Şimdi Ara

Kablo uygunluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Aracımda cerwin vega 4ga kablo döşeli. Şuan sadece mono amfi ve buna bagli eskk serilerden 30cm kicker besliyor. Ben bu kabloyla 2 amfi besleyebilir miyim? 2. Amfi qline qs90.4 olacak ve 1 takim tiz 1 takim massive m6a besleyecek. Ek kablo çekmeli miyim sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UurcanUg -- 17 Mayıs 2020; 0:19:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Her kablonun bir dayanıklılığı mevcut. Bahsettiğiniz kablo setindeki kablo dayanıklılığı 1500w a kadar gözüküyor. Bu watt değerinden fazla yük bindirmeniz halinde aşırı ısınmadan kablo dış kabuğu eriyip şase yapması sonucu yangın çıkartabilir. 2. bir +12v kablosu çekmenizi öneririm yada +12v kablonuzu 2ga kablo ile değiştirebilirsiniz.
  • hakancekic88 kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. M6a 300Wx2 kicker 300W tizler tahmini 100x2. Aslında geçmiyor ama kablonun kutusunda 1500W yazması gerçeği ne kadar yansıtır bilmiyorum. Birçok marka satılsın diye sahte değerler yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UurcanUg

Cevabınız için teşekkür ederim. M6a 300Wx2 kicker 300W tizler tahmini 100x2. Aslında geçmiyor ama kablonun kutusunda 1500W yazması gerçeği ne kadar yansıtır bilmiyorum. Birçok marka satılsın diye sahte değerler yazıyor
    Amfinin çekeceği akım hesaplanırken hoparlörlerin watt değeri ile hesaplanmakta rms değerleri nominal değerlerdir. Peak değerlerini göz önünde bulundurarak hesap yapmanızı öneririm. Subwooferlar genelde 1000w üzeri oluyor. Kullandığınız mono amfi peak olarak kaç watt veriyor bilmiyorum ama sistemin watt değerlerini tekrar gözden geçirmenizi öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.