Şimdi Ara

K@FKASYALI HOME THEATER :::: FOCAL ARİA KULLANICILARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
4
Favori
7.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen üstad baya sancılı bir süreç ama bendede bir sıkıntı var kafam dönüp dolaşıp klipsch rf 82 lere gidiyor pro av de bu hoparlörü ilk dinlediğimde diğer hoparlörlere göre daha kolay sürülebilir ve sahnesinin geniş olması nedeniyle birden ortamı dolduran müthiş baslar ve geniş bir sahne ile karşılaşmıştım ordan artık kafama nasıl girdiyse bw diyorum polk diyorum paradigm diyorum sonra hop geri dönüp ya acaba klipsch için bir kaç güzel yorum alsamda onumu düşünsem diyorum:) yani birkaç kişi ya kardeşim git klipsch al şöyle iyidir böyle iyidir dese yarın gidip alıcam o kafadayım:)
  • Klipschileri sana en iyi övecek olan nuri dir kanımca. üçer beşer aldı kullandı, sattı yine aldı kullandı
  • --Klipsch iyidir alın bir klipsch set paşa paşa kullanın.--
    Hocam bence siz zaten kararınızı vermişsiniz ve onay bekliyorsunuz.
    Hem detay diyorsunuz hemde klipsch
    Eminim klipsch üreticileri bile size kızacaklardır.
    Bence onayı da beklemeyin zira kullanacak olan yine sizsiniz.

Size odanıza göre alın diyen astramastra arkadaşımız doğru yorum yapıyor.(Siz diyeceksiniz ''sabırsızım,ilerisi için yatırım'' )
    Zaten bahsettiğiniz ürünleri alıp odanıza sığdırmayı başarsanız bile denonun o avrsi ile olabilecek bir şey değil.
    Sizi aldığınız üründen zaten soğutacaktır.

Sinema için bose alın bir çiftte cm alın diyen altanpsx arkadaşımızda doğru yorum yapıyor.

Ama zaten stereo benim için elzem değil diyecekseniz detayın fazla olmasının size hiçbir faydası olmaz.
    Sinema öncelikli ve pop,rock müzik sizin tarzınızsa klisch sizin ilacınız olacaktır.

Anlattıklarınızdan anladığım kadarı ile sıfır ürün alacaksınız.
    Benim yorumum ise sıfır almayın.
    Forumda,sanırım cm serisini set halinde satan bir arkadaşımız vardı.
    İletişim kurun,belki de düşündüğünüz rakamların bir miktar üzerinde harcama yaparak cm serisi sahibi olabilirsiniz.
    Bu da sizin için ballı kaymak olur.

Fakat unutmadan her halukarda avr nizin değişmesi gerekecek.buda size zaten hali hazırda ekstra masraf demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

--Klipsch iyidir alın bir klipsch set paşa paşa kullanın.--
    Hocam bence siz zaten kararınızı vermişsiniz ve onay bekliyorsunuz.
    Hem detay diyorsunuz hemde klipsch
    Eminim klipsch üreticileri bile size kızacaklardır.
    Bence onayı da beklemeyin zira kullanacak olan yine sizsiniz.

Size odanıza göre alın diyen astramastra arkadaşımız doğru yorum yapıyor.(Siz diyeceksiniz ''sabırsızım,ilerisi için yatırım'' )
    Zaten bahsettiğiniz ürünleri alıp odanıza sığdırmayı başarsanız bile denonun o avrsi ile olabilecek bir şey değil.
    Sizi aldığınız üründen zaten soğutacaktır.

Sinema için bose alın bir çiftte cm alın diyen altanpsx arkadaşımızda doğru yorum yapıyor.

Ama zaten stereo benim için elzem değil diyecekseniz detayın fazla olmasının size hiçbir faydası olmaz.
    Sinema öncelikli ve pop,rock müzik sizin tarzınızsa klisch sizin ilacınız olacaktır.

