Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1690. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.187
Cevap
275
Favori
3.122.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16881689169016911692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ücretli tematik kanallardan Baby TV dışında Animaux,Chasse&Peche,360 TuneBox,Filmbox ArtHouse var.
  • SD kanalların HD dönüştürülmesi güzel adım. HD si bulunup, Kablo TV' de SD yayın yapan diğer adı geçen kanallarda en kısa zamanda HD ye geçirilir inşallah.

KabloWebTV tarafındada silverlight uygulama zorunluluğunun kalkması güzel. Birçok abone bu yüzden KabloWebTV yi pc den izleyemiyordu. Emeği geçenlere teşekkürler.

A para eklenecek güzel hoşta. 77. sıra nedir? Haber kanalları arasında boşluk bırakmazsan, gelecek kanalı kel alaka bir yere koyarsın işte böyle. Bari 71. sıraya koyarsalardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmbox ARTHOUSE Kanalininda HD si getirilmesi lazım.(tabii filmler HD ye çevirilebiliyorsa) çünkü Kanali SD diye kimse izlemiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

Ücretli tematik kanallardan Baby TV dışında Animaux,Chasse&Peche,360 TuneBox,Filmbox ArtHouse var.
    Al Jazeera(Arabic), Bloomberg, NHK World, Arirang kanallarınında HD yayını mevcut onlarda SD ile değiştirilebilir. Yine kesin olmamakla beraber, TV5Monde ve DW kanallarınında HD versiyonu olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

Kablo Web TV'de Silverlight Kullanma Zorunluluğu Kalkmış...

Arkadaşlar,bildiğiniz gibi Kablo Web TV uygulaması Silverlight desteği olmadan kullanılamıyordu.Bu yüzden de sadece Internet Explorer kullanarak girebiliyorduk.

Şahsen ben Windows 7'de Chrome tarayıcı kullandığım için,Web Tv yi kullanamıyordum.Ama,yaklaşık 1 saat önce denedim ve sorunsuz şekilde çalışıyor.

Kablo Web TV kullanan ve kullanacak olanlara duyurulur...

Bundan dolayıdır ki;Bu konuda emeği geçen kim varsa,tüm Türksat Kablo çalışanlarına teşekkür ediyorum hepimiz adına.

https://www.kablowebtv.com/WebTV/
    Bu seferde tarayıcıyı her kapatıp açmada şifre girip giriş yapmamazı istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0537

Bu seferde tarayıcıyı her kapatıp açmada şifre girip giriş yapmamazı istiyor.

Alıntıları Göster
    Bilgilendirme için teşekkürler.Buna dikkat etmemiştim doğrusu.

Burayı takip eden ilgili arkadaş @Açık3Şekerli konuyu ilgili birime iletir diye düşünüyorum...

• engineer.man E kullanıcısına yanıt
    Aktabilecek uydudan yayın yapıyorsa HD'leriyle değiştirilebilir. TV5 Monde'a ücret ödüyor olabilir de diğerlerine ücret ödemiyorlardır.
  • quote:

Aktabilecek uydudan yayın yapıyorsa HD'leriyle değiştirilebilir. TV5 Monde'a ücret ödüyor olabilir de diğerlerine ücret ödemiyorlardır.
    Türksat Kablo TV'ye hangi uydulardan aktarma yapıyor bilmiyorum da, benim yazdıklarımın genelliği 13 19.2 25.5 gibi bilinen uydular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engineer.man -- 8 Eylül 2018; 14:18:18 >
  • panasonicman kullanıcısına yanıt
    Silverlight'ın kalkması bence de güzel oldu.

