Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (608. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.163
Cevap
275
Favori
3.120.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besimbicer -- 21 Ocak 2016; 19:25:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: besimbicer

teledünya = boşa para
    bi cep telefonu alın o bile ücretsiz tv gösteriyor + bir sürü özellik

kimseye tavsiye etmiyorum "teledünya" yı

Kıyaslama mantığına hayran kaldım.
    Cep telefonu > Dijital kablolu yayın üzerinden gelen sinyalle TV yayını yapan Plazma/LCD Tv.

Forumca çok feyz aldık.

Sağ ol.
  • arkadaşlar...teledünya üzerinden şifreli yayın sinema tv paketi ve üst paketide türksat merkezinden açtırınca bugün sabah televizyon ve yüksek çözünürlüklü dijital kablolu yayın alıcıyı çalıştırdım ve bütün kanalları zapping yaparak kontrol yaptım...hepsi açılıyor...dikkatinizi çekerim...bilgilerinize sunarım...saygılar...
  • Üst pakete indirim yapılana kadar veya içeriği doldurulana kadar üye olmayacağım.
  • içeriği doldurulmalıdır bence. ya da temel paket fiyatının 13 liraya çıkarıp temel pakete eklenmelidir 4 kanal. 50 kuruşu bütün abonelerden alınca üst pakete 14 kişiden 1 kişi geçerse zaten böyle olacağını tahmin ediyorum. aynı paraya denk geliyor. bunu bile düşnmüyorlar. bütün aboneler 4 kanal için geçeceğini zannediyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartilkisi

arkadaşlar...teledünya üzerinden şifreli yayın sinema tv paketi ve üst paketide türksat merkezinden açtırınca bugün sabah televizyon ve yüksek çözünürlüklü dijital kablolu yayın alıcıyı çalıştırdım ve bütün kanalları zapping yaparak kontrol yaptım...hepsi açılıyor...dikkatinizi çekerim...bilgilerinize sunarım...saygılar...

izliyor musun yoksa yalnızca mutluluk duygusu mu oluşuyor. mesleki bilgime dayanarak soruyorum. sahip olmanın yalnızca verdiği mutlu olma durumunu yüksek görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dcup

Üst pakete indirim yapılana kadar veya içeriği doldurulana kadar üye olmayacağım.

Sinema paketini kaldırıp, sinema kanallarını üst pakete dahil etsinler
    Sinema paketi olanlar otomatik üst pakete dahil edilsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

quote:

arkadaşlar...teledünya üzerinden şifreli yayın sinema tv paketi ve üst paketide türksat merkezinden açtırınca bugün sabah televizyon ve yüksek çözünürlüklü dijital kablolu yayın alıcıyı çalıştırdım ve bütün kanalları zapping yaparak kontrol yaptım...hepsi açılıyor...dikkatinizi çekerim...bilgilerinize sunarım...saygılar...

izliyor musun yoksa yalnızca mutluluk duygusu mu oluşuyor. mesleki bilgime dayanarak soruyorum. sahip olmanın yalnızca verdiği mutlu olma durumunu yüksek görüyorum.

arkadaşım serdar ayberk...şifreli yayın platformlarına abonelik sistemiyle sahip olmanın verdiği mutluluk duygusunu hissediyorum forumdaşım...mesleki bilgin doğruyu tahmin yapmış dostum...saygılarımı sunarım...
  • Teledünya büyük iş başardı sanılmasın Discovery Channel grubu kanalları Digiturk'te de yayına başladı, üstelik bu kadar zam uygulanmadan...
  • Of tamam, ne kin kustunuz Teledünya'ya karşı.
  • Arıza kaydı vermek için bugün 50 kere aradım 4440126 nolu numarayı ne açan var ne bişey müzik dinlemekten bir hal oldum, ne rezil kepaze bir kurum, böyle bir kurumun müşteri hizmetleri 5 kişiden mi oluşuyorda telefonlara bakan yok olamaz böyle birşey pessssssssssss....
  • Şikayet Var'a yazın arkadşalar ertesi gün arıyorlar hemen. Ben ulaşamadıkça şikayet ediyorum onlar uğraşsın birazda :) Böyle böyle adam olurlar belki sık boğaz etmek lazım biraz. Bugün eve kuruluma gelen elemanlar bi acele kurup gittiler pat diye
  • Israrlı ararsanız aynı saat içinde mutlaka ulaşılıyor.Biraz zor olsa da üst üste aradığım sürece aynı gün içinde ulaşamadığım hiç olmadı.Cepten arayarak daha çabuk ulaşılabiliyor.Çağrı merkezinde yüzlerce kişi çalışamaz ve şu ara paket ,internet tarifeleri gibi konularda epey yoğunlar ;Yani normal.Aynı sorunu D-Smart çağrı merkezinde de yaşamanız mümkün.Hep D-Smartla kıyaslanıyor ya.Bazen düşünüyorum D-Smart'ta görevli birileri forumlarda mesai mi yapıyor diye.Bende D-Smart olduğu halde o kadar övecek bir şey bulamıyorum.D-Smartta henüz Nat Geo kalannları da yok bu arada...Teledünya'yı yeri geldiğinde ben de epey eleştirdim ama bazen fazla üstüne gittiğimizi, eleştirinin maksadını aştığını ve mantık çerçevesinden uzaklaştığını düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir June8