Anlattıklarınızdan anladığım kadarı ile sıfır ürün alacaksınız.
    Benim yorumum ise sıfır almayın.
    Forumda,sanırım cm serisini set halinde satan bir arkadaşımız vardı.
    İletişim kurun,belki de düşündüğünüz rakamların bir miktar üzerinde harcama yaparak cm serisi sahibi olabilirsiniz.
    Bu da sizin için ballı kaymak olur.

Fakat unutmadan her halukarda avr nizin değişmesi gerekecek.buda size zaten hali hazırda ekstra masraf demek.

herkesin yorumuna saygı duyuyorum, burası nihayetinde bir bilgi paylaşım platformu kafamda kararımı vermiş olsam zaten direk ürünleri alıp burayada konu açmazdım konu açmaya ihtiyaç duymamın nedeni kafa karışıklığı, ve burda olan birçok bilgili insanın görüşlerini almak küçük metrekarelerde bu hoparlörler kullanılmaz fikrine saygı duyarım dediğim gibi ben birdaha hoparlör alıp satıp zarar edip uğraşmak istemiyoum, bana en uygun hoparlörü bulup uzun vadede kullanmak istiyorum, klipsch durumum biraz fanlık gibi birşey bu hoparlörün cazibesini gücünü seviyorum denon 1911 dediğim gibi değiştireceğim bir amfi ama seçim klipsch olsa zaten sürülmesi kolay olduğu için sıkıntı olmaz
    cm leri satan arkadaş dubaide bildiğim kadarıyla bilmiyorum bi irtibata geçmek lazım ama oda bütün seti biden satmak istiyor biraz sıkıntılı bir iş, seçim konusunda b&w ve klipsch konusunda düşünmekteyim b&w için aldığım fiyatlar stoklara girdiğinde satıcıların tekrar gazabına uğrarda saçma bir hale gelirse ozaman ya klipschlere yönelirim yada başka bir hoparlöre yada klipsclerin yeni serilerini beklerim

• quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

aynen üstad baya sancılı bir süreç ama bendede bir sıkıntı var kafam dönüp dolaşıp klipsch rf 82 lere gidiyor pro av de bu hoparlörü ilk dinlediğimde diğer hoparlörlere göre daha kolay sürülebilir ve sahnesinin geniş olması nedeniyle birden ortamı dolduran müthiş baslar ve geniş bir sahne ile karşılaşmıştım ordan artık kafama nasıl girdiyse bw diyorum polk diyorum paradigm diyorum sonra hop geri dönüp ya acaba klipsch için bir kaç güzel yorum alsamda onumu düşünsem diyorum:) yani birkaç kişi ya kardeşim git klipsch al şöyle iyidir böyle iyidir dese yarın gidip alıcam o kafadayım:)

Evet rf 7 alacaksan git al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rf 7 yi fiziksel olarak beğenmiyorum üstad, önümüzdeki hafta b&w 683 lerden oluşan bir set ile focal aira 926 dan oluşan bir seti dinlicem focal aira fransa üretimi malzeme kalitesi b&w ye göre çok daha kaliteli bir hoparlör iki set arasında sadece 1,500 tl gibi bir rakam var
    bu iki seti fiziksel ve teknik olarak değerlendirirsek ve fiyatıda göz önüne alırsak, focal mi b&w mi nedersiniz (bu iki setide dinlicem yinede yorumlarız lazım)
  • K@FKASYALI kullanıcısına yanıt
    Hocam siz sinema içinde kullanacaksınız hoparlörleri GoldenEar fiyat olarak yüksek gelmiş olabilir.Definetive Bp serilerinede bir bakın isterserseniz,takım olarak Forumda kullanan birçok arkadaş var ikinci elleride mevcut hem yapı olarak hacimli hem Aktif Sublu hemde görsel olarak şıktır.Birde SuperCube aldınızmı tamamdır.Yoksa ne kadar çok kurcalamak o kadar çok kafa karışıklığı her ürünün ayrı bir özelliği var birini alıp kurtulacaksınız.Bence marka karıştırmayıp bir markanın takımını almak daha iyi olur.

