Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (2011. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.165
Cevap
275
Favori
3.120.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20092010201120122013
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi yayınlarda gitgeller oldu,ayrıca donmalar bir nebze azaldı? Şimdide yayınlarda git geler başladı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErkinCankut9876

dünya padişahı recep tayyip Erdoğan hazretleri nederse o olur...okadar….
    galaksilerin liderine herkes biat edecek. o kadar .
  • 40. Kanal 16, Kablo TV şebekesinden çıkartıldı.

Frekans: 522.0 MHz/6900/256

• Türksat digital kablo tv çöp kanal getirir merak etme hemen yerini dolduracak tır?😂😂😂
    Çünkü vizyon yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Kruse -- 5 Şubat 2020; 18:22:23 >
  • panasonicman kullanıcısına yanıt
    Kanalın yayınları 1 Şubat'tan beri yoktu. Ankara'da arıza olduğunu düşünmüştüm, dün iletince yayıncı kuruluş kaynaklı sorun yaşandığı cevabını vermişlerdi. Bugün de kanal şebekeden çıkartılmış.
  • Yayınlar yok.

• Ankara'da da 10 civarında kanalda yayın yok.
  • serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    2020 Yılı Oldu Türksat digital kablo tv alt yapısı sıfır?
    Serdar_ayberk dostum ben gerçekleri yazmaya devam edecegim.
    İnan bu fırtınada karda etkilenmeyecek tek platform digital kablo tv diyordum Ama inan dostum yalan dolan başka bir şey yapmıyorlar.Bende Digiturk ve Astra uydusuda var ,Yayınlar şakır şakır çalişiyor.Sizce daha ne kadar savunulacak bu platform ben sıkıldım ve çevremde sıkıldı.Valde istedi devam ediyoruz canı sagolsun.(Yağmurda karda etkilenmeyen platfom göz dolduruyor.)

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Ankara'da da 10 civarında kanalda yayın yok.
    Hangi kanallar serdar bey bende ankarada ikamet ediyorum kontrol edeyim bolgesel mi genel mi ogrenmis oluruz ankara mamakta ikamet ediyorum

• GESTAPO51 G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler,arızalar kanallardan bazıları düzeldi. beIN Sports ve Premium Spor paketi üyeliğim yok da bazı kanallarda şifreleme gitmiş,arızalı. Trace Sports&Stars, beIN Sports HD2,beIN Sports HD4,Saudi TV,Edge Sports arızalı olarak gördüğüm.
  • Hava şartlarından etkilenmesi uydu yayınlarından daha iyi de arıza olunca yayın merkezinden oluyor oradan yaşayanların tamamı arızadan etkileniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Teşekkürler,arızalar kanallardan bazıları düzeldi. beIN Sports ve Premium Spor paketi üyeliğim yok da bazı kanallarda şifreleme gitmiş,arızalı. Trace Sports&Stars, beIN Sports HD2,beIN Sports HD4,Saudi TV,Edge Sports arızalı olarak gördüğüm.
    Bahsettiginiz kanallara simdi baktim dediginiz gibi sorun devam ediyor, yayin yok, bende de premium spor paketi yok sifre kalkmis.

• GESTAPO51 G kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler
    Bilgi için teşekkürler.

İstanbul'da da beIN Sports kanallarında sorun vardı. Digitürk kanalları yeni Eutelsat uydusuna geçtiğinden bu yana beIN Sports kanallarında ara ara mozaiklenmeler oluşuyordu. Bugün İstanbul'daki yağmur sonrası beIN Sports kanallarında yayınlar ara ara gitti. beIN Sports Max 1 HD kanalında şifreleme kalkmış, yayın da yok şuanda.

Yeni uyduyla Digitürk kanallarında sinyal artacak denilmişti. Kablo TV'de tam tersi oldu. Kanallar da ara ara mozaiklenmeler oluşuyor. Durumu en kısa zamanda çözerler inşallah.

Rica ederim.

