmüyormuş onuda bugün deneyeceğim 19dan sonra. Adamlar satışı yaparken ne vaat ettilerse onu veriyorlar. Sanada sonuçta 50mbit ama 19-24 arası 20mbit e düşeceğini söylediler bilerek aldın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hesaplaman yanlış.
    Hocam umarım dediklerinizi yaşamayız ,
    ama şöyle söyliyim ben kaç senedir ttnet e deliler gibi para ödedim ama gerçekten bu hızı ne gördüm ne kullanabildim ,
    hiçbir şekilde hız düşürme olmadı ve 19-24 arası 25-30 alıyorum ve sorun yaşamadım.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Neyin hesaplaması yanlış ?
  • dragontool D kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim hız ve ping sorunları yurtdışı sunucular için geçerli. Yurtiçi ping testi yapmanın bir anlamı yok zaten 5-10ms normal. Yurtdışı hız ve ping testlerinde Almanya, Hollanda gibileri en iyi değerleri, Avustralya, Çin, Hong Kong gibileri ise en kötü değerleri verir. Bu tür bağlantılarda Kablonet'in hız ve ping değerleri ise TTNet'den kötü. Konunun 20Mbit bağlantı hızı ile alakası yok, 19-24 arası bariz yavaşlama mevcut.
  • Onderrrr kullanıcısına yanıt
    Kablonet'in hat kalitesi ile ilgili bir sorunu yok, yurtiçi sorunları da yok sorun yurtdışı çıkışı. Kablonet'in yurtdışı bağlantılardaki kalitesini görmek istiyorsanız Speedtest'de single connection olarak Çin, Avustralya gibi uzak noktalardaki sunucuları deneyin. Sonuçta Türkiyeden yapılan bağlantılarda bu tür Ülkelerdeki sunucuların hızı düşüktür, pingleri yüksektir fakat Kablonet'de bunlar daha da kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragontool

Bende 100mbit akıllı sınırsızı 6 aydır kullanıyorum şahsen çok memnunum ne dedilerse onu veriyorlar hiç dedikleri hızlarını altına düşme olmadı. Ping sorunuda yaşamadım önceden süperonline fiber kullaniyordum ona benzer pingler alıyorum belki 5ms superonline daha düşüktü diyebilirim ama akşam yoğun saatlerde bile ping sorunu yaşamıyorum. 1 mayıs tan sonra upload da 10mbit oldu download da artık 19-24 arası düşmüyormuş onuda bugün deneyeceğim 19dan sonra. Adamlar satışı yaparken ne vaat ettilerse onu veriyorlar. Sanada sonuçta 50mbit ama 19-24 arası 20mbit e düşeceğini söylediler bilerek aldın.
    10 mbit upload kalıcı mıdır hocam? Ayrıca gerçekten o saatler de hız düşümü gerçekleşmiyor mu?
  • KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    Nazar değdi internete biraz önce 5mbit e düştü upload :(
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.