Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU] (1876. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
64.118
Cevap
398
Favori
3.418.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    taahhüte girersen gelen modem öyle ahım şahım birşey olmayacak, bridge mode ile asusu kullanmaya devam etmek daha akıl karı olur
  • Dracos D kullanıcısına yanıt
    Bende aynı soruyu soracaktım. Eldeki adsl modemi access point olarak kullanabilir miyiz? Netmaster'ların wifi gücü çok zayıf deniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

taahhüte girersen gelen modem öyle ahım şahım birşey olmayacak, bridge mode ile asusu kullanmaya devam etmek daha akıl karı olur

bridge mode kullanarak yapabilirmiyiz kablonet bağlantısını?
  • İnternet 3-4 gündür rezalet durumda, 10mb hız var ama sitelere giriş gezinme prolemli. Yine yavaşlatma durumu var herhalde...
  • s0ft kullanıcısına yanıt
    Eğer elinizdeki ADSL modem sadece Router veya sadece Access Point modunda çalışıyorsa evet kullanabilirsiniz.
  • KRALL kullanıcısına yanıt
    Evet. Verdikleri modemi Bridge moduna alıp elinizdeki modemi de Router moduna alırsanız kablosuz bağlantıyı eskiden kullandığınız modem üzerinden alabilirsiniz.
  • Arkadaşlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Biliyorsunuz ki 1 Mayıs itibariyle akk sonrası hızlarımız değişecek bir çok arkadaşta bununla ilgili yazmış. Ben de bu durumu göz önünde bulundurarak biten taahütüm yerine yeni bir sözleşme yaparak 50Mbit 50 gb'lık pakete geciş yaptım. Sorum şu bu 1 Mayıs itibariyle bu yeni akk olayından ben ve benim gibiler yani daha önce sözleşme yapanlar da faydalanacak mı yoksa bu durum yeni aboneler için mi geçerli? Eğer öyleyse sözleşmeyi iptal edip 1 mayıs'ı bekleyeceğim.
  • Ankara - Çankaya internet kesildi.
  • Bunların yapacağı işi...

Salı kuruluma geleceğiz dediler, bekliyoruz ne gelen var ne giden. Şubeye gittim, ''kesin gelirler 18:00'e kadar,'' mt aradım aynı cevap. 17:45 oldu şubeye gittim ''bizde kurulum ekibinin telefonu yok'' diye yalan da söylüyorlar.

Neticede gelen giden yok. Aksilik olabilir ama üç dört kez haber alma girişiminde bulunmama rağmen arama zahmetine de girmediler.
  • s0ft kullanıcısına yanıt
    hacı bana akşam 7:30 gibi gelmişlerdi, neyse gelip bağladıklarında her şeyi unutuyorsun 100mbitlik bi nitro çak hemen bir günde sinirlerin yalpa yalpa olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Ankara - Çankaya internet kesildi.

1 saat sonra düzeldi.
  • buraya 2 ay önce kablonet'i beğendiğimi belirten olumlu bir yorum yazmıştım.
    Sanırım bu gidişle fikrimi değiştireceğim çünkü haftada en az 1-2 gün sorun oluyor 50 olan hız 5'e düşüyor mail atınca düzeltiyorlar ama sürekli mail atmaktan sıkıldım.

1 haftadır da internet çok kötü durumda hep 3-8mbps arası falan mail'e de geri dönüş yapmadılar bu defa.

İstanbul güngören tarafındayım başka sorun yaşayan var mı ?
  • DenizGalaxy kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Superonline ADSL de Türk Telekom'un ADSL altyapısını kullandığı için bağlantı kalitesinde çok fark olacağını sanmıyorum.

Anca fiyat ve servis kalitesinde fark olabilir (onda da eğer TT servisi bakmıyorsa).

ADSL için Turknet'in kampanyalarına bakmanızı öneririm.

• korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Eğer bölgenizde Fiber veya VDSL hizmeti veren başka firma yoksa ADSL üzerinden hizmet veren diğer sağlayıcılara bakabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biarkadasabakipcikicam

buraya 2 ay önce kablonet'i beğendiğimi belirten olumlu bir yorum yazmıştım.
    Sanırım bu gidişle fikrimi değiştireceğim çünkü haftada en az 1-2 gün sorun oluyor 50 olan hız 5'e düşüyor mail atınca düzeltiyorlar ama sürekli mail atmaktan sıkıldım.

1 haftadır da internet çok kötü durumda hep 3-8mbps arası falan mail'e de geri dönüş yapmadılar bu defa.

İstanbul güngören tarafındayım başka sorun yaşayan var mı ?

nereye mail atıyorsunuz?
  • arkadaşlar dün öğlen saat 1.30 civarı torrente doom dirt rally ve gta sa yı sıraladım indirmeye bıraktım.3 ünün yaklasık toplam boyutu 95 gb yapıyodu. dedim gece ben işten gelenede kadar indirsin sonrada otomatik kapansın.ertesi gün kotaya baktığımda 57 gb yansımış geri kalan yansımamış. ekstra bi durummu var burda ?

KABLONET [ANA KONU]
  • Telekom'un hızından memnun olmadığımdan buna geçiyorum ama sözlükte sağda solda çok koptuğuna dair şeyler görmeye başladım. Adsl yavaş ama hiç kopmuyor yıllardır. Gözüm korktu biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Telekom'un hızından memnun olmadığımdan buna geçiyorum ama sözlükte sağda solda çok koptuğuna dair şeyler görmeye başladım. Adsl yavaş ama hiç kopmuyor yıllardır. Gözüm korktu biraz.

"Adsl yavaş ama hiç kopmuyor" Bu söze kesinlikle katılmıyorum. 2 sene adsl kullandım internet okadar çok kopuyorduki bıkma noktasına gelmiştim artık. Aradığım zaman ekip göndereceğizden başka bir şey demiyorlar. Ev içindeki kablo tesisatını bile yeniledik ama nafile kopma sorununa çözüm olmadı. Uydunete geçtiğimden beri neredeyse hiç kopma yok oluyorsa nadiren oluyor.
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Benim için öyle, farklı konumda kopuyor olabilir.
  • Merhaba bulundugun sokakta uydunet var ve binamdada 5 6 sene öncesinden kalma kablo tv kutusu var uydunetin sitesinde benim gözükmüyor benim binamdaki kablo tv hattını nasıl aktifleştirebilirim yazın lys den sonra internet bağlatmam gerekiyorda eve
  • 
Sayfa: önceki 18741875187618771878
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.