Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (1544. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.162
Cevap
275
Favori
3.120.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15421543154415451546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Savisvasa

quote:

Orijinalden alıntı: panasonicman

KABLO TV   [ANA KONU]

KABLO TV   [ANA KONU]

Daha önce 164. Baby TV mpeg-4 yayın formatına geçmişti.

Şimdi ise aynı grup kanalları olan 189. NAT GEO SD ve 194. NAT GEO WILD SD kanalları mpeg-4 yayın formatına geçmiş. Kanalların info barlarında HD ibaresi mevcut. Nat Geo' larda muhtemelen digiturk için mpeg-4 formatına geçti.

Nat Geo' nun SD kanallarında görüntü kalitesi artmış gibi. Aslında KabloTV' den bu SD Nat Geo' lar çıkartılsa iyi olur. Hatta analog KabloTV' den bile Nat Geo' yu çıkartmaları mantıklı bir hareket olabilir.

Yalova'da Analog Kablo Tv de Nat.Geo yayını yok.Web sayfasında kanal listesinde duruyor.Sizler de durum nedir,çıkartıldı mı acaba,yoksa sorun bölgesel mi?

Analog KabloTV' de Nat Geo kanalını kontrol ettim. Kanalda siyah ekran mevcut ama yayın sesi alttan geliyor. İki gün önce kanal, aktarım uydusunda mpeg-4 yayın formatına geçtiği için analog yayın görüntüyü çözemiyor. Yayın sesinde herhangi bir sıkıntı yok. Analog yayın için kanalı mpeg-2 yayın formatına dönüştürüp vermeleri gerekiyor. Bunu yapabilirler mi bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gderebasi kullanıcısına yanıt
    kablowebtv hala antika eklenti istiyor... silverlight tarih oldu ama hala kablowebtv'de duruyor...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Savisvasa

quote:

KABLO TV   [ANA KONU]

KABLO TV   [ANA KONU]

Daha önce 164. Baby TV mpeg-4 yayın formatına geçmişti.

Şimdi ise aynı grup kanalları olan 189. NAT GEO SD ve 194. NAT GEO WILD SD kanalları mpeg-4 yayın formatına geçmiş. Kanalların info barlarında HD ibaresi mevcut. Nat Geo' larda muhtemelen digiturk için mpeg-4 formatına geçti.

Nat Geo' nun SD kanallarında görüntü kalitesi artmış gibi. Aslında KabloTV' den bu SD Nat Geo' lar çıkartılsa iyi olur. Hatta analog KabloTV' den bile Nat Geo' yu çıkartmaları mantıklı bir hareket olabilir.

Yalova'da Analog Kablo Tv de Nat.Geo yayını yok.Web sayfasında kanal listesinde duruyor.Sizler de durum nedir,çıkartıldı mı acaba,yoksa sorun bölgesel mi?

Analog KabloTV' de Nat Geo kanalını kontrol ettim. Kanalda siyah ekran mevcut ama yayın sesi alttan geliyor. İki gün önce kanal, aktarım uydusunda mpeg-4 yayın formatına geçtiği için analog yayın görüntüyü çözemiyor. Yayın sesinde herhangi bir sıkıntı yok. Analog yayın için kanalı mpeg-2 yayın formatına dönüştürüp vermeleri gerekiyor. Bunu yapabilirler mi bilemiyorum.

Teşekkürler Hocam.

Biz de ses de yok görüntü de.

Bakalım halledebilecekler mi,yoksa kanal gidici mi yakında belli olur...

• Dediğiniz gibi France 24 kanalları sabah eklenmiş. Diğer sorunlar devam ediyor.

Analog Kablo TV'de Ankara'da Nat Geo yayınında hem görüntü hem de ses var. MPEG4'ten kaynaklı altta ve üstte siyah boşluklar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 19 Ocak 2018; 12:24:38 >
  • kablowebtv'de animaux kanalında halen fransızca ses var arkadaşlar sizde durum nedir
  • 25 Ocakta güncellenecek kanal listesinin yeni hali siteye eklenmiş. :)

https://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/diger/siralama25012018.pdf
  • İlk göze çarpan değişiklik

KABLO TV   [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: gderebasi

İlk göze çarpan değişiklik

KABLO TV   [ANA KONU]

Listede a2 hd yaziyo ama su an sd yayin var ilerde mi ekleyecekler acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: sakalak

kablowebtv'de animaux kanalında halen fransızca ses var arkadaşlar sizde durum nedir

Durum aynı bizdede.