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sir June8

Izmir de Animal Planet sadece ben de mi sorunlu yoksa genel bir sorun mu?Takilmalar oluyor,hic bir sekilde izlenmiyor ya da hizmet yok uyarisi veriyor.Izmir den bir kullanici cevaplarsa memnun olurum.Bu arada Discovery ID e de TR dil eklenmis.

arkadaşım...bugün benimde onayım doğrultusunda üst paket yayınını açtılar...yayın paketleri üzerinden teledünya platformunda yer alan bütün sd ve hd kanallarına erişebiliyorum...animal planet kanalında donmalar ve takılmalar gerçekleşiyor...izmirde ikamet yapıyorum ve şehirden kaynaklanan sorun olabileceğini sanıyorum...yakında düzelebileceğini düşünüyorum...diğerleri sorunsuz izlenebiliyor...

Sıkıntın nedir Tilki?

D-Smartta izlediğin kanallar için neden Teledünya'ya bir daha para verdin. Zaten izliyordun bunları.

arkadaşım engün...ülkemizdeki dijital şifreli yayın platformlarından digitürk,tivibu ve süperplay haricindeki d-smart,teledünya ve filmclub aboneliklerine sahibim...şifreli yayına abonelik yaptırıp para vermeyi seviyorum...dikkatinizi çekerim...bilgilerinize sunarım...hayırlı günler geçirmenizi dilerim...

:)

• quote:

Orijinalden alıntı: sinirlisinek

quote:

Orijinalden alıntı: erergin

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Turksat A.Ş. tarafından teledünya ücretlerine 2012 yılında zam aypılmıştır. Ancak bu zam haksız yere sabit fiyat ile taahhüt veren üyelere de uygulanmaktadır. Ben TUKSAT aleyhinehttp://www.btk.gov.tr/basvuru_ve_sikayetler/tuketici_sikayetleri/bireysel/index.php linkinden BTK'ya şikayette bulundum. BU kurum yüksek para cezaları verebiliyor. Birçok kişi itiraz ederse bu konu ile ilgileneceklerini düşünüyorum. Turksatın sabit fiyat garantisi ile abone yaptığı kişilerden milyonlarca TL haksız çıkar sağlamasına göz yummayalım. Ben şikayetimi şu şekilde yazdım:

" Hizmet veren firma tarafından yanlış hatırlamıyorsam Ağustos 2010'da telefonla aranarak 24 ay sabit fiyat garantisi ile aylık 9-TL üzerinden Teledünya hizmetine abone oldum. Ancak 2012 yılında bu hizmetin aylık 12,50-TL olarak uygulanacağı tarafıma SMS ile bildirildi. 28 Aralık 2011'de mail ile yapmış olduğum itiraza bir yanıt verilmediği gibi 05.01.2012 günü müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmede bu ücretin herkes için uygulanacağı bildirildi. Oysa ki daha önce de belirtiğim üzere bu hizmet bana sabit fiyat garantisi ile sunuldu. Hizmet veren kuruluş bana vermiş olduğu taahhüdünü ihlal etmekte, benden ise ücreti ne kadar olursa olsun bedelini ödemem aksi halde cezai şartların uygulanacağını söylemektedir. Bu mantıkla hareket edilirse 9-TL'ye abone olduğum bir hizmet, aboneliğimin ikinci ayında 50-TL'ye yükseltilirse, tüketici olarak bunu ödemek zorunda kalmam hangi hakkaniyete sığacaktır. Hizmet veren kuruluşun bu ücret artışını Türkiye çapında yaptığı göz önüne alınırsa benim gibi sözde sabit fiyat ile taahhüt altına aldığı birçok insandan milyonlarca lira bu şekilde haksız kazanç elde edecek, ayrıca sektöre de zarar verecektir. Yukarıda açıklanan nedenlerle konu ile ilgili gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılarak ilgili kurum hakkında yasal prosedürlerin işletilmesini ve cezalandırma yoluna gidilmesini saygıyla arz ve talep ederim."

