Şimdi Ara

K.çekmece / 3 Kedi Yavrusu Sahiplenecek Var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok tatlılar yahu. İnşallah sahiplenecek birileri çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wedath

quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Güzel bir iş yaptınız tabi ki ona lafım yok, benim yukarıda değindiğim noktayı anlamışsınızdır. Bence en azından hayvanları tek tek de olsa sahiplendirmeye bakın. 1-2 hafta içinde alışacaklardır o duruma. Değilse işler daha kötü olabilir.

Tabiki hocam ama çözüm öneriniz varsa söyleyin, ihtiyacımız var gerçekten. Her sene denk geliyor böyle yavrular çünkü.

Tek tek de vermek istemiyorum; kardeşler sonuçta. Barınak galiba en mantıklısı.

İmkanınız varsa, gerçek hayvanseverlere tek tek sahiplendirin. Kedilerde kardeşlik, annelik gibi duygular bir süre sonra biter. Hatta tek kalınca sahiplerine daha da çabuk alışıp bağlanırlar. Üçüne birden bakacak kişi bulmak zor olur. Hiç kedisi olmamış birisi üç kediyi birden almaz. Sizin gibi kedi beslemiş, hayvan sevgisi olan insanlarda zaten mutlaka sokakta, sağda-solda , evde kedi bakıyordur ve fazladan 3 kedi birden onlara da zor gelir. Barınak ise bilindiği üzere sokaklardan daha beter..

Çok kedi geldi geçti elimden.. Hatta geçemeyenler de oldu. Duygusal davranıp kimseye veremediğim yada verdikten sonra geceleri gözüme uyku girmediği zamanlar oldu.. Ama inanın dönüp dolaşıp sıkıntısı yine beni buldu. Zabıtalara mı şikayet edilmedim, komşularla mı kavga etmedim. İnsanların adı insan.. İnsanı vasıfları taşımıyorlar. Hala bir sürü kedim var sokakta. Akşam benim işten dönüşümü bekliyorlar. Hepsi birbirinden değerli ama imkanım olsa gerçekten bakacak, bahçede-sokakta bile olsa himaye edecek birilerine vermek isterim..

Annem de aynı sizin gibi kedi çevresi konusunda. Hele bir gece anlatıyor teyzem; akşam annemi bırakmışlar arabayla sokağın başında; ordan 30 metre yürüyecek sadece. Binanın önüne gelene kadar her arabanın altında bir kedi çıkmış; teyzem demiş kediler ilgileniyor gidelim biz :) Bir de balkondan sürekli bir şeyler atar annem. Su koymak için binanın bahçesine iniyorum; pisi pisi diyorum ve kafayı yukarı çeviriyorlar bana değil (evimiz 3. katta). Sabahın 5-6sında yatmak üzereyken balkondan kafayı çıkarıyorum 2-3 tane göz dönmüş bakıyor balkona. Çok güzel bir his gerçekten.

Barınak konusunda da herkes hem fikir galiba. Öyleyse 1-2 hafta daha bekleyelim, hem bunlarda iyice büyüsünler. 1 kedi isteyen komşuya vereyim o zaman ne yapalım. Benim barınak konusundaki düşüncem; aşılarını yapıp farklı bir yere salıvermeleri idi (bu ara ücretsiz aşı kampanyası var sahipli sahipsiz; çip de takıyorlarmış vs.).

• Yukarı
  • Tüm güncelleyen arkadaşlara teşekkürler. Tek tek teşekkür etmek istemiyorum yoksa kasıtlı olarak konuyu yukarı taşıyorum diye uçurabilirler konuyu :)
  • Kardeşim veterinerle konuş ,belki isteyen birileri vardır verirsin
  • Güncel
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Güzel bir iş yaptınız tabi ki ona lafım yok, benim yukarıda değindiğim noktayı anlamışsınızdır. Bence en azından hayvanları tek tek de olsa sahiplendirmeye bakın. 1-2 hafta içinde alışacaklardır o duruma. Değilse işler daha kötü olabilir.

Tabiki hocam ama çözüm öneriniz varsa söyleyin, ihtiyacımız var gerçekten. Her sene denk geliyor böyle yavrular çünkü.

İmkanınız varsa, gerçek hayvanseverlere tek tek sahiplendirin. Kedilerde kardeşlik, annelik gibi duygular bir süre sonra biter. Hatta tek kalınca sahiplerine daha da çabuk alışıp bağlanırlar. Üçüne birden bakacak kişi bulmak zor olur. Hiç kedisi olmamış birisi üç kediyi birden almaz. Sizin gibi kedi beslemiş, hayvan sevgisi olan insanlarda zaten mutlaka sokakta, sağda-solda , evde kedi bakıyordur ve fazladan 3 kedi birden onlara da zor gelir. Barınak ise bilindiği üzere sokaklardan daha beter..