• aydın kardeşim dediğin gibi golden ler için aldığım fiyat her nekadar hoparlörler bunu haketsede fazlaydı def.leri hiç düşünmedim açıkçası en son mesajımda da yazdığım gibi 1 haftalık sürecim var cumartesi kısmet olursa iki hoparlörden birini alıcam öyle gözüküyor focale baya sıcak bakıyorum daha öncede dinlemiştim şimdi iki hoparlörü dinleyip malzeme kalitesinide göz önünde bulundururak bir seçim yapıcam tabi üstadların focal ile ilgili bilgi paylaşmaları benim bu sürecimde bana yardımcı olacaktır
  • quote:

rf 7 yi fiziksel olarak beğenmiyorum üstad, önümüzdeki hafta b&w 683 lerden oluşan bir set ile focal aira 926 dan oluşan bir seti dinlicem focal aira fransa üretimi malzeme kalitesi b&w ye göre çok daha kaliteli bir hoparlör iki set arasında sadece 1,500 tl gibi bir rakam var
    bu iki seti fiziksel ve teknik olarak değerlendirirsek ve fiyatıda göz önüne alırsak, focal mi b&w mi nedersiniz (bu iki setide dinlicem yinede yorumlarız lazım)

sn. K@FKASYALI,

Forumdaşlar gayet iyi yönlendirmelerde bulunmuşlar, özellikle çok dinleyip acele etmeme konusu tekrar düşünün, bu hobi maalesef çok kısa zamanda çok fazla gelişimi gabul etmiyor zamana yaymakta fayda var. Dinletiler sonrasında kulağınız muhtemelen bir veya yakın çalan 2 marka arasında kalacak ondan sonra bütçenize göre model seçmeye kalıyor iş. Önerilenlerden bw de paradigm de, focalde işinizi görür mühim olan bunlardan hangisi sizin beğeninize göre işinizi görür. Bu anlamanında tek yolu sizin tecrübe etmeniz.

Bu arada belirttiğiniz focallerin fransa üretimi olduğunu nerede gördünüz? benim bildiğim tam emin olmamakla birlikte sürücülerin fransa üretimi hoparlörün çin üretimi olduğu...

• dediğiniz gibi üstadlar tabi bilgi ve tecrübeleriyle güzel yönlendirmelerde bulunuyor herkese fikirleri için teşekkür ediyorum, tercihlerim arasında 3 ürünü cımbızla çekince paradigm focal ve b&w ortaya çıkıyor, paradigm ve focali dinlemiştim güzel hoparlörler ikisinide beğendim son olarak dinleyeceğim b&w serisi kaldı onuda dinleyince zaten görüşlerim dahada netleşecek, üretim durumuna gelince dediğiniz gibi olabilir sürücüler fransa üretimi o tamam ama kabin çin olabilir eğer çinse bile kabin olarak diğer iki üründen çok daha kaliteli hissettiriyor, bilmiyorum daha öcne inceleyen olmuşmudur ama ben bu cumartesi ürünü tekrar inceledim işçilik olarak görsel olarak ürün diğer iki üründen çok daha kaliteli duruyor, focalin yurt dışı ve yurdumuzdaki fiyat politikasını inceliyince arada çokda fazla uçuk rakamlar olmadığını gördüm fiyat performans olarak ve focalin ürün sıralamasındaki yeri olarakta iyi gözüküyor, şimdi cumartesiyi bekliyorum iki hoparlörü birlikte test edip ikisinden birini alıcam bana focali tercih edicem gibi geliyor tabi b&w de ses rengiyle fikirlerimi değiştirmez ise
    @kdundar