Haber kanallarından sonra TRT'nin kanallarının gelmesi haber kanalları için yer ayrılmamasına neden oldu. 71. kanala gelmediğine göre 77. kanaldan itibaren ekonomi kanalları başlığı olacak gibi geliyor. Ekonomi olacaksa 78. kanala da Bloomberg HT'yi taşısalar iyi olur. Taşıma haber kanalı gelmesi için bir yer açılmış olur. Ekonomi kanlları da art arda sıralanmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 8 Eylül 2018; 14:23:9 >
  • engineer.man E kullanıcısına yanıt
    Hotbird 13'den yapılıyor 19.2 25.5'tan her ilde aktarılma yapılabiliyor mu bilmiyorum.
  • Paylaştığınız linkte kanal Digitürk'ten ayrılmış gözüküyor. Kanalın eklendiğine ilişkin forumlarda da bir bilgiye rastlamadım. Dediğiniz gibi TLC Europe HD yayına başlarsa Kablo TV'ye de gelebilir.
  • Rica ederim

• serdar_ayberk S kullanıcısına yanıt
    Ulusal kanallarla haber kanallar iç içe girmiş durumda. O iki grup kanallarını sıralayamadılar başta. Haber kanalları arasında 1-2 kanallık boşluk bırakılsaydı hiç bu sıkıntılar yaşanmayacaktı.

Ankara' daki 459. Duck Tv' deki sorun düzeltildi mi merak ettim?

Dream HD ve Dream Türk HD çoktan Kablo TV' ye eklenmeliydi. Bu yönde hala bir ses yok nedense.

• Trt den kanal d ye gecince açılmıyor halen..!

• Yine bir gök gürültülü yağmur sonrası kesilen hizmet.. 3. Sınıf hizmete aynen devam yıllardır alternatif olsa 1dk kullanmam artık.

• Saiki kullanıcısına yanıt
    Digiturk dsmart falan var hocam, kampanyalari inceleyin derim.

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    İnternet sıkıntısı çektiğim için bu platformdayım malesef ttnetten başka alternatifi yok onların verdiği hızda rezalet. Neredeyse her şiddetli yağmurda sorun çıkıyor trafoya şimşek düşer yan mahallede bunların hatlarının geçtiği yerdeki kutu arızalanır sürekli bahane .
  • quote:

Hotbird 13'den yapılıyor 19.2 25.5'tan her ilde aktarılma yapılabiliyor mu bilmiyorum.
    Aşağıda da arkadaş paylaşmış çok rahat aktarılır tüm Türkiye'ye zaten genelliği bu uydularda yayın yapıyor.. Ayrıca 13 derecedeki CGTN paketinde CGTN Espanol HD ve CGTN Français HD kanalları da yayın yapıyor anlaşılıp bu kanallarda eklenebilir. Artı olarak Rus RT kanallarını ekleseler çeşitlilik olur.
  • panasonicman kullanıcısına yanıt
    Haber kanallarından sonra TRT'nin 4 kanalı var. Bu kanalları ulusal kanallar kategorisine alsalar ulusal kanallar kategorisinde yer kalmayacak. TRT 3 TBMM dışında TRT Spor'un yayını var. Spora alsalar TBMM olduğu için onu da taşıyamıyorlar. TRT Türk haber kanalıydı, ulusal kanal oldu. TRT'leri ulusal kanal kategorisine alıp, Kanal B,Ulusal Kanal,Bengütürk TV'yi haber kanalına alabilirlerdi. Kategorilerde yer sıkıntısı yaşanmazdı. Haber kanalları da TRT'lerden sonra yer almak istemee sorunu da çözülmüş olurdu.

Duck TV'deki sorun düzelmedi. Hala yayın yok. Sosyal medyadan da sorunu ilettim. Çözüleceği söylendi. Pazartesi çözülür,zannederim.

Dream HD eklenmeli bence de. Dream Türk HD yayına başlamadı, SD yayın yapıyor diye biliyorum. O da eklenebilir. Kanalın kablo lisansı da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 8 Eylül 2018; 20:41:56 >
  • Türksat'ın uydu ile kablo farklı birimler olduğu için uyduya eklenmiyor. Dediğiniz gibi ücretli tematik kanallar eklense HD olarak kanalları izleyebiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 16881689169016911692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.