Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (2445. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63.454
Cevap
388
Favori
3.383.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24432444244524462447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O yavaşlatma zaten uzun süredir var ben o sorunları vpn ile çözüyorum.
  • ender E kullanıcısına yanıt
    100 Mbps akıllı sınırsız olarak uzattım 2 yıl.

Bilginize.
  • Arkadaşlar eski modem artık miadını doldurdu sanırım. Kablolu 90 görüyorken modemin dibinde wifi 40-45 mb görüyor.
    İnfinity ve ubee modemler çıkmış sanırım. Hangisini önerirsiniz ? Router var evde , diğer odaları dert etmiyorum ama önemli olan port sayısı ve wifi ...
    Yada alternatif ne önerirsiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabit Fikir

100 Mbps akıllı sınırsız olarak uzattım 2 yıl.

Bilginize.
    tşkkrler, bende ayın 18'inde başlattırma sözü vererek aynı 100Mbps akıllı sınırsıza geçtim, bakalım bir 1 ay deneyip akşamları 25Mbps hızı etkilemez ise devam etcem yoksa 500gb kotalı olana gececeğim.
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    Opera vpn hariç vpn bilmiyorum. Yavaşlatmayan tabii ki
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Altyapınız kablonet mi , sol mü ?

• one a day O kullanıcısına yanıt
    TTnet fiber, SoL Fiber ve Kablonet'in kendi altyapıları var.
  • Bizim binada sadece kablonet var Solü onun üstünden mi alıyorsunuz diyecektim.Siz şanslıymışsınız hepsinin kendi altyapıları mevcutmuş

• Benim önceden kullandıklarım site bazlı malum hükümet tarafından yasaklandı sitelerine girilmiyor. Şuan kullandığım için konuşursam site bazlı veya program bazlı en ufak bir hız kaybı yaşamadım. Twitch olsun veya türevlerinde malum bilerek iplerde netin çok dalgalı olması sorununu ise vpn ile çok rahat deliyorum. Yoksa iş bu ülkenin iss kurumlarına kalsa nette bir tane bile donmadan video izlenilmez.
    Rica ederim, ben 1 haftamı yaktım çünkü taşeron firmalar aramaya başlamıştı, daha vaktim var dememe rağmen başka numaralardan aranmaya başlanınca rahatsız oldum.

Sizin kullanımınıza uyar mı bilmem ama şu an saat 20:00, 25 Mbps hızla hem youtube videosu dinlerken diğer sekmede bu mesajı yazıyorum ve sorun yok.

Not: Cevabım gecikti şu anda saat 23:30 ama problem yok..

TEK PROBLEM: Gene penbe: ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 10 Temmuz 2019; 23:36:24 >
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Benide hergun arıyorlar ama 18 inde gecirin diye belirttim, taahhütu oyle verdim.. ama genede hergun ariyorlar

İşte problem burada.
  • # Ace # kullanıcısına yanıt
    kesinlikle, 100 mbps net var 4kyı geç 1080 otomatik netflix izlenmiyor telde.
  • Yazlıkta da evde de turknet kullanıyorum. yazlıktakini kablonete geçireceğim. vdsl modem arayüzünde 62mbps alabileceğim yazıyor. altyapı kontrolü yapınca da binada türksat kablonet altyapı bulunuyor.
    Sorum şu: 100mbps akıllı internet alırsam, fiber olduğundan dolayı hat değerleri daha iyileşir ve ben 100mbps hızı görür müyüm? yoksa 62mbps mi gelir?
  • Arkadaşlar, 2-3 yıldır sorunsuz kullandığım internette son 1-2 aydır sorun yaşamaya başladım.
    Sorun şu;
    modemin bulunduğu yerin yanındaki odada telefondan youtubeda video izlerken donuyor, bazen 10-15 dk yükleniyor şeklinde kalıyor. Telefonun wifi bağlantısını kesip tekrar bağlarsam bazen işe yarıyor bazen yaramıyor.
    Bazı günlerse hiç sorun olmuyor.
    Hız 50 mbit.
    Böyle bi sorun yaşayan var mı?
  • Kablonet ile Vdsl'in hiçbir alakası yok, ikisi de farklı altyapı. Kablonet binada ya vardır ya yoktur. Varsa da nerede olursan ol 100mbit alabilirsin.
  • Birbiri ardına yaptığım 2 farklı kablolu test sonucum:

Arkadaşın da belirttiği gibi VDSL başka bir sistem.
    Kablonet modem farklı, benimki infinity 401.

• teşekkürler hızlı cevaplar için. 1 haftaya baslatacagim iptal ve gecis islemlerini

• bu cihazları veya alternatiflerini satın alabileceğim bir yer var mıdır?
    Kiralamak istemiyorum.
    genel olarak ne diye geçiyorlar acaba?
  • onuraydin36 kullanıcısına yanıt
    Sorun sadece wi-fi ise harici router tavsiye ederim. Tercih ettiğiniz bütçeye göre güncel teknolojiye sahip hızlı ürün seçeneğiniz artacaktır. Şuan alacağınız kablo modem, hizmeti bıraktığınızda atıl hale gelecek ve ikinci el satışı da pek parlak değil. Router kullanımı ile hizmet değişikliği olduğunda modemi değiştirerek aynen devam edebilirsiniz. Eğer modem-router alırsanız, xDSL'e geçişte sadece arayüzde yapacağınızı bir kaç ayarlar kullanabilirsiniz.

Şuan sitede modem için aylık 6₺ kiralama ücreti belirtilmekte, bu tutar sizin için sorun değilse bir süre deneyimlenebilir. Nette belirtilen sorunları da test ederek son karar verilebilir. İlk çıktığı zamanlarda Infinity 401 Modemi iki ay kullandım. Aynı oda da bulunan cihazlarda memnun ederken, araya giren engel arttıkça, sinyal kalitesi feci şekilde düşmekteydi.
  • 
Sayfa: önceki 24432444244524462447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.