Şimdi Ara

Kablolu bağlantının wireless 5 ghz bağlantıdan yavaş çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir dostum adına açtım bu konuyu. Kendisi super online 100 megabit fiber kullanıcısı. Modemi zxhn h267a

Speedtest sitesinde test yaptığında kablolu bağlantıda 75 80 megabit alıyor. Wireless 2.4 ghz yayında 75-80 megabit. 5 ghz ile 120 megabit alıyor. İstediği kabloluda da 120 megabit verim alabilmek. Modemi değiştirmiş aynı şey. Teknik servis gelmiş o da şaşırmış neden bu böyle diye bir şey yapamadan gitmiş. Tekrar çağırmış aradan bir süre geçtiğinde başkası gelir umuduyla belki. Gene aynı eleman gelmiş sonuç belli   Çözüm önerisi olan, neden bu şekilde olduğuna anlam verebilecek dostlardan yardım bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met4sx -- 5 Mayıs 2021; 21:9:13 >

• Kablo veya bilgisayarın anakartı 1000 mbps hızı desteklemiyor olabilir.

Başka bir kablo ile deneyin ilk önce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iCrush kullanıcısına yanıt

Kablo nexans cat6 kalitelilerden ve yeni. Cat5 kablo da aynı sonucu veriyordu. anakart msi h310m pro vd plus 1000 megabit desteği var gösteriyor kendi sitesinde hocam.

• met4sx M kullanıcısına yanıt
    Denetim masasına girip ağ ve bağdaştırıcı seçeneklerinden kablolu ağ'ı seçip SS atabilir misiniz orada kaç mb/s hız ile bağlı olduğu yazıyor bakalım bağlntı kısmında mı bir sorun var belki yazılımsal da olabilir.
    Dediğim yeri anlamadıysanız DNS ayarı yapılan yerin orası bi önceki sayfa

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.