Buradan sonuç alamazsak üşenmeyip Tüketici Hakem Heyetlerine başvuralım, yeter artık yolunacak kaz gibi görünmekten ben şahsen çok bıktım...

bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim ama...Türksatın sözleşmelerinde SABİT FİYAT GARANTİSİ yok,bildiğim kadarıyla.Varsa hemen ben de sizin takip ettiğiniz yolu takip ederim.

Tüketicini Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesine göre

"Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhine dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır.

Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir.

Eğer bir sözleşme şartı önceden hazırlanmışsa ve özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle tüketici içeriğine etki edememişse, o sözleşme şartının tüketiciyle müzakere edilmediği kabul edilir.

Sözleşmenin bütün olarak değerlendirilmesinden, standart sözleşme olduğu sonucuna varılırsa, bu sözleşmedeki bir şartın belirli unsurlarının veya münferit bir hükmünün müzakere edilmiş olması, sözleşmenin kalan kısmına bu maddenin uygulanmasını engellemez.

Bir satıcı veya sağlayıcı, bir standart şartın münferiden tartışıldığını ileri sürüyorsa, bunu ispat yükü ona aittir."

Yani TUrksat kendi kafasına göre böyle birşey yapamaz. Aksi halde yukarıda da yazdığım üzere 9-TL'den 50-TL'ye çıkartırsa ne olacak? Sözleşmede bu hakkı saklı diye uygulanabilmesi mümkün değildir. Tüketici hakem heyetlerine başvurduğunuzda Turksat deyim yerindeyse eşşek gibi fazla aldığı paraları ödemek zorunda kalacaktır. Ha tabi ki şöyle bir durum da var. İnsanların %99'u 3.50-TL'yi fazladan öderim itiraz edip uğraşacağıma diye düşünür büyük ihtimalle.
  • Nex cihazlara yüklenen otomatik yeni versiyon ile kanal kaydetme kısıtlaması getirilmiş durumda. Zaten şifreli kaydip başka platformlarda izleyemediğimiz görüntülere birde kaydetme yasağı gelmiş. Örneğin bugün bana yeni bağlandı sabah daha TV8 i kaydederken demin cihazı kapatıp açtım güncelleme yaptı ve sürekli donmalar başlamasına ek olarak TV8 de bu kanal kaydetmeye izin vermiyor diyor.

Okadar araştırmacı biri olmama rağmen hayatımın ikinci hatasını yaptım sanırım teledünya ile sözleşme yaparak keşke sözleşmesiz alsaydım. İçim rahat değil şöyle oh be diyemedim nedense hep bir burukluk mevcut.
  • dert etmeyin bence. zaten kablo tv varmış onu iptal etmediğinize göre iptal edecek bir durum oluşmaz zannederim. 4 discovery'den başka üst pakete ne zaman geleceğin bilemiyorum. yalnızca pişman olursanız ondan olursunuz. eklenmese de sinema paketi yerine alırsınız nasıl olsa aynı para. 50 kuruş farkediyor. o kanallarda tekrar ediyor içerik iyi değil ama. hd kanallar olunca ilgi insanda değişiyor. daha ilgi çekiyor.
  • Discovery network kanallarının üst pakette olması gayet doğal bence, Te
    ledünya' yı kötülüyorsunuz iyi hoşta, Digitürk'te 4 lira fark ödeniyor ok ama giriş paketi+4 yani hiçlik+4 TL:) Kıyaslamaları genele vurup yaparsak çok daha adil olur bence..

Discovery Networks kanallarının gelmesine sevindim, özellikle de Investigation Discovery ve Animal Planet'i Teledünya'da görmek güzel. Hatta küçümsenen üst paket kanalları, beş kanal gibi gözüküp içerik olarak iki kanala denk düşen Sinema Tv paketinden daha verimli bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,bu arada TRT HD de Discovery ile anlaşarak en güzel belgesel ve programlarını yayınlayacak,bilginize.

Ha bire reklam geçiyorlar,Discovery'i bir nebze de olsa HD izlemek isteyenlerin(mesela ben) hoşuna gidecek bir gelişme.
  • arkadaşlar...jeromax forumdaşımızın mesajlarını epeydir topikte göremiyorum...kardeşimizin kendisine bir şey olmasından endişe ediyorum...inşallah sağlıklıdır...dikkatinizi çekerim...bilgilerinize sunarım...
  • 
Sayfa: önceki 606607608609610
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.