Şimdi Ara

kabataş erkek lisesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
10.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • mezunuyum sorusu olana yardım edebilirim • Yatakhane nasıl ve normal bir fen lisesinden farkları nedir
 • quote:

  Orijinalden alıntı: bugramatik

  Yatakhane nasıl ve normal bir fen lisesinden farkları nedir
  kabataş erkek lisesi fen lisesi değil anadolu lisesidir. müfredat tüm derslerde aynı. ancak ingilizce hariç ingilizceyi farklı kitaplardan gördük ve farklı müfredat işleniyor. yatakhaneye gidenler şikayetçiydi ben gitmedim. koğuş sistemi var. okul çevresinde özel yurtlar da var. onların durumu daha iyi. odalar 6 kişilik vs.
 • Hayır yani hocalar iyi olduğundanmı r öğrenci ortamı iyi olduğundanmı neden kabataş türkiyenin en iyi okullarından biri
 • quote:

  Orijinalden alıntı: bugramatik

  Hayır yani hocalar iyi olduğundanmı r öğrenci ortamı iyi olduğundanmı neden kabataş türkiyenin en iyi okullarından biri
  Hocalardan çok fazla şey bekleme. Çok iyi hocalar da var, branşını benden az bilen hocalar da. Türkiyenin en iyi okullarından biri çünkü Türkiye'nin en iyi öğrencileri oraya giriyor. En son 1800. ile kapattı diye biliyorum. Büyük ölçüde başarı buna bağlı. Yani iş her zaman olduğu gibi öğrencide bitiyor.

  Yine de dünyada bahçesi denize açılan 105 yıllık çok az lise vardır.
 • Bide nasıl çalışıp oraya gittiğini söylermisin
 • quote:

  Orijinalden alıntı: bugramatik

  Bide nasıl çalışıp oraya gittiğini söylermisin
  Nasıl çaliştığımı tam hatırlayamıyorum OKS'ye gireli 5 sene oldu. Dersaneye gitmiştim, soru bankaları falan vardı vs.
 • Koğuş sistemi derken ne demek istedin
 • quote:

  Orijinalden alıntı: gereksiz işler bunlar

  Koğuş sistemi derken ne demek istedin
  koğuş sistemi derken koğuş sistemini kastettim. 20-25 kişinin ranzalarda geniş bir salonda yaşaması. yeşilçamın hapishane filmlerini izlediysen oradakine benzer bir yer.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: vorschlaghammer

  koğuş sistemi derken koğuş sistemini kastettim. 20-25 kişinin ranzalarda geniş bir salonda yaşaması. yeşilçamın hapishane filmlerini izlediysen oradakine benzer bir yer.
  Hmm anladım
 • quote:

  Orijinalden alıntı: gereksiz işler bunlar

  Hmm anladım
  hayrına yukarı çıksın
 • quote:

  Orijinalden alıntı: vorschlaghammer

  hayrına yukarı çıksın

  Alıntıları Göster
  hayrına yukarı çıksın
 • Bu sene sınava giricem. Şu anki çalışmam ve denemelerden aldığım puanla Kabataşın çok uzağındayım. Ama herkes benden beklentili ve ben de kazanabileceğimi düşünüyorum. Yabancı dili seviyorum. Bana 1 sene İngilizce Hazırlık okumanın yarar sağlayacağını düşünüyorum. Yabancı dil konusunda ne düşünüyosun? Ve sosyal faaliyetler (okul spor takımları, bilim fuarları vs.) ne kadar aktif? Öğretmenler nasıl ya da yönetim, müdür, arkadaşlık ortamı? Kaç sınıf vardı? İstanbul'a geleceksem Vefa, Kadıköy Anadolu veya Kabataş istiyorum. Bunların artı ve eksi yönleri neler? Bir mezundan, o ortamda bulunmuş birinden cevap almak beni mutlu eder.
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Serhat48

  Bu sene sınava giricem. Şu anki çalışmam ve denemelerden aldığım puanla Kabataşın çok uzağındayım. Ama herkes benden beklentili ve ben de kazanabileceğimi düşünüyorum. Yabancı dili seviyorum. Bana 1 sene İngilizce Hazırlık okumanın yarar sağlayacağını düşünüyorum. Yabancı dil konusunda ne düşünüyosun? Ve sosyal faaliyetler (okul spor takımları, bilim fuarları vs.) ne kadar aktif? Öğretmenler nasıl ya da yönetim, müdür, arkadaşlık ortamı? Kaç sınıf vardı? İstanbul'a geleceksem Vefa, Kadıköy Anadolu veya Kabataş istiyorum. Bunların artı ve eksi yönleri neler? Bir mezundan, o ortamda bulunmuş birinden cevap almak beni mutlu eder.
  Öncelikle okuldan bir şeyler kapabilmek için senin istekli olman lazım. Yani sadece sınavları geçmek için çalışırsan İngilizce öğrenmeden bile mezun olabilirsin. Yani eğitim olayı biraz öğrenciye kalmış. Okulun Almanca kısmı da var orada 2 Alman hoca ders veriyor (İngilizce hocalarının hepsi Türk). Almanca eğitimi daha iyi olabilir ama okumadığım için tam da bilmiyorum. Spor takımları çok başarılı değil ama başarılı ve aktif birkaç kulüp var. Şenlik, pilav günü, uçurtma şenliği, Kabataş yürüyüşü gibi etkinlikler var istersen bunlara katılabilir ya da düzenlenmesinde rol alabilirsin. 6 sınıf var en çok 30 kişilik. Her yerde olduğu gibi burada da iyi arkadaşlıklar edinebilirsin. Sorularına cevap verebildim mi bilmiyorum ama senin de beklentilerini anlattığın daha ayrıntılı sorular sorarsan kıyaslama yoluyla daha iyi cevap verebilirim.
 • Öncelikle sağol. Benim isteğim yabancı dile yatkınlığımı kullanabilmek. İngilizceyi severim. Ama Almancayı Alman hocalardan öğrenmek grammer açısından çok önemli. Sportif alanlarda aktif olmak isterim o yüzden klüpleri sordum. KAL'la ilgili arkadaşlarının ya da kendi görüşün, nedir?
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Serhat48

  Öncelikle sağol. Benim isteğim yabancı dile yatkınlığımı kullanabilmek. İngilizceyi severim. Ama Almancayı Alman hocalardan öğrenmek grammer açısından çok önemli. Sportif alanlarda aktif olmak isterim o yüzden klüpleri sordum. KAL'la ilgili arkadaşlarının ya da kendi görüşün, nedir?
  KAL nedir?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vorschlaghammer -- 2 Ağustos 2013; 0:00:52 >
 • Kadıköy Anadolu Lisesi
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Serhat48

  Kadıköy Anadolu Lisesi
  kabataşla kadıköy arasında kaldıysan kabataşı seç, bunda ben de çoğu arkadaşım da hemfikiriz  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vorschlaghammer -- 2 Ağustos 2013; 0:12:25 >
 • Sağol.
 • PM den kabataş almanca ile ilgili bilgi alabilir miyim abi?
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.