Uydu değişimi sonrası beIN Sports paketinde sıkıntı yaşanması kötü olmuş. Paketi satın almadığım için Ankara'da da mozaiklenme sıkıntısı yaşanıp yaşanmadığı bilmiyorum. Tüm illerde soru yaşanıyor olabilir. beIN Sport2 HD ve beIN sports 4 HD'de şifrelemesinde sıkıntı var. Yayında büyük ihtimalle yoktur. İnşallah en kısa zamanda sorununuz çözülür. Ankara'da test kanallarındaki yayında gitti.
  • Uçankuş TV HD 45. sıradan 38. sıraya taşınmış. tv 8,5 HD ve TRT2 HD dışındaki HD kanallar arka arkaya sıralanmış oldu. On6 TV'de listeden daha çıkarılmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 6 Şubat 2020; 14:33:54 >
    Biraz önce müşteri hizmetlerini aradım. beIN Sports Max 1 HD kanalında yayın olmadığını ve kanaldaki şifrelemeninde kalktığını belirttim. Müşteri hizmetlerindeki kadın ısrarla sorunun benden kaynaklandığını ve adresime teknik ekip yönlendireceğini belirtti. Bende buyursun gelsin teknik ekip dedim, evden nasıl çözeceklerse..

Biraz önce teknik ekipten bir çalışan aradı ve beIN Sports Max 1 HD kanalındaki sorunun atom kaynaklı (genel merkez kaynaklı) olduğunu, gün içerisinde sorunun çözüleceğini söyledi. Bende teşekkür ettim, müşteri hizmetlerindeki yetkiliye sorunun benden kaynaklı olmadığını anlatamadığımdan bahsettim. Normal dedi adamda, onların konuyla ilgili çok bi bilgisi olmadığı için bu tarz durumlarla karşılaşabiliyoruz diye ekledi.
    Sorun atom kaynaklı olduğu için ilerleyen saatlerde çözülür büyük olasılıkla.

Eskisi gibi yeni kanal eklenilmediği için test kanalları da aktif kullanılmıyor artık.

Uçankuş TV sağlam maddi kaynak buldu anlaşılan. HD yayına geçmeler, digitürk'e eklenmeler. Şimdide Kablo TV'de üst sıralara taşındılar. Kaynak sağlam belli oldu. Yoksa bu kadar cesur adımlar atamazlardı.

Birde Kablo TV kanalın ismini sizin gibi tam olarak yazsa çok güzel olacakta, işte.. Uçankuş HD değil, Uçankuş TV HD.

30-50 arası kanal sıralaması çorba oldu sanki. Bir iki hamleyle düzene girebilir sıralama.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonicman -- 6 Şubat 2020; 18:42:0 >
  • Bbc earth, history Chanel isi ne oldu ??

Ankara'da beIN Sports 2 HD ve beın Sports 4 HD dışındaki kanallarda yaşanan arızalar giderildi. O kanallarda arıza devam ediyor. Müşteri hizmetlerinde çalışanların bir kısmı arıza konusunda bilgi sahibi değil. Genel arıza yaşandığını belirtmeme rağmen çoğunlukla sinyal gönderme cevabını veriyorlar. Genel arızaları internetten iletiyorum,kişisel ya da internet arızası yaşıyorsam müşteri hizmetlerini arayarak arızayı bildiriyorum.

Ulusal kanallar kısmında çok fazla karışıklık yok. tv8,5 HD ile TRT2 HD'nin sırasının değişmesi öne alınması gerekiyor. İlk sıralamada HD kanallar önce,sonra SD kanallar geliyordu. 38. Uçankuş TV HD'ye kadar ki kanalların tamamı HD.

Haber kanalları kısmı ulusal kanallar kısmından daha karışık. TRT kanallarının 67,68,69,70. sırada olması sıralamayı karışık hale getiriyor. TRT kanallarını farklı yere taşısalar sorun çözülecek. Yeni eklenen haber kanallarını 71.,77.,78. sıraya kanal eklemek zorunda kaldılar,sıralama karıştı. 77,78,79,80 TRT kanalları olsaydı haber kanalları nereye eklenecek sorunu yaşanmayacaktı. TRT'ler ulusal kanallar kısmına da taşınabilir.

Ankara'da arızalı kanal kalmadı. Tüm kanallarda yayın var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 7 Şubat 2020; 17:4:51 >
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Bu kanallar gelmez artık !

• 
Sayfa: önceki 20092010201120122013
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.