Şimdi Ara

KABLONET ' E GEÇİYORUM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 13 senedir ttnet kullanıcısıyım ve mayıs ayında bıtecek taahhütümü yenılemıyorum , kablonete geçiş yapıyorum bina altyapım var 00:00-19:00 100 mpbs 19:00-00:00 25-30 mbps olan paketı tercih ettim , bir kac sorum var .
    Ben suanki modemimde 3 adet ethernet cıkısı kullanıyorum , kablonette bu olacak mı ?
    değişik bi bağlantısı varmış bu bağlantıyı nasıl sağlıyacağım ,
    verilen modem sıfır mı yoksa kullanılmışmı geliyor ?
    illaki verilen modemimi kullanmak zorundayız ?
    neden bağlantı normal ınternet gıbı olmuyor ?

• Bana verilen modem 4 portlu ve wireless. Kendi edineceğiniz modemi de kullanabilirsiniz. Modemin MAC numarasını bildirip aktive edeceksiniz.
  • YellowBase kullanıcısına yanıt
    o zaman tercih için soracaklardır diye umuyorum ,
    teşekkürler cevap içim
  • Ben dün aradım bugün bağlandı, aradığımda sadece modem de kiralamak istiyorum dedim kimse birşey sormadı eleman kullanılmamış Netmaster Infinity 401 getirdi. Özellikle belirtmezseniz tercihinizi soracaklarını sanmam hatta bölgenizde tedarik sorunu varsa size kullanılmış bir modem de getirebilirler. Burada zaten kablotv üyeliği olduğundan eleman önceden döşenmiş kabloya splitter takıp kabloyu modeme takıp 1 saate kadar internet açılır dedi gitti 5-10 dk sonra internet açıldı. Kablonet'in verdiği modemlerin listesi sitesinde var, bazı modemlerde 2 LAN görünüyor ayrıca sitedeki Infinity 401'de 2 LAN var bendeki Infinity 401'de 4 LAN var o yüzden modem konusunu müşteri hizmetleriyle konuşup netliğe kavuşturmanızda fayda var.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    çok hızlı olmuş süper benim bugün 3.gün oldu gelen giden arayan soran yok , telefonda kayıt olusturan hanımefendi arkadaşlar geldiğinde söylerseniz onlar size yardımcı olacaktır dedi eğer o istediğiniz şekilde bağlantı yoksa iptal edersınız bağlatmazsınız dedi , 10-12 saatlik bi kullanımın söz konuusu nasıl memnunmusunuz ? modemin wifi alanı çekim gücü falan ?
  • Kablonetin verdiği modemlerin wifi çekim gücü zayıf oluyor. Modemi kendi alan sırf bu yüzden alıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YellowBase -- 9 Nisan 2020; 9:56:0 >
    peki bunun için hangi modem önerilerini dikkate almak gerekir forumda kullanan varmıdır acaba , hadi aldık diyelim işe yariyacak mı veya wifi güçlendiriciler iş görür mü
  • Yılların ttnet mağduru olarak kablonet candır diyorum. Yaklaşık 4 ay olacak bağlantı. Dedikleri gibi wifi çok güçlü değil ama 4 port desteği normal. Ben eski ttnet modemimi AP yaptım diğer odaya o şekilde wifi açtım her köşe %100 wifi var.
  • KapMet kullanıcısına yanıt
    nasıl yapıcaz onu ? ne gerekli bağlantı nasıl olacak ?
  • Kablonet kullanan bir arkadaşımda Asus marka modem var, evin her yerinden full çekiyor.
  • Kablonet'in kalitesi konusunda yorum yapmak için henüz erken fakat İstanbul Feneryolundayım, 50-20Mbit paket var, 50Mbit iken 6.2MB, 20Mbit iken 2.5MB indirme yapıyor upload hızı değişmiyor her zaman 5Mbit 625kb civarı hızı var yani pakette tanımlanmış hızı full ve sürekli olarak veriyor hız düşümü, kopma, dalgalanma vs. henüz görmedim. Modemin wifi gücü ise pek iyi görünmüyor. TP Link ADSL modemle Infinity 401'i android telefonda Wifi Analyzer programıyla sinyal gücünü karşılaştırdığımda aynı odada iken iki modemin güçleri aynı görünüyor, yan odada yine aynı fakat 150m2 evin en uzak odasında telefon Infinity 401'den kopup TP Link'e bağlandı. TP Link'in wifi'ı kötü, Infinity 401 ondan biraz daha kötü fakat aynı odada çekmiyor, yan odada çekmiyor diyenler kadar rezalet değil. Wifi sinyalini güçlendirmek için wifi range extender alınıp kullanılabilir. Benim için Kablonet'in şu ana kadar ki tek kötü yanı CGN yani havuz IP'si var ve nete çıkılan IP değişmiyor bu yüzden uzaktan masa üstü bağlantısı, port açmak gibi bazı sorunlar var bunun için görüşeceğim.
  • Onderrrr kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzden. Pc bilginiz nasıl?
    Youtube da bir sürü video var.
    Video da anlatılmayanı söyleyeyim;
    Ttnet modemin WAN girişine takacaksın kablonet modeminden gelen etherneti
    Sonra arayüzden WAN kısmı ayarları youtube anlatıldığı gibi.
    Herhangi bir hız kaybı yaşamıyorum bu arada.
  • bilgiler cevaplar için teşekkürler , daha arayan soran bağlantı yok
    bütün bilgileri dikkate alıp değerlendiricem ..
    An itibari ile bağlantı yapıldı 12 saat içinde internet gelir dendi ,
    modemde 4 adet ethernet çıkışı var , süper.
    O kadar sürmez gelmesi.
    Güle güle kullanın.
  • evet internetim geldi ,
    ve anlık olarak hız testim umarım böyle sorunsuz bir şekilde devam edebilirim

KABLONET ' E GEÇİYORUM
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onderrrr

evet internetim geldi ,
    ve anlık olarak hız testim umarım böyle sorunsuz bir şekilde devam edebilirim

KABLONET ' E GEÇİYORUM
    hayırlı olsun dostum

kablonet altyapısı nasıl binana geldi? senmi talep etmiştin yoksa apartmandan birilerimi? Bende kablonete geçmek istiyorumda binamda altyapıları yok.
  • Eve ilk taşındığımız zamanlar (99-2000 yılı falandı) uydu çektirene dek kablotv kullanmıştık şu an Vodafone net 50 mbps'ye kadar tarifesini kullanıyorum rahat 30-35 mbps hız almam gerekirken(TT saha dolabı binanın 150-200 milerisinde) 20-25 mbps arasında hız alıyorum ve daha önemlisi geçen sene bir faturamı jetfatura sistesinden kredi kartıma tanımladığım otomatik ödeme talimatına istinaden ödeme yapılmasına rağmen ödemediğimi iddia ederek iki kez ücret aldılar bundan dolayı çok sinirlendim Mayıs 15'inde tahhüt bitmiş olacak ben de Ben de Kablonetin 100 güldüren kampanyasına 24 ay taahüt vermeyi düşünüyorum bu konuyu okuyuncaya dek bir tereddüt yaşıyordum şimdi gönül rahatlığıyla Kablonet'e geçeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 10 Nisan 2020; 17:13:50 >
  • Ereninh0 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam sağolasın ,
    binada hazır altyapı vardı kullananda var , evimin içinede hazır kablolar cekilmişti zaten

kurulum ıcın gelenler sadece modemi takıp gittiler ,
    altyapı talebi olusturabılıyorsunuz sanırım bi araştırın derim .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.