• pazartesi can hifi ye yaptığım ziyaret ile tekrar focal ariaları dinlemiş ve b&w leri dinlemeyi bile beklemeden seçimimi focal aria 926 cc900 ve 906 dan yana kullanmış bulunmaktayım, ürünleri dün akşam teslim aldım frontları bağlayıp biraz dinleme şansım oldu hoparlörün görüntüsü ve sesiyle doğru kararı vermiş olduğumu hissediyorum tabi daha önümüzde uzun uzun denemeler var, şimdi sırada odanın düzenini kurmak var

K@FKASYALI HOME THEATER ::::  FOCAL ARİA KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@FKASYALI -- 18 Eylül 2014; 9:21:49 >

hayırlı olsun,keyifli dinlemeler.
    Hayırlı olsun iyi dinletiler...

• quote:

pazartesi can hifi ye yaptığım ziyaret ile tekrar focal ariaları dinlemiş ve b&w leri dinlemeyi bile beklemeden seçimimi focal aria 926 cc900 ve 906 dan yana kullanmış bulunmaktayım, ürünleri dün akşam teslim aldım frontları bağlayıp biraz dinleme şansım oldu hoparlörün görüntüsü ve sesiyle doğru kararı vermiş olduğumu hissediyorum tabi daha önümüzde uzun uzun denemeler var, şimdi sırada odanın düzenini kurmak var

K@FKASYALI HOME THEATER ::::  FOCAL ARİA KULLANICILARI

Benden baska bi focal daha oldu

Hadi hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 17 Eylül 2014; 12:13:40 >

• Hayırlı olsun güzel seçim olmuş.

Center CC 900 un 57hz lik alt değeri biraz yüksek daha düşük olsa iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 17 Eylül 2014; 12:37:48 >
  • herkese iyi dilekleri için çok teşekkür ediyorum

@Asefik
    @eraycelik80 focal kullanıcı sayısını biraz arttırmak lazım :)
    @aydinsakaryali
    @astramastra
  • Hayırlı olsun. Keyifli dinletiler.

• Hayırlı olsun keyifli dinletiler güzel bir seçim bunları hangi AVR ile kullanacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 17 Eylül 2014; 19:31:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Hayırlı olsun keyifli dinletiler güzel bir seçim bunları hangi AVR ile kullanacaksınız

şuan için denon 1911 avr ile kullanıcam üstad yatırımı hoparlöre yaptık amfi seçimi birazdaha sonraya kaldı amfimin hdmı çıkışlarınında teledünya yüksek voltajı nedeniyle yanması beni optik bağlantıya muhtaç bıraktı, konuyla ilgilenenlerden aslında bir fikir almak isterim optik ile hdmı arasında ses kalitesi açısından çok fark varmıdır açıkcası ben optikte sesleri biraz fazla açık gördüm özellikle tizler çok parlıyor, çok kapsamlı denemeler yapamadım daha ilk izlenimim bu

@PRODJ teşekkürler
    Hayırlı Olsun...
    HDMI ve Optik bağlantı arasında Stereo 'da ve Dolby Digital & DTS bağlantıda o amfiyle pek bir fark hissedemeyeceksiniz. Ancak HD ses kodekleri çözülemeyeceğinden DTS MA HD ve DOLBY DIGITAL TRUHD yüksek çözünürlüklü seslerden mahrum olacaksınız.

Bu hoparlör sistemine yakışacak Sound için ANTHEM MRX510 veya bütçe yeterse MRX710 'dan başkasına bakmayın derim. Arkadaşımda Onkyo 906 'dan MRX500 'e geçmiştik setup Focal Electra Beryllium serisi kalite artışına inanamamıştık.
    Japon AVR'ler ile kıyaslanamayacak kadar üst seviye bir cihaz....

http://www.srcelektronik.com/ANTHEM-MRX-510-AV-Receiver,PR-1562.html

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.