Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2898. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: maxi909 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü4 Mobil3 Android
5 sn
63.416
Cevap
385
Favori
3.380.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
94. Sırada  bugün en iyi #11
Sayfa: önceki 28962897289828992900
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pisa skorundan bahsetmen güzel oldu bak şimdi. yazdıklarımı geri dönüp bir kez daha oku bakalım, kendimi haklı mı çıkarmaya çalışıyormuşum yoksa sen mi yanlış anlamışsın diye tekrar düşün. zira internette bir sorun yaşamışsın ve forum kültürü gereği sorununun bağlantı değil dns olduğunu söyleyerek yol göstermişim. bunu da biraz esprili bir şekilde yeterince network öğretememiş demek ki diye ifade etmişim. akabinde resmen saldırıya geçen sensin pisa güzeli :)

zira bir teknoloji forumunda dile getirdiğin inşallahlı maşallahlı dileklerini hiçbir kurum sallamıyor. forum kültürü nedir? ya yardım istersin/edersin ya da bilgi paylaşırsın. sen de eski üyelerdensin gördüğüm kadarıyla, "forumda yaşamayalım istersen bu durumu". ayrıca önceki mesajlarımda kablonetin sorunlarını ve neden docsis 3.1 ile beklentinin aksine çözülmeyeceğini de dile getirdim. beğenmiyorsanız cayma ücretini karşılayan ispler var, onlardan birine geçmek yerine aylarca burada bu tür şeyleri dile getirmek biraz garip oluyor.

ayrıca bu güzide ülkemizin pisa skoruna katkı sağlayan eğitimini ve akabinde mesleğini çok merak ettim. sakıncası yoksa paylaşmanı rica ediyorum.

• ataşehire fiber kablonet ne zaman gelir acaba

• Patren kullanıcısına yanıt
    Kablonet gibi rezil bir kurumdan altyapı ummayın bence hocam, gelmesi de cok zor, turk telekom fiber basvurusu yapmaniz daha mantikli olacaktir, kablonete bulasacaksaniz vodafonenet uzerinden alip ucuza kullanin...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • JetMaka kullanıcısına yanıt
    Sorun kablonetin dandikligi, omurgasinin olmamasi hocam, yine kablonet icin iyi ping almıssınız, beterinde beteri var...

• Bizim şehirde telekomun neti kablonetten daha kötü. Ttnet kullanırken çok sorun yaşıyorduk kablo nete geçtikten sonra 3 yıldır gayet mutluyuz. Bence internet sağlayıcıları eleştirirken genelleme yapmamak lazım. Şehirden şehre hatta bölgeden bölgeye kaliteleri değişiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Turk telekom'un fiberi pisman etmez hocam, ama bakir alt yapisi derseniz onda %50 ihtimaliniz var ya iyi hizmet alirsiniz ya da kotu hizmet, kablonetin sorunu dandik modem vermesi, geceleri kafayi yemesi, turk telekom omurgasi kullanmasi (ben oyle biliyorum) bunlar birlesince rezillik ortaya cikiyor, tek alt yapi kablonet olsa anca alicagim bir saglayicidir, kablonet 100 mbps 129 tl versinde gorelim, veriyorlar o da soyle, gece 5 ile 6 arasi 100 mbps, aksam 9-10 arasi 100 mbps, gece 1-3 arasi 100 mbps sanki dalga geciyor tuketiciyle, versene full sınırsız ama nerde, turk telekom sabitte candir, gerisi bosa para israfi bosa heyecan, ha alternatif fiber olarak tsol kullanilir, turknet fiber kullanilir,
    Suan en sorunlu fiber dahil firma olarak tsol ve kablonet var, siz yine sansliymissiniz...

• Kablonet iphone wifi hız sorunu devam ediyor mu

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt

kablonet de ping yüksek farkettim bu günde türknet hiç oyanayamıyor. VPN girebiliyorlar. Genel sorun var sanırım.

• bağlantı sorunları max 100 mbit 5 mbit hızlardan wifi kısmına gelmedik :=)) Onun çözümü router da

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Verdikleri modem milattan kalma oluyor, ayarlarını yapmak gerekiyormus sanırsam iphone icin...

• Kablonet için 2022 de farklı tarifeler gelebilir mi ?

• Full sınırsız paket var şuan kablo nette. 129 tl değil gerçi. 159.99 tl. modem ücreti ve tv yayını dahil. Mevcut üyelere 154.99 tl. Sizin dediğiniz paket akıllı sınırsız olan 134.99 tl paket onda saate göre hız değişiyor.

Dediğim gibi bölgeden bölgeye kalite değişiyor. Sizin bölgenizde olsam tahminen bende kabloneti eleştirirdim.

• Reanimate kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal değişebilir, ama fiyatlandırmayı aham şaham beklemeyin, daha da yüksek olacaktır...

• ataman5 kullanıcısına yanıt

Su anda düzeldi aslında o mesajı yazdıktan sonra. Router aldım TP-Link Archer C60, biraz ayarları kurcaladım su anlık pinglerim de daha stabil önceden kablolu bağlayınca konsola İP vermiyordu o da düzeldi. Nazar değmesin. Binada ADSL hariç sadece kablo altyapısı var Merter’de eski bir evde oturuyorum, el mecbur bunlara katlanacağız ya da 24 mbit Telekom netine aynı parayı vereceğiz.

• Reanimate kullanıcısına yanıt

docsis için gelişme olacağını düşünmüyorum fahiş fiyattan fiber altyapıda 100ün üzerinde paket çıkarma ihtimali var. 2022de en aşağı 5 lira zam bekliyorum 10 lira gelmesi muhtemel

• Merhaba arkadaşlar bulungudum bölgeye kablonet altyapısı yeni geldi. Kablonet i bağlamayı düşünüyorum. Bir arkadaşım kullandığı kablonet interneti bir süredir askıya aldırmış. Sizce sıfırdan kablonet(50 mbit akilli sınırsız 12 ay 110tl) üyeligi mi actirmali veya arkadaşın kablonet (100 mbit 9 ay kalmis akıllı sınırsız 100tl) üyeliğini devir mi almak daha mantıklı olur?

• parasını verip aldığımız kiraladığımız modemller milattan önce se alt yapı miladında öncesidir :=)))

• SyLaR046 kullanıcısına yanıt
    Nakil ücretini siz verecekseniz aynı kapıya gelecektir.

• Merak edip az önce annemin iphone 8 ile test yaptım. Modeme yakın yerde test yaptım 90 mbit hız verdi. Odama geçip test yaptım 49 düştü. Ama o hıza düşmesi Iphone kaynaklı görünmüyor çünkü samsung s10e ile de aynı testi yaptım onda da 49 hız verdi. Hatta ıphone 49.7 mbps iken samsung 49.2 verdi. ıphone 12 ping iken samsun 18 ping verdi. Iphone daha iyi sonuç verdi.

Bilgisayarların ve Tv'lerin aksine telefonlarda hız yarıya düşüyor görünüyor. Testi yaptığım oda da bilgisayar ve smart tv var onlar ortalama 95 mbps hız veriyorlar. Sanırım telefonlarda bu hız sorunu oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Kasım 2021; 10:9:16 >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Yeni cihazlarda 11-12-13-Se de sorun oluyor modemden ayarı yaparsanız düzeliyor, eski serilerde sorun yok yeni wifi5 yada 6 bilmemne bir sey var onu destekleyen cihazlarda olay

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 28962897289828992900
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.