Çok kedi geldi geçti elimden.. Hatta geçemeyenler de oldu. Duygusal davranıp kimseye veremediğim yada verdikten sonra geceleri gözüme uyku girmediği zamanlar oldu.. Ama inanın dönüp dolaşıp sıkıntısı yine beni buldu. Zabıtalara mı şikayet edilmedim, komşularla mı kavga etmedim. İnsanların adı insan.. İnsanı vasıfları taşımıyorlar. Hala bir sürü kedim var sokakta. Akşam benim işten dönüşümü bekliyorlar. Hepsi birbirinden değerli ama imkanım olsa gerçekten bakacak, bahçede-sokakta bile olsa himaye edecek birilerine vermek isterim..

Annem de aynı sizin gibi kedi çevresi konusunda. Hele bir gece anlatıyor teyzem; akşam annemi bırakmışlar arabayla sokağın başında; ordan 30 metre yürüyecek sadece. Binanın önüne gelene kadar her arabanın altında bir kedi çıkmış; teyzem demiş kediler ilgileniyor gidelim biz :) Bir de balkondan sürekli bir şeyler atar annem. Su koymak için binanın bahçesine iniyorum; pisi pisi diyorum ve kafayı yukarı çeviriyorlar bana değil (evimiz 3. katta). Sabahın 5-6sında yatmak üzereyken balkondan kafayı çıkarıyorum 2-3 tane göz dönmüş bakıyor balkona. Çok güzel bir his gerçekten.

Barınak konusunda da herkes hem fikir galiba. Öyleyse 1-2 hafta daha bekleyelim, hem bunlarda iyice büyüsünler. 1 kedi isteyen komşuya vereyim o zaman ne yapalım. Benim barınak konusundaki düşüncem; aşılarını yapıp farklı bir yere salıvermeleri idi (bu ara ücretsiz aşı kampanyası var sahipli sahipsiz; çip de takıyorlarmış vs.).

Hangi kurumun ücretsiz aşı vs. kampanyası var acaba?

• Çok güzel cıbıcittinler :) benim 19. yavru kedim yetişiyor ah imkanım olsada alsam birisini
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi kurumun ücretsiz aşı vs. kampanyası var acaba?

Ücretsiz falan yazmamışlar aslında ama büyük ihtimal ücretsizdir (diye düşünüyorum).

http://shrm.kucukcekmece.bel.tr/hakkimizda/duyuru-detay.aspx?SectionID=TXmI2GO4uvdeI5AkhI4zJA%3d%3d&ContentID=%2f%2bgsN64XQETy54Lq%2blP2lQ%3d%3d

• Yeni resim ekledim.
  • 3 adet tatlı bela Güncel
  • Zamanı değil ama öylesine bir "up"
  • Şansa bak, bende de 3 yavru var. İstanbul içi sahiplenecek olan varsa ulaşabilir bana buradan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cCc_lollol_cCc

Şansa bak, bende de 3 yavru var. İstanbul içi sahiplenecek olan varsa ulaşabilir bana buradan.

Olmaz, önce benim yavrular 5 kedi oldu hocam öncelikli benim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cCc_lollol_cCc

Şansa bak, bende de 3 yavru var. İstanbul içi sahiplenecek olan varsa ulaşabilir bana buradan.

Olmaz, önce benim yavrular 5 kedi oldu hocam öncelikli benim

Kendi evim olsa alırımBirde annem var tabi istemez galiba

• uplayayım, ne güzel yayılmışlar.
  • bizim evin yanında da 4 tane yavru vardı eminim akşam görmüştüm.

Sonra ne olduysa 1 tanesine bişey oldu kayboldu. ya da alt komsunun köpeği bişey yaptı bilemiyorum (geçen gün kadın öyle bir çıglık attı ki tüm mahalle duymuştur kadının sesini ) bakmayada fırsatım olmadı soramadım ne oldugunu...

neyse 3-5 gün yine evin çevresinde görüyordum alttaki komşu sürekli bişeyler veriyordu kedilere ancak dün sanırım yan komşu artık ne yaptıysa kedileri kaçırtmış... ne anası gözüküyor ne yavruları...
  • Yalnız hayvanlar çok insancıl yetiştiler. Gelip boynumda yatmaya çalışıyor, çeneme ağzıma sürtünüyor, boynuma sarılır gibi uyuyor falan :) Şu anda omzumda oturmuş pc'ye bakıyor
  • Konum buraya taşındı, hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.