KabloWebTV uygulamasında "Fox Life" kanalında "Fox" logosu mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonicman -- 19 Ocak 2018; 18:22:32 >
  • Yaptıkları en doğru iş!
    Kanal listesi düzenlenmesi oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

KABLO TV   [ANA KONU]

Şaka gibi ya :)

Kon Tv ve Kanal 16 yine üstlere gelmiş. a2, Teve 2, TLC, Life Time kanallarının ulusalların altına çekilmesini anlarımda diğerleri nedir ya? @aesenel hocam a lafım yok, ama yemin ederim bu düzenlemeyi yapan kişi zerre bu işten anlamıyor.

Yarın öbür gün Tv8,5 lisans alıp gelecek. Bu kanalı ne yapacaksın? Tv em' in altına 47. sıraya mı koyacaksın? Biraz mantık yürütün Allah rızası için ya.

• panasonicman kullanıcısına yanıt
    Yabancı haber kanallarında yaptıkları gibi aralarda boşluk bırakabilirlerdi sonradan eklenecek ulusal kanallar için.

KABLO TV   [ANA KONU]
  • İlk düzenleme çok çok iyiydi. Sabırsızlıkla beklerken şimdi bu Flash TV, Olay TV, Kanal 16 vs. bunları üst sıralarda görmek mide bulandırıcı.

İlk hâli çok başarılı olmuştu fikrimce.

Eğer tekrar dönme ihtimali varsa o ilk sıralamayı izleyiciye sunun. Çünkü ulusal kanalların olduğu bölüm şu anda berbat ötesi.

• A dikkat etmedim şimdi tam anlamıyla baktım.
    Flaş TV, Olay TV ,kanal 16 bu kanalların bu sıralarda ne işi var.
    Hayret verici.

• bursalı olduğum için bu kanalları biliyorum. olay tv özellikle ntv kurarak ulusal yayınlara geçmek istemişti ama medya patronları engel oldu diye dedikodu duymuştum. ama olay tv nin yıllardır ulusal lisans ile bütün illlerde kablo yayını yaptığını ve uydudaki yerel kanallar gelmeden önce de yayın yapıyordu. o bakımdan her ne kadar bursa haberleri öncelikli olsa da ulusal lisansa sahip. ulusal denilen kanallar yıllardır istanbul yerel kanalı gibi hareket ederken biraz iyi oluyordu. çok izlediğim yok hala daha ama her konuda durmadan laf edilmesi garibime gidiyor. kanal 16 da yeni kurulan ama ulusal yayın yapmak isteyen bir kanal bildiğim. yandaş olabilir deniyor ama izlemedim hiç. sonuçta kablo lisans olarak ulusal seçip ona göre para ödüyorsan yayın içeriğin nasıl olsa da seni o kanallarla aynı yere koymaları gerekir. sonuçta frekans sıkıntısı yok. ama kanal sıralaması her zaman olduğu gibi daha iyi olabilirdi.
  • uzmane U kullanıcısına yanıt
    Doğru tespit etmişsiniz.Türksat kablo TV digital platformda yandaş kanal diz boyu!
    Kanal sıralamasında ufak tefek yer değişiklikleri yaparlarsa olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

quote:

KABLO TV   [ANA KONU]

Listede a2 hd yaziyo ama su an sd yayin var ilerde mi ekleyecekler acaba?

Listeye göre eklenecek ama öncemi sonramı bilmiyorum.
    KABLO TV   [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gderebasi -- 19 Ocak 2018; 21:29:16 >
  • TRT Okul kanalıda garip bir yerde. Çocuk kanallarının ortasına konulmuş. Bari English Club TV nin üstüne konulsaydı. Kanal ileriki zamanlarda TRT 2 ye dönüşecek. Bari geçiş olana kadar doğru bir sırada yer alsaydı.

TRT Avaz, TRT Kurdi ulusal haber kanallarının sonuna konulmuş. Tuhaf tuhaf hareketler ya.

• Analog Kablo TV'de Nat.Geo yayını geri geldi. (Yalova)
  • Yeni kanal listesinde yabancı dildeki kanalların neden bu kadar başta olduğunu çözümleyemedim. Spor, çocuk, yaşam kanalları uçurulmuş adeta. Ayrıca ücretli bir platfromdan bahsediyoruz. Kuruldu kurulalı müzik ve çocuk kanalları yönünden çok zayıf. Müzik kanalları bir şekilde hallediliyor, evet birkaç yabancı uydu alınınca dünyaya açılmak mümkün olabiliyor da çocuk kanalları uyduda neyse burda da öyle. Nickelodeon'u getiremiyorsa Tivibu gibi Nicktoons'u getirsin. 10 sene önceki analog kablo tv'nin bile gerisinden gidiyorlar bu konuda.

• 
Sayfa: önceki 15421543154415451546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.